Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και το G4 που είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, αλλά το Ζ3+ έχει το κάτι άλλο πάνω του που το κάνει πολύ πιο "ερωτεύσιμο".

Καλημερα φιλε, επειδη ειμαι ακριβως αναμεσα σε αυτα τα 2, μπορεις να συγκρινεις λιγο τις συσκευες;

 

Με ενδιαφερει κυρίως η αυτονομια, ο ηχος και η αισθηση της συσκευής στο χερι.

 

Αν θελεις ακόμα και με πμ.

 

Σε ευχαριστω πολυ!

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα φιλε, επειδη ειμαι ακριβως αναμεσα σε αυτα τα 2, μπορεις να συγκρινεις λιγο τις συσκευες;

 

Με ενδιαφερει κυρίως η αυτονομια, ο ηχος και η αισθηση της συσκευής στο χερι.

 

Αν θελεις ακόμα και με πμ.

 

Σε ευχαριστω πολυ!

Ναι, καλό θα ήταν η σύγκριση να γίνει σε pm. :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεισ αν θα ερθει update 6.0.1 ,για να παρουμε παλι πισω το Stamina mode
Link to comment
Share on other sites

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το stamina ρε παιδιά;

 

Θα έρθει και ΟΤΑ ή όχι; Πρέπει ντε και καλά μέσω υπολογιστή να γίνει η αναβάθμιση;

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχω φάει σκάλωμα και μέχρι και επαναφορά έκανα γιατί κάθε λίγες ώρες μου εξαφανίζεται το βελάκι δίπλα από τη μπάρα της έντασης του ήχου και μου τη σπάει να μπαίνω ρυθμίσεις για να χαμηλώνω τον ήχο των βίντεο... Μετά απο επανεκκίνηση εμφανίζεται πάλι αλλά μετά από ώρες ξανα εξαφανίζεται. Συμβαίνει και σε εσάς; Bug της 6;

 

Στάλθηκε από το E6553 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το δοκίμασα κάνα 2-3 φορές δεν είδα κάτι.. Θα έχω τον νου μου όμως αν και δεν νομίζω..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Moυ ήρθε μόλις μια ενημέρωση συστήματος (6.0.1)... Για να δούμε, θα φτάξει το bugάκι;

 

Edit: Eγκατέστησα και το Stamina επανηλθε...

Edited by Tek_Killa
Link to comment
Share on other sites

Moυ ήρθε μόλις μια ενημέρωση συστήματος (6.0.1)... Για να δούμε, θα φτάξει το bugάκι;

 

Edit: Eγκατέστησα και το Stamina επανηλθε...

 

ΟΤΑ σου ήρθε ή από το xperia companion? Επίσης το bug σου έφυγε τελικά?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ...

Το bug το παρακολουθώ. Μέχρι στιγμής όλα οκ, αλλά έτσι κι αλλιώς πάντα τις πρώτες ώρες μετά από επανεκκίνηση ήταν οκ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού και μου λέει ότι έχω το πιο πρόσφατο. Μήπως παίζει ρόλο το πότε το αγόρασα;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/9a4a03cdeda5abef18443aee76587d53.jpg

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Θα σου έρθει σύντομα! Κατά κύματα το στέλνουν απλώς δεν ήσουν στα πρώτα ;)
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Εμένα μου ήρθε ΟΤΑ σήμερα το πρωί,ήρθε το Stamina και όλα κομπλέ μόνο που μου βγάζει ένα ενοχλητικό notification όταν βάζω τα ακουστικά και δεν φεύγει μέχρι να το βγάλω τα ακουστικά.(BTW έχω γερμανικό firmware στην Γερμανία βγήκε πριν 2 μέρες Ελλάδα δεν έχει έρθει ακόμα)https://xpericheck.com/device/E6553

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τα ακουστικά που έχω (Razer Hammerhead Pro) ακούγονται πιο τουμπανα μετά το update

Link to comment
Share on other sites

Με το stamina η μπαταρία πως είναι σε σχέση με πριν;

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το bug τελικά είναι εδώ και μετά το update... Πάλι μου εξαφανίζεται το βέλος δίπλα απ τη μπάρα για τον ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλη μια διόρθωση από το Xperia companion μπας και σου στρώσει γιατί εγώ τουλάχιστον δεν το έχω ποτέ το θέμα αυτό..

