Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα "2-3 μέρες" που διαβάζετε μην τα δίνετε και πολύ σημασία. Κι εγώ, αν το χρησιμοποιήσω μια ώρα την ημερα, θα μου βγάλει τρεις μέρες. Για τη μπαταρία θα κοιτάτε πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη βγάζει. Το Zuk Z1 βγαζει περίπου 5 με 6 ώρες ανοιχτής οθόνης. Οπότε αν είστε κάπου εκεί, είναι οκ η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά τα "2-3 μέρες" που διαβάζετε μην τα δίνετε και πολύ σημασία. Κι εγώ, αν το χρησιμοποιήσω μια ώρα την ημερα, θα μου βγάλει τρεις μέρες. Για τη μπαταρία θα κοιτάτε πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη βγάζει. Το Zuk Z1 βγαζει περίπου 5 με 6 ώρες ανοιχτής οθόνης. Οπότε αν είστε κάπου εκεί, είναι οκ η μπαταρία.

 

Αυτό που λες είναι το σύνηθες και για μένα σε χρήση στο δρόμο, με ήλιο, ζέστη κλπ. Με χρήση εντός σπιτιού έχω πιάσει πολλές φορές 8 ώρες ανοιχτή οθόνη και 2-3 ώρες κλήσεις. Χωρίς 4g αλλά μόνο wifi έχω πιάσει τρεις τέσσερις φορές και 9.5 ώρες ανοιχτή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχη μου μερικες μερες το τηλεφωνο.Σημερα το πρωι ξαφνικα σταματησε να μου δινει σημα κινητης τηλεφωνιας.Δοκιμασα και αλλες sim αλλα τιποτε.Εχει να προτεινει κατι καποιος φιλος;
Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχη μου μερικες μερες το τηλεφωνο.Σημερα το πρωι ξαφνικα σταματησε να μου δινει σημα κινητης τηλεφωνιας.Δοκιμασα και αλλες sim αλλα τιποτε.Εχει να προτεινει κατι καποιος φιλος;

 

Hard reset

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Του εκανα Hard Reset αλλα το προβλημα παραμενει.Καποια αλλη προταση πριν φτασω σε καποιον τεχνικο.

 

Τα ΙΜΕΙ τα βλέπεις;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δημιούργησα και εγώ ένα bootanimation της ΑΕΚ για όσους ενδιαφέρονται. Δοκιμασμένο στο zuk z1 που έχω με android 7.1.2 AOSGP X rom.

Η διαδικασία απλή αρκεί να έχετε πρόσβαση root: Βάζετε το αρχείο zip στο κινητό και με έναν root explorer το αντιγράφετε στο /system/media όπου υπάρχει ήδη το bootanimation.zip της rom, το οποίο προτείνω να κάνετε backup σε περίπτωση που κάτι δεν δουλέψει. Κάντε επανεκκίνηση να δείτε το νέο σας boot animation.

Παρακάτω έχω το zip αρχείο και το preview. Δεν έχω προσθέσει ήχο στο συγκεκριμένο animation. Δεν φέρω καμία ευθύνη για οποιαδήποτε βλάβη προκαλέσετε στη συσκευή σας. Η όλη διαδικασία γίνεται με δική σας ευθύνη.

 

bootanimation.zip , preview

 

Το βάζω και εδώ για τους φίλους που έχουμε την ίδια συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα παιδια. Τα φωτα σας. Φλασαρε εχτες ο συζυγος στο κινητο την lineage 7.1.2 και ενω λειτουργουσε κανονικα η συσκευη, οταν μπηκε να κανει την ενημερωση που ειχε ερθει, οταν εγινε μπηκε κανονικα στo twrp για το instalation αλλα εκτοτε δεν ξαναβγηκε. Δεν κανει rebbot στο συστημα, ξαναγυρναει πισω στο twrp. Δεν ξερω αν ωφειλεται στο internet αυτο γιατι ενω γινοταν η ενημερωση ξαφνικα χαθηκε το σημα στο router και ειπαμε μηπως δεν την εκανε ολοκληρωμενη. Μεσα δειχνει οτι την κανει κανονικα την εγκαταστση και στην rom και στα gapps αλλα παλι γυρναει στο twrp.Δοκιμασε να περασει την cm.13 αλλα καθως εκανε το instalation αρχισε να κανει τρελα η οθονη δεν μπορω να περιγραψω ακριβως. Αναβοσβηνε με διαφορα χρωματα καθετα και οριζοντια και αναγκαστηκε να το κλεισει. Τι μπορει να κανει για να το ξεκολλησει απο το twrp? Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει; γιατι δεν βγαζει failed στην εγκατασταση, δειχνει οτι γινεται κανονικα..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει απάντηση για το bootloop λίγο πιο πίσω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7113530#post7113530

 

Και ακριβώς από πάνω εξηγώ πως είναι ο σωστός τρόπος για update στην lineage χωρίς να μπεις σε bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει απάντηση για το bootloop λίγο πιο πίσω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7113530#post7113530

 

Και ακριβώς από πάνω εξηγώ πως είναι ο σωστός τρόπος για update στην lineage χωρίς να μπεις σε bootloop.

Ωραίος. Σε ευχαριστώ πολύ δούλεψε

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και μια ερωτηση ακομα. Γιατι η Lineage 14.1 δειχνει να ειναι unroot σε εφαρμογες που ζητανε προσβαση; πχ titanium, twrp κ.α. Καμια λυση ωστε να λειτουργησουν και αυτες οι εφαρμογες;
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από εδώ το su(14.1 arm για το zuk z1) και το κάνεις εγκατάσταση μέσω twrp. Υπάρχει και το ανάλογο removal για να ξανά επιστρέψεις σε unroot. Νομίζω η lineage 14 είναι μόνο adb root από όταν ξεκίνησε δίνοντας το su zip για όποιον θέλει πλήρες root. Περισσότερες πληροφορίες εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω κάποιον που έχει ακόμα το συγκεκριμένο κινητό και ενδιαφέρεται να μου το πουλήσει. Αν υπάρχει κάποιος ας μου στείλει σε pm.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιον που έχει ακόμα το συγκεκριμένο κινητό και ενδιαφέρεται να μου το πουλήσει. Αν υπάρχει κάποιος ας μου στείλει σε pm.

 

 

https://m.geekbuying.com/item/LENOVO-ZUK-Z1-5-5--FHD-1920-1080-4G-LTE-Android-5-1-3GB-64GB-Smartphone-Snapdragon-801-Quad-Core-13-0MP-Camera---Black-350512.html?source=ShareAsale

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ψάχνω το λευκό και θα προτιμούσα να το πάρω από Ελλάδα, που όμως καινούργιο κοστίζει 240€ οπότε γράφω εδώ μήπως είναι κάποιος που δεν το θέλει πλέον. Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να έχει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδώ και λίγες μέρες ο OrdenKrieger δημοσίευσε την unofficial έκδοση της lineage 15 (βασισμένη σε android 8 Oreo) για την συσκευή μας. Δεν μπορώ να πω εντυπώσεις γιατί δεν την δοκίμασα ακόμα. Λένε για αρκετά θέματα οπότε θα κάνω λίγη υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kαηκε η οθονη στο Ζ1

καποιος αξιοπιστος απο Πατρα μερια που αναλαμβανει τετοια?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα

νεκρα εδω...

ποια λετε να ειναι η καλυτερη ρομ για το κινητο μας?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/zuk-z1/orig-development/rom-bootleggersrom-2-1-stable-t3771446

Λέω να δοκιμάσω αυτή, μιά και στο ZUK2 έχω την αντίστοιχη και είμαι ΟΚ.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...