Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. Ισχύει ακόμα η τιμή που λες στο αμαζον αλλά δυστυχώς είναι μόνο για το 8'. Αυθεντική για το 9.7' μόνο στα 40ευρώ βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει καποιος να με ενημερωσει εαν το s2 θα παρει την Nougat?

 

Διάβασε εδώ... http://www.sammobile.com/2016/11/18/android-7-0-nougat-for-the-galaxy-note-5-and-galaxy-tab-s2-is-now-being-developed/

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστω πολυ,ειμαστε σε καλο δρομο!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχετε προσέξει ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση του Gmail δεν λειτουργεί σωστά το πληκτρολόγιο samsung, μόνο σε αυτή την εφαρμογή; Μετά την τελεία στο κείμενο δεν γυρίζει αυτομάτως σε κεφαλαία (μόνο στο κυρίως σώμα, στον τίτλο του μέιλ γυρίζει), όταν βάζεις κόμμα δεν γυρίζει να το κολλήσει μόνο του στο τέλος της λέξης όπως έκανε ως τώρα και άλλα...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, βρήκα ένα galaxy tab s2 για αγορά, αλλά ο τύπος μου λέει ότι έχει τυμολόγιο και δεν μπορεί να το δώσει. Μου λέει οτι ισχύει η εγγύηση απο το serial number της συσκευής.

ισχύει κάτι τέτοιο για την εγγύηση της συσκευής? δεν χρειάζεται η απόδειξη δηλαδή?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σε παίρνω στο λαιμό μου (κρίνε μόνος σου), αρκεί μια απλή φωτοτυπία της απόδειξης ή του τιμολογίου αγοράς για να έχεις εγγύηση. Δεν χρειάζεται να έχεις στα χέρια σου το πρωτότυπο έγγραφο. Οπότε, πάρε του μια φωτοτυπία.

 

Αλλά όχι, μην αρκεστείς στο sn.

 

Αν ξέρει κάτι διαφορετικό κάποιος άλλος, ας με διορθώσει.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτότυπο τιμολόγιο το θέλει γιατί το βάζει στα βιβλία της εφορίας. Μία φωτοτυπία είναι αρκετή και εννοείται υποχρεωτική να παραδοθεί μαζί με τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε προσέξει ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση του Gmail δεν λειτουργεί σωστά το πληκτρολόγιο samsung, μόνο σε αυτή την εφαρμογή; Μετά την τελεία στο κείμενο δεν γυρίζει αυτομάτως σε κεφαλαία (μόνο στο κυρίως σώμα, στον τίτλο του μέιλ γυρίζει), όταν βάζεις κόμμα δεν γυρίζει να το κολλήσει μόνο του στο τέλος της λέξης όπως έκανε ως τώρα και άλλα...

 

Τα ίδια έκανε και το J5, αμφότερα επιδιορθώθηκαν με την τελευταία ενημέρωση της Gmail app.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Tab s2 T710 και όταν το φορτίζω πχ από το 25% μου σταμάτησε η φόρτιση στο 96% το αποσυνδεσα από το tablet και το ξανά σύνδεσα και μετά από λίγο πήγε 100 % το έχει κάνει σε κάποιον άλλο
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Tab s2 T710 και όταν το φορτίζω πχ από το 25% μου σταμάτησε η φόρτιση στο 96% το αποσυνδεσα από το tablet και το ξανά σύνδεσα και μετά από λίγο πήγε 100 % το έχει κάνει σε κάποιον άλλο

 

Φίλε μου πιθανόν φταίει το καλώδιο ή ο φορτιστής...δοκίμασε με κάποιον άλλο. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tab s2 (sm-t 815) εδω και κάποιες εβδομαδες. Εχω επισης το note 3 για κινητο. Περίμενα το ταμπλετ να ειναι σαφως πιο lag free απο το σχετικα παλιο note μου (βεβαια ειμαι ρουτ στο κινητο και με καστομ ρομ και εχω αφαιρέσει πολλη σαβούρα).

