Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση, πρώτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μετά αναβάθμιση στην 7,0 και μετά πάλι επαναφορά εργοστασιακών.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την διαδικασία την ξέρω.Απλά ρωτάω ποιά έκδοση είναι καλύτερη προς το παρόν.Από άποψη μπαταρίας κυρίως γιατί το μεγαλύτερο αρνητικό που έχω διαβάσει μέχρι τώρα είναι αυτό.Κατά δεύτερο λόγο είναι οι επιδόσεις.Αν και νομίζω ότι δεν θα έχει πρόβλημα με τέτοια γίγα ραμ.Αν υπάρχει αντίθετη άποψη θα ήθελα να την ακούσω.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

παιδια για το galaxy tab s2 T715 σε συνδεση με λαπτοπ οχι με το μαμα original καλωδιο φορτισης εμφανιστηκε ενα κοκκινο μπριζακι στη μπαταρια... εχει κανεις ιδεα τι παιζει? Edited by kakopaidi
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Πολλα παράπονα διαβάζω για την μπαταρία που εχει το 8αρι ρε παιδιά.Για πείτε ποσο βγάζει με μια πλήρη φόρτιση δηλαδη για να πάρω μια ιδέα?Οσοι το έχετε προτείνετε να μείνω στη 6 ή αμέσως αναβάθμιση στην 7 και επαναφορά εργοστασιακών?

 

 

Same Sh1t...Different Day

 

Εγώ έχω το Τ710 και δεν έχω παράπονο από την μπαταρία μόνο με browsing βγάζω 6 με 7 ώρες ενεργή οθόνη αν δω και καμία ταινία έχω φτάσει και τις 9 ώρες την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Τ710 και δεν έχω παράπονο από την μπαταρία μόνο με browsing βγάζω 6 με 7 ώρες ενεργή οθόνη αν δω και καμία ταινία έχω φτάσει και τις 9 ώρες την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο

 

Οι ωρες σε sot ειναι μοα χαρα.στο standby,μας τα χαλαει.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε s2 9.7 lte ή οχι μονο ακόμα και σε αγορα απο samsung hellas (οχι skroutzομαγαζα εννοω) την πρωτη φορα που ανοιξε η συσκευή ή μετα απο επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων οταν ζητάει γλώσσα επιλογης αυτη που βλεπουμε πρωτα ειναι η ιταλική παντα θυμαται καποιος? και οσον αφορα την γλωσσα στο πληκτρολογιο πηγατε γλωσσα εισαγωγης και κατεβασατε τα ελληνικα εχοντας προεγκατεστημενα τα αγγλικα και ιταλικα? Με λιγα λογια αν παει καποιος ρυθμισεις/γλωσσα και εισαγωγη/πληκτρολογιο samsung/προσθηκη γλωσσας βλεπει μονιμα τα ιταλικά κλειστα με τα αγγλικα ανοιχτα ή μπορει να τα απεγκαταστησει? Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Σε s2 9.7 lte ή οχι μονο ακόμα και σε αγορα απο samsung hellas (οχι skroutzομαγαζα εννοω) την πρωτη φορα που ανοιξε η συσκευή ή μετα απο επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων οταν ζητάει γλώσσα επιλογης αυτη που βλεπουμε πρωτα ειναι η ιταλική παντα θυμαται καποιος? και οσον αφορα την γλωσσα στο πληκτρολογιο πηγατε γλωσσα εισαγωγης και κατεβασατε τα ελληνικα εχοντας προεγκατεστημενα τα αγγλικα και ιταλικα? Με λιγα λογια αν παει καποιος ρυθμισεις/γλωσσα και εισαγωγη/πληκτρολογιο samsung/προσθηκη γλωσσας βλεπει μονιμα τα ιταλικά κλειστα με τα αγγλικα ανοιχτα ή μπορει να τα απεγκαταστησει?

 

Το δικό μου S2 T819 black Ελληνική συσκευή το παρέλαβα προχθές και το έστεισα.

Μου έκανε άμεσα 2 ενημερώσεις με τελευταία την 7 (Ν) και στην εναρξη είχε επιλεγμένη την Ελληνική γλώσσα με το πληκτρολόγιο Ελληνικά-Αγγλικά χωρίς να κατεβάσω γλώσσα εχτρά.

