Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Αν ειναι για το απλο S6 ρωτα στο θεμα του...

Για το S6 Edge Plus κοστιζει γυρω στα 220 χωρις το κοστος τοποθετησης...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αξιζει να παρω σημερα το s6edge στα 350€ ;

 

Το είχε ο Γερμανός αυτές τις μέρες στα 299.

http://www.insomnia.gr/topic/650957-samsung-galaxy-s6-edge-32gb-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-germanos-299-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89/

Μέχρι σήμερα 5/8 έχει και επιστροφή 10% σε μορφή πόντων με κάρτες της εθνικής, οπότε πρακτικά μπορεί να σου βγει μέχρι και 270.

 

Υ.Γ. Εδώ βέβαια είναι το θέμα για το Edge+, υποθέτω όμως ότι μιλάς για το απλό Edge.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
GMF πως και το δίνεις το εργαλείο?
Ειδες την αγγελια;

Εβαλα να δω αν υπαρχει ενδιαφερον. Πηρα το J5 2017 που εχει 3πλασιο SOT αλλα... εχει χειροτερο σημα και χανω κλησεις στην δουλεια. Οποτε δεν ξερω ακομα τι θα κανω....

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είδα ναι. Μου αρέσει το κινητό φουλ αλλά όπως λες και εσύ με χαλάει η μπαταρία και μάλλον παρόλο που το 6αρι είναι μεγαλύτερο και ομορφότερο θα πάω στο 7edge λόγω μπαταρίας. Καλοπούλητο φίλε θεωρώ θα φύγει εύκολα :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αν και προς το παρων δεν υπαρχει ενδιαφερον. Κατω απο 300 δεν λεει να το δωσω. Και εγω σκεφτομουν το 7 αλλα προτιμησα την φθηνη αλλα ποιοτικη λυση του J5 2017. Αν δεν βρω αγοραστη θα το κρατησω και θα εχω το J5 σαν backup.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν το εδωσα. ΟΚ η μπαταρια δεν ειναι το δυνατο του σημειο αλλα εξακολουθει να ειναι κινηταρα.... Και τωρα να εβγαινε ειναι καλυτερο απο ολα τα midranger που κυκλοφορουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρησιμοποιησεις το ιδιο email; Αν ναι τοτε οι επαφες θα μεταφερθουν...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο, παίδες και κορασίδες.

Είχα πριν καιρό αποφασίσει και τελικά έκανα την αλλαγή firmware από Germany DBT σε France XEF αν και δεν καταλαβαίνω γιατί μου την εμφανίζει ως Πορτογαλία.

Το "πρόβλημα" μου όμως είναι πως δεν εμφανίζει με κανένα τρόπο αναβαθμίσεις και patches και λέω να κάνω μια προσπάθεια να την ξαναπεράσω μήπως και λυθεί πια.

Η ερώτηση μου μια και παρότι τόλμησα και θα τολμήσω ξανά είναι, πια έκδοση του odin πρέπει να χρησιμοποιήσω η δεν παίζει ρόλο;

Πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερα κατά την εγκατάσταση;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ασφαλές είναι να κάνεις επαναφορά με το Smart Switch... Ώστε να πάρει πίσω το αρχικό csc code και να έχεις κανονικά τα updates.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ασφαλές είναι να κάνεις επαναφορά με το Smart Switch... Ώστε να πάρει πίσω το αρχικό csc code και να έχεις κανονικά τα updates.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, θα το κάνω έτσι τότε και ίδωμεν.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ασφαλές είναι να κάνεις επαναφορά με το Smart Switch... Ώστε να πάρει πίσω το αρχικό csc code και να έχεις κανονικά τα updates.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια και μάλλον δεν καταλαβαίνω σωστά, πως πρέπει να κάνω; ποιο πρόγραμμα κάνω επαναφορά;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το smart switch.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα, τελη Αυγουστου μου εκλεισε το κινητο (Ελληνικο S6 edge +) και ΔΕΝ ανοιγε με τιποτα....Ουτε φορτιζε.

To πηγα σε Smartec και μετα απο 1 ωρα με καλεσαν - ειπαν οτι ειχε παρει απο καπου υγρασια η πλακετα και δεν φτιαχνοταν με

λιγοτερα απο 500 €. (Ηθελε αλλαγη πλακετας, οθονης και κατι αλλα ...δεν θυμαμαι)

 

Απογοητευτηκα αλλα το σκεφτηκα και ειπα να ψαξω εναλλακτικες λυσεις επισκευης. Ετσι λοιπον το πηγα στις 09 Σεπτεμβριου σε

καταστημα ired (Πειραια).

 

ΕΙπαν θα κανουν αρχικα ''χημικο'' καθαρισμο πλακετας ( για την υγρασια οΞειδωση ) και γενικα διαφορους ελεγχους σε οθονη κλπ.

Χτες 18/09 με καλεσαν και ειπαν οτι τελικα ηταν χαλασμενη η θυρα USB ( η οποια δεν αλλαζει μονη της διοτι σε αυτη την συσκευη ειναι ''ενσωματωμενη'' - ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ- με την οθονη ) και ολα τα αλλα λειτουργουσαν κανονικα ( το φορτισαν ασυρματα).

Οπότε ειτε αλλαζα usb θυρα μαζι με οθονη (διοτι κατα 99% θα εσπαγε στην αποκόλληση usb port ή απλα αγοραζα εναν ασυρματο φορτιστη

(απο οπουδηποτε ηθελα ) και θα το φορτιζα ασυρματα ( απλατωρα δεν μπορω να συνδεσω στο pc...αλλα δεν χρειαζεται).

