Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και δεν το βρίσκω σε κανένα κατάστημα άμεσα διαθέσιμο. Έχει σταμτήσει η κυκλοφορία του? Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s7 edge αλλα θεωρώ καλύτερο το s6 edge Plus. Αν έχετε υπόψιν σας κάποιο κατάστημα παρακαλώ για κάποιο pm . Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε 2 σημεία οθόνη λόγο μεγέθους και ομορφιάς απαιχτο το s6 edge plus,σ ε όλα τα άλλα όμως το s7 edge είναι ανώτερο

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και δεν το βρίσκω σε κανένα κατάστημα άμεσα διαθέσιμο. Έχει σταμτήσει η κυκλοφορία του? Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το s7 edge αλλα θεωρώ καλύτερο το s6 edge Plus. Αν έχετε υπόψιν σας κάποιο κατάστημα παρακαλώ για κάποιο pm . Ευχαριστώ.

 

Καλά κάνεις και το θεωρείς καλύτερο....γιατί είναι..., το πιό όμορφο κινητό της samsung...

δεν έχει σύγκριση με το...άσχημο (κατά τη γνώμη μου) s7edge....

Οθονάρα 5.7"....πάρτο σε 64gb εφόσον δεν υπάρχει επεκτάσιμη μνήμη...

Μπαταρία είσαι οκ., όχι η καλύτερη που υπάρχει αλλά πολύ αξιοπρεπής. Με wifi βγάζει 6ώρες sot.

Κοίτα εξωτερικο και ebay καθότι εδώ δεν υπάρχει διαθέσιμο/ετοιμοπαράδοτο.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κι εγώ με τα παιδιά...δεν το αλλάζω με τίποτα. Και πέρασα από το S7 Edge, αλλά σε ομορφιά και μέγεθος, δεν το συγκρινω..δεν μπορώ να πω ακριβώς τί είναι, αλλά το S6 Edge Plus είναι κινητάρα!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου

Link to comment
Share on other sites

T-Mobile’s confirmed Nougat updates for the Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy S6, and Galaxy S6 Edge Plus.

ευχαριστα νεα και για τους κατοχους σειρα 6!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε 2 σημεία οθόνη λόγο μεγέθους και ομορφιάς απαιχτο το s6 edge plus,σ ε όλα τα άλλα όμως το s7 edge είναι ανώτερο

 

send from my oneplus 3

 

Ακριβώς όπως το είπες. Τα έχω και τα δύο. Ομορφιά το plus είναι απλά κόσμημα.

Όσο για το 6ωρο sot με μόνο WiFi ποτέ δεν κατάφερα. Maximum 5:15 sot με συγχρονισμους κλειστούς και οθόνη 30-40% φωτεινότητα. Αλλά με μικτή χρήση 50 50 μου βγάζει άνετα μέρα και sot περίπου 3:45 4:20 μέχρι το 15%

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπες. Τα έχω και τα δύο. Ομορφιά το plus είναι απλά κόσμημα.

Όσο για το 6ωρο sot με μόνο WiFi ποτέ δεν κατάφερα. Maximum 5:15 sot με συγχρονισμους κλειστούς και οθόνη 30-40% φωτεινότητα. Αλλά με μικτή χρήση 50 50 μου βγάζει άνετα μέρα και sot περίπου 3:45 4:20 μέχρι το 15%

 

Εγώ πάλι με τα πάντα ανοικτά (εκτός 4g και χωρίς παιχνίδια) και φωτεινότητα οθόνης στο 60-65%, βγάζω άνετα 6h sot. και έχω και άλλο ένα 10-15% μπαταρία.

Συγκρίνοντας και με το note5 που είχα, και με ακριβώς τα ίδια specs, το s6e+ μου δίνει καλύτερη μπαταρία έστω και με μικρή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας

Κατοχος κι εγω του κινητου αλλα τον τελευταιο καιρο πολυ προληματισμενος

Με εχει απογοητευσει η αποδοση της μπαταριας...βασικα απο οταν μπηκαμε στην εκδοση 6 και μετα ψιλοδραμα η κατασταση....

Και αναλυω:

-το κινητο βγηκε απο τον φορτιστη στις 7

-ανοιχτα δεδομενα (2g-3g) και wifi

-ανοιχτο bluetooth συνδεδεμενο με gear s και bluetooth ακουστικο

-οθονη στο 50% αυτοματο

- τηλεφωνα 3-4 λεπτα συνολο

-λιγο facebook και λιγο messenger

- 3-4 μηνυματα viber

Στις 11 η μπαταρια ηταν στο 37%

Να σημειωσω πως οταν ημασταν στην εκδοση 5 με μπολικη χρηση εφτανε το βραδυ και ειχα ακομα 15 % μπαταρια....και τωρα βγαινει δε βγαινει μεχρι το μεσημερι...

Παρατηρησα τρελο drain κι επισης μεγαλα ποσοστα σε "λειτουργικο συστημα 13%" -"υπηρεσιες google play 8%"- "συστημα android 6%" ...δεδομενα τα οποια δεν ειχα δει τοσο ανεβασμενα ποτε...

Εχω κανει και 3 φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και καμμια βελτιωση...

Εχει κανει καμμια ιδεα ή προταση τι μπορω να κανω? Εχω μπει πλεον σε σκεψεις μεχρι και για αλλαγη του κινητου...

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας

Κατοχος κι εγω του κινητου αλλα τον τελευταιο καιρο πολυ προληματισμενος

Με εχει απογοητευσει η αποδοση της μπαταριας...βασικα απο οταν μπηκαμε στην εκδοση 6 και μετα ψιλοδραμα η κατασταση....

