Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ακούγεται και το καταλαβαινεις δηλ το αισθάνεσαι οταν το πιανεις πισω. Φοβαμαι μην τιποτα ζορίζεται να ανοιξει το κλείστρο της κάμερας. Δεν θυμάμαι αν το έκανε εξαρχής. Θα πάρω αυριο να ρωτήσω στην Samsung. Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι οτι θα μεινω χωρίς κινητό διότι δεν βρίσκομαι Αθήνα

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ακούγεται και το καταλαβαινεις δηλ το αισθάνεσαι οταν το πιανεις πισω. Φοβαμαι μην τιποτα ζορίζεται να ανοιξει το κλείστρο της κάμερας. Δεν θυμάμαι αν το έκανε εξαρχής. Θα πάρω αυριο να ρωτήσω στην Samsung. Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι οτι θα μεινω χωρίς κινητό διότι δεν βρίσκομαι Αθήνα

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο ήχος που ακούς είναι από τον οπτικό σταθεροποιητή εικόνας (OIS). Αν το ακούς όταν κουνάς το κινητό έχοντας κλειστή την εφαρμογή της κάμερας, είναι φυσιολογικό. Αν όμως το ακούς όταν ανοίγεις την εφαρμογή της κάμερας, μάλλον σιγά σιγά ετοιμάζεται να σε εγκαταλείψει η κάμερα του. Λογικά, το ακούς όταν αλλάζει και η εστίαση (και αργεί λίγο να εστιάσει). Δοκίμασε να εστιάσεις στο μισό μέτρο, και στη συνέχεια στα 5 μέτρα. Το καλό είναι ότι αν είσαι εντός εγγυήσεως καλύπτεται κανονικά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι την κάμερα του λίγες φορές την χρησιμοποιησα. Ομως παρατηρησα οτι το κανει μονο οταν το κινητό το έχεις γυρισμένο προς τα κατω δηλ η κάμερα να κοιταει πατωμα. Απο εστίαση δουλευει κανονικα χωρις καθυστέρηση.Επισης οντως με κλειστη την εφαρμογή της κάμερας οταν το κουνας ακουγεται αλλα οταν εχεις ανοιχτή την εφαρμογη σχεδον δεν ακους τίποτα. Εχω ακομα εγγυηση αλλά το μόνο που σκέφτομαι ειναι που θα μεινω χωρις συσκευή. Δεν θυμάμαι αν το έκανε εξαρχής όμως. Αραγε σε εκτος εγγύησης ποσο να στοιχιζει η κάμερα μπας και το αφηνα να δω πως θα παει.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι την κάμερα του λίγες φορές την χρησιμοποιησα. Ομως παρατηρησα οτι το κανει μονο οταν το κινητό το έχεις γυρισμένο προς τα κατω δηλ η κάμερα να κοιταει πατωμα. Απο εστίαση δουλευει κανονικα χωρις καθυστέρηση.Επισης οντως με κλειστη την εφαρμογή της κάμερας οταν το κουνας ακουγεται αλλα οταν εχεις ανοιχτή την εφαρμογη σχεδον δεν ακους τίποτα. Εχω ακομα εγγυηση αλλά το μόνο που σκέφτομαι ειναι που θα μεινω χωρις συσκευή. Δεν θυμάμαι αν το έκανε εξαρχής όμως. Αραγε σε εκτος εγγύησης ποσο να στοιχιζει η κάμερα μπας και το αφηνα να δω πως θα παει.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο είπε ο φίλος παραπάνω...είναι το OIS...δεν κάνεις τπτ., άδικα θα το πάς στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι φυσιολογικο οταν κανω εκκίνηση της κάμερας να ακουγεται ετσι.? Μακάρι να μην χρειαστεί. Ουτε εγω θελω να το παω.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι φυσιολογικο οταν κανω εκκίνηση της κάμερας να ακουγεται ετσι.? Μακάρι να μην χρειαστεί. Ουτε εγω θελω να το παω.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν στο κάνει μόνο στην εκκίνηση, τότε ναι, είναι φυσιολογικό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο στην εκκίνηση αλλά ακούγεται και το καταλαβαίνω σαν αίσθηση όταν το πιάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω λίγο την βοήθεια σας σε μια απορία. Παρατήρησα οτι οταν ανοιγω την πίσω κάμερα ακούγεται καποιες φορές ενας θόρυβος. Άλλες φορές είναι πιο εντονος και άλλες όχι. Ειλικρινά δεν θυμάμαι αν το έκανε απο την αρχή η αν τωρα ξεκίνησε. Εσεις εχετε παρατηρήσει τίποτα τέτοιο?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου ειχα και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα, στην αρχη μου το εκανε ελαχιστες φορες και με ενα μικρο χτυπημα στην πλατη ηταν οκ, αλλα μετα απο καιρο γινοταν πιο εντονο το φαινομενο ωσπου τελικα το εστειλα στο service και μου αλλαξαν την καμερα και απο τοτε ολα καλα.

