Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω. Εκανα το update σε nougat μεσω ota. Εννοειτε οτι πριν και μετα εκανα format κτλ. Ομως παρατηρησα κατι που δεν μου καθεται καλα. Πχ ενω το κινητο ειναι ανοιχτο και εχει ας πουμε 80% μπαταρια αν το κλεισω και βαλω να φορτιζει δειχνει περιπου 65%. Επισεις αν φορτισει πληρως ανοιχτο με το που δειξει 100% και το κλεισω δειχνει περιπου 85% κτλ. Τι παιζει με αυτο? Το ειδε κανενας αλλος? Εντωμεταξυ δεν θυμαμαι αν το εκανε πριν την αναβαθμιση. Απλα ετοιχε να το κλεισω και το παρατηρησα μιας και πολυ σπανια το εκλεινα και το φορτιζα. Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποσο καιρο το εχεις το κινητο; Μηπως τα εχει παιξει η μπαταρια; Δοκιμασε την εφαρμογη accubattery που δινει πολλα στατιστικα για την ζωη της μπαταριας και τι την καταναλωνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ομως φαίνεται η μπαταρια φιλε μου.Απλα δειχνει λαθος.

Το εβαλα να φορτίσει κλειστο και τωρα κρατάει περισσοτερο σπο τι δειχνει.. Την μπαταρια την καταναλωνω πολυ με ενα game που εχω κολλήσει και ειναι αρκετα απαιτητικό. Και ξερω με το gsam battery οτι την σκίζει. Ομως η λαθος ενδειξη με προβληματιζει. Τωρα το εβαλα κλειστο να φτάσει 100% και πριν το ανοιξω μπηκα στο recovery και εκανα wipe cache μπας και βοηθήσει. Τωρα θα το ξανα ελέγξω μολις παω σπιτι.

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ισως χρειαζεται calibration.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισως χρειαζεται calibration.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μολις κατεβασα μια εφαρμογη και το έκανα. Θα τσεκαρω και θα αναφερω νεοτερα. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου.

 

Update:

Λοιπόν μετα το calibration έδειξε καλα αλλα σημερα παλι μου κανει τα ίδια. Σκέφτομαι να περάσω εκ νεου με smart switch το λειτουργικο μπας και στρωσει. Τι να πω αλλο.

 

 

 

Μπορεί καποιος που εχει κανει το update να δει αν έχει παρομοιο θεμα?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα μπαταρια σημερα... Ελπιζω να δω βελτιωση στο SOT...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα μπαταρια σημερα... Ελπιζω να δω βελτιωση στο SOT...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσο πληρωσες?

Link to comment
Share on other sites

προβληματα με τη μπαταρια και γω..μετα την αναβαθμιση αν πεσει κατω του 20% ειναι απροβλεπτη..μπορει να πεσει στο 5% σε ενα λεπτο μπορει μεχρι κ να σβησει..τα επαιξε η μπαταρια η θελει καποιου ειδους καλιμπραρισμα?
Link to comment
Share on other sites

15 η μπαταρια απο FixMobile και 40 η αλλαγη σε i-repair. Καμια σχεση η αυτονομια ηδη απο την 1η φορτιση.

Ποσο καιρο το εχεις; Αν φορτιζεις με γρηγορη φορτιση σε 12-15 μηνες χανει αρκετα η μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενα χρονο το εχω..το καταλαβαινω να εχει πεσει η αποδοση της αλλα οχι να ειναι τοσο απροβλεπτη η να πεφτει αποτομα κ να μηδενιζει....τη μερα τη βγαζει ανετα απλα αν πεσει κατω του 20% μπορει να γινουν τα παντα!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε calibration τοτε... Εγω το πηρα μεταχειρισμενο 15 μηνων. Απο το 20 και κατω επεφτε σχετικα γρηγορα αλλα οχι οπως εσενα...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με καποιοα εφαρμογη. Advanced Battery Calibrator πχ.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προβληματα με τη μπαταρια και γω..μετα την αναβαθμιση αν πεσει κατω του 20% ειναι απροβλεπτη..μπορει να πεσει στο 5% σε ενα λεπτο μπορει μεχρι κ να σβησει..τα επαιξε η μπαταρια η θελει καποιου ειδους καλιμπραρισμα?
Δοκιμασε λιγο να δεις αν το ποσοστο τοις 100 είναι ιδιο οταν φορτίζει κλειστο κσι ανοιχτο. Διότι σε μενα καποιες φορές λεει 100% ανοιχτο και οταν το κλεινω λέει 82. Οποτε οταν πέφτει κατω απο 15-20 τοις 100 τοτε μπορει να κλεισει γρηγορα γιατι στην ουσια ειναι σαν να εχει 5%

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου παντως το εχω 16 μηνες και η μπαταρία ακομη εινα μια χαρα. Τετοιου ειδους προβληματα δεν εχω. Εννοειται οτι το φορτίζω παντα με την γρήγορη φορτιση (ειμαι φανατικός οπαδός της).
Link to comment
Share on other sites

Με την καινουργια μπαταρια ειμαι στα επιπεδα που ημουν με το S7...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας με την 7;

 

Οχι,εγώ δεν πατατήρησα καμια ιδιαιτερη διαφορα. Και το εχω στην fhd αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορα. Και να αλλαξεις και αναλυση οθονης παλι το ιδιο ειναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορα. Και να αλλαξεις και αναλυση οθονης παλι το ιδιο ειναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως ισχύει αυτό, όποια ανάλυση και να βάλεις η κατανάλωση είναι ίδια. Στο δικό μου κινητό αυτό που παρατήρησα είναι ένω έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη φωτεινότητα κάποιες φορές και ιδιαίτερα το βραδύ δουλεύει μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινοτητα παιζει μεγαλυτερο ρολο στην μπαταρια απο οτι η αναλυση...

Το εχω προσεξει και εγω αυτο με την αυτοματη φωτεινοτητα σε χαμηλο φωτισμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε στρωνει με τιποτα ομως..με καλυπτει η εγγυηση για μπαταρια γνωριζουμε? επισης παρατηρω απο το γραφημα οτι η αδρανεια της συσκευης μου τρωει το 18% υπερβολικα πολυ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες επαναφορα;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...