Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε τέτοιου είδους (ουσιαστικά μικρές) αναβαθμίσεις του λειτουργικού, δεν κάνω επαναφορά.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

στο μυαλο μου εισαι.εβγαλα και εδω την θηκη,αφησα μονο το glass protector και πραγματικα το φχαριστιεμαι.λιγο οι ακμες με κοβουν σε οριζοντια θεση.

 

Σίγουρα όταν το τάμπλετ είναι σε προστατευόμενο περιβάλλον σπιτιού το ιδανικό είναι να μένει χωρίς θήκη και να το ευχαριστιόμαστε το κόσμημα. Όταν όμως βγαίνει συχνά εκτός καλύτερο είναι υπάρχει και μια προστασία. Ο λόγος που πήρα θήκη είναι γιατί βγαίνει εκτός συχνά, το συνδέω με το phantom σε βιντεογραφήσεις, οπόταν δεν λέει να το κυκλοφορώ χωρίς θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να χτυπήσω το Τ719 (8" 4G 2016)! Ήταν στα 350€ κάποια στιγμή αλλά τώρα έχει ανέβει. Ξέρετε κανένα μαγαζί να το έχει κοντά σε αυτή την τιμή?

 

Από επιδόσεις πως τα πάει? Στα games λειτουργεί ο game tuner (είναι συμβατό)?

 

Γενικα με απλό browsing + youtube τι SOT έχει (wifi only)?

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να χτυπήσω το Τ719 (8" 4G 2016)! Ήταν στα 350€ κάποια στιγμή αλλά τώρα έχει ανέβει. Ξέρετε κανένα μαγαζί να το έχει κοντά σε αυτή την τιμή?

 

Από επιδόσεις πως τα πάει? Στα games λειτουργεί ο game tuner (είναι συμβατό)?

 

Γενικα με απλό browsing + youtube τι SOT έχει (wifi only)?

 

Thanks :)

 

Ένα 6ωρο πρέπει να το βγάζει με χαλαρή χρήση, σε 2 μέρες. Σε μια μέρα μπορεί να βγάζει κοντά στις 8. Αλλά για να πω την αλήθεια δεν με έχει απασχολήσει το ζήτημα της μπαταρίας ούτε το παρακολούθησα προσεκτικά, ας μας πουν οι πιο έμπειροι. Το βράδυ το κλείνω, και γενικά το πρωί που λείπω είναι off. Το φορτίζω κάθε 4-5 ημέρες. Αλλά αντικειμενικά η μπαταρία είναι μέτρια (όχι χάλια απλά είναι οκ), αυτό είναι το τίμημα για να έχουμε μια λεπτή και παναλαφρη συσκευή. Η μπαταρία δεν είναι από τα "ατού" της συσκευής.

 

Όσον αφορά την αναπαραγωγή βίντεο το "πλεονέκτημα" που ταυτόχρονα είναι και μειονέκτημα του είναι ότι επειδή έχει διαστάσεις 4:3 στην αναπαραγωγή βίντεο μένουν μαύρες μπάρες πάνω και κάτω απο το βίντεο. Αυτό αυτόματα σημαίνει ότι το βίντεο μας εμφανίζεται μικρότερο απο ότι αν το βλέπαμε σε τάμπλετ 8' διαστάσεων 16:9, ταυτόχρονα όμως κάνει καλό στην κατανάλωση της μπαταρίας αφού οι μαυρες μπάρες στην amoled δεν καταναλώνουν ρεύμα. Έτσι έχουμε μικρότερη κατανάλωση στο πιο ενεργοβόρο μέρος.

 

https://i.imgsafe.org/08c66a50f7.jpg

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως βγαίνει συχνά εκτός καλύτερο είναι υπάρχει και μια προστασία.

 

Καλά, αυτό εννοείται. Εκτός σπιτιού δεν θα βγει ποτέ γυμνό. Απλώς έχω μια μικρή θήκη με φερμουάρ, δηλ. τσαντούλα μίνι, στις διαστάσεις του. Όταν χρησιμοποιείται βγαίνει από εκεί, είτε σπίτι, είτε εκτός.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το T719 έχω. Την πήρα 13,90 λίρες + 5,93 μεταφορικά. Αλλά τώρα βλέπω την έχουν πιο ακριβά στις 20 λίρες. Νομίζω πρόλαβα πριν "αναπροσαρμόσουν" τις τιμές τους. Θυμάμαι είχα δει ένα ρεπορτάζ στην τηλεόραση εκείνες τις ημέρες ότι οι ευρωπαίοι τουρίστες στη UK έτρεχαν να αγοράσουν αγαθά σε λίρες πριν οι πωλητές αναπροσαρμόσουν τις τιμές λόγο τις διακύμανσης της αξίας λίρας/ευρώ. Μάλλον το εκμεταλεύτηκα και πήρα αρκετά καλή τιμή. Παραξενεύτηκα και εγώ που ήταν τόσο χαμηλά και την τσίμπησα.

 

Το πήρα απο εδώ: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B012BK2RC0/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Να και η απόδειξη παιδιά: http://i.imgsafe.org/c8df374c3f.png

 

 

Τα μπράβο στο G3... :lol:

 

Πήγα να την αγοράσω και εγώ από εκεί και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν στέλνει Ελλάδα εσύ πως την αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Το Σαββάτο πήρα το Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016 black. Υπάρχει samsung θήκη με πληκτρολόγιο; να βάλω προστασία οθόνης; Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να την αγοράσω και εγώ από εκεί και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν στέλνει Ελλάδα εσύ πως την αγόρασες?