 

Ετσι λοιπον με χρεωσαν € 40 + φπα την όλη τους εργασια & αγορασα απο εκει εναν ασυρματο φορτιστη ( 25 € ) και ολα μια χαρα !:worry:

 

Η smartec γιατι δεν εκανε κατι παρομοιο και αμεσως ζητησαν 500 € ?

Edited by tigerdaytona
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τελη Αυγουστου μου εκλεισε το κινητο (Ελληνικο S6 edge +) και ΔΕΝ ανοιγε με τιποτα....Ουτε φορτιζε.

To πηγα σε Smartec και μετα απο 1 ωρα με καλεσαν - ειπαν οτι ειχε παρει απο καπου υγρασια η πλακετα και δεν φτιαχνοταν με

λιγοτερα απο 500 €. (Ηθελε αλλαγη πλακετας, οθονης και κατι αλλα ...δεν θυμαμαι)

 

Απογοητευτηκα αλλα το σκεφτηκα και ειπα να ψαξω εναλλακτικες λυσεις επισκευης. Ετσι λοιπον το πηγα στις 09 Σεπτεμβριου σε

καταστημα ired (Πειραια).

 

ΕΙπαν θα κανουν αρχικα ''χημικο'' καθαρισμο πλακετας ( για την υγρασια οΞειδωση ) και γενικα διαφορους ελεγχους σε οθονη κλπ.

Χτες 18/09 με καλεσαν και ειπαν οτι τελικα ηταν χαλασμενη η θυρα USB ( η οποια δεν αλλαζει μονη της διοτι σε αυτη την συσκευη ειναι ''ενσωματωμενη'' - ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ- με την οθονη ) και ολα τα αλλα λειτουργουσαν κανονικα ( το φορτισαν ασυρματα).

Οπότε ειτε αλλαζα usb θυρα μαζι με οθονη (διοτι κατα 99% θα εσπαγε στην αποκόλληση usb port ή απλα αγοραζα εναν ασυρματο φορτιστη

(απο οπουδηποτε ηθελα ) και θα το φορτιζα ασυρματα ( απλατωρα δεν μπορω να συνδεσω στο pc...αλλα δεν χρειαζεται).

 

Ετσι λοιπον με χρεωσαν € 40 + φπα την όλη τους εργασια & αγορασα απο εκει εναν ασυρματο φορτιστη ( 25 € ) και ολα μια χαρα !:worry:

 

Η smartec γιατι δεν εκανε κατι παρομοιο και αμεσως ζητησαν 500 € ?

 

Προφανώς τους έχουν μείνει πλακέτες και οθόνες στο ράφι.....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφουρητες θα ήθελα τη γνώμη σας... Κάτοχος του edge plus +GOLD :D:D εδώ και περίπου 1,2χρονο απόλυτα ευχαριστημένος.. Και σκέφτομαι την αγορά του επόμενου με μπάτζετ μέχρι 600-700 Γενικά δεν ειμί κολλημένος με κάποια μάρκα έχω δοκιμάσει όλα τα Λειτουργικά Συστήματα.. Αρχικά έχω δει s8-s8 plus. Ναι μεν αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.. Σαν χαρακτηριστικά λίγο Καλητερα από αυτό ποιο μεγαλες οθόνες.. Αλλά και ποιο στενές από το S6 Δλδ δεν ξέρω εάν αξίζει η μετάβαση με τόσα χρήματα σαν ντιζάιν νομίζω το S6 ήταν μακράν ότι ποιο όμορφο είχε βγει τότε. Αυτό που με κέρδισε στο σύνολο είναι το νότε θεωρώ όμως ακόμα πολύ ακριβο Υπάρχει και μια σκέψη για 7plus λογικά που θα πέσει και η τιμή του.... Παρακαλώ μια γνώμη άποψη.....
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι χρειάζεσαι και τι σε βολεύει. Ήμουν πιστός καταναλωτής με Galaxy S,S2,S5,S7 και πρώτη φορά πήγα να αλλάξω κινητό στον χρόνο και πήρα S8. Ναι τέλειο design, απίστευτη κάμερα και οθόνη και με bezeless σχεδίαση αλλά μετά από 7 χρόνια με κούρασε το Android και πήρα 7 plus 128 μιας και συνεργάζεται με το MacBook Pro και iPod Touch 6 που έχω. Ότι χρειάζεσαι να πάρεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το S6 Edge Plus το εδωσα λογω της μετριας μπαταριας και πηρα το Xiaomi Mi Note 2... Το μετανιωσα εννοειται. Μου ελειψε η οθοναρα και το design... Οποτε το εδωσα και το Note 2 και πηγα σε S7 Edge ασημι... Εμφανισιακα ειναι καλυτερο για μενα απο το 6αρι αφου εχει καλυτερη πλατη και στρογγυλεμενα πλαινα περιθωρια. Αν εξαιρεσεις παντως την καλυτερη μπαταρια δεν εχει μεγαλη διαφορα το 7 απο το 6. Θα μπορουσα να μεινω εκει.... Τα κινητα-οθονες προς το παρων δεν με εντυπωσιαζουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα κανείς ρε παιδιά;

 

καλησπέρα σε όλους

 

τι screen time και computed power usage σαν δίνει το δικό σας S6 edge+?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...