Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση έχω πρόβλημα με you tube και γενικότερα κάποια σκαλώματα, επανεκιμήσεις κλπ. Ιδιαίτερα στο YouTube μετά την παρακολούθηση δύο τριών βίντεο μετά σκαλώνει, μαυρίζει η οθόνη και ακούγεται μόνο η φωνή. Είναι σα να μην έχει μνήμη. Μετά από επανεκκίνηση δουλεύει σωστά για μερικές ώρες αλλά, το πρόβλημα επανέρχεται. Ξαναπέρασα τις προβληματικές εφαρμογές αλλά και πάλι τίποτα. Παρακαλώ τη βοήθειά σας. Το τάμπλετ είναι εργαλείο δουλειάς μου. Ευχαριστώ.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση έχω πρόβλημα με you tube και γενικότερα κάποια σκαλώματα, επανεκιμήσεις κλπ. Ιδιαίτερα στο YouTube μετά την παρακολούθηση δύο τριών βίντεο μετά σκαλώνει, μαυρίζει η οθόνη και ακούγεται μόνο η φωνή. Είναι σα να μην έχει μνήμη. Μετά από επανεκκίνηση δουλεύει σωστά για μερικές ώρες αλλά, το πρόβλημα επανέρχεται. Ξαναπέρασα τις προβληματικές εφαρμογές αλλά και πάλι τίποτα. Παρακαλώ τη βοήθειά σας. Το τάμπλετ είναι εργαλείο δουλειάς μου. Ευχαριστώ.

Περίεργο, εμένα δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα. Χθες μάλιστα πρέπει να είδα δεκαπέντε βίντεο συνεχόμενα.. Δοκίμασε να το κάνεις απεγκατασταση..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ ανάλογο πρόβλημα, κάποια εφαρμογή θα το προκαλεί αυτό, δεν ξέρω τι συμβουλή να σου δώσω (ίσως ένα hard reset).

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ποια ειναι η γνωμη σας για τα 2 μοντελα tab s2.παιρνω κατι παραπανω απο το μοντελο του 2016 σε σχεση με του 2015;

γενικα απο standby στην μπαταρια πως παει;πεφτει ευκολα η σταθμη της μπαταριας;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ποια ειναι η γνωμη σας για τα 2 μοντελα tab s2.παιρνω κατι παραπανω απο το μοντελο του 2016 σε σχεση με του 2015;

γενικα απο standby στην μπαταρια πως παει;πεφτει ευκολα η σταθμη της μπαταριας;

 

 

Σημαντικες διαφορες δεν εχουν!

Εαν κανεις ενα συγκριτικο θα δεις οτι εχουν ελαχιστες διαφορες,δεν βλεπω τον λογο καποιος για τοσα χρηματα διαφορα να παρει το μοντελο του 16!

Γνωμη μου βεβαια!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ποια ειναι η γνωμη σας για τα 2 μοντελα tab s2.παιρνω κατι παραπανω απο το μοντελο του 2016 σε σχεση με του 2015;

γενικα απο standby στην μπαταρια πως παει;πεφτει ευκολα η σταθμη της μπαταριας;

Παίρνεις 64bit λειτουργικο ενώ στο 2015 μοντέλο αν και ο exynos είναι 64bitos για κάποιον περίεργο λόγω η Samsung το δουλεύει στα 32 bit ακόμη και με marshmallow. Παίρνεις επίσης καλύτερη απόδοση στην κάρτα γραφικων.

Για την μπαταρία αν και μικρή (για το 2015 μοντέλο που έχω το 8" ) μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή. Ειδικά με marshmallow χθες πρώτη μέρα που έκανα το update είχα 2 ώρες sot και από 100% το βράδυ είχα 79%.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις 64bit λειτουργικο ενώ στο 2015 μοντέλο αν και ο exynos είναι 64bitos για κάποιον περίεργο λόγω η Samsung το δουλεύει στα 32 bit ακόμη και με marshmallow. Παίρνεις επίσης καλύτερη απόδοση στην κάρτα γραφικων.

Για την μπαταρία αν και μικρή (για το 2015 μοντέλο που έχω το 8" ) μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή. Ειδικά με marshmallow χθες πρώτη μέρα που έκανα το update είχα 2 ώρες sot και από 100% το βράδυ είχα 79%.

 

ευχαριστω για την απαντηση.το μοντελο του 2016 ερχεται με marshmallow out of the box;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.το μοντελο του 2016 ερχεται με marshmallow out of the box;

Ναι με 6.0.1. out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω το tab pro 8,4 καο εχω την δυνατοτητα να το δωσω 300€. Αξιζει να κανω την μεταβαση στο 8 ιντσο?

