Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η original θήκη είναι πάρα πολύ καλή. Προσωπικά χρειαζόμουν το πληκτρολόγιο ώστε να έχω όλη την οθόνη διαθέσιμη κατά την πληκτρολόγηση, έτσι αγόρασα μια φτηνή θήκη με αποσπωμενο Bluetooth πληκτρολόγιο και την γνήσια. Δεν υπάρχει θήκη με πληκτρολόγιο σε αυτό το μέγεθος από την Samsung.

 

Αναφέρομαι στο tab s2 2016 8'

 

Από μπαταρία το 8ιντσο μέτρια πράγματα, 3 μέρες αντέχει με WiFi 4g και gps ανοιχτά, μόνο για σερφαρισμα και ανάγνωση pdf και λίγο youtube.

Edited by awueu
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μερικές απαντήσεις. Η θήκη της εταιρείας είναι για τις ανάγκες μου βαριά. Αναιρεί το μεγάλο προτέρημα της S2, την ελαφρότητα. Επίσης, έχει αξιόλογο κόστος. Έχω επιλέξει να είμαι χωρίς σκληρή θήκη (χρησιμοποιώ μαλακή με φερμουάρ).

 

Πληκτρολόγιο, θέλει σκέψη πριν αγοράσει κανείς. Έχω δουλέψει τρία. Κρίνω απαραίτητη την ύπαρξη εγκοπής ή άλλης μεθόδου για να στέκει η ταμπλέτα όρθια. Έχω καταλήξει σε μια οικονομική λύση (περίπου 30€) logitech, με μπαταρίες ΑΑΑ. Το συγκεκριμένο δεν έχει εγκοπή, αλλά χρησιμοποιεί τη θήκη του πληκτρολογίου για στήριξη της ταμπλέτας. Ειναι μια χαρά. Αγνοήστε αυτά που δεν έχουν τρόπο να στηρίξεις την ταμπλέτα, όπως ένα microsoft που πέρασε για λίγο από τα χέρια μου. Δεν γράφεις με την ταμπλέτα πλάκα στο γραφείο.

 

Για 20 και 30 ευρώ θα έπαιρνα το LTE. Δεν ξέρεις αν θα θελήσεις αύριο να βάλεις μια sim. Ειναι χρήσιμο και λειτουργικό χαρακτηριστικό.

 

Η μπαταρία στο δικό μου μοντέλο, με το 6.0 μου έδωσε αύξηση χρόνου 50%. Περνώ τις 6 ώρες χρησης, μερικές φορές φτάνω τις 7 και είμαι ικανοποιημένος.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει να είμαι χωρίς σκληρή θήκη (χρησιμοποιώ μαλακή με φερμουάρ).

 

Υπάρχει κάποιο link;

 

Έχω αγοράσει μια θήκη, όχι της Samsung, από μαγαζί στο skroutz. Είναι χωρίς πληκτρολόγιο, προστατεύει το tablet από πτώσεις, αλλά προσθέτει βάρος.

Είμαι με το 9,7

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και εγώ για τις απαντήσεις σας για τις θήκες. Αν έχετε και κάποιο λινκ από αυτές που σας άφησαν ικανοποιημένους ακόμα καλύτερα.

 

Ποιο μεταξύ των Τ715 και Τ719 τι θα διαλέγατε;

 

https://www.skroutz.gr/s/9092773/Samsung-Galaxy-Tab-S2-2016-8-4G-32GB.html?

 

https://www.skroutz.gr/s/7413767/Samsung-Galaxy-Tab-S2-8-4G-32GB.html?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνομαι για glass protector.για τις amoled χρειαζεται κατι ιδιαιτερο,η κανουν οτιδηποτε;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link;

 

To πιο κοντινό που βλέπω (η δική μου δεν πωλείται πλέον υποθέτω) είναι αυτό και από εκεί το είχα πάρει κιόλας.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με δυο καλωδια micro usb (το ενα ειναι το κανονικο της συσκευασιας και το αλλο ειναι ενα belkin) οταν βαζω το καλωδιο της συσκευασιας τα μαχ αμπερς ειναι 450mA, ενω οταν βαζω το νεο καλωδιο τα μαχ αμπερς ειναι 1000mA μετρηση με την εφαρμογη ampere. Το καλωδιο της samsung ζεσταίνεται στα ακρα γι αυτο αγορασα καινουργιο. Τι μπορείτε να πείτε γι αυτη την διαφορα ;

 

Ευχαριστώ παρα πολυ.

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy Note 4 Exynos

Samsung Galaxy Tab S2 9.7" LTE

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Νέος κάτοχος πλέον Τ719 LTE 8'' και αφενός ψάχνω για θήκη (όποια πρόταση δεκτή) και αφετέρου έχω απορίες:

Ελληνικά στο πληκτρολόγιο πως μπαίνουν;

Η φόρτιση με usb που έχω κάνει μεχρι τωρα ειναι ΠΟΛΥ αργή. Σε όλους έτσι είναι;

 

Υπάρχει κάποια πρόταση για οικονομική νέα κάρτα SIM μόνο για δεδομένα; Για ώρα ανάγκης και μόνο.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Στη "γλώσσα και εισαγωγή" των ρυθμίσεων θα βρεις τα ελληνικά.

Η φόρτιση της δικής μου είναι επίσης αργή. Νομίζω ότι ο φορτιστής είναι σχετικά μικρός.

