Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μπείτε όλοι εδώ να κατεβάσετε το νέο lineage λειτουργικό 7.1.1

 

http://www.lineageosrom.com/2017/01/download-lineage-os-zuk-z1.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μπείτε όλοι εδώ να κατεβάσετε το νέο lineage λειτουργικό 7.1.1

 

http://www.lineageosrom.com/2017/01/download-lineage-os-zuk-z1.html

 

Υπάρχουν ήδη custom ROM με βάση το lineage στο XDA...

Link to comment
Share on other sites

Για μπείτε όλοι εδώ να κατεβάσετε το νέο lineage λειτουργικό 7.1.1

 

http://www.lineageosrom.com/2017/01/download-lineage-os-zuk-z1.html

 

Πως την πέρασες;;έκανες wipe?

Εχασες δεδομένα;;

Έχω Cyanogen recovery

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το κινητο μου τα επαιξε

Κανει επανακινηση και την στιγμη που ειναι να μου βγαλει να βαλω τα πιν ξανακανει εκκινηση

μετα απο 6-7 επανακινησεισ βγαζει μυνημα

 

ΕΚΚΙΝΗΣΗ ANDROID

ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΞΗΣ 1 ΑΠΟ 118 ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ 118 ΚΑΙ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΑΝΑ

 

ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ

ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

 

καμια Ιδεα κανεις?

 

Ουτε Hard reset δεν μορω να κανω

Μηπως εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το κινητο μου τα επαιξε

Κανει επανακινηση και την στιγμη που ειναι να μου βγαλει να βαλω τα πιν ξανακανει εκκινηση

μετα απο 6-7 επανακινησεισ βγαζει μυνημα

 

ΕΚΚΙΝΗΣΗ ANDROID

ΒΕΛΤΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΞΗΣ 1 ΑΠΟ 118 ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ 118 ΚΑΙ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΑΝΑ

 

ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ

ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

 

καμια Ιδεα κανεις?

 

Ουτε Hard reset δεν μορω να κανω

Μηπως εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Σας ευχαριστω

 

Bootloop

Μάλλον κάποια εφαρμογή

 

Κάνε ξανά εγκάτασταση ΡΟΜ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Bootloop

Μάλλον κάποια εφαρμογή

 

Κάνε ξανά εγκάτασταση ΡΟΜ

 

πως να το κανω αυτο

δεν μπαινει σε βοοτ mode

ολο επανακινησεισ κανει μεχρι να αδειασει η μπαταρια

παω να μπω σε βοοτ μοδε

 

αλλα τζιφος τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοκιμάσει κανένας την lineage; και αν ναι έχει δει καμία διαφορά με αυτή που έχουμε; είναι σταθερή; αν το έχει κάνει κανένας ας μας κάνει κανένα σχόλιο
Link to comment
Share on other sites

μετα απο τρεις μερες αχρησιας το ανοιξα μου εκανε τα ιδια κολπα πατησα κουμπια εδω εκει και τωρα ειμαι σε fastboot mode

waring do not disconnect usb

 

ιδεα δεν εχω τι να κανω ,καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη lineage 14.1. Εκανα dirty update πανω στη τελευταια CM13 nightly που είχα στο τηλέφωνο. Είχα αρκετές δυσλειτουργίες, καθώς τα GAPPS στα marshmallow είναι διαφορετικά από αυτά στα nougat. Παρόλα αυτά ο χρόνος δεν είναι ο ίδιος που χρειάζεσαι για ένα clean installation όποτε όσοι θέλετε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο σας κάντε το άφοβα. Εμπειρία δεν εχω, αν και φαίνεται να έχει κάνα δυο Μπαγκς...θα ενημερωσω τις επόμενες ημέρες...

 

Sent from my ZUK Z1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη lineage 14.1. Εκανα dirty update πανω στη τελευταια CM13 nightly που είχα στο τηλέφωνο. Είχα αρκετές δυσλειτουργίες, καθώς τα GAPPS στα marshmallow είναι διαφορετικά από αυτά στα nougat. Παρόλα αυτά ο χρόνος δεν είναι ο ίδιος που χρειάζεσαι για ένα clean installation όποτε όσοι θέλετε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο σας κάντε το άφοβα. Εμπειρία δεν εχω, αν και φαίνεται να έχει κάνα δυο Μπαγκς...θα ενημερωσω τις επόμενες ημέρες...