 

Προς έκπληξη μου δειχνει γενικα να εχει λιγοτερο αστραπιαία αντίδραση στο σκρολαρισμα, στις σελίδες, και γενικα στα μενου. Σε απολυτο χρονο για να ανοιξει κατι ειναι πολυ γρήγορο. Απλα δεν ειναι smooth. Δεν ξερω αν εχετε καποια λυση για αυτο. Ισως αφαιρώντας bloatware.

 

Αποσο κατάλαβα root χωρις να γραψει το knox δε γινεται. Οποτε το ξεχναω.

 

Τελος εχω τεράστιο παράπονο στο θεμα υπερθέρμανση. Ας το κανανε 2 χιλιοστά παχυτερο. Δε μπορω να εχω τερμα φωτεινότητα παρα μονο για πολυ λιγη ώρα, επίσης δε μπορω να το εχω να φορτιζει και να κανω απαιτητικη χρήση με σχετικα καλη φωτεινότητα. Αρχιζει τρελλα κολλήματα απο υπερθέρμανση και αναγκαζομαι να ριξω εντελώς φωτεινότητα.

 

Ενα ακομα στοιχειο ειναι οτι κανει καποια τρελλα οταν φτασει κατω απο 7-8% μπαταρία. Σαν να μην αντιδραει πια πολλες φορες η οθονη. Πλεον αποφευγω να το φτανω λατω απο 10% και δεν το εχει ξαναπαρουσιασει.

 

Γενικως το ταμπλετ εχει τα προβληματακια του, αλλα παραμενει πολυ καλο.

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία πάνω άπο όλα θέλω να ρωτήσω υπάρχει Τ713 με exynos γιατί θέλω να κάνω άγορα από γερμανό και νομίζω ότι κάνουν λάθος με snapdragon είναι το T713

https://www.germanos.gr/product/tab-samsung-galaxy-s2-80-wi-fi-bl_sm-t713/20333795/?productId=20333795&fname=skuColor&fvalue=-128049217483242832&commerceItem=&isComingSoon=

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία πάνω άπο όλα θέλω να ρωτήσω υπάρχει Τ713 με exynos γιατί θέλω να κάνω άγορα από γερμανό και νομίζω ότι κάνουν λάθος με snapdragon είναι το T713

https://www.germanos.gr/product/tab-samsung-galaxy-s2-80-wi-fi-bl_sm-t713/20333795/?productId=20333795&fname=skuColor&fvalue=-128049217483242832&commerceItem=&isComingSoon=

Επειδή απο Γερμανό το πήρα πριν μια εβδομάδα θα σου πω ότι εχει τον Qualcomm apq8076

 

Στάλθηκε από το SM-T713 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tab s2 (sm-t 815) εδω και κάποιες εβδομαδες. Εχω επισης το note 3 για κινητο. Περίμενα το ταμπλετ να ειναι σαφως πιο lag free απο το σχετικα παλιο note μου (βεβαια ειμαι ρουτ στο κινητο και με καστομ ρομ και εχω αφαιρέσει πολλη σαβούρα).

 

Προς έκπληξη μου δειχνει γενικα να εχει λιγοτερο αστραπιαία αντίδραση στο σκρολαρισμα, στις σελίδες, και γενικα στα μενου. Σε απολυτο χρονο για να ανοιξει κατι ειναι πολυ γρήγορο. Απλα δεν ειναι smooth. Δεν ξερω αν εχετε καποια λυση για αυτο. Ισως αφαιρώντας bloatware.

 

Αποσο κατάλαβα root χωρις να γραψει το knox δε γινεται. Οποτε το ξεχναω.

