Jump to content

myphone POLL: Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;  

730 members have voted

  1. 1. Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;

    • Έως 50 ευρώ
      11
    • 51 έως 100 ευρώ
      13
    • 101 έως 150 ευρώ
      79
    • 151 έως 200 ευρώ
      117
    • 201 έως 250 ευρώ
      102
    • 251 έως 300 ευρώ
      95
    • 301 έως 350 ευρώ
      95
    • 351 έως 400 ευρώ
      47
    • 401 έως 450 ευρώ
      22
    • 451 έως 500 ευρώ
      30
    • 501 έως 550 ευρώ
      24
    • 551 έως 600 ευρώ
      12
    • 601 έως 650 ευρώ
      13
    • Απεριόριστο (Άνω των 650 ευρώ)
      50
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      20


Recommended Posts

πουλησα νεξους 5 και αγορασα νοτε 4 α...

 

αν παιρνεις ενα χ ποσο απο πωληση του κινητου δεν ειναι τρελο το ποσο των 500 ευρω..αρκετα απλα οχι απαγορευτικα

 

Σε αυτό δεν έχεις άδικο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίπου 200-250 το χρόνο αλλά όχι για ένα κινητό....

 

 

Ξεκίνησα το 2015 με το Huawei P7 (το αγόρασα πουλώντας το LG G3 S + 80 ευρώ), το πούλησα και δίνοντας άλλα 100 πήρα το Huawei Ascend Mate 7.

 

Το Μate 7 ειναι εκπληκτικό αλλά με δυσκολέυει στην τσέπη..... Αν και με ελάχιστα bezels οι 6 ιντσες ειναι πολλές, αν δεν το συνηθίσω

θα το πουλήσω και θα πάρω μικρότερο με λίγότερα και θα βάλω και στη τσέπη ή απλά θα μειώσω το κόστος για φέτος.

 

Αν το συνηθίσω μένω εκεί για φέτος.... Οπότε 180 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να δω το note 5 και αν είναι πολύ καλό θα το τσιμπησω. Όμως , μπορεί να κρατήσω κι άλλο ένα χρόνο το g2 .

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

150 με 200 και πολλα ειναι όπως τώρα που πήρα lenovo k3 note, αν και ο χειρισμός με ένα χέρι είναι δύσκολος ειδικά στο αυτοκινητο, τελικά το χέρι μου μέχρι 5 ίντσες σηκώνει

το κινητό το κρατάω χρόνο σίγουρα εκτός ατυχήματος

δεν έχω πρόβλημα στην αγορά μεταχηρισμένων. στο k3 note κατέληξα καινούργιο γιατί όσο το αγόρασα από κίνα τόσο θα το πουλάνε μεταχηρισμένο ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Asus Zen 2 όσο πιο φτηνό το βρω αλλιώς, OPO, Xiaomi Mi4, ή με άλλα λόγια το πολύ 300 με 350€που είναι υπέρβαση. Αν και αν είχα λεφτά για οποιαδήποτε αγορά θα έπαιρνα το Lenovo K920 Pro.

 

Ξέχασα να αναφέρω πως ότι κινητό και να πάρω θα το κρατήσω το λιγότερο 3 με 5 χρόνια αν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Αυτός είναι και ο λόγος που ακόμα δεν έχω αγοράσει κινητό και είμαι με το W995. Δε μπορώ να αποφασίσω ποιο να πάρω. Έτυχε και είδα και το Huawai Mate 7 και μου μπήκε και αυτό στο μάτι. Ειλικρινά δε μπορώ να αποφασίσω. Εσείς τι θα προτείνατε για κινητό 5νταετίας?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να δωθεί διπλή ερμηνεία στο ερώτημα του poll... Ερωτάται για το ποσό που δίνεται συν την πώληση της προηγούμενης συσκευής ή για το ποσό συνολικά που είναι πρόθυμος κάποιος να δώσει; :confused::!:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο πόσο θα δώσεις. .. αλλά και πότε. ...

Εγώ έχω ακόμα το Note 2 και με καλύπτει απόλυτα ακόμα. ...

Είχα δώσει 520€ αλλά το έχω 2,5 χρόνια! !!!!

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

εδωσα το z2 μου και 160 και πηρα το νοτε4 καλη τιμη και θα μηνω με αυτο αν οχι σιγυρα χρονο θα παμε και για δευτερο γιατι ειναι πολύ αξιόλογο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Εχω να πληρωσω για συσκευη πολλα χρονια,λογο επαγγελματος.

Βεβαια ξερω παμπολα παραδειγματα ανθρωπον για την επιλογη no limits-Απεριόριστο,και μαλιστα απο ατομα με μισθους που ξεπερνουν το φραγμα των 700 ευρω το μηνα......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να δωθεί διπλή ερμηνεία στο ερώτημα του poll... Ερωτάται για το ποσό που δίνεται συν την πώληση της προηγούμενης συσκευής ή για το ποσό συνολικά που είναι πρόθυμος κάποιος να δώσει; :confused::!:

 

