Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να πάρω το samsung galaxy tab s2 9.7 wifi ξέρει κάποιος αν πάρει αναβάθμιση σε android oreo ή αν θα μείνει σε nougat?

Θα αγοραστεί μεταχειρισμένο.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφέ ούτε η Sammy δε ξέρει άστα!

 

Έχεις δίκιο και εγώ πήρα τηλέφωνο και δεν ήξεραν και με παρέπεμψαν σε ένα τηλέφωνο service που δεν πήρα γιατί αν δεν ξέρουν οι ίδιοι σιγά μην ξέρει το service.

Παρόλα αυτά κατέληξα στο να το πάρω πιστεύω ότι θα με βγάλει κάνα 2 χρόνια αν και μεταχειρισμένο έχει και υπόλοιπο 6 μήνες εγγύηση.

 

Edit: Τελικά δεν το πήρα δεν υπήρχε το τιμολόγιο και η samsung δεν δέχεται το τάμπλετ για τυχόν επισκευή αν χρειαστεί χωρίς το τιμολόγιο.

Πάμε για άλλο.

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και αναφέρθηκα στη μπαταρία συμβαίνει το εξής κουλό που το παρατήρησα με το πρόγραμμα ampere....

Όταν φορτίζω το τάμπλετ με το δικό του φορτιστή και καλώδιο φορτίζει Max 1000mah ενώ εχει έξοδο 2V ..... Όταν με τον ίδιο φορτιστή και καλώδιο φορτίζω το Sony μου (Z5 compact) φορτίζει κανονικά Δηλαδή Max 1980 σταθερά πολύ Όταν στο τάμπλετ δεν υπάρχει καμία σταθερότητα .... Όταν αλλάζω καλώδιο στο Samsung φορτιστή και βάζω του Sony φορτίζει κανονικά όπως θα έπρεπε όπως και Όταν το βάζω να φορτίσει με το Sony φορτιστή.... Μπορεί να μου εξήγηση κανείς τι κουλό είναι αυτό? Μου συμβαίνει από την ώρα που πήρε τη Nougat..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Edit: Τελικά δεν το πήρα δεν υπήρχε το τιμολόγιο και η samsung δεν δέχεται το τάμπλετ για τυχόν επισκευή αν χρειαστεί χωρίς το τιμολόγιο.

Πάμε για άλλο.

 

Αυτο σου το ειπαν απο τη σαμσουνγκ?

Τα Χριστουγεννα που πηγα σε επισημο σερβις εναTab S2 φιλου (εντος εγγυησης) δεν ζητησαν κατι. Σκαναραν το IMEI, ειδαν οτι ηταν εντος εγγυησης και το εφτιαξαν εντος μιας ωρας. Σμαρτεκ Χαϊδαρι, το σερβις που πηγα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου το ειπαν απο τη σαμσουνγκ?

Τα Χριστουγεννα που πηγα σε επισημο σερβις εναTab S2 φιλου (εντος εγγυησης) δεν ζητησαν κατι. Σκαναραν το IMEI, ειδαν οτι ηταν εντος εγγυησης και το εφτιαξαν εντος μιας ωρας. Σμαρτεκ Χαϊδαρι, το σερβις που πηγα.

 

Ναι φίλε μου πήρα τηλέφωνο στο 2106897691 και αυτή ήταν η απάντηση τους, να πάρω ρίσκο ένα μεταχειρισμένο ταπλετ που μπορεί να προκύψει πρόβλημα και να το πάω για επισκευή και να μην το αναγνωρίζουν εντός εγγύησης χωρίς το τιμολόγιο καθώς ο πωλητής δεν το έχει.

Παίρνω κάτι άλλο και έχω το κεφάλι μου ήσυχο, ο υπάλληλος στη samsung απλά μου επιβεβαίωσε από το sn ότι ήταν αγοράσμενο από Ελλάδα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

να το πάω για επισκευή και να μην το αναγνωρίζουν εντός εγγύησης χωρίς το τιμολόγιο καθώς ο πωλητής δεν το έχει.

 

Έχω πάει δυο φορές για Σέρβις εντός εγγύησης. Ποτέ δεν ζήτησαν τιμολόγιο και θα ήταν και παράλογο να ζητήσουν, τη στιγμή που η συσκευή αναγνωρίζεται ηλεκτρονικά. Την εμπειρία μου λέω, δεν παίρνω κανέναν στο λαιμό μου.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανείς που να ξέρει κανένα νεότερο για το Oreo?

Εγώ όσο και αν ψάχνω σιγή...... Ψιλοαποτύχια νομίζω το Nougat για τα δικά μας..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να ξέρει κανένα νεότερο για το Oreo?

Εγώ όσο και αν ψάχνω σιγή...... Ψιλοαποτύχια νομίζω το Nougat για τα δικά μας..

 

Γιατι τι προβλημα εχεις;Δυσκολα πιστευω θα παρει Ορεο αυτο το ταμπλετ...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπαταρία έπεσε η απόδοση της από τη πρώτη μέρα...