 

Τελος εχω τεράστιο παράπονο στο θεμα υπερθέρμανση. Ας το κανανε 2 χιλιοστά παχυτερο. Δε μπορω να εχω τερμα φωτεινότητα παρα μονο για πολυ λιγη ώρα, επίσης δε μπορω να το εχω να φορτιζει και να κανω απαιτητικη χρήση με σχετικα καλη φωτεινότητα. Αρχιζει τρελλα κολλήματα απο υπερθέρμανση και αναγκαζομαι να ριξω εντελώς φωτεινότητα.

 

Ενα ακομα στοιχειο ειναι οτι κανει καποια τρελλα οταν φτασει κατω απο 7-8% μπαταρία. Σαν να μην αντιδραει πια πολλες φορες η οθονη. Πλεον αποφευγω να το φτανω λατω απο 10% και δεν το εχει ξαναπαρουσιασει.

 

Γενικως το ταμπλετ εχει τα προβληματακια του, αλλα παραμενει πολυ καλο.

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

 

Εγώ με T719 και Snapdragon δεν τα έχω παρατηρήσει αυτά.. Θερμοκρασία οκ ζεστένεται αλλά όπως όλες οι συσκευές. Προβλήματα όταν έχει χαμηλή μπαταρία δεν παρατήρησα... Βέβαια άλλο το 815 άλλο το 719. Υπάρχουν διαφορές αλλά βέβαια μην φανταστείς ότι το λιώνω. Στο web όμως δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο.

 

Σήμερα πήρα αναβάθμιση.

http://i64.tinypic.com/20uolsx.jpg

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω παρατηρήση κολλήματα και προβλήματα με το T715 που έχω..

Εγώ το λειτουργώ φυσικά με φωτηνότητα γύρω στο 25% διότι με ενοχλεί η πολύ έντονη φωτεινότητα και δεν γνωρίζω αν κολλάει και υπερθερμαίνετε εκεί....θα το δοκιμάσω όμως από περιέργεια και θα επανέλθω..Μάλιστα επειδή παράλληλα έχω και το S7 edge η διαφορά των δύο είναι τόσο ασύμαντη που την θεωρώ και ανεπαίσθητη...περνάω ώρες με το ταμπλετάκι μου χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα και να υστερεί ή να μου λείπει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι θέμα στο 10''. Ας πει και κανένας που έχει το 10'' για την εμπειρία χρήσης.. Αν και δεν νομίζω να έχει και ιδιαίτερη διαφορά αφού όλα είναι ίδια εκτός απο το μέγεθος της οθόνης. Φυσικά μπορεί να παίζει ρόλο η ανάλυση. Στο 8'' και στο 9.7'' η ανάλυση είναι η ίδια και κάποιος ίσως να παρατηρήσει διαφορά (πρός όφελος του 8'') λόγο του ppi.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι θέμα στο 10''. Ας πει και κανένας που έχει το 10'' για την εμπειρία χρήσης.. Αν και δεν νομίζω να έχει και ιδιαίτερη διαφορά αφού όλα είναι ίδια εκτός απο το μέγεθος της οθόνης. Φυσικά μπορεί να παίζει ρόλο η ανάλυση. Στο 8'' και στο 9.7'' η ανάλυση είναι η ίδια και κάποιος ίσως να παρατηρήσει διαφορά (πρός όφελος του 8'') λόγο του ppi.

Φίλε μου και το T815 που έχει η γυναίκα μου είναι ακριβώς το ίδιο με το δικό μου....δεν βλέπω διαφορά εκτός του ότι ίσως έχει πεισσότερη αναμονή απο το δικό μου.Στα άλλα είναι ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω παρατηρήση κολλήματα και προβλήματα με το T715 που έχω..

Εγώ το λειτουργώ φυσικά με φωτηνότητα γύρω στο 25% διότι με ενοχλεί η πολύ έντονη φωτεινότητα και δεν γνωρίζω αν κολλάει και υπερθερμαίνετε εκεί....περνάω ώρες με το ταμπλετάκι μου χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα και να υστερεί ή να μου λείπει κάτι.

 

Μία από τα ίδια με το SM-T815 9,7'. Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Το ταμπλετ πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Kαθε ποτε ανανεωνουν την κορυφαια τους σειρα ταμπλετων στην Samsung ?