Επίσης για έναν φίλο παραπάνω που άλλαξε 3 τάμπλετ διότι αποσυνδέοταν (η αλήθεια είναι ότι με το που το διάβασσα ζωρίστηκκα λίγο, λόγο του ότι και εγώ έχω cosmote το άσπρο καινούριο router που δίνουν) και υπέθεσα ότι πιθανόν να αντιμετώπιζα το ίδιο πτρόβλημα με τις αποσυνδέσεις...αλλά 2 μέρες συνεχούς χρήσης δεν είχα την παραμικρή αποσύνδεση....(οπότε πιθανότατα να φταίει εξ'ολοκλήρου το ρούτερ του.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον δυο εβδομαδες ταλαιπωρια η ιστορια εχει ως εξης:

Παρασκευη 28/04 αγοράζω την συγκεκριμενη συσκευη απο ταμειο κανονικα σε μαγαζι στο Μαρουσι. Ηταν 3μερο καθαρας Δευτερας και αντιλαμβανομαι οτι αποσυνδεεται το wifi (μην ξαναγραφω router cosmote κανενα προβλημα με καμμια αλλη συσκευη και με samsung κτλ κτλ) το στελνω για service μου λενε αλλαγη πλακετας. Δεν το δεχομαι. Μου το παιρνει πισω το μαγαζι και μου δινει επιστροφη χρηματων αφου δεν ειχε αλλη για αντικατασταση. Παραλληλα ο ανθρωπος μου ζήτησε αυτο που ειπαν προφορικα στην omnitech στον Γερακα να το στειλω με mail γραπτος δηλαδη οτι χριζει αντικαταστασης πλακετας. Η omnitech μου λεει εμεις επισκευαζουμε δεν θα σας το στειλουμε mail!!! Ουτε η Samsung μου το εστελνε αυτο. Τελος παντων ο ανθρωπος μου τα εδωσε. Παω σε δευτερο μαγαζι στο θησειο και τους εξηγω απο την αρχη ημουν ειλικρινης οτι αν δεν δουλευει θελω επιστροφη. Τα ιδια. Εν τω μεταξυ εχω αγορασει θηκη και 2χ υγρο 9h προστασιας οθονης συνολο 87 ευρω απο την πρωτη συσκευη. Με καλei ο προισταμενος Samsung μου λεει οτι θα ψαξει να βρει λυση. Του λεω παω για αλλαγη παλι αφου δεν θελω να πεταξω τα λεφτα για τα παρελκομενα και μιλαω παλι με ολη την αληθεια με ενα μαγαζι στο Περιστερι. Κανονιζουμε να το δουμε εκει για μιση ωρα αν το κανει κι αν το παω σπιτι και το κανει εντος 3ημερου θα μου το επιστρεψει. Ετσι και εγινε. Για 2 μερες δεν το εκανε την τριτη το εκανε παλι και συχνα. Το βιντεοσκοπισα να αποσυνδεεται. Στην Samsung εχω παρει περιπου απο τα νευρα μου 25 φορες και με τον προισταμενο εχω μιλησει 3 αφου τα προβληματα τα δεχονται ανθρωποι που απλως λενε θα προωθησω το προβλημα σας..