Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

wifi lte 9.7 εχω πάρει..

 

Ναι οκ.σορρυ τινα πω δεν ξερω.παντως αφιερωσε χρονο παραπανω και δοκιμασε το σε αλλο ρουτερ,πιστευω θα εχεις ολοκληρωμενη εικονα.το δικο μου ειναι βραχος στο wifi,οχι βεβαια στην μπαταρια που αυτη ειναι το μοναδικο παραπονο μου.καλημερα

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι οκ.σορρυ τινα πω δεν ξερω.παντως αφιερωσε χρονο παραπανω και δοκιμασε το σε αλλο ρουτερ,πιστευω θα εχεις ολοκληρωμενη εικονα.το δικο μου ειναι βραχος στο wifi,οχι βεβαια στην μπαταρια που αυτη ειναι το μοναδικο παραπονο μου.καλημερα

 

Το δικο σου ειναι το 9.7 ή το 8''? οπως αναφέρεις στα στοιχεία..

Δεν γίνεται να αφιερώσω τοσο χρόνο γιατι οκ οσο περνανε οι μερες το κάνει περισσότερο αλλα εχω ήδη ταλαιπωρηθει θα ψαχνω και αλλο wifi ωστε να καθομαι να περιμένω και να κοιταω την οθονη να αποσυνδεθει και επισης δεν εχω πολυ χρόνο γιατι θα πρέπει αν ειναι να το επιστρέψω σε λίγες μερες..Και πες οτι κάθομαι 3 ωρες και δεν το κάνει.. τι συμπερασμα να βγάλω αφου και εδω μπορεί για 3-5 ωρες να μην αποσυνδεθει. Εχω τραβήξει βίντεο με το προβλημα (screen record) κι ως εκει.. Στο συγκεκριμενο ρουτερ της cosmote εχουν συνδεθει κατα καιρους δεν ξέρω πόσες συσκευες δεν γίνεται να χάλασε το ρούτερ μόνο σε αυτη την συσκευη και σε όλες τις αλλες να λειτουργει σωστα. Περιμένω λύση απο την Samsung που αν ειμαι ικανοποιημενος δεν θα γνωστοποιήσω προφανως αφου μπορει να εχω πέσει σε συγκεκριμένη παραγωγη προβληματικη κι αυριο να μην υπάρχει αυτο το θέμα σε μια κατα τα αλλα πολυ καλη συσκευή.

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Ότι άλλες συσκευές στο ίδιο ρούτερ δεν διακόπτουν δεν λέει απαραίτητα κάτι. Μπορεί να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα ανάμεσα στο ρούτερ και το συγκεκριμένο τάμπλετ μόνο. Δεν θεωρώ απίθανο να οφείλεται σε κάποιο κατασκευαστικό πρόβλημα της ταμπλέτας, όπως λες, αλλά να σου έπεσαν τρεις με το ίδιο; Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι με αλλαγή του ρούτερ θα ησύχαζες. Πολλά ρούτερ είναι φθηνά και προβληματικά, ιδιαιτέρως αυτά που δίνουν οι εταιρίες.

 

ΥΓ. Ιταλικό είχα για 15 μήνες περίπου, το 9.7 LTE 2015, χωρίς κάποιο πρόβλημα. Το ρούτερ μου αντίθετα είναι ένα ΖΤΕ VDSL του ΟΤΕ με συχνά προβλήματα, όπως ότι σταματάει να εκπέμπει wifi κάθε 15-20 μέρες και παίρνει μπρος ξανά μόνο με επανεκκίνηση.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τελευταίο ρουτερ του ΟΤΕ vdsl. Το ορθιο το ασπρο. Αυτο εχουν τα περισσότερα σπιτια κι οι περισσοτερες καφετεριες κτλ. Δουλευει με 2 pc Android tv κινητα ταμπλετ κτλ αψογα. Δεν νομιζω οτι εχει λογικη μολις αγορασω μια συσκευη να αγορασω και ρουτερ. Γιατι μετα θα παρω μία αλλη που δεν θα δουλεύει σωστα και θα πρεπει να παρω αλλο ρουτερ κοκ. Οποτε ή το ρούτερ δημιουργεί γενικα θεμα και αλλάζεις ρούτερ ή η συσκευη οποτε αλλαζεις συσκευη προφανως θεωρω ουτε εσυ θα το δεχοσουν με τετοια χρήματα συσκευης τετοιο πρόβλημα να την κρατουσες και να ψαχνες ρουτερ.

Και αφου η ιδια η Samsung στην πρωτη μου συσκευη μετα απο ελεγχο ειπε αλλαγη πλακετας...

Γενικα το ανέφερα εδω για να βοηθήσει αν θελει κάποιος που εχει το s2 το μαυρο το 9.7 lte ιταλικο οχι του 2015 τωρα το πηρα.. μονο αυτο οχι γενικα παρόμοια να δω αν τελικα ειναι αυτη η παρτίδα .

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 9.7 σε Wifi (2016) και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με αποσυνδέσεις σε modem/router της Asus με AC wifi. Η λύση που βρήκα είναι να γυρίσω το wireless mode των 5Ghz σε n only αντί για ac. Από τότε σταμάτησαν οι αποσυνδέσεις. Σε άλλο router της tp-link που το χρησιμοποιώ ως access point, δεν έχω κανένα θέμα αποσυνδέσεων. Σε άλλα κινητά ή tablet δεν υπάρχει κανένα θέμα αποσυνδέσεων στο Asus.

