Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα με την 6αρα έχω πρόβλημα με το Gmail κάνω ανανέωση και μου λεει δεν υπάρχει σύνδεση και το ίδιο θέμα το έχω και στο ημερολόγιο, αλλά όχι στο Google play, έκανα εκκαθάριση δεδομένων, εκκαθάριση cache αλλά τίποτα, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εαν εχεις εξοικονομηση ενεργειας δοκιμασε να την βγαλης.

 

Αυτό ήταν.. Τραγικό... Πιστεύω ειναι άκυρο που δεν συγχρονίζει.. Με την 5.0.1 νομίζω συγχρονιζε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

ναι συχρονιζε, αλλα η 6αρα εχει καποιες επιπλεον δικλιδες ασφαλειας καπου διαβασα ,τωρα που βοηθαη αυτο με το gmail δεν ξερω.
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ναι συχρονιζε, αλλα η 6αρα εχει καποιες επιπλεον δικλιδες ασφαλειας καπου διαβασα ,τωρα που βοηθαη αυτο με το gmail δεν ξερω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν.. Τραγικό... Πιστεύω ειναι άκυρο που δεν συγχρονίζει.. Με την 5.0.1 νομίζω συγχρονιζε κανονικά...

 

μπορείς και να έχεις ενεργοποιημένο το power save mode και να σου συγχρονίζει κανονικά... Απλά πήγαινε settings-> battery -> power saving mode και απενεργοποίησε την επιλογή Restrict all background data (συγγνώμη για τα αγγλικά...) και λογικά θα είσαι κομπλέ!! :p

 

[ATTACH]66000[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες φορτίσεις βλέπω 7 ώρες sot με full browsing.καλουτσικη αρχή.δεν ειναι βέβαια iPad στην αυτονομία,αλλα σε ηρεμία δεν τρώει τίποτα.μια χαρά.

Μετά το iPad mini θα γεννάει νέο best use device.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 μέρες το νέο μοντέλο tab s2 2016. Με το που το άνοιξα και εγκατέστησα όλες τις εφαρμογές που είχα συγχρονησει στο Google mail μου έδειξε ότι υπάρχει και νέα αναβάθμιση 6.0.1 αν δεν κάνω λάθος. Εκανε καμποση ωρα. Ελπίζω να μην έκανα γκάφα που την εγκατέστησα και μείωσα την ταχύτητα του ή την αυτονομία . Δεν μπορώ να το κρίνω όμως γιατί δεν πρόλαβα να το δουλέψω με το 6. Αυτές οι αναβαθμίσεις συνήθως μόνο κακο κάνουν. Σε γενικές γραμμές πάντως καλό. Δεν τρελάθηκα με την μπαταρία βέβαια αλλά μια πλήρης φόρτιση έκανα, θα προτιμούσα λίγο παραπάνω. Και η ταχύτητα νορμάλ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους. Είμαι πρόσφατος κάτοχος και εγώ ενός T719. To πρόβλημα μου είναι το wifi, παρουσιάζει μεγάλη δυσκολία στη σύνδεση, ενώ δείχνει πολύ χαμηλό σήμα σε σχέση με άλλες συσκευές... καμιά ιδέα? :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονικό wifi σήμα και επίσης δεν θυμάμαι στις προηγούμενες σελίδες να έχει αναφερθεί κάποιο παράπονο (δεν είμαι και σίγουρος). Είσαι βέβαιος ότι δεν φταίει ο ρούτερ; Το έχεις πράγματι συγκρίνει με άλλες συσκευές πλάι πλάι; Ναι, βλέπω ότι το λες, αλλά μου έχει τύχει πχ. ένα κινητό να δίνει περισσότερες «γραμμούλες» wifi αλλά στην πράξη η ταχύτητα να είναι η ίδια με μια άλλη συσκευή που δείχνει λιγότερες. Κάνε ένα speedtest με μια εφαρμογή να είσαι βέβαιος.

 

edit: Επίσης, η δυσκολία στη σύνδεση αφορά ένα ρούτερ μόνο (πχ. σπίτι) ή κάθε ρούτερ; Αν ένα ρούτερ μόνο, ιδιαίτερα παλιότερο, είναι πιθανό να φταίει αυτό.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εσείς μετά την αναβάθμιση σε 6.0.1 κάνατε επαναφορά και εγκατάσταση από την αρχη; Εγώ βαρέθηκα δεν ξέρω αν θα είχε καλύτερη απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει την διαδικασια για να κανουμε root το S2 8" 4G/wifι?

 

Ευχαριστω

 

Εδώ θα βρεις όλες τις απαντήσεις. Φλασαρεις σπ ότι είδα twrp μέσω Odin (δεν το έχω κάνει) και μετά ρουταρεις μέσω της recovery. Αν δεν πετύχει ίσως χρειαστεί να φλασαρεις τον custom kernel που δίνει ο τύπος πρώτα. Αφού φλασαρεις twrp πάρε καλού κακού ένα nandroid backup μέσα από τη recovery της ROM που έχεις τώρα για κάθε ενδεχόμενο πριν ρουταρεις. Υπόψην γράφει ο Knox και χάνεις εγγύηση αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις όλες τις απαντήσεις. Φλασαρεις σπ ότι είδα twrp μέσω Odin (δεν το έχω κάνει) και μετά ρουταρεις μέσω της recovery. Αν δεν πετύχει ίσως χρειαστεί να φλασαρεις τον custom kernel που δίνει ο τύπος πρώτα. Αφού φλασαρεις twrp πάρε καλού κακού ένα nandroid backup μέσα από τη recovery της ROM που έχεις τώρα για κάθε ενδεχόμενο πριν ρουταρεις. Υπόψην γράφει ο Knox και χάνεις εγγύηση αν έχεις.

