Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία, ευχαριστώ! Θα την.. εβγάλω :lol::lol:

 

Από θήκη έχω την Ringke Fusion και εννοείται έβαλα και λουράκι για τον καρπό. Μεγάλη εφεύρεση!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το βγάλεις και να βάλεις το καινούργιο! Έχεις βάλει και θήκη ή έτσι το έχεις?

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, λέει ότι έχει quick charge, ισχύει? Διάβασα ότι φτάνει στο 60% σε μισή ώρα από το gsmarena αλλά εγώ το έχω περίπου 1 ώρα να φορτίζει με τον φορτιστή του αλλά ακόμη δεν έχει πιάσει το 60%!

 

Χρειάζεται τον κατάλληλο φορτιστή.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει το κινητό χωρίς θήκη, να μας πει αν γύρω γύρω χαράσσεται εύκολα? Για πίσω δεν ρωτάω, υποθέτω άνετα!

 

Επίσης, δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση doze που μου είπε θα έχω όταν μπει η 6. Είναι η βελτιστοποίηση μπαταρίας απλώς??

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χρησιμοποιώ χωρίς θήκη (όπως και όλα τα τηλέφωνα που είχα). Όχι δεν χαράζεται εύκολα ούτε το μεταλλικό σασί, ούτε το γυαλί πίσω, εκτός αν σου πέσει από κάποιο ύψος (συνέβη σε εμένα από 2 μέτρα ύψος, ευτυχώς μόνο ένα μικρό σημάδι κοντά στο camera button) ή αν χρησιμοποιείς αιχμηρά αντικείμενα.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , για οποιον θελει καποιες θηκες και tempered glass που πηρα για z3+ dual αλλα τελικα δεν μπορεσα να παρω τοκινητο

 

ολα απο ebay

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435719

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο αλλα ειμαι μεταξυ αυτου και του απλου ζ3...αξιζει τον κοπο να παω στο μοντελο με τον 810? δεν καιγομαι τοσο για την παραπανω υποτιθεμενη ισχυ αλλα για την μνημη...το θεμα εινια ομως υπαρχουν προβληματα με υπερθερμανση στο μοντελο? η να προτιμησω το απλο?

 

αλλα προβληματα η συσκευη γενικοτερα εχει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο αλλα ειμαι μεταξυ αυτου και του απλου ζ3...αξιζει τον κοπο να παω στο μοντελο με τον 810? δεν καιγομαι τοσο για την παραπανω υποτιθεμενη ισχυ αλλα για την μνημη...το θεμα εινια ομως υπαρχουν προβληματα με υπερθερμανση στο μοντελο? η να προτιμησω το απλο?

 

αλλα προβληματα η συσκευη γενικοτερα εχει?

 

Φίλε εγώ μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε αυτό! Για το Ζ3 δεν κοιτούσα καν βέβαια.. Σε ότι αφορά την υπερθέρμανση, μόνο με 4κ είδα να ζεσταίνεται αρκετά. Από εκεί και πέρα και σε φόρουμ που διάβασα και σχόλια, μετά το android 6 βελτιωθηκαν πολύ τα πράγματα! Εγώ δηλαδή βλέπω ζέστη σε 4g και έξω ΠΟΛΎ ζέστη! Αλλά ποτέ force close..

 

Στα θετικά του το multitasking, άψογο θα έλεγα! Και η μπαταρία του δεν το περίμενα αλλά πολύ καλή! 5.30 ώρες ανοιχτής οθόνης με πλήρη χρήση και όλα ανοιχτά!

 

Ένα μήνα το έχω περίπου και πάλι αυτό θα έπαιρνα! Αν θέλεις κάτι άλλο πες!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με προβληματιζει ειναι το throttling...δηλαδη αμα ειναι για να μη ζεσταινεται το τηλεφωνο να κοβει παρα πολυ τις επιδοσεις...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν είχαμε θέμα με την Lollipop, πόσο μάλλον τώρα με την marshmallow όπως είπε ο φίλος παραπάνω.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα! Δεν πέφτουν οι επιδόσεις! Ρολάρει πάντα άψογα! Γενικά υπήρξε πολύς ντόρος γύρω από την υπερθέρμανση και με έβαλε σε πολλές σκέψεις και όταν αποφάσισα να το πάρω ένιωσα ότι το "ρίσκαρα"! Τελικά δεν καταλαβαίνω γιατί τα παραλένε. Ίσως φταίει το ότι δεν το πήρα για παιχνίδια (αν και ένα που δοκίμασα μια χαρά έπαιζε και δεν έκλεισε ΠΟΤΕ). Και 4Κ που τράβηξα, τράβηξα για 3 λεπτά και μετά το έκλεισα γιατί απλώς δεν ήθελα άλλο! Τώρα να σου πω στην παραλία τον Ιούλιο όχι κάτω από ομπρέλα, με 4g και να τραβάω 4Κ βιντεο, ναι, δεν θα σε αφήσει! Αυτό! :p
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ χθες το κόσμημα αυτό. Πούλησα ένα G8 που με το λειτουργικό του δεν τα βρήκα καθόλου.