 

Ψάξε λοιπόν στο modem/router σου να δεις μήπως έχει κάποια παρόμοια ρύθμιση μήπως και το ξεπεράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κωτσο εχω κανει διάφορες ρυθμισεις στο ρουτερ μου αυτο δεν το εχω δοκιμασει τα 5 απο 2.4 αλλα δεν θελω να χαλασω τοσο τις ρυθμίσεις και απο οτε μου ειπαν αυτό να μην το αλλαξω μην τραβιεμαι μετα με αλλες συσκευες. Εχω την εμπειρία οτι οταν κατι τοσο λογικό δεν παιζει απο την αρχή θα με ταλαιπωρεί συνέχεια μετα. Οταν αγοράζεις samsung.. ipad...dell.. κτλ κτλ πρέπει τα βασικα να δουλευουν σωστα. Αν εφτιαχνα πυργο οκ να το καταλαβω να ταλαιπωρηθω.. αν έπαιρνα κινεζια κι αλλαζα rom οκ να ταλαιπωρηθω.. οχι ομως σε τετοιο επιπεδο συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου ειναι το 9.7 ή το 8''? οπως αναφέρεις στα στοιχεία..

Δεν γίνεται να αφιερώσω τοσο χρόνο γιατι οκ οσο περνανε οι μερες το κάνει περισσότερο αλλα εχω ήδη ταλαιπωρηθει θα ψαχνω και αλλο wifi ωστε να καθομαι να περιμένω και να κοιταω την οθονη να αποσυνδεθει και επισης δεν εχω πολυ χρόνο γιατι θα πρέπει αν ειναι να το επιστρέψω σε λίγες μερες..Και πες οτι κάθομαι 3 ωρες και δεν το κάνει.. τι συμπερασμα να βγάλω αφου και εδω μπορεί για 3-5 ωρες να μην αποσυνδεθει. Εχω τραβήξει βίντεο με το προβλημα (screen record) κι ως εκει.. Στο συγκεκριμενο ρουτερ της cosmote εχουν συνδεθει κατα καιρους δεν ξέρω πόσες συσκευες δεν γίνεται να χάλασε το ρούτερ μόνο σε αυτη την συσκευη και σε όλες τις αλλες να λειτουργει σωστα. Περιμένω λύση απο την Samsung που αν ειμαι ικανοποιημενος δεν θα γνωστοποιήσω προφανως αφου μπορει να εχω πέσει σε συγκεκριμένη παραγωγη προβληματικη κι αυριο να μην υπάρχει αυτο το θέμα σε μια κατα τα αλλα πολυ καλη συσκευή.

Ναι το μικρο εχω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το μικρό μπορείς να μου πεις θετικά αρνητικά με λίγα λόγια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το μικρό μπορείς να μου πεις θετικά αρνητικά με λίγα λόγια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Same Sh1t...Different Day

 

Κοιτα γενικως ειναι ενα γρηρορο αλαγκαριστο και σταθερο ταμπλετ.πολυ καλη οθονη,ελαφρυ,ιδανικο μεγεθος για καθημερινη χρηση.γρηγορος αισθητηρας δακτυλικου.εκει που ποναει ειναι στην μπαταρια.δηλαδη ενω βγαζει ανετα 6ωρο,στο standby χανει σε μερικες μερες την μπαταρια του.

Γενικα ειναι μια καλη αγορα,ειχα παρει του 2016 το lte 8in προσφορα στα 349 οποτε ειναι value for money.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε Τ715 εχει ερθει σε κανεναν η 7?
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γενικως ειναι ενα γρηρορο αλαγκαριστο και σταθερο ταμπλετ.πολυ καλη οθονη,ελαφρυ,ιδανικο μεγεθος για καθημερινη χρηση.γρηγορος αισθητηρας δακτυλικου.εκει που ποναει ειναι στην μπαταρια.δηλαδη ενω βγαζει ανετα 6ωρο,στο standby χανει σε μερικες μερες την μπαταρια του.

Γενικα ειναι μια καλη αγορα,ειχα παρει του 2016 το lte 8in προσφορα στα 349 οποτε ειναι value for money.

Σ'ευχαριστώ και πάλι.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η αναβάθμιση σε 7!

(Μοντέλο 2016 Πολωνία)

 

8 η 9.7 εχεις;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το 9.7 wi-fi έχω.

 

 

ok ευχαριστω

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμη περιμένω.. Τ719 μάλλον ούγγρικο
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε αναβάθμιση σήμερα που το τσέκαρα . Γύρω στο 1 GB (1044 MB). Να την κάνω; Πάει καλά γενικά; Έχω ελληνικό 9,7 LTE. Edited by tsili20
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε αναβάθμιση σήμερα που το τσέκαρα . Γύρω στο 1 GB (1044 MB). Να την κάνω; Πάει καλά γενικά; Έχω ελληνικό 9,7 LTE.

 

Εγω που την εβαλα απο τους πρωτους ευχαριστημενος ειμαι.Δεν θα δεις σημαντικες διαφορες ,περα απο την εμφανιση που εχει αλλαξει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω που την εβαλα απο τους πρωτους ευχαριστημενος ειμαι.Δεν θα δεις σημαντικες διαφορες ,περα απο την εμφανιση που εχει αλλαξει.

 

Μπαταρία παραμένει ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία παραμένει ίδια;

 

Σε μενα το ιδιο εμεινε.

Βεβαια εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την αναβαθμιση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πολλα παράπονα διαβάζω για την μπαταρία που εχει το 8αρι ρε παιδιά.Για πείτε ποσο βγάζει με μια πλήρη φόρτιση δηλαδη για να πάρω μια ιδέα?Οσοι το έχετε προτείνετε να μείνω στη 6 ή αμέσως αναβάθμιση στην 7 και επαναφορά εργοστασιακών?

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...