 

Κοιτα το tab pro δεν το εχω, εχω το tab s2 9.7 2015 και το αγόρασα 370 €, η σκεψη μου είναι οτι με 331 περνεις το tab s2 t713 2016 η το t710 με 266€ η με 60€ παραπάνω περιμένεις το 810 οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου δωστο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το tab s2 8 lte 2016,μήπως θα πρέπει να χωριστεί από το τοπικ του 2015;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατος κάτοχος του s2 2015. Του φλασαρα αμέσως BTU 6.0.1 και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι συμβατό αρχικά το package disable Και αν υπάρχει μια λίστα με εφαρμογές που μπορούμε να ενεργοποιήσουμε με ασφάλεια.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το tab pro δεν το εχω, εχω το tab s2 9.7 2015 και το αγόρασα 370 €, η σκεψη μου είναι οτι με 331 περνεις το tab s2 t713 2016 η το t710 με 266€ η με 60€ παραπάνω περιμένεις το 810 οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου δωστο.

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Εχω ομως μια απορια. Το tab pro 8.4 εχει 4πυρινο επεξεργαστη στα 2.4 και καλυτερη αναλυση οθονης. Το μονο που ειναι κατωτερο ειναι στη ram. Οποτε μηπως ειναι καλυτερα να το κρατησω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Εχω ομως μια απορια. Το tab pro 8.4 εχει 4πυρινο επεξεργαστη στα 2.4 και καλυτερη αναλυση οθονης. Το μονο που ειναι κατωτερο ειναι στη ram. Οποτε μηπως ειναι καλυτερα να το κρατησω?

 

Μη βασιζεσαι στα χαρτια. Δεν εχουν καμμια σχεση οι 2 συσκευες στην πραγματικοτητα.

1. Η οθονη εχει ελαφρως χαμηλοτερη αναλυση ΑΛΛΑ ειναι super amoled, ενω του tab pro ειναι μια απλη lcd ("εστω και super clear"), που σημαινει απολυτο μαυρο και ασυγκριτη ευκρινεια.

2. Η ρομ του ειναι τοσο καλογραμμενη σε συγκριση με τη laggy stock 4.4.2 που θα νομιζεις οτι πηρες πυραυλο.

Δεν ειναι τοσο η καθαρη υπολογιστικη ισχυς που κανει το μηχανημα γρηγορο, ειναι η πολυ καλογραμμενη (αν και με πολυ bloatware) stock 6.0.1 και βεβαια τα 3gb ram.

Μειον της συσκευης μπορει να θεωρηθουν οι πλευρες 4:3, τα ηχεια απο τη 1 μερια, η καμερα χωρις φλας. Αν δε σε νοιαζουν αυτα, προχωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χτές παρέλαβα το εν λόγω τάμπλετ (το 8ιντσο). Παρόλο που είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου (θεωρώ ότι καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου, και είναι μια μεγάλη αναβάθμιση από το nexus 7 2012 που είχα), έχω ένα προβληματάκι. Συγκεκριμένα όταν του συνδέω το φορτιστή που είχε στη συσκευασία (που δίνει 2Α) μου βγάζει μήνυμα "slow charging for faster charging use original charger." Και φορτίζει πάρα πολύ αργά, σε βαθμό που αν το χρησιμοποιώ ενώ είναι στην πρίζα να ξεφορτίζει. Οπότε το κλείνω εντελώς και το βάζω να φορτίσει αλλά πάλι φορτίζει σα χελώνα.

 

Είναι φυσιολογική συμπεριφορά αυτή; Μπορώ να τσεκάρω αν κάτι είναι χαλασμένο; Σπίτι έχω και άλλους φορτιστές αλλά είναι 1Α και φαντάστηκα ότι θα το φορτίζουν ακόμα πιο αργά...

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χτές παρέλαβα το εν λόγω τάμπλετ (το 8ιντσο). Παρόλο που είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου (θεωρώ ότι καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου, και είναι μια μεγάλη αναβάθμιση από το nexus 7 2012 που είχα), έχω ένα προβληματάκι. Συγκεκριμένα όταν του συνδέω το φορτιστή που είχε στη συσκευασία (που δίνει 2Α) μου βγάζει μήνυμα "slow charging for faster charging use original charger." Και φορτίζει πάρα πολύ αργά, σε βαθμό που αν το χρησιμοποιώ ενώ είναι στην πρίζα να ξεφορτίζει. Οπότε το κλείνω εντελώς και το βάζω να φορτίσει αλλά πάλι φορτίζει σα χελώνα.

 

Είναι φυσιολογική συμπεριφορά αυτή; Μπορώ να τσεκάρω αν κάτι είναι χαλασμένο; Σπίτι έχω και άλλους φορτιστές αλλά είναι 1Α και φαντάστηκα ότι θα το φορτίζουν ακόμα πιο αργά...

