Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 2-3 φορτίσεις με νούγκατ, η μπαταρία φαίνεται να κρατάει τουλάχιστον το ίδιο. Έκανα factory reset και θέλω να σχολιάσω πόσο έχει προχωρήσει το android. «Επιστρέφει» λίγη ώρα μετά την αναβάθμιση / factory reset στα χέρια σου με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους... Πολύ ωραία.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από 2-3 φορτίσεις με νούγκατ, η μπαταρία φαίνεται να κρατάει τουλάχιστον το ίδιο. Έκανα factory reset και θέλω να σχολιάσω πόσο έχει προχωρήσει το android. «Επιστρέφει» λίγη ώρα μετά την αναβάθμιση / factory reset στα χέρια σου με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους... Πολύ ωραία.

 

Και η δικη μου μολις τελειωσε και ολα καλα χωρις προς το παρον factory reset.δεν αλλαξε απολυτως τιποτα,μονο τα εικονια του knox αλλαξαν θεση.το μονο που ζηταω απο το android,να βελτιωθει η μπαταρια στο standby.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 7.0 Germany.. δειχνει πιο σταθερο για αρχη αλλα το χει κανει 2 φορες.. οποτε λογικα θα το ξανακανει πιο συχνα ως συνηθως.. μπορει καποιος να μου πει σε Τ-819 που του λειτουργει καλα το wifi τι φοραει? εγω τωρα εχω βαλει T819XXU2BQCO T819OXA2BQCO και πριν ειχα βαλει T819XXU2APL1 T819OXX2APK1
Link to comment
Share on other sites

Παντως το οτι σε 720+ μηνυματα εισαι ο μονος (στο νημα) που εχει τετοιο προβλημα, και μαλιστα με διαφορετικες συσκευες και διαφορετικες ρομ, εμενα θα με οδηγουσε στο συμπερασμα οτι ισως δεν φταιει η συσκευη.

Τι ακριβως φταιει δεν εχω τις γνωσεις να εικασω, μια απλη αναλυση περιπτωσεων κανω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το οτι σε 720+ μηνυματα εισαι ο μονος (στο νημα) που εχει τετοιο προβλημα, και μαλιστα με διαφορετικες συσκευες και διαφορετικες ρομ, εμενα θα με οδηγουσε στο συμπερασμα οτι ισως δεν φταιει η συσκευη.

Τι ακριβως φταιει δεν εχω τις γνωσεις να εικασω, μια απλη αναλυση περιπτωσεων κανω.

 

Τα 720 μηνύματα αφορούν πάρα πολύ λιγότερους χρήστες... Όμως παρόλα αυτά για να μην παρερμηνευτω..ειπα και πριν..ειναι ταμπλεταρα κατά τα άλλα.. η αντιμετώπιση της Samsung και omnitech είναι που σε τρελάνει.. Τώρα σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο.. Έχει λογική.. Όμως με ένα google search θα δεις ότι παίζει πολύ αυτό το πρόβλημα.. και από ρούτερ έχω αλλάξει πλέον και ρούτερ και από εφαρμογές τις ίδιες άλλα και περισσότερες έχω σε GALAXY s7 και αυτές είχε και σε ένα Lenovo.. Εκεί γιατί κάποια εφαρμογή δεν το έκανε αυτό? Εγώ θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα Rom.. αν ήθελε να ασχοληθεί η omnitech καταρχήν και η Samsung ούτε πλακέτες ούτε τίποτα.. θα το έφτιαχναν με from πιο απλα

Link to comment
Share on other sites

Τα 720 μηνύματα αφορούν πάρα πολύ λιγότερους χρήστες... Όμως παρόλα αυτά για να μην παρερμηνευτω..ειπα και πριν..ειναι ταμπλεταρα κατά τα άλλα.. η αντιμετώπιση της Samsung και omnitech είναι που σε τρελάνει.. Τώρα σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο.. Έχει λογική.. Όμως με ένα google search θα δεις ότι παίζει πολύ αυτό το πρόβλημα.. και από ρούτερ έχω αλλάξει πλέον και ρούτερ και από εφαρμογές τις ίδιες άλλα και περισσότερες έχω σε GALAXY s7 και αυτές είχε και σε ένα Lenovo.. Εκεί γιατί κάποια εφαρμογή δεν το έκανε αυτό? Εγώ θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα Rom.. αν ήθελε να ασχοληθεί η omnitech καταρχήν και η Samsung ούτε πλακέτες ούτε τίποτα.. θα το έφτιαχναν με from πιο απλα