Ναι, ζεσταίνεται κάπως αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος εδώ και λίγες μέρες της έκδοσης wifi του μοντέλου του 2016 (T813). Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι τυχαίες επανεκκινήσεις είτε ενώ το χρησιμοποιώ είτε όχι. Έχω κάνει τα updates του firmware. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το θέμα. Κάποια συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις όλες τις απαντήσεις. Φλασαρεις σπ ότι είδα twrp μέσω Odin (δεν το έχω κάνει) και μετά ρουταρεις μέσω της recovery. Αν δεν πετύχει ίσως χρειαστεί να φλασαρεις τον custom kernel που δίνει ο τύπος πρώτα. Αφού φλασαρεις twrp πάρε καλού κακού ένα nandroid backup μέσα από τη recovery της ROM που έχεις τώρα για κάθε ενδεχόμενο πριν ρουταρεις. Υπόψην γράφει ο Knox και χάνεις εγγύηση αν έχεις.

 

Ακολουθησα τις οδηγιες του site που προτεινες,αλλα το μονο που καταφερα ηταν να "μπει" ο TWRP.

Οσον αφορα το root,δυστυχως δεν εγινε τιποτα,οσο και να εκανα με ακριβεια οτι λεει στο site.

To tablet ειναι αγορασμενο απο το Πλαισιο,και εχει την officila ROM 6.0.1,μηπως αυτος ειναι ο λογος

που δεν μπορω να κανω root?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος εδώ και λίγες μέρες της έκδοσης wifi του μοντέλου του 2016 (T813). Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι τυχαίες επανεκκινήσεις είτε ενώ το χρησιμοποιώ είτε όχι. Έχω κάνει τα updates του firmware. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το θέμα. Κάποια συμβουλή;

 

Αν σου κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις καινούργιο μηχάνημα, θέλει αλλαγή. Αλλά πριν το πας πίσω θα πρότεινα ένα factory reset για να δεις μήπως φταίει κάτι που έκανες εσύ (κάποια προβληματική εφαρμογή κλπ.).

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως μετά από ένα μικρό firmware update που έκανε, δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θα την κάνω και βλέπω. Ευχαριστώ για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα tab s2 9.7 Wi-Fi only. Μπορεί να ακούσει χαζό αλλά γιατί δεν βλέπω επιλογή για δόνηση? Είναι δυνατόν να μην έχω haptic feedback στο πληκτρολόγιο? Τραγικό... :mad:

 

Επίσης είχα ένα iPad Air 2. Με βόλευε πολύ τα gestures... Εδώ δεν έχει λύση?

Τέλος πια προγραμματα είναι tablet optimized? Στο iOS είχε στο μάρκετ και επιλογή για τάμπλετ στο android τίποτα!

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει δονηση μονο ηχω.πηγαινε ρυθμισεις πληκτρολογιου.......Στο google play μολις μπεις στην κατηγορια που θες γραφη για tablet η ολες τις συσκευες καπως ετσι πανω αριστερα το γραφη......οσο για το αλλο με το ipad δεν ξερω να σου πω.
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπερβολικά απογοητευμένος από το συγκεκριμένο ταμπλετ.

Ακόμα και η μπαταρία άθλια είναι. Και φορτίζει και υπερβολικά αργά.... Σπάνε η δε σπάνε τα νεύρα σου? Το s7 edge μου κρατάει περισσότερο! Υποτίθεται τα ταμπλετ πρέπει να εχουν καλή μπαταρία... Το μόνο καλό είναι η οθόνη αν και Ακόμα και εκεί χαμηλό ppi... Καλύτερα το 8αρι...

Τσιγκουνιά και στον επεξεργαστή και στη δόνηση. Ούτε ένα led για ειδοποίηση ή φόρτιση. Πολλά Χρήματα δυστυχώς ζητάει η Samsung για το συγκεκριμένο. Επένδυσε μόνο στην εμφάνιση. (προσωπικά το προηγούμενο μοντέλο αξίζει περισσότερο στα χρήματα που κάνει τώρα) .

 

Επιστροφή στο air 2 παλιό και καλό. Αν δε βρω κανένα άλλο με 16:9 aspect ratio. Θα το δώσω τελικά. :mad:

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία της δικής μου S2, που κάνει διαρκώς χρήση δικτύου (LTE γαρ...) κρατάει ανάμεσα έξι με εφτά ώρες. Υποθέτω στη μη LTE ταμπλέτα θα κρατάει περισσότερο. Συνήθως θέλει 5-6 κύκλους φόρτισης για να πιάσει την καλύτερη απόδοση. Έφτασες τόσες;

 

Έχεις δίκιο, με το συγκεκριμένο φορτιστή φορτίζει μάλλον αργά.

 

Τώρα, όσον αφορά το μέγεθος της μπαταρίας, το βρίσκω ικανοποιητικό. Υποκειμενική άποψη. Δεν το λέω συγκριτικά με κάποιο άλλο μοντέλο, αλλά για τις συνήθειές μου και τη δυνατότητα που έχω να τη φορτίζω κάθε βράδυ. Βεβαίως θα ήταν καλύτερα να είχε μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά να αυτό πρόσθετε βάρος, τότε δεν θα το ήθελα.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που άλλαξα το καλώδιο του φορτιστη ( το οποίο ζεσταινοταν και πολύ) φορτίζει πιο γρήγορα πάντως.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα το s2 9.7 του 2015 και πήρα το LTE 8ari t719 του 2016.... Επιτέλους δόνηση! Και πιο γρήγορο μου φαίνεται και με καλύτερη ανάλυση (στο μάτι)... Παρολιγο να πάω σε iPad air 2 πάλι...

 

Μπαταρία δε ξέρω ακόμα κρίμα που δεν έχει ταχυφορτηση.... Θα έπρεπε του 2016.... Τσιγκουνιες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...