 

Ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις αν μπορει καποιος να βοηθησει.

1). Πως παμε απο sleep η lock screen στην home screen χωρις να συρουμε προς τα πανω την οθονη?.

2) Θελω να κανω install ενα προγραμμα που ειναι σε zip format, μπαινοντας σε recovery δεν βλεπω επιλογη install zip,

3) προσπαθω με Odin να περασω, το recovery TWRP αλλα χωρις αποτελεσμα.

Eιμαι με την 6.0.1 ROM .

Ευχαριστω

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σε lock και βάλω το δακτυλικό αποτύπωμα ανοίγει απευθείας η home. Εννοείς κάτι άλλο, ίσως;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι σε lock και βάλω το δακτυλικό αποτύπωμα ανοίγει απευθείας η home. Εννοείς κάτι άλλο, ίσως;

 

Οταν ειμαι σε lock και πατησω το κουμπι του menu μου ζηταει να κανω swipe με το δαχτυλο την οθονη προς τα πανω και εν συνεχεια

μου ζηταει να σχεδιασω το patern που ειχα δωσει στην αρχη.Αυτο που θα ηθελα ειναι να μπορω να αποφευγω αυτο συρσιμο της οθονης

και να πηγαινει στην αρχικη οθονη οπως κανεις και συ.

 

Ευχαριστω.

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

@charis232 Μάλιστα, κατάλαβα. Οπότε δεν μπορώ εγώ να απαντήσω. Τώρα, για το ότι χρησιμοποιείς pattern αντί για δακτυλικό, δική σου δουλειά, θα έχεις τους λόγους σου (πχ. το πάτερν μπορούν να το αναπαράγουν και άλλοι), εγώ απλώς θα ήθελα να πω προς όλους ότι η χρήση δακτυλικού είναι εξαιρετικά λειτουργική (ακριβής, γρήγορη κλπ.) και τη συστήνω.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, είμαι ένα κλικ μακριά από την παραγγελία του Tab S2 2016.

Είναι το πρώτο μου tablet και θα ήθελα να ρωτήσω ποια θηκούλα προτείνετε (έχω δει την original της Samsung που είναι πολύ ωραία και βολική) ή μήπως θα ήταν καλύτερα να πάω σε θήκη-πληκτρολόγιο;

Δεν έχω ξαναδουλέψει πληκτρολόγιο και δε γνωρίζω αν βολεύει ή όχι.

Ποια η εμπειρία σας;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια άλλη ταμπλέτα που πληκτρολόγιο δεν με είχε βολέψει αλλά ήταν και μικρότερη από 9.7". Αλλά δεν έγραφα συχνα κείμενα. Διαφορετικά θα ήταν σίγουρα βολικό. Επίσης θα έβλεπα αν προσθέτει όγκο και -κυρίως- δυσκολία στη χρήση ως ταμπλετ. Η δική μου εμπειρία δεν ήταν καλή στο συγκεκριμένο τομέα. Για το tab s2 δεν ξέρω.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με τον φίλο bill_viper από πάνω...και έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες για θήκη (απλή ή θήκη-πληκτρολόγιο).

 

Tο πιο σημαντικό όμως δίλημμα είναι αν θα επιλέξω το Τ719 ή το το Τ715 πάντα στις 8'' 4G. Η διαφορά τους είναι περίπου 20-30 ευρώ και δε ξέρω αν αξίζει.

Τι γνώμη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, είμαι ένα κλικ μακριά από την παραγγελία του Tab S2 2016.

Είναι το πρώτο μου tablet και θα ήθελα να ρωτήσω ποια θηκούλα προτείνετε (έχω δει την original της Samsung που είναι πολύ ωραία και βολική) ή μήπως θα ήταν καλύτερα να πάω σε θήκη-πληκτρολόγιο;

Δεν έχω ξαναδουλέψει πληκτρολόγιο και δε γνωρίζω αν βολεύει ή όχι.

Ποια η εμπειρία σας;

Η original θήκη είναι πάρα πολύ καλή. Προσωπικά χρειαζόμουν το πληκτρολόγιο ώστε να έχω όλη την οθόνη διαθέσιμη κατά την πληκτρολόγηση, έτσι αγόρασα μια φτηνή θήκη με αποσπωμενο Bluetooth πληκτρολόγιο και την γνήσια. Δεν υπάρχει θήκη με πληκτρολόγιο σε αυτό το μέγεθος από την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Από θέμα μπαταρίας πως πάει το μηχανάκι; Βλέπω ότι έχει αρκετά μικρή χωρητικότητα.

Πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει (μιλώ πάντα για το μοντέλο 2016 των 9.7'').

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...