 

Μεγάλο λάθος που πήγες omnitech στην smarteck

Έπρεπε να το είχες πάει άλλα είναι πολύ περίεργο 3 tablet να έχεις το ίδιο θέμα Εγώ είχα θέμα με το ρούτερ της wind δεν άφηνε να συνδεθεί τέταρτη συσκευή βάλε για δοκιμή άλλο ρούτερ

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο λάθος που πήγες omnitech στην smarteck

Έπρεπε να το είχες πάει άλλα είναι πολύ περίεργο 3 tablet να έχεις το ίδιο θέμα Εγώ είχα θέμα με το ρούτερ της wind δεν άφηνε να συνδεθεί τέταρτη συσκευή βάλε για δοκιμή άλλο ρούτερ

 

Έχω βάλει άλλο router πάλι της cosmote όμως.. δεν γινεται να αγορασω και router ειπαμε.... πάντως από χθες με αυτή την rom σαν να το πηγαίνει καλύτερα.. το χει κάνει δύο φορές χθες άλλα σε δωμάτιο μακρινή απόσταση.. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν λύθηκε άλλα για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ φίλε μου είναι η 6η μέρα που το χειριζομαι και το έχω συνδέση και με άλλα δυο ρούτερ εχτρά δεν έχει αποσυνδεθεί από κανένα ούτε δευτερόλεπτο...(και ενεργοποίησα και την εναλλαγή δυκτίου δοκιμαστηκά για λίγη ώρα).

Είναι ταμπλετάρα,εξαιρετικά γρήγορο και σταθερότατο σαν βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό παιδιά γιατί στα τελευταία μηνύματα διακρίνω λίγο fanboy κατασταση... Εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά... λοιπόν έχουμε ένα εξαιρετικό τάμπλετ.. ωραία.. συμφωνώ οθόνη.. ταχύτητα αίσθηση βάρος κτλ κτλ για αυτό και το πήρα.. οκ.... αν όμως εσύ φίλε που το πήρες και πάνε όλα καλά.. πήγαινες σπίτι σου και δεν πήγαιναν όλα καλά.. και σε πέταγε έξω και Εκεί που φορτώνεις μια σελίδα δεν την άνοιγε και περίμενες να συνδεθεί πάλι και σου διέκοπτε το download κτλ κτλ συνεχεια..κι οτι αλλο εχεις σπιτι δουλευει αψογα..και άλλαζες τρία s2 και ένα ρούτερ και κυρίως για όλα αυτά αν είχες αυτή την αντιμετώπιση της Samsung που γράφω σε προηγούμενο post θα το έγραφες αυτό ? Και εγώ τις πολικές αρκούδες δεν τις φοβάμαι... Όσο είναι στον βόρειο πόλο δεν τις φοβάμαι καθόλου.. :)

Αυτό πάει για το σταθερότητα σαν βράχος.. είναι λίγο κάπως να μου το γράφεις ενώ έχεις διαβάσει τι έχω περάσει.. ή είναι σταθερό ή δεν είναι τωρα το σαν βραχος ειναι σαν να παιρνεις θεση..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Καμμια εταιρεια και καμμια συσκευη δεν εινσι τελεια. Ειδικα τα τελευταια 2 χρονια ο ελεγχος ποιοτητας των περισσοτερων εταιρειων εχει χειροτερεψει δραματικα. Η πιθανοτητα λοιπον ανοιγοντας το κουτι μιας καινουργιας συσκευης να πεσουμε σε ελαττωματικη εχει αυξηθει ανεπιτρεπτα.

Το γεγονος λοιπον οτι εσυ ανοιξες 3 ιδιου τυπου ταμπλετ και ειχαν προβλημα, δυστυχως μπορει να συμβει. Αν πχ το ενα ειχε καμμενο πιξελ, το 2ο ειχε κακη μπταρια και το 3ο προβλημα με το bluetooth, θα υπηρχε μια κανονικοτητα στην κατανομη βλαβων, και θα σου ελεγα οτι απλως εισαι γκαντεμης.