Την Τριτη φορα μου λεει δεν μπορω να κανω αντικατασταση που μου ζητησατε με ιδια ή ισαξια συσκευη αλλα μπορουμε να αλλαξουμε πλακετα οπως την πρωτη φορα. Του λεω αν δεν δουλεψει? Μου λεει τοτε το βλεπουμε για αντικατασταση ακομα και με s3 με μικρη διαφορα.. αλλα λογικα θα δουλεψει αφου θα παρει πλακετα της Samsung Hellas. Οκ του λεω αλλα εχω τρεξει πολυ. Θελω να παραγγειλετε την πλακετα για omnitech Γερακα ωστε να παω σε μια μερα να γινει αλλαγη. Με καλει μου λεει Τεταρτη θα την εχουν. Καλω Τριτη παλι samsung μου λενε δεν χρειαζεται να το ξαναδουμε Τεταρτη να πατε.. οκ.. Παω Τεταρτη μου λενε δεν εχω πλακετα .. καλω παλι κτλ κτλ ρωταω την κοπελα εκει (και εκει δεν γινεται να μιλησεις ουτε με τεχνικο απαγορευεται και μιλας με ατομα στην εισοδο που ισως και να μην ξερουν τι ειναι ταμπλετ) και μου λεει δεν θα ξερω ποτε θα την εχω.. της λεω δηλαδη θα την εχεις και σε ενα μηνα? οχι μου λεει σημερα η αυριο θα το εχετε.. και γιατι δεν μου το λετε απο την αρχη?.. περιμενω.. μου ερχεται μηνυμα 5:22 "η συσκευη σας ειναι ετοιμη ελατε να την παραλαβετε".. παω 5:30 κλειστα.. γελαω απο νευρα .. αφου μου ειπαν οτι θα μπω ως επειγον την ειχαν ετοιμη και δεν με πηραν και μου εστειλαν να παω να την παρω αφου εκλεισαν. Εν τω μεταξυ και την πρωτη φορα αλλα και προχθες τους ειπα" Μην τυχων μου αλλαξετε οθονη!! Αλλιως πειτε μου να την επιστρεψω δεν θελω να παει χαμενο 3η φορα το υγρο προσατσιας!!" ναι μου λεει το σημειωσα. Παω σημερα πρωι 9 παρα τεταρτο ηταν ανοιχτα .. μπαινω μου λεει η κοπελα δεν εχουμε ανοιξει ελατε σε ενα τεταρτο.. καθομουν απ εξω να την κοιταω ενα τεταρτο... μπαινω μου λεει οριστε η συσκευη σας αλλαξαμε πλακετα και οθονη!!! οθονη γιατι??? ειχε ενα μαυρακι!!! Δεν υπηρχε μαυρακι παιδια δεν θα με βγαλουν τρελο!!Ανοιγω την συσκευη Ιταλικη παλι χωρις αναβαθμιση .. και ξανακανει αμεσως αποσυνδεση και επανασυνδεση...τι samsung hellas μου ελεγε ο προισταμενος...αφου το συζητησαμε!!!???. Παιδια εχουν γινει κι αλλα πολλα ουτε που τα θυμαμαι ολα ειναι για τρελα!! Τους πηγα μια συσκευη τους λεω καντε την να δουλεψει μονο οθονη μην πειραξετε και πεοραξαν μονο την οοθνη!!.. Σας παρακαλω μην ακουσω παλι για το ρουτερ εχουν γινει διαφορες ρυθμισεις αλλα δεν παιζει να ασχοληθω εγω να βρω λυση ωστε να συνδεεται μια συσκευη samsung wifi σε ρουτερ δεν ειναι δουλεια μου σε ενα τοσο κοινο ρουτερ που το δικο μου λειτουργει αψογα σε ολα!! και κυριως να μπω σε τετοια διαδικασια με μια συσκευη 2 ημερων!!! Προφανως και μετα την αλλαγη πλακετας πλεον ουτε το μαγαζι το δεχεται πισω κι εγω το βλεπω και θελω να το σπασω η να κανω εμετο.. Τι κανω τωρα?? Αυτες ειναι οι εγγυησεις που εχουμε σε συσκευες 500 ευρω??