 

Όταν την παράγγειλα εγώ πριν 15 ημέρες ήταν "Sold by xxxx and Fulfilled by Amazon." Δηλαδή δεν έφευγε κατευθείαν απο τον πωλητή αλλά απο την αποθήκη της Amazon. Όταν ξαναστείλει απόθεμα στην αποθήκη της Amazon θα μπορείς να την παραγγείλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλήμερα. Το Σαββάτο πήρα το Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016 black. Υπάρχει samsung θήκη με πληκτρολόγιο; να βάλω προστασία οθόνης;

 

Επίσημη θήκη με πληκτρολόγιο υπάρχει μόνο για το 10''. Για το 8'' δεν βγάζει θήκη με πληκτρολόγιο η Samsung.

 

Όταν το έψαχνα για πληκτρολόγιο βρήκα αυτό που είναι τρίτου κατασκευαστή. Φαίνεται ποιοτικό και λεπτό. Δεν παράγγειλα όμως ακόμη γιατί δεν ξέρω αν το χρειάζομαι.

https://www.amazon.co.uk/dp/B015HD17HE?psc=1

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με το GoodLock, παίζει το Tablet?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλήμερα. Το Σαββάτο πήρα το Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016 black. Υπάρχει samsung θήκη με πληκτρολόγιο; να βάλω προστασία οθόνης;

Σε τι τιμή φίλε μου; Εγώ το είδα που έφτασε 350 κάποια στιγμή, και τώρα που θέλω να το πάρω είναι στα 420 :(

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με το GoodLock, παίζει το Tablet?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε τι τιμή φίλε μου; Εγώ το είδα που έφτασε 350 κάποια στιγμή, και τώρα που θέλω να το πάρω είναι στα 420 :(

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Δώρο μου το κάνανε.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με το GoodLock, παίζει το Tablet?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε τι τιμή φίλε μου; Εγώ το είδα που έφτασε 350 κάποια στιγμή, και τώρα που θέλω να το πάρω είναι στα 420 :(

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Ναι παίζει το goodlock στο tablet το είχα βάλει

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 9 μήνες (αγορασμένο απο Kaizer τον Φεβρουάριο) το SM-T810 μας άφησε χρόνους,ούτε ανοίγει αλλά ούτε και φορτίζει.

Τι είναι πιο σωστό και γρήγορο , να το πάω στο Kaizer ή σε κάποιο κέντρο επισκευής samsung;

και αν η απάντηση είναι το δεύτερο ποία είναι τα κέντρα επισκευής και που μπορώ να τα βρω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 9 μήνες (αγορασμένο απο Kaizer τον Φεβρουάριο) το SM-T810 μας άφησε χρόνους,ούτε ανοίγει αλλά ούτε και φορτίζει.

Τι είναι πιο σωστό και γρήγορο , να το πάω στο Kaizer ή σε κάποιο κέντρο επισκευής samsung;

και αν η απάντηση είναι το δεύτερο ποία είναι τα κέντρα επισκευής και που μπορώ να τα βρω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

 

 

Smartec στο Χαιδαρι για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν σας κουράζω αλλά είναι εξουσιοδοτημένο service ή Smartec;

ρωτώ γιατι το Tablet εχει ακόμα εγγύηση (είναι και λίγο μακριά απο Πειραιά).

Edited by nmand
Google Nexus7,Asus Memo pad 7 (ME176CX),Onda v975m,Xiaomi Mi2A,ZUK Z1,Samsung Galaxy Tab S2
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν σας κουράζω αλλά είναι εξουσιοδοτημένο service ή Smartec;

ρωτώ γιατι το Tablet εχει ακόμα εγγύηση (είναι και λίγο μακριά απο Πειραιά).

 

Ναι και εγώ είχα πάει μέσα στην εγγύηση το παλιό μου tablet

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάποιος που έχει πάρει book cover από το ebay απομίμηση της αυθεντικής να μου πει εντυπώσεις

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάποιος που έχει πάρει book cover από το ebay απομίμηση της αυθεντικής να μου πει εντυπώσεις

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Φίλε είναι μέρα με τη νύχτα και εδώ ισχύει αυτό που λένε ότι πληρώνεις παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

@liam69

Αν θέλεις γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.

 

Υπάρχει κάποια άλλη σε κόστος 10-15 ευρώ που να έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

@liam69

Αν θέλεις γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.

 

Υπάρχει κάποια άλλη σε κόστος 10-15 ευρώ που να έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Αυτή από ebay την βρήκα εδώ Ελλάδα και την έβαλα στο tablet και ο τύπος γην είχε 24 ευρώ και την Original 32 ευρώ

Η ποιότητα του υλικού δεν συγκρίνεται όπως και το πως κουμπώνει πάνω στο tablet πριν βάλω την Original έλεγα για την αντιγραφή ότι οκ καλή είναι θα την πάρω από ebay αλλά όταν έβαλα την Original δεν μετάνιωσα τα χρήματα που έδωσα αλλά από Amazon Γερμανίας την βρήκα σε λευκό 13.5 +8,5 η μεταφορά αλλά μου έλεγε 15 μέρες οπότε την πήρα από εδω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...