Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα το χρησιμοποιώ το fingerprint αλλά και την καμερα.Αν λυθούν αυτα τμε τα updates θα την περασω και εγώ. Μου φαίνεται περίεργο παντως που οσα βίντεο εχω δει λειτουργούν και τα 2 αυτα αψογα άλλα οι χρήστες γραφουν αρνητικα σχόλια

 

Στην δικιά μου περίπτωση αν και αρχικά φάνηκε να λύθηκε το πρόβλημα με την κάμερα τελικά υπήρχε ακόμα ότι και να δοκίμασα (clean install, install μετά από την zui 2.5, κτλ.) και κάθε φορά που δοκίμαζα να κάνω ζουμ στην κάμερα κράσαρε. Κατέληξα να περάσω την nuclear official v1.6.4 (η οποία είναι βασισμένη στην lineage) και δεν υπάρχει κανένα από τα δύο αυτά προβλήματα όπως και κανένα άλλο, ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ κανένα περίπου 1 βδομάδα που την χρησιμοποιώ, και επίσης έχει και u-touch.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω πια gapps δουλεύετε και γιατί συνήθως βλέπω τα nano και τα piko οι άλλες εκδόσεις έχουν κάποιο πρόβλημα; μιλάω βέβαια για τα τελευταία και αν συνεργάζονται με την Lineage ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω πια gapps δουλεύετε και γιατί συνήθως βλέπω τα nano και τα piko οι άλλες εκδόσεις έχουν κάποιο πρόβλημα; μιλάω βέβαια για τα τελευταία και αν συνεργάζονται με την Lineage ευχαριστώ

Εγω προσωπικα βαζω τα nano για 2 λογους γιατί οι αλλες εκδόσεις έχουν περιτες εφαρμογές π.χ ταινιες google μουσική google κ.τ.λ και σου τρώνε μπαταρία και ο 2 λογος είναι η εξοικονομιαη εσωτερικου αποθ.χώρου, τα piko έχουν κατι παραπάνω απο τα nano. Κατ.εμε τα nano είναι τα καλύτερα και είναι τα πιο δημοφιλη,γιατί εχει τα βασικα και οχι τα αχρειαστα.

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα nano χρησιμοποιούσα στην lineage αλλά και τώρα στην nuclear. Είναι τα προτεινόμενα στο επίσημο thread της lineage στο xda

(recommended: arm, 7.1.1, nano)

Link to comment
Share on other sites

Lineage και Nuclear έχουν OTA updates;; Μπορώ να τις περάσω αν έχω τη μαμά Cyanogen που έχει το κινητό;
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλο πασχα και καλη ανασταση.Οπως ειχα γραψει και σε παλιοτερο σχολιο μου το δικο μου κινητο μου το εκαναν δωρο το οποιο ειναι απο δευτερο χερι και εχει περασμενη την cm 13 ham (το τελευταιο uptate της) πριν κλεισει.Μεσα ειχαν περαστει τα full gapps που εμενα δεν μου κανουν γιατι παντα βαζω τα nano στις συσκευες μου,ασε που μου κανει κατι τρελα συνεχεια με το να μου βγαζει οτι η ταδε εφαρμογη εχει σταματησει και ελεγα μηπως ωφειλεται σε αυτο.Εχω κατεβασει τα τελευταια gapps (nano) του 17 και θελω να τα περασω θα πρεπει κανω μεσω twrp ολη την διαδικασια η μπορω να τα περασω απο πανω αν και μου φαινεται τρελο απλα ρωταω...Και κατι τελευταιο η Lineage 13 ειναι ιδια με την cm 13 και αν ναι θα μπορεσω να την βρω στους xda?Θα ηθελα να δοκιμασω την 14 αλλα δεν ξερω τι προβληματα θα μου βγαλει π.χ fingerprint & camera με αυτα που διαβαζω.
Despina!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα αξιζει ακομα η αγορα του? που εχει φτασει απο android?

μεταχειρισμενο 150 καλα ειναι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα αξιζει ακομα η αγορα του? που εχει φτασει απο android?

μεταχειρισμενο 150 καλα ειναι?

Καινούριο το πήρα τόσο πριν 3 μήνες. Οπότε δεν είναι καλά

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα αξιζει ακομα η αγορα του? που εχει φτασει απο android?

μεταχειρισμενο 150 καλα ειναι?

 

Όχι

::::::::::::

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όχι

::::::::::::

me 250 καινθριο απο skroutz και 2 μηνων?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

me 250 καινθριο απο skroutz και 2 μηνων?

 

145€ απο κινα έχει τώρα.