Και αναλυω:

-το κινητο βγηκε απο τον φορτιστη στις 7

-ανοιχτα δεδομενα (2g-3g) και wifi

-ανοιχτο bluetooth συνδεδεμενο με gear s και bluetooth ακουστικο

-οθονη στο 50% αυτοματο

- τηλεφωνα 3-4 λεπτα συνολο

-λιγο facebook και λιγο messenger

- 3-4 μηνυματα viber

Στις 11 η μπαταρια ηταν στο 37%

Να σημειωσω πως οταν ημασταν στην εκδοση 5 με μπολικη χρηση εφτανε το βραδυ και ειχα ακομα 15 % μπαταρια....και τωρα βγαινει δε βγαινει μεχρι το μεσημερι...

Παρατηρησα τρελο drain κι επισης μεγαλα ποσοστα σε "λειτουργικο συστημα 13%" -"υπηρεσιες google play 8%"- "συστημα android 6%" ...δεδομενα τα οποια δεν ειχα δει τοσο ανεβασμενα ποτε...

Εχω κανει και 3 φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και καμμια βελτιωση...

Εχει κανει καμμια ιδεα ή προταση τι μπορω να κανω? Εχω μπει πλεον σε σκεψεις μεχρι και για αλλαγη του κινητου...

Ευχαριστω...

 

Φαίνεται ότι έχεις τρελλό drain...δεν υπάρχει λογική στο να έχεις 37% από τις 7 εώς τις 11 με τη χρήση που περιγράφεις.

Πήγαινε το στο σέρβις και μήπως εκεί σου βρούν λύση. Κρίμα να αλλάξεις τέτοιο κινητό κόσμημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Κατοχος εδω και λιγες μερες του συγκεκριμενου κινητου...Διακαης ποθος απο τοτε που βγηκε ...καταφερα να το παρω τωρα εστω και ελαφρως μεταχειρισμενο...

Ενω το τηλεφωνπο ειναι αριστο...(η αποδοση της μπαταριας δεν με ενοχλει ιδιαιτερα και ας το ξαναφορτιζω στην διαρκεια της μερας...ας ειναι καλα τα powerbank) εχω ενα θεματακι με την συνδεση στον υπολογιστη...(μετα απο τοσες μερες....σημερα το δοκιμασα...).

Οταν το συνδεω δεν αναγνωριζει τιποτα....Μονο φορτιση βγαζει.... Το εβαλα σε MTP ...σε usb ....δεν κανει απολυτος τιποτα....Κατεβασα και την τελευταια εκδοση του kies αλλα παλι τιποτα....Ουτε καν το νιωθει....

Η Επιλογη Προγραματιστη και ο Εντοπισμος σφαλματων ειναι ενεργοποιημενος....

Ουτε σαν σκληρο δισκο δεν το αναγνωριζει...

Το κινητο δεν ειναι ρουτ και KNOX εχει 0Χ0 ....

Ο υπολογιστης ειναι με windows 10 ....

Καμια ιδεα????

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω ειναι θεμα drivers με τα windows 10.ειναι γνωστο προβλημα δηλαδη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε θυρα usb και κανε επανεκκινηση στο pc.αν και παλι δεν το βλεπει πατησε *#0808 και επελεξε mtp+adb
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπα...τίποτα από αυτά δεν έπιασε...και ο κωδικός που δίνει ο φίλος πιο πάνω δεν κάνει τίποτα... Θα κοιτάξω να βρω κάνα υπολογιστή με 7αρια να δοκιμάσω...
Link to comment
Share on other sites

Μπα...τίποτα από αυτά δεν έπιασε...και ο κωδικός που δίνει ο φίλος πιο πάνω δεν κάνει τίποτα... Θα κοιτάξω να βρω κάνα υπολογιστή με 7αρια να δοκιμάσω...

εμενα με τα 10αρια δουλευει.

προσπαθησες να το συνδεσεις σε αλλο υπολογιστη?

Το Kies δεν ειναι για το S6

αυτο θελεις http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/

Edited by petros46
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να σας πω παιδιά. Απλά έχουμε κινητό με ... καρύδια και όχι... καρύδια κινητό. Την περασμένη εβδομάδα γλυστρισε από τα χέρια μου και βυθιστηκε το μισό σχεδόν, από την επάνω πλευρά, σε μπωλ με νερό και υγρό πιάτων. Μιλάμε τρελάθηκα... λέω πάει αυτό ήταν. Το στεγνωσα αστραπιαια, έβγαλα sim, το άφησα κλειστό για κάνα δίωρο και αυτό ήταν! Δόξα τον Θεό λειτούργησε κανονικότατα! Περίμενα βέβαια όλες αυτές τις μέρες πριν ποσταρω, μήπως εμφανίσει κάποια δυσλειτουργια αλλά ευτυχώς τίποτα. Τέλος καλό, όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με msg. Εχω τσεκάρει από τις ρυθμίσεις ειδοποίηση στα μνμ με ήχο και προεπισκοπιση στην οθόνη του μνμ. Δεν γίνεται τίποτα από τα δύο. Απλά μου εμφανίζει πάνω στο εικονίδιο του μνμ εάν έχω κάποιο. Καμία λύση για το πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους σας.Αυτήν τη στιγμή στα 400 ευρώ, καινούριο, αξιζει η αγορά αυτού του τουμπανου;;η να πάω 500 στο s7 edge;;βέβαια κ τα 400 υπέρβαση θα είναι..Απλά το γουστάρω ποιο πολυ..:p
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος για παραγγελία.Ελπιζω να αξίζει στα 400 κ ας είναι περσινό.Εχω εναλλακτική και ποιό φθηνό, αλλά δεν είναι για το θέμα μας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...