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον δυο εβδομαδες ταλαιπωρια η ιστορια εχει ως εξης:

Παρασκευη 28/04 αγοράζω την συγκεκριμενη συσκευη απο ταμειο κανονικα σε μαγαζι στο Μαρουσι. Ηταν 3μερο καθαρας Δευτερας και αντιλαμβανομαι οτι αποσυνδεεται το wifi (μην ξαναγραφω router cosmote κανενα προβλημα με καμμια αλλη συσκευη και με samsung κτλ κτλ) το στελνω για service μου λενε αλλαγη πλακετας. Δεν το δεχομαι. Μου το παιρνει πισω το μαγαζι και μου δινει επιστροφη χρηματων αφου δεν ειχε αλλη για αντικατασταση. Παραλληλα ο ανθρωπος μου ζήτησε αυτο που ειπαν προφορικα στην omnitech στον Γερακα να το στειλω με mail γραπτος δηλαδη οτι χριζει αντικαταστασης πλακετας. Η omnitech μου λεει εμεις επισκευαζουμε δεν θα σας το στειλουμε mail!!! Ουτε η Samsung μου το εστελνε αυτο. Τελος παντων ο ανθρωπος μου τα εδωσε. Παω σε δευτερο μαγαζι στο θησειο και τους εξηγω απο την αρχη ημουν ειλικρινης οτι αν δεν δουλευει θελω επιστροφη. Τα ιδια. Εν τω μεταξυ εχω αγορασει θηκη και 2χ υγρο 9h προστασιας οθονης συνολο 87 ευρω απο την πρωτη συσκευη. Με καλei ο προισταμενος Samsung μου λεει οτι θα ψαξει να βρει λυση. Του λεω παω για αλλαγη παλι αφου δεν θελω να πεταξω τα λεφτα για τα παρελκομενα και μιλαω παλι με ολη την αληθεια με ενα μαγαζι στο Περιστερι. Κανονιζουμε να το δουμε εκει για μιση ωρα αν το κανει κι αν το παω σπιτι και το κανει εντος 3ημερου θα μου το επιστρεψει. Ετσι και εγινε. Για 2 μερες δεν το εκανε την τριτη το εκανε παλι και συχνα. Το βιντεοσκοπισα να αποσυνδεεται. Στην Samsung εχω παρει περιπου απο τα νευρα μου 25 φορες και με τον προισταμενο εχω μιλησει 3 αφου τα προβληματα τα δεχονται ανθρωποι που απλως λενε θα προωθησω το προβλημα σας..Την Τριτη φορα μου λεει δεν μπορω να κανω αντικατασταση που μου ζητησατε με ιδια ή ισαξια συσκευη αλλα μπορουμε να αλλαξουμε πλακετα οπως την πρωτη φορα. Του λεω αν δεν δουλεψει? Μου λεει τοτε το βλεπουμε για αντικατασταση ακομα και με s3 με μικρη διαφορα.. αλλα λογικα θα δουλεψει αφου θα παρει πλακετα της Samsung Hellas. Οκ του λεω αλλα εχω τρεξει πολυ. Θελω να παραγγειλετε την πλακετα για omnitech Γερακα ωστε να παω σε μια μερα να γινει αλλαγη. Με καλει μου λεει Τεταρτη θα την εχουν. Καλω Τριτη παλι samsung μου λενε δεν χρειαζεται να το ξαναδουμε Τεταρτη να πατε.. οκ.. Παω Τεταρτη μου λενε δεν εχω πλακετα .. καλω παλι κτλ κτλ ρωταω την κοπελα εκει (και εκει δεν γινεται να μιλησεις ουτε με τεχνικο απαγορευεται και μιλας με ατομα στην εισοδο που ισως και να μην ξερουν τι ειναι ταμπλετ) και μου λεει δεν θα ξερω ποτε θα την εχω.. της λεω δηλαδη θα την εχεις και σε ενα μηνα? οχι μου λεει σημερα η αυριο θα το εχετε.. και γιατι δεν μου το λετε απο την αρχη?.. περιμενω.. μου ερχεται μηνυμα 5:22 "η συσκευη σας ειναι ετοιμη ελατε να την παραλαβετε".. παω 5:30 κλειστα.. γελαω απο νευρα .. αφου μου ειπαν οτι θα μπω ως επειγον την ειχαν ετοιμη και δεν με πηραν και μου εστειλαν να παω να την παρω αφου εκλεισαν. Εν τω μεταξυ και την πρωτη φορα αλλα και προχθες τους ειπα" Μην τυχων μου αλλαξετε οθονη!! Αλλιως πειτε μου να την επιστρεψω δεν θελω να παει χαμενο 3η φορα το υγρο προσατσιας!!" ναι μου λεει το σημειωσα. Παω σημερα πρωι 9 παρα τεταρτο ηταν ανοιχτα .. μπαινω μου λεει η κοπελα δεν εχουμε ανοιξει ελατε σε ενα τεταρτο.. καθομουν απ εξω να την κοιταω ενα τεταρτο... μπαινω μου λεει οριστε η συσκευη σας αλλαξαμε πλακετα και οθονη!!! οθονη γιατι??? ειχε ενα μαυρακι!!! Δεν υπηρχε μαυρακι παιδια δεν θα με βγαλουν τρελο!!Ανοιγω την συσκευη Ιταλικη παλι χωρις αναβαθμιση .. και ξανακανει αμεσως αποσυνδεση και επανασυνδεση...τι samsung hellas μου ελεγε ο προισταμενος...αφου το συζητησαμε!!!???. Παιδια εχουν γινει κι αλλα πολλα ουτε που τα θυμαμαι ολα ειναι για τρελα!! Τους πηγα μια συσκευη τους λεω καντε την να δουλεψει μονο οθονη μην πειραξετε και πεοραξαν μονο την οοθνη!!.. Σας παρακαλω μην ακουσω παλι για το ρουτερ εχουν γινει διαφορες ρυθμισεις αλλα δεν παιζει να ασχοληθω εγω να βρω λυση ωστε να συνδεεται μια συσκευη samsung wifi σε ρουτερ δεν ειναι δουλεια μου σε ενα τοσο κοινο ρουτερ που το δικο μου λειτουργει αψογα σε ολα!! και κυριως να μπω σε τετοια διαδικασια με μια συσκευη 2 ημερων!!! Προφανως και μετα την αλλαγη πλακετας πλεον ουτε το μαγαζι το δεχεται πισω κι εγω το βλεπω και θελω να το σπασω η να κανω εμετο.. Τι κανω τωρα?? Αυτες ειναι οι εγγυησεις που εχουμε σε συσκευες 500 ευρω??