Για εμένα είναι το κινητό όπως θα έπρεπε να είναι.

Με εξαίρεση τη θερμοκρασία που ανέβασε την ώρα που εγκαθιστούσα τη ΜΜ.

Έχω και το G4 που είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, αλλά το Ζ3+ έχει το κάτι άλλο πάνω του που το κάνει πολύ πιο "ερωτεύσιμο".

Moυ αρέσει ιδιαίτερα και το λειτουργικό της Sony. Eίναι πολύ κοντά στην εμπειρία "pure android".

Απορώ που δεν συμπαθούν πολλοί τα κινητά της Sony... Έχω μέινει πολύ ευχαριστημένος από την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το G4 είναι λίγο ανώτερο στην ποιότητα των φωτογραφιών και ίσως λίγο γρηγορότερο στο autofocus.

 

Ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού το G4 είναι μακράν ανώτερο του Z3+, δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης αλλά θεωρώ ότι τη συσκευή του τίτλου την παίρνει κάποιος για άλλους λόγους και όχι για τις φωτογραφικές δυνατότητές του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού το G4 είναι μακράν ανώτερο του Z3+, δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης αλλά θεωρώ ότι τη συσκευή του τίτλου την παίρνει κάποιος για άλλους λόγους και όχι για τις φωτογραφικές δυνατότητές του.

 

Εγώ πιστεύω μόνο και μόνο επειδή έχει αυτό το πρόβλημα το g4 με το boοtloop το κάνει το z3+ καλύτερο από αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την συσκευή του τίτλου,προέρχομαι από Lumia 950 εχωντας θέμα με το δίκτυο,(και λιγο με το λειτουργικο συστημα)δεν έχει επιλογή κλειδωματος,δηλαδή σε σημείο με οριακό 3g γυρνάει αυτόματα στο gsm και σερνει το ιντερνετ,θα ήθελα να ρωτήσω το εξής,το z3+ έχει την δυνατότητα να κλειδώσει το δικτυο σε 3g και αξίζει η αναβαθμηση από το 950 στο z3+;ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Οι 4 γυαλιστερες γωνίες του τώρα που τις είδα κάτω από φως, γραντζουνιουνται σχετικά εύκολα..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να τις αλλάξεις αν χαλάσουν.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το temperate glass της nillkin για Z3 κάνει και για το plus πού έχω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Μόλις το παρέλαβα και εγώ το κινητό και έχει κάνει αναβάθμιση στην 6! Νταξ το κινητό πανέμορφο, οι ρυθμίσεις για φωτογραφική είναι πάρα πολλές! Μια ερώτηση για αρχή, ψάχνω και δεν βρίσκω πως και αν μπορώ να διαχειριστώ ποιες εφαρμογές θα ανοίγουν αυτόματα και έτσι. Σαν τις επιλογές του clean master! Επειδή προτιμώ τα στοκ πράγματα και κυρίως ΔΕΝ θέλω το clean master, υπάρχει κάπου μέσα στο κινητό?

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλησπερα σας , για οποιον θελει καποιες θηκες και tempered glass που πηρα για z3+ dual αλλα τελικα δεν μπορεσα να παρω τοκινητο

 

ολα απο ebay

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435719

 

Ναι άμα θες στείλε μήνυμα να βρεθούμε να μου δώσεις θήκες και Temperate glass

Edited by nikolis86
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να τις αλλάξεις αν χαλάσουν.

 

Έχεις κάποιο λινκ να έχω στα υπόψη μου γιατί δεν βρίσκω;; Ευχαριστώ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω link, αλλά είχα δει κάπου αγγελία που τα πουλούσε κάποιος, εδώ Ελλάδα, αν δεν κάνω λάθος στο insomnia...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρήκα κάτι, βάλε "replacement corners for sony z3+" στο Google και θα τα βρεις. Είναι για Z3 αλλά λογικά θα κάνουν και για το Z3+/Z4...

Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ?

Πως απενεργοποιείται η δόνηση στις ειδοποιήσεις ?

Να έχω μόνο ηχητική ειδοποίηση όχι και δόνηση μαζί όταν πχ έρχεται sms

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ?

Πως απενεργοποιείται η δόνηση στις ειδοποιήσεις ?

Να έχω μόνο ηχητική ειδοποίηση όχι και δόνηση μαζί όταν πχ έρχεται sms

 

Από τις ρυθμίσεις του κινητού δεν μπορείς! Ότι επιλογή έχει μέσα η κάθε εφαρμογή μόνο φίλε!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...