Δεύτερο Όχι τόσο Smooth όσο ήταν με το 6 που πραγματικά χαιρόμουν να το έχω στα χέρια μου...

Όχι κάτι άλλο... Μια χαρά ειναι το μηχανακι δεν έχω παράπονο ιδιαίτερο απλά το έχω δει και καλύτερο γι αυτό λέω..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή youtube σας κολλάει όταν τη πρώτο ανοίγετε; αργεί σ εμένα πολύ να μπει στα subscriptions και όταν μπει δεν είναι καθόλου Smooth, μερικές φορές αν αλλάξω κατηγορία, πάω δηλ στο history, kai meta πισω στα subscriptions κρασαρει....

 

Μου το κάνει σε πολλά samsung tablet, και στα tab a kai tab E, αλλά δε περίμενα να μου το κάνει και στα s2 kai s3....

 

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο στοιχιζει η αλλαγη μπαταριας στην σμαρτεκ σε 8αρι Τ710;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή youtube σας κολλάει όταν τη πρώτο ανοίγετε; αργεί σ εμένα πολύ να μπει στα subscriptions και όταν μπει δεν είναι καθόλου Smooth, μερικές φορές αν αλλάξω κατηγορία, πάω δηλ στο history, kai meta πισω στα subscriptions κρασαρει....

 

Μου το κάνει σε πολλά samsung tablet, και στα tab a kai tab E, αλλά δε περίμενα να μου το κάνει και στα s2 kai s3....

 

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Δεν φταίνε οι συσκευές σου ΑΛΛΆ η Google που έχει χαλάσει το App του YouTube .. με κάθε update χειροτερεύει

Link to comment
Share on other sites

Άρα το κανει και σε σας.... Γιατί έχω βαρεθεί Ν αλλάζω ταμπλετ γι αυτό το λόγο!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Νέος κάτοχος του 8'' και παραγγέλνοντας θήκη από eBay αντιμετωπισα το εξής πρόβλημα :

 

Οταν διπλώνω την πρόσοψη της θήκης πίσω από το τάμπλετ (σε ορισμένες θέσεις), κλείνει αυτομάτως η οθόνη προφανώς λόγω του ισχυρού/misplaced μαγνήτη που έχουν μέσα οι φτηνές θήκες.

 

Το πρόβλημα περιγράφεται και εδώ και φαντάζομαι θα το έχουν αντιμετωπίσει και άλλοι (ένα γρήγορο search στο google έβγαλε πολλά τέτοια θρεντς από διάφορα φόρα).

 

Υπάρχει κάποια καλή λεπτή και κομψή θήκη από eBay η οποία να έχει δοκιμαστεί από κάποιον φίλο δώ μέσα και να μην έχει αυτό το πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα δυσμοιρα τα δικά μας απ ότι φαίνεται η Sammy τα παράτησε στη μοίρα τους...

Κρίμα ένα πολύ καλό τάμπλετ με δυνατότητες να το αφήνουν έτσι...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα

 

Ειχα βαλει κωδικο για να ανοιγω το ταμπλετ πριν απο μηνες τωρα δεν μου χρειαζετε αλλο και θελω να απενεργοποιησω την εισοδο με κωδικο

Καποιος φιλος να με βοηθηση εγω δεν μπορεσα να τα καταφερω

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

V39knEQ

Εχω ενα προβλημα

 

Ειχα βαλει κωδικο για να ανοιγω το ταμπλετ πριν απο μηνες τωρα δεν μου χρειαζετε αλλο και θελω να απενεργοποιησω την εισοδο με κωδικο

Καποιος φιλος να με βοηθηση εγω δεν μπορεσα να τα καταφερω

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

gk4wMKs.jpg

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

V39knEQ

gk4wMKs.jpg

 

Ευχαριστω πολυ

Το εβγαλα αλλα λιγο διαφορετικα στην οθονη δεν μου εμφανιζει την ασφαλη εκκινηση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το τάμπλετ θα πάρει αναβάθμιση σε Oreo,τον μήνα Δεν ξέρουμε!

Για νέα android 8 ούτε καν μην περιμένετε.... Αντε να δώσουν κάνα επίπεδο ασφαλείας προς το τέλος του έτους και μετά θα έρθει το οριστικό τέλος.... Δυστυχώς δεν είχε την αντιμετώπιση που περίμενα σε updates η συσκευή ιδιαίτερα για την έκδοση του 2017... Άλλωστε δεν είχε και κάνα άλλο ταμπλετ από την σειρά S εκτός φυσικά από του S3.... Κρίμας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το τάμπλετ, μολις η μπαταρία πέφτει κάτω από 20% το τάμπλετ αρχίζει να κανει reboot συνέχεια με χρι να το βάλω να φορτίσει και να πάει πάνω από 20%. Σημερα του άλλαξα μπαταρία γιατι εκει πίστευα ότι ήταν το πρόβλημα αλλά τελικά συνεχίζει να το κανει. Εχω κανει βεβαια hard reset. Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...