Στο μεταξύ ακόμα το περιμένω το update!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το θέλω σε dual και ανεβαίνει λίγο το κόστος

Μήπως ξέρετε που μπορώ να το βρω εδώ στην ελλαδα σε dual sim ή έστω αν πουλάει κανένας μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να το βρω εδώ στην ελλαδα σε dual sim ή έστω αν πουλάει κανένας μεταχειρισμένο

 

http://hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=250&ref=bestprice.gr

Αυτό βρήκα μόνο από bestprice.gr (στο skroutz δεν το βρήκα) αλλά δεν τη λυπάται την τιμή :(

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

http://hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=250&ref=bestprice.gr

Αυτό βρήκα μόνο από bestprice.gr (στο skroutz δεν το βρήκα) αλλά δεν τη λυπάται την τιμή :(

 

Νομίζω το παρακάνει λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω το παρακάνει λιγο

 

Αν υπάρχει εδώ μέσα κανείς που το πουλάει ενδιαφερομαι αρκεί να μην είναι σακατεμενο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα το Stamina.Το κινητό με 6.0 και χωρίς Stamina έβγαζε 4 ωρες Screen on time και κάποιες 4 μισή. Τωρα με Stamina και 6.0.1 κατάφερε και έφτασε 5 ώρες και 12 λεπτά. Edited by odysseas202
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα το Stamina.Το κινητό με 6.0 και χωρίς Stamina έβγαζε 4 ωρες Screen on time και κάποιες 4 μισή. Τωρα με Stamina και 6.0.1 κατάφερε και έφτασε 5 ώρες και 12 λεπτά.

 

Και λειτουργούν όλα κομπλε, viber, gmail και γενικά τα push notifications?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το viber 100% mail 100% το messenger όταν έχω ανοιχτή εικόνα συμομιλητη πρέπει να περιμένω μερικά δευτερόλεπτα για να συνδεθεί και να μου δείξει τα μυνηματα. Το κινητό λέει ότι το stamina μειώνει την απόδοση και μειώνει τα δεδομένα παρασκηνιου
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλη μια διόρθωση από το Xperia companion μπας και σου στρώσει γιατί εγώ τουλάχιστον δεν το έχω ποτέ το θέμα αυτό..

Στο μεταξύ ακόμα το περιμένω το update!

Όλα καλά... Έκανα το repair από το companion και εξαφανίστηκε το bug. Επίσης μετά απο τη διαδικασία αυτή δεν μου ζεσταίνεται οπως πριν το κινητό. Σημαντική διαφορά στις θερμοκρασίες που ανεβάζει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Θα μπω γρηγορα στο θεμα κ ελπιζω στο τελος να μη με κραξετε (ελπιζω).Πριν τρεις εβδομαδες αποκτησα το Ζ3+ κ ημουν πολυ χαρουμενος μεχρι που...διαπιστωσα οτι το συγκεκριμενο τηλεφωνο δεν επιτρεπει ξεκλειδωμα του bootloader με συνεπεια να μην μπορω να κανω root αλλα ουτε κ να φλασαρω custom ROMS.Σκεφτηκα να το πουλησω κ να παρω ενα αλλο Ζ3+,αλλα κ αν μου εβγαινε το ιδιο;Επειτα απο πολυημερο ψαξιμο στο net,εχοντας απελπιστει (διοτι ο καθενας λεει το μακρυ κ το κοντο του),κ φοβουμενος μην του κανω καμια ζημια,μου ηρθε η παρακατω τολμηρη αλλα εσχατη ιδεα...Ανταλλαγη+30 Ευρω...Οποτε,λεω τωρα,αν υπαρχει καποιος απο Αθηνα που να μην ενδιαφερεται για rooting κ custom ROMS,να εχει τηλ που να ξεκλειδωνει κ να θελει να βοηθησει ας στειλει pm.Το τηλ μου ειναι μαυρο,σε αψογη κατασταση (αν υπαρχει υποψηφιο Ζ3+ ιδιου χρωματος θα σας κανω κ κολοτουμπες!!!).Περα απο την πλακα ομως,επειδη ειμαι,οπως προειπα,απελπισμενος σας παρακαλω σχολιαστε κοσμια:O.

 

Η διαδικασια για οποιον δεν ξερει ειναι η εξης:

 

Ανοιγετε το dialpad του τηλεφωνου κ πληκτρολογειτε *#*#7378423#*#* κ θα σας ανοιξει το παρακατω menu (Εικ.1)

Αφου πατησετε το Service menu,θα δειτε τη δευτερη εικονα κ αφου πατησετε κ το Configuration θα δειτε αν το τηλ σας ξεκλειδωνει...Ευχαριστω για την υπομονη σας!!!

Υ.Γ.Οι φωτο δεν ειναι απο Ζ3+ οποτε μην ανησυχησετε αν οτι σας δειχνει το τηλ σας δεν συμφωνει με τις εικονες...

Edited by mavros_skylos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...