 

Sent from my ZUK Z1 using Tapatalk

Αν δεν κάνεις clean install, δεν έχει νόημα να αναφέρεις σχόλια, αφού δεν την πέρασες σωστά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα τη lineage 14.1. Εκανα dirty update πανω στη τελευταια CM13 nightly που είχα στο τηλέφωνο. Είχα αρκετές δυσλειτουργίες, καθώς τα GAPPS στα marshmallow είναι διαφορετικά από αυτά στα nougat. Παρόλα αυτά ο χρόνος δεν είναι ο ίδιος που χρειάζεσαι για ένα clean installation όποτε όσοι θέλετε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο σας κάντε το άφοβα. Εμπειρία δεν εχω, αν και φαίνεται να έχει κάνα δυο Μπαγκς...θα ενημερωσω τις επόμενες ημέρες...

 

Sent from my ZUK Z1 using Tapatalk

 

Μετά από την επανεγκατάσταση των GAPPS η λειτουργία του κινητού φαίνεται σωστή.

Δεν είχα κανένα reboot. Η διάρκεια της μπαταρίας φαίνεται να έχει επηρεαστεί μάλλον ελαφρά αρνητικά, καθώς η αυτονομία είναι λίγο μικρότερη από ότι με τα CM 13.1, κάτι που έχει αναφερθεί και από μέλος του XDA.

To μόνο bug που μου βγάζει είναι οι συνεχόμενες ενημέρωσεις για emergency broadcasts. Μπορει να λάβω την ημερα και 20 ενημερωσεις. Δυσαρεστο οχι τραγικό αλλα περιμένω πως και πως την επόμενη ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα της προσπάθεια νά βάλω την nougat αλλά δυστυχώς δέν τα κατάφερα στήν πρώτη επιλογή πού έπρεπε νά βάλω τήν γλώσσα δύο λειτουργεί τό touch καί έμεινα αναγκαστικά εκεί οπότε ξαναγύρισα πίσω στήν canogen δεν τό συστεινω σέ κανέναν άλλον νά τό κάνει μέχρι νά βγεί κάποια άλλη καινούργια Ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι κάτοχος ενός lenovo s650 και έχω αρχισει να ψάχνω αντικαταστάτη σε καλή τιμή και χαρακτηριστικά, αφού το 650 νομίζω τα έβγαλε τα λεφτά του.

Προσανατολίζομαι να ξαναπάρω lenovo και βρήκα το Z1 international edition στα 146 euro στο gearbest, που νομίζω είναι τέλεια τιμή για το τι αγοράζεις. Διαβάζοντας τα σχόλια, βλέπω ότι οι περισσότεροι είστε πολύ ευχαριστημένοι από την συσκευή...αξίζει να την αγοράσω 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία της στην αγορά?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Lenovo S650 / Lenovo Zuk Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι κάτοχος ενός lenovo s650 και έχω αρχισει να ψάχνω αντικαταστάτη σε καλή τιμή και χαρακτηριστικά, αφού το 650 νομίζω τα έβγαλε τα λεφτά του.

Προσανατολίζομαι να ξαναπάρω lenovo και βρήκα το Z1 international edition στα 146 euro στο gearbest, που νομίζω είναι τέλεια τιμή για το τι αγοράζεις. Διαβάζοντας τα σχόλια, βλέπω ότι οι περισσότεροι είστε πολύ ευχαριστημένοι από την συσκευή...αξίζει να την αγοράσω 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία της στην αγορά?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ναι

Ειδικά αν του περάσεις την τελευταία CM (12/2016) H καλύτερα τη LINEAGE.

 

Σημειωτέον δεν έχει την 800αρα μπάντα στο 4G

Κατά τα άλλα θηρίο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το zuk και θα το έπαιρνα ξανά τα μόνα αρνητικά που έχω βρει είναι ότι είναι λίγο αργό στο σερφαρισμα στο Internet αλλά όχι κάτι τραγικό εγώ προσωπικά δεν μπορώ να του περάσω την lineageos αν και προσπάθησα δεν τα κατάφερα και έχω μείνει με την canogen που δουλεύει καλά και όπως είπε και ο φίλος πριν δεν έχει την 800 μπάντα της WIND που σημαίνει ότι σε μερικά σημεία στην επαρχία δεν θα έχεις 4g κάτι που εγώ αν και έχω WIND δεν βλέπω καμία τραγική διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το zuk και θα το έπαιρνα ξανά τα μόνα αρνητικά που έχω βρει είναι ότι είναι λίγο αργό στο σερφαρισμα στο Internet αλλά όχι κάτι τραγικό εγώ προσωπικά δεν μπορώ να του περάσω την lineageos αν και προσπάθησα δεν τα κατάφερα και έχω μείνει με την canogen που δουλεύει καλά και όπως είπε και ο φίλος πριν δεν έχει την 800 μπάντα της WIND που σημαίνει ότι σε μερικά σημεία στην επαρχία δεν θα έχεις 4g κάτι που εγώ αν και έχω WIND δεν βλέπω καμία τραγική διαφορά