 

Φίλε μου πραγματικά αυτό που πέρασες ή περνάς ακόμα ειναι ασύλυπτο.

Παρόλα αυτά έχουμε στο σπίτι πλέον 3 συσκευές S2 ....ένα S2 μαύρο T815 (από Cosmote με λειτουργικό της Cosmote branded ένα S2 λευκό Τ715 Ελληνικό από Πλαίσιο unbranded και τώρα ένα ακόμα S2 μαυρο Τ819 Ελληνικό unbraded (επειδή η γυναίκα χρησημοποιεί το 9,7 και το δικό μου Τ715 8άρι μου φαίνεται σχετικά μικρό και δεν βλέπω καλά..πήρα το T819 για να το αντικαταστήσω.

Τα δύο πρώτα τάμπλετ τα έχουμε σχεδόν χρόνο και δεν έχουν παρουσιάση το παραμικρό πρόβλημα...φυσικά προς το παρών το ίδιο και το καινούριο Τ819.

Να ξαναπώ πάλι ότι είμαι και εγώ με το λευκό ρούτερ του ΟΤΕ

Παρόλα αυτά επειδή σήμερα κλείνω την 3η μέρα πουωτο χρησημοποιώ να σου πώ ότι το παρακολουθώ στενά και το έχω στο μυαλό μου.

Αν παρουσιάση το ίδιο ή οποιοδίποτε άλλο πρόβλημα σίγουρα θα επανέλθω να το ποστάρω.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πραγματικά αυτό που πέρασες ή περνάς ακόμα ειναι ασύλυπτο.

Παρόλα αυτά έχουμε στο σπίτι πλέον 3 συσκευές S2 ....ένα S2 μαύρο T815 (από Cosmote με λειτουργικό της Cosmote branded ένα S2 λευκό Τ715 Ελληνικό από Πλαίσιο unbranded και τώρα ένα ακόμα S2 μαυρο Τ819 Ελληνικό unbraded (επειδή η γυναίκα χρησημοποιεί το 9,7 και το δικό μου Τ715 8άρι μου φαίνεται σχετικά μικρό και δεν βλέπω καλά..πήρα το T819 για να το αντικαταστήσω.

Τα δύο πρώτα τάμπλετ τα έχουμε σχεδόν χρόνο και δεν έχουν παρουσιάση το παραμικρό πρόβλημα...φυσικά προς το παρών το ίδιο και το καινούριο Τ819.

Να ξαναπώ πάλι ότι είμαι και εγώ με το λευκό ρούτερ του ΟΤΕ

Παρόλα αυτά επειδή σήμερα κλείνω την 3η μέρα πουωτο χρησημοποιώ να σου πώ ότι το παρακολουθώ στενά και το έχω στο μυαλό μου.

Αν παρουσιάση το ίδιο ή οποιοδίποτε άλλο πρόβλημα σίγουρα θα επανέλθω να το ποστάρω.

 

Αν ειναι το ελληνικο μαλλον δεν θα εχεις προβλημα απο οτι λεει κι ο φιλος πριν

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον δυο εβδομαδες ταλαιπωρια η ιστορια εχει ως εξης:

Παρασκευη 28/04 αγοράζω την συγκεκριμενη συσκευη απο ταμειο κανονικα σε μαγαζι στο Μαρουσι. Ηταν 3μερο καθαρας Δευτερας και αντιλαμβανομαι οτι αποσυνδεεται το wifi (μην ξαναγραφω router cosmote κανενα προβλημα με καμμια αλλη συσκευη και με samsung κτλ κτλ) το στελνω για service μου λενε αλλαγη πλακετας. Δεν το δεχομαι. Μου το παιρνει πισω το μαγαζι και μου δινει επιστροφη χρηματων αφου δεν ειχε αλλη για αντικατασταση. Παραλληλα ο ανθρωπος μου ζήτησε αυτο που ειπαν προφορικα στην omnitech στον Γερακα να το στειλω με mail γραπτος δηλαδη οτι χριζει αντικαταστασης πλακετας. Η omnitech μου λεει εμεις επισκευαζουμε δεν θα σας το στειλουμε mail!!! Ουτε η Samsung μου το εστελνε αυτο. Τελος παντων ο ανθρωπος μου τα εδωσε. Παω σε δευτερο μαγαζι στο θησειο και τους εξηγω απο την αρχη ημουν ειλικρινης οτι αν δεν δουλευει θελω επιστροφη. Τα ιδια. Εν τω μεταξυ εχω αγορασει θηκη και 2χ υγρο 9h προστασιας οθονης συνολο 87 ευρω απο την πρωτη συσκευη. Με καλei ο προισταμενος Samsung μου λεει οτι θα ψαξει να βρει λυση. Του λεω παω για αλλαγη παλι αφου δεν θελω να πεταξω τα λεφτα για τα παρελκομενα και μιλαω παλι με ολη την αληθεια με ενα μαγαζι στο Περιστερι. Κανονιζουμε να το δουμε εκει για μιση ωρα αν το κανει κι αν το παω σπιτι και το κανει εντος 3ημερου θα μου το επιστρεψει. Ετσι και εγινε. Για 2 μερες δεν το εκανε την τριτη το εκανε παλι και συχνα. Το βιντεοσκοπισα να αποσυνδεεται. Στην Samsung εχω παρει περιπου απο τα νευρα μου 25 φορες και με τον προισταμενο εχω μιλησει 3 αφου τα προβληματα τα δεχονται ανθρωποι που απλως λενε θα προωθησω το προβλημα σας..Την Τριτη φορα μου λεει δεν μπορω να κανω αντικατασταση που μου ζητησατε με ιδια ή ισαξια συσκευη αλλα μπορουμε να αλλαξουμε πλακετα οπως την πρωτη φορα. Του λεω αν δεν δουλεψει? Μου λεει τοτε το βλεπουμε για αντικατασταση ακομα και με s3 με μικρη διαφορα.. αλλα λογικα θα δουλεψει αφου θα παρει πλακετα της Samsung Hellas. Οκ του λεω αλλα εχω τρεξει πολυ. Θελω να παραγγειλετε την πλακετα για omnitech Γερακα ωστε να παω σε μια μερα να γινει αλλαγη. Με καλει μου λεει Τεταρτη θα την εχουν. Καλω Τριτη παλι samsung μου λενε δεν χρειαζεται να το ξαναδουμε Τεταρτη να πατε.. οκ.. Παω Τεταρτη μου λενε δεν εχω πλακετα .. καλω παλι κτλ κτλ ρωταω την κοπελα εκει (και εκει δεν γινεται να μιλησεις ουτε με τεχνικο απαγορευεται και μιλας με ατομα στην εισοδο που ισως και να μην ξερουν τι ειναι ταμπλετ) και μου λεει δεν θα ξερω ποτε θα την εχω.. της λεω δηλαδη θα την εχεις και σε ενα μηνα? οχι μου λεει σημερα η αυριο θα το εχετε.. και γιατι δεν μου το λετε απο την αρχη?.. περιμενω.. μου ερχεται μηνυμα 5:22 "η συσκευη σας ειναι ετοιμη ελατε να την παραλαβετε".. παω 5:30 κλειστα.. γελαω απο νευρα .. αφου μου ειπαν οτι θα μπω ως επειγον την ειχαν ετοιμη και δεν με πηραν και μου εστειλαν να παω να την παρω αφου εκλεισαν. Εν τω μεταξυ και την πρωτη φορα αλλα και προχθες τους ειπα" Μην τυχων μου αλλαξετε οθονη!! Αλλιως πειτε μου να την επιστρεψω δεν θελω να παει χαμενο 3η φορα το υγρο προσατσιας!!" ναι μου λεει το σημειωσα. Παω σημερα πρωι 9 παρα τεταρτο ηταν ανοιχτα .. μπαινω μου λεει η κοπελα δεν εχουμε ανοιξει ελατε σε ενα τεταρτο.. καθομουν απ εξω να την κοιταω ενα τεταρτο... μπαινω μου λεει οριστε η συσκευη σας αλλαξαμε πλακετα και οθονη!!! οθονη γιατι??? ειχε ενα μαυρακι!!! Δεν υπηρχε μαυρακι παιδια δεν θα με βγαλουν τρελο!!Ανοιγω την συσκευη Ιταλικη παλι χωρις αναβαθμιση .. και ξανακανει αμεσως αποσυνδεση και επανασυνδεση...τι samsung hellas μου ελεγε ο προισταμενος...αφου το συζητησαμε!!!???. Παιδια εχουν γινει κι αλλα πολλα ουτε που τα θυμαμαι ολα ειναι για τρελα!! Τους πηγα μια συσκευη τους λεω καντε την να δουλεψει μονο οθονη μην πειραξετε και πεοραξαν μονο την οοθνη!!.. Σας παρακαλω μην ακουσω παλι για το ρουτερ εχουν γινει διαφορες ρυθμισεις αλλα δεν παιζει να ασχοληθω εγω να βρω λυση ωστε να συνδεεται μια συσκευη samsung wifi σε ρουτερ δεν ειναι δουλεια μου σε ενα τοσο κοινο ρουτερ που το δικο μου λειτουργει αψογα σε ολα!! και κυριως να μπω σε τετοια διαδικασια με μια συσκευη 2 ημερων!!! Προφανως και μετα την αλλαγη πλακετας πλεον ουτε το μαγαζι το δεχεται πισω κι εγω το βλεπω και θελω να το σπασω η να κανω εμετο.. Τι κανω τωρα?? Αυτες ειναι οι εγγυησεις που εχουμε σε συσκευες 500 ευρω??

