Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μοιαζει καθολου με του s8 το interface? το ειδα και ξετρελαθηκα

Δεν θα το 'λεγα, στο S8 έχει αλλάξει πολύ η Samsung. Μοιάζει πάρα πολύ με την nougat που έδωσαν στο s7 edge. Και έχει και την μείωση ανάλυσης της οθόνης!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε η 7 σε Αυστριακό.

Το μονο που τσεκαρα πρωτα ηταν η μειωση της αναλυσης η οποια δουλευει μια χαρα.

Περισσοτερες λεπτομερειες για μπαταρια κτλ σε λιγες μερες.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου αυστριακης προέλευσης, και δεν είναι εχει έρθει μέχρι στιγμής. Μήπως έρχεται βάση serial number, δεν ξέρω... Εν αναμονή λοιπόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το δικό μου αυστριακης προέλευσης και δεν έχει έρθει ακόμη. Μήπως έρχεται βάση serial number, δεν ξέρω...

Εν αναμονή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Ελέγχω σε καθημερινή βάση πλέον για την ενημέρωση, αλλά δεν μου έχει έρθει κάτι μεχρι στιγμης. Μόνο μέσω ΟΤΑ κανω τις αναβαθμίσεις. Μου κάνει εντύπωση πάντως πως σε Αυστριακό κινητό του φίλου πιο πάνω έχει έρθει εδώ και 3 μέρες, και στο δικό μου ίδιας προέλευσης , τίποτα ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Ελέγχω σε καθημερινή βάση πλέον για την ενημέρωση, αλλά δεν μου έχει έρθει κάτι μεχρι στιγμης. Μόνο μέσω ΟΤΑ κανω τις αναβαθμίσεις. Μου κάνει εντύπωση πάντως πως σε Αυστριακό κινητό του φίλου πιο πάνω έχει έρθει εδώ και 3 μέρες, και στο δικό μου ίδιας προέλευσης , τίποτα ακόμη.

 

στα branded(t-mobile...) είναι διαθέσιμο το update από όσο έχω δει

Link to comment
Share on other sites

στα branded(t-mobile...) είναι διαθέσιμο το update από όσο έχω δει

 

Και με τα unbranded, όπως το δικό μου, τι γίνεται? Έχουμε εικόνα στο περίπου ποτέ θα έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα τη νέα έκδοση του λογισμικού και δεν βρίσκω την επιλογή για γρήγορη φόρτιση της μπαταρίας.

Καταργήθηκε η επιλογή αυτή ??

 

edit: ΟΚ βρέθηκε.

Edited by jtzimitras
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα έρθει η ώρα του (ανάλογα με την χώρα προέλευσης) θα την πάρει ΟΤΑ. Αν θέλεις να περάσεις την ROM κάποιας άλλης χώρας τότε το κάνεις μέσω Odin αφού την κατεβάσεις απο το Sammobile.
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα έρθει η ώρα του (ανάλογα με την χώρα προέλευσης) θα την πάρει ΟΤΑ. Αν θέλεις να περάσεις την ROM κάποιας άλλης χώρας τότε το κάνεις μέσω Odin αφού την κατεβάσεις απο το Sammobile.

 

Ο ασφαλέστερος και καλύτερος τρόπος είναι μέσω ΟΤΑ, μου το έχουν πει από την ίδια την Samsung, αλλά το έχω ψάξει και εγώ αρκετά. Εκείνο όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως σε Αυστριακό κινητό φίλου που έχει ποσταρει πιο πάνω έχει έρθει η αναβάθμιση και στο δικό μου ίδιας προέλευσης, τίποτα μέχρι στιγμής. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αν το κινητό είναι branded ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο που το ένα είναι branded και το άλλο όχι....

 

Μου ήρθε σήμερα το update σε γερμανικό (1&1)

Edited by harislg
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο που το ένα είναι branded και το άλλο όχι....

 

Μου ήρθε σήμερα το update σε γερμανικό (1&1)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Οπότε αναμένουμε... Περίπου στο 1,5 GB απ'ότι έχω μάθει είναι το μέγεθος της αναβάθμισης. Όσοι την έχουν ήδη κατεβασει, ας μας πουν τις πρωτες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγα στην smartec για να αλλάξω μπαταρία στη συσκευή μου.