Το οτι εχεις ομως ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο, ενα, προβλημα και στς 3 συσκευες (το οποιο στο νημα δεν εχει ξανααναφερθει), κανει την περιπτωση "ανωμαλη" στατιστικα. Γι αυτο σου εγραψα να εξετασεις και τυχον αλλους παραγοντες.

Δεν αναφερθηκα στην αντιμετωπιση του σερβις, οπου ολοι (ακομα και η σμαρτεκ) εχουν και κακες στιγμες. Αν παντως δεν βρεις ακρη, κανε μια (μεγαλη) βολτα μεχρι το Χαϊδαρι (σμαρτεκ). Ειναι οντως αξιοπιστοι κι ενας απ τους λογους που αγοραζω σαμσουνγκ κινητα και ταμπλετς.

Link to comment
Share on other sites

Καμμια εταιρεια και καμμια συσκευη δεν εινσι τελεια. Ειδικα τα τελευταια 2 χρονια ο ελεγχος ποιοτητας των περισσοτερων εταιρειων εχει χειροτερεψει δραματικα. Η πιθανοτητα λοιπον ανοιγοντας το κουτι μιας καινουργιας συσκευης να πεσουμε σε ελαττωματικη εχει αυξηθει ανεπιτρεπτα.

Το γεγονος λοιπον οτι εσυ ανοιξες 3 ιδιου τυπου ταμπλετ και ειχαν προβλημα, δυστυχως μπορει να συμβει. Αν πχ το ενα ειχε καμμενο πιξελ, το 2ο ειχε κακη μπταρια και το 3ο προβλημα με το bluetooth, θα υπηρχε μια κανονικοτητα στην κατανομη βλαβων, και θα σου ελεγα οτι απλως εισαι γκαντεμης.

Το οτι εχεις ομως ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο, ενα, προβλημα και στς 3 συσκευες (το οποιο στο νημα δεν εχει ξανααναφερθει), κανει την περιπτωση "ανωμαλη" στατιστικα. Γι αυτο σου εγραψα να εξετασεις και τυχον αλλους παραγοντες.

Δεν αναφερθηκα στην αντιμετωπιση του σερβις, οπου ολοι (ακομα και η σμαρτεκ) εχουν και κακες στιγμες. Αν παντως δεν βρεις ακρη, κανε μια (μεγαλη) βολτα μεχρι το Χαϊδαρι (σμαρτεκ). Ειναι οντως αξιοπιστοι κι ενας απ τους λογους που αγοραζω σαμσουνγκ κινητα και ταμπλετς.

 

Ok θα το δω σε ευχαριστώ.. παντως δεν είναι περιεργο ουτε εχουν θεμα οι συσκευες που πηρα..... οσες κι αν αγοραζα με αυτη την rom .. ολα τα μαγαζια skroutz τωρα λογικα απο τον ιδιο εισαγουν.. οχι 3 .. 13 να αγοραζα αυτη την περιοδο δεν ειναι συμβατες με αυτα τα ρουτερ της cosmote.. ομως οφείλουν να μου βρουν λυση.. οχι να με ταλαιπωρουν.. μπορει στη smartek κατι να εκαναν καλύτερό.. εγω ομως πηρα την samsung και με εστειλαν omnitech.. ευχαριστω παντως θα το δω.. κουρασε γενικα αυτο το θεμα.. αν οντως δουλεψει που αλλαξα rom θα το αναφερω .. και να δω πως θα νιωθουν μετα που μου αλλαζαν πλακέτες.. εγω παντως που εκανα Google search σε αυτο το θεμα..παγκοσμισ υπαρχει τετοιο θεμα πολυ και ο καθενας γενικα ελεγε διαφορετικούς τροπους που το αντιμετώπισε..

Link to comment
Share on other sites

Ok θα το δω σε ευχαριστώ.. παντως δεν είναι περιεργο ουτε εχουν θεμα οι συσκευες που πηρα..... οσες κι αν αγοραζα με αυτη την rom .. ολα τα μαγαζια skroutz τωρα λογικα απο τον ιδιο εισαγουν.. οχι 3 .. 13 να αγοραζα αυτη την περιοδο δεν ειναι συμβατες με αυτα τα ρουτερ της cosmote..