 

 

Βάλε με το Odin μια άλλη Rom από άλλη χώρα γιατί παλιά στο note 3 υπήρχε ένα θέμα με αποσύνδεση στο Bluetooth και μόνο η Rom από nodric countries σταμάτησε να υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Βάλε με το Odin μια άλλη Rom από άλλη χώρα γιατί παλιά στο note 3 υπήρχε ένα θέμα με αποσύνδεση στο Bluetooth και μόνο η Rom από nodric countries σταμάτησε να υπάρχει

 

Δηλαδη να το κανω root εννοεις .. δεν ειναι κριμα για εγγυηση/αναβαθμισεις κτλ? και εγω πιστευω πως αυτη ειναι η λυση αλλη rom αλλα κανονικα πρεπει να μου το κανει η sumsung αυτο επισημα.. Παντως αλλαξα router μου εδωσε η cosmote το πιο καινουργιο ιδιο στιλ ορθιο ασπρο και παλι το κανει

Link to comment
Share on other sites

Με το οντιν δεν γινεται ρουτ ουτε χανεται η εγγυηση. Τα εχεις μπερδεψει.

Κανε αυτο που σου λεει ο συμφορουμιτης. Δεν εχεις να χασεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με το οντιν δεν γινεται ρουτ ουτε χανεται η εγγυηση. Τα εχεις μπερδεψει.

Κανε αυτο που σου λεει ο συμφορουμιτης. Δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

Μπορω να βαλω κι ελληνικη?

Επειδή δεν το χω κι εχω ταλαιπωρηθει πολυ.. εχω αλλαξει ολα τις ρυθμισεις του ρουτερ .. αν μπορει καποιος να ποσταρει ενα λινκ πως το κανω..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω κι ελληνικη?

Επειδή δεν το χω κι εχω ταλαιπωρηθει πολυ.. εχω αλλαξει ολα τις ρυθμισεις του ρουτερ .. αν μπορει καποιος να ποσταρει ενα λινκ πως το κανω..

Ευχαριστω

 

 

Δες εδώ

 

Και κατέβασε το firmware από εδώ https://www.sammobile.com/firmwares/

Link to comment
Share on other sites

@phatzip. Καλημέρα καταλαβαίνω την ταλαιπωρία σου. Πριν αρχίσεις να το σκαλίζεις την συσκευή σου , μήπως να δεις την πιθανότητα του S3 που σου πρότειναν εάν ισχύει? Έτσι θα εντοπίσεις που πραγματικά είναι το πρόβλημα. Πάντως εάν παραμείνεις με αυτή την συσκευή η αλλαγή ROM ίσως βοηθήσει, αλλά θέλει υπομονή και πολύ ψάξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα factory reset εβαλα την Greece.. θα ενημερωσω για οποια εξεληξη.. μου κανει εντυπωση ομως οτι δεν εκανε update σε 7 και οι περισσοτεροι εχετε γραψει οτι στο ελληνικο εχει ηδη ερθει η αναβαθμιση.. στο μενου παντως στην γλωσσα δεν ειναι πλεον στους τυπους εγκατεστημενη η ιταλικη .. θα ξανακανω factory παλι θα το στησω και θα ενημερωσω (τωρα προεπιλογη μου εβγαλε στην αρχη μετα το reset ρουμανικα μεχρι να επιλεξω).. λογικα δεν πειραζει που κανω επαναφορα εφαρμογων απο το σημερινο προ factory reset στην εναρξη της συσκευης γιατι βαριεμαι να τις εγκαταστησω παλι μια μια... ...

κακα μαντατα με το που μπηκε εκανε επανασυνδεση.. μπηκε σε 4g και παλι σε wifi..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την έξυπνη εναλλαγή δικτύου στο WiFi?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την έξυπνη εναλλαγή δικτύου στο WiFi?

 

Same Sh1t...Different Day

 

Οχι απο ρυθμισεις rooter εχουν γινει τα παντα και στο πρωτο router και στο δευτερο και με την βοηθεια απο cosmote ολα τα προτοκολα ktl

Να και το Link που δειχνει οτι το συγκεκριμενο προβλημα υπαρχει σε πολλους ...