Πόσα χρήματα είναι διατεθειμένος να δώσει κάποιος για την αγορά της επόμενης συσκευής του. Είναι αρκετά ξεκάθαρο το ερώτημα νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα 51 έως 100 ευρώ μιας και έχω κάνει παραγγελία και περιμένω το Blackview Breeze V2 τις επόμενες μέρες!
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα προτιμουσα ακριβοτερα μοντελα-ναυαρχιδες(π.χ. samsung galaxy s3),αλλα μετα τα ατυχηματα που ειχαν τα 2 τελευταια κινητα μου(το ενα επεσε μεσα σε φρεατιο ομβριων υδατων και το αλλο επεσε κατω απο μεγαλο υψος και η οθονη του εγινε σκονη και θρυψαλα),αποφασισα οτι δεν αξιζει να επενδυω τεραστια ποσα σε κατι που πολυ ευκολα μπορει να χαθει,να σπασει ή να κλαπει και να κλαιω τα λεφτα μου μετα.Οποτε εχω θεσει ταβανι στα 200-250 €
Link to comment
Share on other sites

Το νέο μου χρηματικό budget για την απόκτηση ενός νέου smartphone κυμαίνεται εκεί στα 450 έως 500 ευρώ, αλλά αυτή την φορά θέλω σίγουρα να υπερέχει η συσκευή ποιοτικά αλλά και σε κύρια specs όπως να φέρει 4GB RAM, οθόνη ανάλυσης 2K και ένα chipset οκτώ πυρήνων στα 64-bit, οπότε θεωρώ ότι ζητάω πολλά άρα θα είναι ολίγον τσιμπημένη και η τιμή της συσκευής. Πάλι σε αρκετά έξοδα θα μπούμε..

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα είναι διατεθειμένος να δώσει κάποιος για την αγορά της επόμενης συσκευής του. Είναι αρκετά ξεκάθαρο το ερώτημα νομίζω!

 

Το γράφω επειδή και εγώ με βάση το πόσο κάνει η καινούργια συσκευή απάντησα και όχι την διαφορά που θα καταβάλω αν πουλήσω την προηγούμενη συσκευή μου!:O

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω επειδή και εγώ με βάση το πόσο κάνει η καινούργια συσκευή απάντησα και όχι την διαφορά που θα καταβάλω αν πουλήσω την προηγούμενη συσκευή μου!:O

 

Άρα λέμε το ίδιο πράγμα. Έστω, πόσο θα κοστίσει η επόμενη συσκευή κάποιου. The same thing ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το ποσό που διαθέτω εδώ και 4 χρόνια και θα συνεχίσω να διαθέτω ότι και να γίνει είναι μέχρι 150 ευρω.

Αυτό γιατί με την ταχύτητα που εξελίσσεται η τεχνολογία και επειδή θέλω να μπορώ να την παρακολουθώ.

Με αυτό το ποσό μπορώ να έχω πολύ καλές προτάσεις value for money συσκευές με δυνατότητα να πειράξω όσο θέλω το software.

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα επώνυμα κινέζικα βλ. Xiaomi, OnePlus, Huawei δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από τα πανάκριβα "Ευρωπαϊκά" οπότε η αγορά του επόμενου μου κινητού θα είναι σε αυτή την κατηγορία. Το budget μου είναι μεταξύ 200-300€, σίγουρα όχι παραπάνω εκτός εξαιρετικών εξαιρέσεων!

 

Το νέο μου χρηματικό budget για την απόκτηση ενός νέου smartphone κυμαίνεται εκεί στα 450 έως 500 ευρώ, αλλά αυτή την φορά θέλω σίγουρα να υπερέχει η συσκευή ποιοτικά αλλά και σε κύρια specs όπως να φέρει 4GB RAM, οθόνη ανάλυσης 2K και ένα chipset οκτώ πυρήνων στα 64-bit, οπότε θεωρώ ότι ζητάω πολλά άρα θα είναι ολίγον τσιμπημένη και η τιμή της συσκευής. Πάλι σε αρκετά έξοδα θα μπούμε..

 

Μπορείς να μου δώσεις μερικά παραδείγματα στο πως μπορεί να αξιοποιηθεί μια οθόνη ανάλυσης 2K σε 5-5,5 inches; Νομίζω ότι είναι δώρο άδωρο. Για μένα η μεγαλύτερη τεχνολογική εξέλιξη στα κινητά θα είναι να βγούνε μπαταρίες που να κρατάνε μέρες κάτω από βαριά χρήση ή η περαιτέρω ανάπτυξη του λογισμικού όσον αφορά τις δυνατότητές του.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μέχρι πριν λίγες μέρες το HTC ONE M7. Αν ήμουν ικανοποιημένος από την κάμερα θα το κράταγα μέχρι να λιώσει. Το πούλησα, έδωσα 70 ευρώ επιπλέον,και πήρα ένα MEIZU MX4. Τώρα ελπίζω να κρατήσει αυτό για πολύ καιρό. Ανά 2 χρόνια 250 ευρώ, νομίζω ότι είναι ένα πολύ καλό ταβάνι, αγοράζεις ένα προηγούμενης γενιάς ή ένα αξιόλογο κινέζικο που υπερκαλύπτει τις πιο πολλές φυσιολογικές ανάγκες.... Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι δε γουστάρω κάτι αν δεν ειναι Samsung Galaxy Note (x), αυτό αυτόματα με βάζει σε budget αρκετά μεγάλο..

 

Ειμαι με το 3 εδώ και καιρό, ευελπιστώ με την ελευση του 5 να περάσω σε νέο ... για να δούμε.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...