 

Εδω κανεις λαθος. Καθενας (παρα)εισαγει κυριολεκτικα απο οπου βρει. Στα νηματα του tab S και του νοτε4 εχουμε συσκευες απο ολη την Ευρωπη.

Εχω αγορασει 2 νοτε4, συμπτωματικα απο το ιδιο μαγαζι (λογω χαμηλης τιμης) με διαφορα 3 μηνων. Το πρωτο ειναι "ιταλικο" και το δευτερο "πολωνικο".

Εστω και με λιγη παραπανω ταλαιπωρια παντως, νομιζω θα βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό παιδιά γιατί στα τελευταία μηνύματα διακρίνω λίγο fanboy κατασταση... Εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά... λοιπόν έχουμε ένα εξαιρετικό τάμπλετ.. ωραία.. συμφωνώ οθόνη.. ταχύτητα αίσθηση βάρος κτλ κτλ για αυτό και το πήρα.. οκ.... αν όμως εσύ φίλε που το πήρες και πάνε όλα καλά.. πήγαινες σπίτι σου και δεν πήγαιναν όλα καλά.. και σε πέταγε έξω και Εκεί που φορτώνεις μια σελίδα δεν την άνοιγε και περίμενες να συνδεθεί πάλι και σου διέκοπτε το download κτλ κτλ συνεχεια..κι οτι αλλο εχεις σπιτι δουλευει αψογα..και άλλαζες τρία s2 και ένα ρούτερ και κυρίως για όλα αυτά αν είχες αυτή την αντιμετώπιση της Samsung που γράφω σε προηγούμενο post θα το έγραφες αυτό ? Και εγώ τις πολικές αρκούδες δεν τις φοβάμαι... Όσο είναι στον βόρειο πόλο δεν τις φοβάμαι καθόλου.. :)

Αυτό πάει για το σταθερότητα σαν βράχος.. είναι λίγο κάπως να μου το γράφεις ενώ έχεις διαβάσει τι έχω περάσει.. ή είναι σταθερό ή δεν είναι τωρα το σαν βραχος ειναι σαν να παιρνεις θεση..

 

Ούτε fanboyσμός υπάρχει ούτε τίποτα φίλε μου...

Ίσα ίσα που προσωπικά είμαι λάτριες άλλης εταιρίας.

Παρόλα αυτά ο χαρακτηρισμός βράχος που έδωσα ήταν για να δώσω εικόνα για την σταθερότητα του στο ίντερνετ αφού δεν ξέρω πως αλλιώς να το έλεγα αφού δεν είχα την παραμικρή αποσύνδεση και με βάση αυτά που αναφέρεις (και καλώς τα αναφέρεις)και πάντα με τα μέχρι τώρα στιγμής δεδομένα που έχω για το δικό μου.

Άλλωστε να βοηθήσω προσπαθώ και συμμερίζομαι το πρόβλημα σου.

Σου εύχομαι να βρεις λύση πάντως το συντομότερο δυνατό.

Θα σου πρότεινα μάλιστα αν έχεις τη δυνατότητα να το χρησημοποιήσης για κάποιο χρονικό διάστημα σε άλλο χώρο με άλλο ρούτερ να δεις αν κάνει τα ίδια έτσι για να αποκλείσης πρώτα οτι το πρόβλημα προέρχετε από το ρούτερ και να επικεντροθείς μετά 100% στο τάμπλετ.

Εγώ έτσι θα έκανα πριν ξεκινήσω το πειράγματα.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Εδω κανεις λαθος. Καθενας (παρα)εισαγει κυριολεκτικα απο οπου βρει. Στα νηματα του tab S και του νοτε4 εχουμε συσκευες απο ολη την Ευρωπη.

Εχω αγορασει 2 νοτε4, συμπτωματικα απο το ιδιο μαγαζι (λογω χαμηλης τιμης) με διαφορα 3 μηνων. Το πρωτο ειναι "ιταλικο" και το δευτερο "πολωνικο".

Εστω και με λιγη παραπανω ταλαιπωρια παντως, νομιζω θα βρεις ακρη.