 

https://forum.xda-developers.com/tab-s2/help/wifi-dropping-randomly-t3414419

 

Εκανα παλι εργοστασιακες και το στινω απο αρχη χωρις επαναφορα ρυθμισεων και εφαρμογων απο αλλη συσκευη..

Καλα εκανα και εβαλα rom την Greece η μου προτεινεται να κατεβασω αλλη χωρα?

Link to comment
Share on other sites

Του ταμπλετ ήθελα να πω , οχι του Ρουτερ.Σορυ που δεν το διευκρίνησα

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Του ταμπλετ ήθελα να πω , οχι του Ρουτερ.Σορυ που δεν το διευκρίνησα

 

 

Same Sh1t...Different Day

 

Ναι στο ταμπλετ πηγαινε το οχι.. επρεπε μετα να γραψω και απο ρουτερ εγω σορυ

Link to comment
Share on other sites

@phatzip. Καλημέρα καταλαβαίνω την ταλαιπωρία σου. Πριν αρχίσεις να το σκαλίζεις την συσκευή σου , μήπως να δεις την πιθανότητα του S3 που σου πρότειναν εάν ισχύει? Έτσι θα εντοπίσεις που πραγματικά είναι το πρόβλημα. Πάντως εάν παραμείνεις με αυτή την συσκευή η αλλαγή ROM ίσως βοηθήσει, αλλά θέλει υπομονή και πολύ ψάξιμο.

 

Δεν μου ειπαν για s3 .. μου ειπαν δυστυχως δεν γινεται.. εγω το προτεινα σαν εναλλακτικη.. εδω δεν μου το αλλαζουν μετα απο ολα αυτα με μια συσκευη δικια τους ιδια s2.. θα μου εδιναν s3?.. σημερα τους πηρα τηλεφωνο.. δεν με εχουν παρει ενω γνωριζουν το θεμα μου απο προχθες.. ειπα σε πολυ εντονο υφος χωρις να παραφερθω βεβαια αλλα πολυ εντονα και ειρωνικα οτι αν δεν με καλεσει καποιος μεχρι την Δευτερα πρωι(κι αφου δοκιμασω αλλη μια rom ισως την Γερμανικη) θα παω εκει .. θα αφησω το ταμπλετ με τα στοιχεια μου.. θα παρω το ονομα αυτος που θα την κρατησει .. και θα επιστρεψω μονο οταν μου δωσουν μια συσκευη που θα λειτουργει.. αλλιως και το εννοω θα ψαχτω με συνηγορο καταναλωτη και θα το κυνηγισω.. δεν γινεται να τα αφηνουμε ολα.. και οκ μπορει να υπαρχει θεμα με την συσκευη αλλα η αντιμετωπιση τους να κρυβονται .. η αντιμετωπιση του τεχνικου του επισημου service να αλλαξει μια πλακετα και την οθονη που προφανως κατι λαθος εκανε στην εγκατασταση.. χωρις να ψαξει η να γνωριζει οτι αυτα τα μοντελα εβγαλαν θεμα με το wifi και οτι το θεμα ισως ειναι rom.. ειναι αθλια .. εχω τοσα πραγματα να ασχοληθω πολυ πιο σοβαρα και εχω φαει ποσες ωρες απο την ζωη μου εδω και δυο εβδομαδες για να μην πεταξω στα σκουπιδια 500 ευρω .. ντροπη τους απλα.. ας εβλεπα τουλαχιστον προσπαθεια.. εδω η μονη λυση ηταν το ευκολο να μου αλλαξουν μια πλακετα!!??.. ετσι.. λες και δεν ηξερε οτι το χω παθει σε αλλα δυο ιδια αρα δεν θα αλλαξει κατι με πλακετα.. μαγαζακια μου διναν τα χρηματα μου πισω .. τα παιδια της cosmote καθησαν με τις ωρες και προθυμοι να με βοηθησουν που σιγουρα δεν ειναι δικο τους θεμα..και αυτοι μια πλακετα δεν λειτουργησε κι αντε να τουε βρεις .. παρακαλας.. και προφανως οτι εχει γινει εδω αν την Δευτερα δεν εχω λυση θα φυγει mail στα κεντρικα της samsung στο εξωτερικο..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαινει τωρα update 1gb περιπου.μαλλον για την nougat προκειται.t719.μια ερωτηση.που μπορω να δω απο τι χωρα ειναι;

Η nougat ειναι τελικα.πολυ ασπριλα παντως,ειδωμεν

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...