 

Το δικό του καλώδιο χρησιμοποιείς ή κάποιο τρίτο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν δικό μου λάθος. Δεν είχα βάλει αρκετά μέσα το καλώδιο στη μεριά του φορτιστή. Το εσπρωξα λίγο πιο μέσα και αμέσως λύθηκε το πρόβλημα με την αργή φόρτιση.

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Εχω ομως μια απορια. Το tab pro 8.4 εχει 4πυρινο επεξεργαστη στα 2.4 και καλυτερη αναλυση οθονης. Το μονο που ειναι κατωτερο ειναι στη ram. Οποτε μηπως ειναι καλυτερα να το κρατησω?

Ειχα (έχω) το tab pro πριν πάρω το S2. Αν και πολύ καλό και αυτό , με το S2 θα νιώσεις ότι πήρες κάτι τελείως next gen. Δεν κολλάει πουθενά, πολύ ελαφρύ και τρέχει τα πάντα με άνεση. Ίσως η καλύτερη ταμπλέτα που βγήκε ποτέ με Android.

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα (έχω) το tab pro πριν πάρω το S2. Αν και πολύ καλό και αυτό , με το S2 θα νιώσεις ότι πήρες κάτι τελείως next gen. Δεν κολλάει πουθενά, πολύ ελαφρύ και τρέχει τα πάντα με άνεση. Ίσως η καλύτερη ταμπλέτα που βγήκε ποτέ με Android.

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

 

οντως ειναι πολυ ελαφρυ.ειμαι ετοιμος προς παραγγελια το s2 2016 lte.θελω να ξεκουρασω το τελειο ipad mini 2.ελπιζω να ειναι τοσο ομαλο οσο το ipad mini.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα (έχω) το tab pro πριν πάρω το S2. Αν και πολύ καλό και αυτό , με το S2 θα νιώσεις ότι πήρες κάτι τελείως next gen. Δεν κολλάει πουθενά, πολύ ελαφρύ και τρέχει τα πάντα με άνεση. Ίσως η καλύτερη ταμπλέτα που βγήκε ποτέ με Android.

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

 

 

Οντως πολυ καλο,ερχομενος απο Samsung Tab 4 το 7αρι,εχω διαπιστωσει οτι ειναι πολυ πιο γρηγορο,πολυ πιο smooth,και πολυ καλυτερη οθονη!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! :)

 

Μήπως έχει κάποιος να σχολιάσει κάτι σχετικά με το μέγεθος της οθόνης; Κλίνω προς το φορητότατο 8 άρι, αλλά ανησυχώ αν θα μπορώ να διαβάζω έυκολα κάποια βιβλία... [ τύπου ακαδημαϊκά (textbooks) ].

 

Υπάρχει κάποιος που έχει το 8 άρι και αισθάνεται να του λείπει χώρος για ανάγνωση? Μήπως κάποιος που έχει το 9.7 άρι το βρίσκει έπειτα από καιρό δύσχρηστο στη μεταφορά? Είναι θέμα υποκειμενικό και εξαρτάται από τη χρήση του καθενός, το γνωρίζω. Αν έχει κάποιος να σχολιάσει κάτι, καλοδεχούμενο! :D

GLUT4 is the insulin-regulated glucose transporter found primarily in adipose tissues and striated muscle (skeletal and cardiac) that is responsible for insulin-regulated glucose transport into the cell.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! :)

 

Μήπως έχει κάποιος να σχολιάσει κάτι σχετικά με το μέγεθος της οθόνης; Κλίνω προς το φορητότατο 8 άρι, αλλά ανησυχώ αν θα μπορώ να διαβάζω έυκολα κάποια βιβλία... [ τύπου ακαδημαϊκά (textbooks) ].

 

Υπάρχει κάποιος που έχει το 8 άρι και αισθάνεται να του λείπει χώρος για ανάγνωση? Μήπως κάποιος που έχει το 9.7 άρι το βρίσκει έπειτα από καιρό δύσχρηστο στη μεταφορά? Είναι θέμα υποκειμενικό και εξαρτάται από τη χρήση του καθενός, το γνωρίζω. Αν έχει κάποιος να σχολιάσει κάτι, καλοδεχούμενο! :D

 

 

Επειδη ειχα και το 10ρι Samsung παλαιοτερα,και συγκριτικα με το s2 8aρι που εχω τωρα,δεν εχω κανενα προβλημα στο διαβασμα απο το 8ρι,και βεβαια ειναι πολυ πιο βολικο στην μεταφορα!

Ανετα το βαζεις στο τσαντακι και το πας οπου θελεις,επισης και για τον χειμωνα το βαζεις στην τσεπη του μπουφαν και εισαι οκ!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...