 

Ήταν και τα 3 ιταλικά και το συζήτησα μαζί τους στο χαλαρό μου είπαν λογικά από τον ίδιο τα πήραμε.. για αυτό το είπα.. δεν είμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να φορτίσω κοντά στο 30% για να σου απαντήσω, ίσως μεθαύριο, κάπου εκεί.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την 7αρα ειδα σημαντικη βελτιωση στο standby.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

5η μέρα με android 7 Germany δεν εχει αποσυνδεθει ακόμα.

Το οτι εβαλα αυτο το update απο odin οπως μου ειπαν τα παιδια δεν σημαινει κατι? Εχω εγγύηση κανονικα και τα auto-updates θα γινονται κανονικα?

Παντως ωραιο το 7 αλλα πιο βαρυ μου φαινεται και στο s7 edge και στο tab s2.. το πρωτο δεν εχει την αμεσα αποκριση πχ το πληκτρολογιο πολλες φορες τετοιου στιλ θεματακια..και το δευτερο σε καποιες εφαρμογες η στο browsing πατας την σελιδα να ανοιξει και δεν .. η αργει λιγο.. σιγουρα θελει το χρονο του και κανα update ακομα να διορθωσουν καποια θεματα .. αλλα απο Interface και λειτουργικοτητα πολυ καλο..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

5η μέρα με android 7 Germany δεν εχει αποσυνδεθει ακόμα.

Το οτι εβαλα αυτο το update απο odin οπως μου ειπαν τα παιδια δεν σημαινει κατι? Εχω εγγύηση κανονικα και τα auto-updates θα γινονται κανονικα?

Παντως ωραιο το 7 αλλα πιο βαρυ μου φαινεται και στο s7 edge και στο tab s2.. το πρωτο δεν εχει την αμεσα αποκριση πχ το πληκτρολογιο πολλες φορες τετοιου στιλ θεματακια..και το δευτερο σε καποιες εφαρμογες η στο browsing πατας την σελιδα να ανοιξει και δεν .. η αργει λιγο.. σιγουρα θελει το χρονο του και κανα update ακομα να διορθωσουν καποια θεματα .. αλλα απο Interface και λειτουργικοτητα πολυ καλο..

 

Καλημέρα. Έχεις εγγύηση κανονικά και updates:D

Link to comment
Share on other sites

Εχει περάσει κανεις στο Τ713 την αγγλική 7αρα να μας πει εντυπώσεις?

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την Germany 7. Είδα ότι σήμερα ανέβηκε σε Odin ή Greece 7. Υπάρχει κάποιος λόγος να περάσω αυτήν? Θα δω κάποια διαφορά? Αν κάνω update από Odin θα μείνει ή συσκευή όπως είναι η πρέπει να την φτιάξω πάλι? Γυρνάει δηλαδή σε εργοστασιακές ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την Germany 7. Είδα ότι σήμερα ανέβηκε σε Odin ή Greece 7. Υπάρχει κάποιος λόγος να περάσω αυτήν? Θα δω κάποια διαφορά? Αν κάνω update από Odin θα μείνει ή συσκευή όπως είναι η πρέπει να την φτιάξω πάλι? Γυρνάει δηλαδή σε εργοστασιακές ρυθμίσεις?

 

Διαγράφονται όλα δεν υπάρχει λόγος τώρα αφού με την γερμανική λες ότι είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφονται όλα δεν υπάρχει λόγος τώρα αφού με την γερμανική λες ότι είσαι οκ

 

Ναι κι εγώ αυτό πιστεύω.. Αλλά χάνω κάτι από αυτό? Έχει κάτι ή ελληνική rom που χάνω?

Φοράω την BQCO ενώ σχεδόν όλες οι χώρες την BQD1 ...

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ αυτό πιστεύω.. Αλλά χάνω κάτι από αυτό? Έχει κάτι ή ελληνική rom που χάνω?

Φοράω την BQCO ενώ σχεδόν όλες οι χώρες την BQD1 ...

Τι να εχει;Τιποτα δεν εχει εκτος κι αν η Ελληνικη ειναι η αρχικη που ειχε το ταμπλετ οποτε για ψυχολογικους λογους θες να εχεις αυτην.

Δεν υπαρχει αλλος λογος...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...