 

800αρα μπάντα στο 4G εxουν ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΊΕς ΚΙΝΗΤΗς ΤΗΛΕΦΩΝΙΑς, όχι μόνο σε επαρχία αλλά και σε πόλεις

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα φίλε μου καλά έκανες και το λες εγώ πάντως βλέπω αρκετά συχνά το τηλέφωνο μου να έχει 4g στην πόλη μέσα οπότε υπέθεσα ότι συμβαίνει μόνο στην επαρχία επίσης ήξερα ότι μόνο η WIND την χρησιμοποιεί αλλά μπορεί να κάνω και λάθος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους. Το πηρα μολις απο το vickmall.

 

Εχω θεμα με τη sim και δεν τη βλεπει καν. Εκανα τις απαραιτητες τραμπες sim αλλα δεν εγινε τιποτα. Restore factory settings, τιποτα. Δειχνει σα να ναι μονιμα σε λειτουργια πτησης. Καμια ιδεα; ευχαριστω

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους. Το πηρα μολις απο το vickmall.

 

Εχω θεμα με τη sim και δεν τη βλεπει καν. Εκανα τις απαραιτητες τραμπες sim αλλα δεν εγινε τιποτα. Restore factory settings, τιποτα. Δειχνει σα να ναι μονιμα σε λειτουργια πτησης. Καμια ιδεα; ευχαριστω

 

Φλασαρε cm13 ή LINEAGE

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε cm13 ή LINEAGE

 

Καλημέρα,

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δύο επιπλέον ερωτήσεις.

- Ποια από τις δύο προτείνεις?

- Υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Σε ευχαριστώ και πάλι

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δύο επιπλέον ερωτήσεις.

- Ποια από τις δύο προτείνεις?

- Υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Σε ευχαριστώ και πάλι

 

Έχει αναλυτικές οδηγίες στις προηγούμενες σελίδες

Και βιντεάκια ανηρτημενα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν καταφέρεις και βάλεις την lineage πες μας και σε εμάς πως το έκανες και αν δουλεύει σωστά εγώ δεν τα κατάφερα το λέω απλός να μην τον πάρουμε τον άνθρωπο στον λαιμό μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνεις εδώ μέσα δεν μας έχει πει τι παίζει με την lineage στο λέω γιατί εγώ έκανα format στο τηλέφωνο και το έχω ακόμη άδειο περιμένοντας να ακούσω κανένα νέο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν καταφέρεις και βάλεις την lineage πες μας και σε εμάς πως το έκανες και αν δουλεύει σωστά εγώ δεν τα κατάφερα το λέω απλός να μην τον πάρουμε τον άνθρωπο στον λαιμό μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνεις εδώ μέσα δεν μας έχει πει τι παίζει με την lineage στο λέω γιατί εγώ έκανα format στο τηλέφωνο και το έχω ακόμη άδειο περιμένοντας να ακούσω κανένα νέο

 

Έχει κάνει ένας φίλος παραπάνω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και έβαλα την lineage με βοήθησε ένα παιδί από εδώ και τον ευχαριστώ πολύ από το πρωί που την έβαλα όλα δουλεύουν μια χαρά δεν έχω παρατηρήσει κάτι να μην δουλεύει σωστά
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και έβαλα την lineage με βοήθησε ένα παιδί από εδώ και τον ευχαριστώ πολύ από το πρωί που την έβαλα όλα δουλεύουν μια χαρά δεν έχω παρατηρήσει κάτι να μην δουλεύει σωστά

 

Και οι δύο σιμ δουλεύουν? Μπορείς να γυρίσεις τα δεδομένα του 4g σε οποιαδήποτε από τις δύο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...