Τελείωσαν σε 90 λεπτά. Κόστος €19,83. Η συσκευή μου παραδόθηκε άριστη.

Πολύ ευγενικοί και ταχύτατοι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Οπότε αναμένουμε... Περίπου στο 1,5 GB απ'ότι έχω μάθει είναι το μέγεθος της αναβάθμισης. Όσοι την έχουν ήδη κατεβασει, ας μας πουν τις πρωτες εντυπώσεις.

Η ενημέρωση είναι όντως γύρω στο 1,5GB. Εγώ την έχω περάσει από τέλη Μαρτίου και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Στην αρχή "ξενίζει" λίγο στο μάτι, ειδικά στις ρυθμίσεις, και στο drop down menu, όμως μόλις την συνηθίσεις, μπορείς να αντιληφθείς το πόσο εξαιρετική δουλειά έχουν κάνει. Γενικότερα είναι ταχύτερη από την MM, έχει πολύ καλύτερη διαχείριση της RAM, και σου δίνει την αίσθηση μίας πιο Premium συσκευής.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση είναι όντως γύρω στο 1,5GB. Εγώ την έχω περάσει από τέλη Μαρτίου και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Στην αρχή "ξενίζει" λίγο στο μάτι, ειδικά στις ρυθμίσεις, και στο drop down menu, όμως μόλις την συνηθίσεις, μπορείς να αντιληφθείς το πόσο εξαιρετική δουλειά έχουν κάνει. Γενικότερα είναι ταχύτερη από την MM, έχει πολύ καλύτερη διαχείριση της RAM, και σου δίνει την αίσθηση μίας πιο Premium συσκευής.

 

Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά σε όλη την παρέα. Είμαι στο περίμενε ακόμη για την 7. Αυστριακό unbranded το δικό μου, το ελέγχω σε καθημερινή βάση αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Με ΟΤΑ κάνω πάντα τις αναβαθμίσεις και δεν ξέρω αν θα πρέπει να ανησυχώ ή να κάνω υπομονή....

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, Χρόνια Πολλά σε όλη την παρέα. Είμαι στο περίμενε ακόμη για την 7. Αυστριακό unbranded το δικό μου, το ελέγχω σε καθημερινή βάση αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Με ΟΤΑ κάνω πάντα τις αναβαθμίσεις και δεν ξέρω αν θα πρέπει να ανησυχώ ή να κάνω υπομονή....

Θα κάνεις υπομονή. Εγώ επειδή δεν μπορούσα κάνω άλλο, πέρασα από εδώ την rom που δόθηκε για τα Σκόπια μέσω odin.

Αν δεις στο link που δίνω, βγαίνει σιγά σιγά, κάθε μέρα και από μία - δύο χώρες/πάροχοι.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις υπομονή. Εγώ επειδή δεν μπορούσα κάνω άλλο, πέρασα από εδώ την rom που δόθηκε για τα Σκόπια μέσω odin.

Αν δεις στο link που δίνω, βγαίνει σιγά σιγά, κάθε μέρα και από μία - δύο χώρες/πάροχοι.

 

Δεν διαφωνώ φίλε μου, με την διαφορά όμως ότι στο συγκεκριμένο link βλέπω ότι η 7 για την Αυστρία και μαλιστα σε όλους τους διαθέσιμους τύπους, έχει δοθεί από αρχές Απριλίου, και εγώ είμαι ακόμα στο περίμενε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει....

Link to comment
Share on other sites

καληαπερα στην παρεα παιζει κανα τζαμακι φθηνο κ σωστο η ζελατινα καλη σ λογικη τιμη κ αν υπαρχει μαγαζι π ν βαζει ακομα καλυτερα...ευ αριστω πολυ βρισκομαι αθηνα
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο περί αναβάθμισης?

υπομονή...

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s6-edge/SM-G928F/

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω λίγο την βοήθεια σας σε μια απορία. Παρατήρησα οτι οταν ανοιγω την πίσω κάμερα ακούγεται καποιες φορές ενας θόρυβος. Άλλες φορές είναι πιο εντονος και άλλες όχι. Ειλικρινά δεν θυμάμαι αν το έκανε απο την αρχή η αν τωρα ξεκίνησε. Εσεις εχετε παρατηρήσει τίποτα τέτοιο?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...