 

Καθε δυο χρονια ? Σκεφτομαι την μικρη αλλα αν ηξερα ποτε θα βγει η νεα σειρα θα ηταν χρησιμο και για συγκριση χαρακτηριστικων και για αναμονη πτωσης τιμης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς να μου δώσει ένα λινκ για flip magnetic cover με προεξέχον χείλος γύρω γύρω (full body) δλδ και πάνω και κάτω στις υποδοχές ????

 

Έχω ψάξει σε ebay και amazon και έχω βρει μόνο τη γνωστή armor θήκη της SUPCASE (Unicorn Beetle Pro) που δεν έχει μαγνητικό cover.

 

Για το Tab S2 8.0 (SM-T713)

 

THANX.

Edited by nickvog

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ηθελα να ρωτησω αν το παραπανω μοντελο μπορει να δεχτει και να κανει κλησεις σε ελληνικα δικτυα κανονικα? οπως πχ με το νοτε 4 που εχω... γενικα πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του?
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χθες 20 Ιανουαρίου αγόρασα και εγώ το S2 T-719 σε 8ιντσες το 4G lte στα 383ευρω σε λευκο και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1ον. Έκανα χθες μια 1η φόρτιση 5ωρες ενώ το χα κλειστό. Μετά το άνοιξα και κατέβασα όσες εφαρμογές ήθελα έως τώρα. Από τώρα και μετά θα πρέπει να το φορτιζω όταν πέσει η μπαταρία γύρω στο 20% και να είναι κλειστό , η μπορώ ενώ το δουλεύω να φορτίζει συγχρόνως? Τουλάχιστον τώρα στην αρχή δλδ.

2ον. Θέλω να πάρω θήκη και σκέφτομαι για μια book cover αλλά δεν βρίσκω κάπου. Αξίζει η ορίτζιναλ γτ από μαγαζί είχαν μια ιμιτασιον στα 25ευρω , η να πάρω την ορίτζιναλ? Κάποιο λινκ?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Υ. Γ. ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ δείχνει πραγματικά φοβερό

Edited by Jeronimo84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χθες 20 Ιανουαρίου αγόρασα και εγώ το S2 T-719 σε 8ιντσες το 4G lte στα 383ευρω σε λευκο και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Ο έκανα χθες μια 1η φόρτιση 5ωρες ενώ το χα κλειστό. Μετά το άνοιξα και κατέβασα όσες εφαρμογές ήθελα έως τώρα. Από τώρα και μετά θα πρέπει να το φορτιζω όταν πέσει μπαταρία γύρω στο 20% και να νέα κλειστό η μπορώ ενώ το δουλεύω να φορτίζει συγχρόνως? Τουλάχιστον τώρα στην αρχή δλδ.

2ον θέλω να πάρω θήκη και σκέφτομαι book cover αλλά δεν βρίσκω κάπου. Αξίζει η ορίτζιναλ γτ από μαγαζί είχαν μια ιμιτασιον μπουκάλι κυβέρνηση στα 25ευρω η να πάρω την ορίτζιναλ? Κάποιο λινκ?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Υ. Γ. ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ δείχνει πραγματικά φοβερό

 

Καλοριζικο. Καλό για να σου κρατάει η μπαταρία πιο πολύ είναι στην αρχή να του κάνεις 3 με 4 πλήρεις φορτίσεις - αποφορτισεις. Μετά το φορτιζεις όποτε θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Καλό για να σου κρατάει η μπαταρία πιο πολύ είναι στην αρχή να του κάνεις 3 με 4 πλήρεις φορτίσεις - αποφορτισεις. Μετά το φορτιζεις όποτε θέλεις.

Ευχαριστώ πολύ!

Για θήκη προτείνεις ορίτζιναλ σαμσουνγκ book cover και αν ναι ποιος έχει γτ δεν βρίσκω κάπου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...