Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μαλλον τα επαιξε το usb port..ζοριζεται πολυ να κανει επαφη για φορτιση και δε νομιζω να φταιει το καλωδιο η ο φορτιστης γιατι δοκιμασα και αλλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο εμενα παιδια πηρα και εγω το κινητο χθες μια χαρα.ερωτηση του πηρα μια θηκη spigen και του εβαλα και μια ζελατινα,υπαρχει κανενα tembered glass που να καθετε καλα?
Link to comment
Share on other sites

τελικα σχετικα με το προβλημα της φορτισης μου αλλαξαν φορτιστη και καλωδιο με καινουρια..παρολαυτα το κινητο συνεχιζει να κανει διακοπτομενη φορτιση και οχι γρηγορη..το παραδοξο ειναι οτι μεσω usb φορτιζει κανονικα..μαλλον τα εχει παιξει η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν το νομίζω για πολύ σύντομα. Μόνο για το S7 ανακοίνωσαν για μέσα στον Ιανουάριο αν δεν κάνω λάθος.
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

 

μια ερωτηση σχετικα SOS

 

εκανα hard reset στο edge plus...

ειχα προλαβει και ειχα κανει backup στο samsung cloud οτι ειχε το κινητο μεσα , αλλα τωρα , μετα την επαναφορα, δε μου κανει restore

οταν προσπαθω να μπω στο cloud usage μου βγαζει οτι εχω backup data 285MB αλλα δε με αφηνει ουτε καν να δω τι ειναι...

και παιρνω σαν μηνυμα : failed to connect to server. Try again later..

 

προσπαθω εδω και 3-4 ημερες.....:(

 

καμια ιδεα μπας και καταφερω να το σωσω;;

ευχαριστω

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Δεν μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας στο cloud. Βγάζει το ίδιο μνμ

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα,

 

έχω το s6 edge + και το έχω βαρεθεί απίστευτα.... θέλω να το δώσω στα μεταχειρισμένα αλλά δεν έχω ιδέα σε τι τιμή να το δώσω... ξέρετε καθόλου πως πάνε αυτά τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Είχα το S6 edge plus τώρα έχω το S7 edge και νομίζω ότι το S6 edge plus τραβαει καλύτερο βίντεο την νύχτα το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας, μπορείτε να μου πείτε γιατί μοβίζει η κάμερα την λάμψη στα κεριά και στο τζάκι;;;

 

2017_01_07_20_22_06.jpg

 

μην εχεις βαλει καποιο φιλτρο?βρες το εικονιδειο της καμερας απο τις ρυθμισεις και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μην εχεις βαλει καποιο φιλτρο?βρες το εικονιδειο της καμερας απο τις ρυθμισεις και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων!!

 

Φίλτρο δεν έχω βάλει σίγουρα, έκανα clean cache και θα δοκιμάσω το βράδυ να σου πω γιατί τώρα στο γραφείο είναι λίγο δύσκολο να βρω τζάκι ή να ανάψω κεριά. :lol:

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μην εχεις βαλει καποιο φιλτρο?βρες το εικονιδειο της καμερας απο τις ρυθμισεις και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων!!

 

Το δοκίμασα εχθές και πάλι τα ίδια.. :(

 

 

2017_01_16_20_42_52.jpg

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εχει προβλημα ο φακος σου,εχεις εγγυηση?αν ναι να το πας smartec..το χερι ειναι κοκκινο και ροζ στην πραγματικοτητα?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εχει προβλημα ο φακος σου,εχεις εγγυηση?αν ναι να το πας smartec..το χερι ειναι κοκκινο και ροζ στην πραγματικοτητα?

 

Κόκκινα είναι τα κεριά.

Άκου τώρα, πήρα το S7 Edge της γυναίκας μου και έβγαλα την ίδια φωτογραφία και μου έβγαλε την ίδια μοβ απόχρωση δίπλα στην φλόγα!!

Σημείωση, τα κεριά δεν είναι στο κέντρο της φωτογραφίας αλλά στην άκρη. Όταν τα βάζω στο κέντρο της φωτογραφίας δεν εμφανίζεται αυτή η μοβ απόχρωση. Αυτό ισχύει και στα δύο τηλέφωνα! :wacko:

Αρα δεν νομίζω να φταίει ο φακός. Μάλλον κάποιο θέμα του software της κάμερα είναι μιας και το S7 που βγάζει την ίδια φωτογραφία είναι 3μηνών

 

Φωτογραφία απο το S7 (εχει πολύ θόρυβο γιατί μου το έστειλε με viber)

image_0_02_05_561a2dccb4f9af77c1bbbc0a1b17d563d7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Αποφάσισα μετά από τόσο καιρό συμβιωσης με το s6 edge plus...ΝΑ το δώσω για αλλαγή...

Επειδή όμως το τηλέφωνο ήταν στημένο με αρκετές εφαρμογές και παιχνιδια που έχουν ανανεωθεί...υπάρχει κάποια εφαρμογή για back up (από ότι καταλαβαίνω μέσω cloud...) που να μου κρατήσει τις εφαρμογές όπως είναι σήμερα και να τις περάσω στην καινούργια συσκευή χωρίς να αλλάξουν τα δεδομένα τους και πρόοδο τους? Δεν συζητάω για επαφές και αρχεία...αυτά τα έχω στο cloud έτσι και αλλιώς...Μόνο για εφαρμογές ψάχνω κάτι....Επίσης η νέα συσκευή δεν θα είναι Samsung...Οπότε δεν ξέρω και τι συμβατοτητες θα υπάρχουν....Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..γνωρίζουμε πότε περίπου αναμένεται να πάρει την Nougat η συσκευή μας;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..γνωρίζουμε πότε περίπου αναμένεται να πάρει την Nougat η συσκευή μας;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη επίσημη ενημέρωση που υπάρχει από τη Samsung αναφέρει πως θα γίνει μέσα στο πρώτο εξάμηνο του 17.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση σήμερα 69,66MB

Σαν να έχει καλύτερη απόδοση η μπαταρία μετά και την τελευταία αναβάθμιση..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έχει καλύτερη απόδοση η μπαταρία μετά και την τελευταία αναβάθμιση..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από αρχές της προηγούμενης εβδομάδας πλέον το λειτουργώ μόνιμα σε 4G+ οπότε δεν μπορώ να εκφέρω αντικειμενική άποψη για την μπαταρία.

Κρίνοντας πάντως από την συγκεκριμένη χρήση έχω την αίσθηση ότι παρά την έντονη χρήση 4G+ η αντοχή της είναι στα ίδια επίπεδα.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 4g το έχω μόνιμα ενεργοποιημένο..μετά από κάποιες μέρες από την αναβάθμιση νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερα...anyway..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας... σήμερα το πρωί μου έπεσε απο τα χέρια απο 1.5μετρό περίπου και έσπασε η οθόνη. :cry:

Έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα στην οθόνη και πολλές φορές τρεμοπαίζει. Έχει ιδέα κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή της οθόνης και αν συμφέρει να το φτιάξω???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας... σήμερα το πρωί μου έπεσε απο τα χέρια απο 1.5μετρό περίπου και έσπασε η οθόνη. :cry:

Έχουν αλλοιωθεί τα χρώματα στην οθόνη και πολλές φορές τρεμοπαίζει. Έχει ιδέα κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή της οθόνης και αν συμφέρει να το φτιάξω???

Σε επισημη αντιπροσωπεια υπολογισε περιπου 250-300€.

Οπως καταλαβαινεις δεν συμφερει...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...