σε συμβουλευω εαν εχεις ακομη εγγυηση να το στειλεις να σου το φτιαξουν, αυτος ο ηχος μου εσπαγε τα νευρα και οχι δεν ειναι το OIS της καμερας, ειναι γνωστο θεμα της σειρας s6.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειχα και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα, στην αρχη μου το εκανε ελαχιστες φορες και με ενα μικρο χτυπημα στην πλατη ηταν οκ, αλλα μετα απο καιρο γινοταν πιο εντονο το φαινομενο ωσπου τελικα το εστειλα στο service και μου αλλαξαν την καμερα και απο τοτε ολα καλα.

σε συμβουλευω εαν εχεις ακομη εγγυηση να το στειλεις να σου το φτιαξουν, αυτος ο ηχος μου εσπαγε τα νευρα και οχι δεν ειναι το OIS της καμερας, ειναι γνωστο θεμα της σειρας s6.

Σε ευχαριστώ. Αυτό θα κάνω από βδομάδα. Να σαι καλά.

 

Edit:

Απλά αν ήμουν σιγουρος οτι δεν πρόκειται να παθει κατι μελλοντικά δεν θα το έστελνα γιατί οπως ειπα δεν θυμάμαι αν ητανε εξαρχής ετσι. Και εφόσον δουλεύει άψογα η κάμερα δεν πειράζει. Αλλα δεν μπορω να ξέρω δυστυχώς. Ειμαι γενικά με τα ανοίγματα συσκευών πολυ κατά. Αλλα πχ και μπαταρία να αλλαζα παλι το ίδιο θα χρειαζόταν και χειρότερα ετσι οπως τα κάνανε.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο για ισπανικό update σε nougat?Από ότι είδα σταμάτησαν να δίνουν εδώ και δυο βδομάδες nougat για της υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης σε s6+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο για ισπανικό update σε nougat?Από ότι είδα σταμάτησαν να δίνουν εδώ και δυο βδομάδες nougat για της υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης σε s6+

 

Όσοι πήραν πήραν :p:p

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε άλλης χώρας με odin ρε παιδιά. Εγώ έβαλα την xef και λειτουργεί τέλεια. Σιγά μην περιμένω πότε θα δεήσει η Samsung να δώσει nougat για Ιταλία. 2,5 μήνες έχουν περάσει! Έλεος πια!

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Από ποια χώρα έβαλες στο δικό σου και σου πάει τέλεια;

Γαλλία από ότι καταλαβαίνω...;;;

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by evripidis4
Link to comment
Share on other sites

Από ποια χώρα έβαλες στο δικό σου και σου πάει τέλεια;

Γαλλία από ότι καταλαβαίνω...;;;

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι από sammobile. Βέβαια στο κινητό γράφει TPH PORTUGAL και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες συσκευές μου πάντα περνούσα της αναβαθμίσεις μέσω odin...μια φορά είπα να περιμένω μέσω ΟΤΑ και η Σαμσουνγκ μας έγραψε στα παλιά της τα παπούτσια..

Είσαι ευχαριστημένος με την Ν; είδες βελτιώσεις στην λειτουργία της συσκευής; μπαταρία και ταχύτητα...αξίζει η μετάβαση;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες συσκευές μου πάντα περνούσα της αναβαθμίσεις μέσω odin...μια φορά είπα να περιμένω μέσω ΟΤΑ και η Σαμσουνγκ μας έγραψε στα παλιά της τα παπούτσια..