Οτι πανω απο αυτό......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καλο πασχα και καλη ανασταση.Οπως ειχα γραψει και σε παλιοτερο σχολιο μου το δικο μου κινητο μου το εκαναν δωρο το οποιο ειναι απο δευτερο χερι και εχει περασμενη την cm 13 ham (το τελευταιο uptate της) πριν κλεισει.Μεσα ειχαν περαστει τα full gapps που εμενα δεν μου κανουν γιατι παντα βαζω τα nano στις συσκευες μου,ασε που μου κανει κατι τρελα συνεχεια με το να μου βγαζει οτι η ταδε εφαρμογη εχει σταματησει και ελεγα μηπως ωφειλεται σε αυτο.Εχω κατεβασει τα τελευταια gapps (nano) του 17 και θελω να τα περασω θα πρεπει κανω μεσω twrp ολη την διαδικασια η μπορω να τα περασω απο πανω αν και μου φαινεται τρελο απλα ρωταω...Και κατι τελευταιο η Lineage 13 ειναι ιδια με την cm 13 και αν ναι θα μπορεσω να την βρω στους xda?Θα ηθελα να δοκιμασω την 14 αλλα δεν ξερω τι προβληματα θα μου βγαλει π.χ fingerprint & camera με αυτα που διαβαζω.

Καποιος να απαντήσει?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για ναυαρχίδα διετίας. lg g4, g3, nexus και to zuk 1. Το zuk με την stock ROM λειτουργά καλά ή είναι must να ψάξω να βρώ για custom?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για ναυαρχίδα διετίας. lg g4, g3, nexus και to zuk 1. Το zuk με την stock ROM λειτουργά καλά ή είναι must να ψάξω να βρώ για custom?

Περνα. Android 7.1 Lineage os 14.1

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για ναυαρχίδα διετίας. lg g4, g3, nexus και to zuk 1. Το zuk με την stock ROM λειτουργά καλά ή είναι must να ψάξω να βρώ για custom?

Ποτέ το Ζ1 δεν ήταν ναυαρχίδα.

Ένα καλό Midrange κινητό Ναι.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει ακομα να περασω την Lineage ακομα το εχω με την τελευταια cm 13 αλλα σε καποια βιντεο που ειδα στο youtube μου εκανε εντυπωση που αντι για lineage εγραφε cyanogenMod οσοι εβαζαν π.χ την 14.1,η cyanogen πλεον δεν υπαρχει.Και το λεω αυτο γιατι και στο ταμπλετ μου που ειχα δοκιμασει να περασω την Lineage οταν ανοιγε η συσκευη για τις απαραιτητες ρυθμισεις ειχε το δικο της λογοτυπο και οχι της cm.Οσοι εχουν περασει την lineage απο εδω με το logo της cm σας το εβγαλε? Ειλικρινα μου φανηκε περιεργο για αυτο και ηθελα να το μοιραστω και να μου λυθει η απορια!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Όχι, είμαι κι εγώ :P Ε, δεν έχει μείνει και τίποτα να ειπωθεί. Η Zuk μας άφησε χρόνους και οι ROM που βγαίνουν πλέον είναι πάνω - κάτω ίδιες...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να το έχω εδώ και ένα χρόνο ως κύρια συσκευή με περσινή ρομ cyanogen nightly. Όλα καλά, μπαταρία ακόμα καταπληκτική, φόρτιση κάθε δύο μέρες, ίσως και τρεις, με ανοιχτά δεδομένα, wifi, gps. :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Ερώτηση: Έχει κανένας πρόβληματα με την μπαταρία του Ζ1?

Με 3,5 μήνες χρήση κι ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με όλα, η μπαταρία κρατάει μαξιμουμ μία μέρα, με δεδομένα/wifi/gps κτλ πάντα ανοιχτά. Άλλοι χρήστες αναφέρουν ότι τους κρατάει 2-3 μέρες με την ίδια χρήση και αναρωτιέμαι πως γίνεται...Με Lineage 14.1 τρέχω το κινητό

Lenovo S650 / Lenovo Zuk Z1
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου κρατάει πολυ,φυσικά είναι απο δεύτερο χέρι αλλά το είχε πολύ λιγους μήνες. Αν τα έχεις ολα κλειστα κραταει 2 μέρες αλλά ανοιχτό το φορτιζω 2 φορές την μερα
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ερώτηση: Έχει κανένας πρόβληματα με την μπαταρία του Ζ1?

Με 3,5 μήνες χρήση κι ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με όλα, η μπαταρία κρατάει μαξιμουμ μία μέρα, με δεδομένα/wifi/gps κτλ πάντα ανοιχτά. Άλλοι χρήστες αναφέρουν ότι τους κρατάει 2-3 μέρες με την ίδια χρήση και αναρωτιέμαι πως γίνεται...Με Lineage 14.1 τρέχω το κινητό

Δεν παίζει αυτό που λες.

Με ανοιχτά δεδομένα όλη μέρα και φουλ χρήση δεν γίνεται πάνω από 1 μέρα να κρατάει.

Κανένα κινητό με 3500-4000 μπαταρία.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...