Είσαι ευχαριστημένος με την Ν; είδες βελτιώσεις στην λειτουργία της συσκευής; μπαταρία και ταχύτητα...αξίζει η μετάβαση;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρα από το πιο όμορφο interface η ταχύτητα πάνω κάτω η ίδια είναι. Αν επιλέξεις κιόλας την υψηλή απόδοση είναι ακόμη πιο γρήγορο. Μου αρέσει και η επιλογή για να αλλάζεις ανάλυση οθόνης 720 1080 ή 2κ. Λογικά αυτό θα εξοικονομεί και μπαταρία αλλά δεν το έχω τεστάρει για να πω την αλήθεια. Το έχω μονίμως στο 2κ. Αξίζει πιστεύω η μετάβαση χωρίς να χάνεις και να κερδίζεις πολλά.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κατέβασα την XEF από εδώ https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s6-edge/SM-G928F/XEF/download/G928FXXS3CQD3/129898/ και στην προσπάαθεια μου να την περάσω μέσω odin (3.07 version) μου σταματάει στο NAND write start και δεν συνεχίζει..

Μπορώ να ανοίξω την συσκευή αλλά δεν μπορώ να κάνω το φλασάρισμα για κανένα λόγο.

Η συσκευή μου πρέπει να είναι Ολλανδική.

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό; πως μπορώ να το ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολυ.

Από τα όσα διάβασα πρέπει να φταίει το Reactivation Lock το οποίο και δεν μπορώ να απενεργοποιήσω στην συγκεκριμένη συσκευή.Κάποια ιδέα και για αυτό;

Πφφφ...τζάμπα hard reset και τζάμπα στήσιμο από την αρχή...

Edited by evripidis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κατέβασα την XEF από εδώ https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s6-edge/SM-G928F/XEF/download/G928FXXS3CQD3/129898/ και στην προσπάαθεια μου να την περάσω μέσω odin (3.07 version) μου σταματάει στο NAND write start και δεν συνεχίζει..

Μπορώ να ανοίξω την συσκευή αλλά δεν μπορώ να κάνω το φλασάρισμα για κανένα λόγο.

Η συσκευή μου πρέπει να είναι Ολλανδική.

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό; πως μπορώ να το ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολυ.

Από τα όσα διάβασα πρέπει να φταίει το Reactivation Lock το οποίο και δεν μπορώ να απενεργοποιήσω στην συγκεκριμένη συσκευή.Κάποια ιδέα και για αυτό;

Πφφφ...τζάμπα hard reset και τζάμπα στήσιμο από την αρχή...

Εμένα είναι ιταλική και την πέρασε χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν την ξανακατεβαζεις μπας και κατέβηκε corrupted; Κατέβασε και το 3.11.1 odin που προτείνει από κάτω.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε και το firmware update 7.0 για Πολωνέζικο Galaxy S6 edge+ SM-G928F.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ισπανικό θα έρθει?Δηλαδή ήμαρτον το έσκισαν το θέμα. Όλοι πήραν εκτός από 5 χώρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους γνωρίζοντες.

Έγινε σήμερα αυτόματη ενημέρωση, update στην 7.0 στο κινητό μου.

Παρατηρώ ότι στη κάμερα κρασάρει η προηγμένη λειτουργία. Όλες οι άλλες λειτουργίες δουλεύουν κανονικά.

Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ή γνωρίζεται κάτι για το θέμα?

ευχαριστώ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Το απίστευτο είναι ότι έχουν πάρει όλα τα branded κινητά και πολλά από τα unbranded διαφόρων χωρών ακόμη τίποτα..
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετό καιρό παρατηρώ ότι η μπαταρία του κινητού αρχίζει να χάνει τη δύναμή της. Το έχω περίπου 2 χρόνια και τον ενάμιση περίπου η χρήση του ήταν πολύ ελαφριά (κυρίως κλήσεις, λίγο σερφάρισμα, σβήσιμο το βράδυ) και το τελευταίο 6μηνο κάπως πιο σκληρή. Στην αργή φόρτιση το έβαλα στις 12 το βράδυ και το πρωί είχε πάει στο 70%. Στη γρήγορη φορτίζει γρήγορα και πάει στο 100%.

Προφανώς πάω για μπαταρία. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες που το στέλνω και αν είναι εύκολη η αντικατάστασή της.

Το τηλέφωνο είναι σε άριστη κατάσταση, χωρίς ούτε ένα σημάδι και προφανώς έτσι θέλω να το παραλάβω μετά το άνοιγμά του.

 

Ευχαριστώ !

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...