Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται να ψήνει ή να κάνει barbecue ή να ανάψει την φου-φου..

. Δόξα το θεό, υπάρχουν πολλές καλές συσκευές με πολύ μεγαλύτερες επιφάνειες και σαφώς με μικρότερο κόστος. Χωρίς ίχνος προσωπικής αντιπαράθεσης, έχει καταντήσει το όλο θέμα "θερμοκρασία" σαν θέμα στις ειδήσεις... Όταν μιλάμε για τόσο λεπτές και συμπαγής συσκευές που έχουμε την απαίτηση να είναι και φωτογραφική μηχανή και κονσόλα παιχνιδιών και υπολογιστής και μέσω επικοινωνίας, ε μην περιμένετε να έχει πάντα 25 βαθμούς Κελσίου... Η ουσία είναι ότι κινητό δεν λαγκάρει, συνεχίζει να λειτουργεί και να εκτελεί ακαριαία ότι ζητήσεις. Και ούτε πρόκειται να λιώσει κάτι από μέσα....

 

Ωραίος...Ευχαριστώ κι εγώ.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Μαζί με αυτό έφυγε και η λίστα με τις εφαρμογές που έχουν ή δεν έχουν μεταφερθεί στην sd card.

Έχουμε καμία εφαρμογή δοκιμασμένη για να κάνουμε τα παραπάνω εκ νέου;

Μήπως κάποιος έχει απάντηση επί της ερώτησης;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος έχει απάντηση επί της ερώτησης;

 

Δοκίμασε το "έξυπνη διαχείριση APP". Αρκετά καλό.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη εχει κολημενη προστατευτικη ζελατηνα η περιεχεται στην συσκευασια;

 

Οσοι αγορασατε θηκη, μπορειτε να μου στειλετε καποια λινκ και να μου πειτε καποια λογια για αυτη, κυριως για την ποιοτητα της και την συνολικη της εμφανηση μαζι με την συσκευη. (Ειχα δει και καποιες θηκες πιο πανω αλλα ειπα να ψαξω περισσοτερο).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει κολλημένη ζελατίνα αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις tempered glass.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ζ3+

Με 1 ώρα την ημέρα ομιλία, αρκετό what'sapp texting -30 έως 45 λεπτά , λίγες φωτογραφίες, ίσως 15 λεπτά σερφαρισμα και 2 emails συγχρονισμενα, Άντε και 30 λεπτά χάρτη

Θα βγάζει σίγουρα μια μέρα χρήσης ;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από τα κινητά που είχα,έχω θερμαίνονται σε μεγάλο φορτίο.G3,MI4,iphone6...Οπότε λέω να δοκιμάσω στο κοντινό μέλλον...Θα δείξει...

 

αν θεωρεις οτι ζεσταινεται το g3 ποιασε και το z3+ και λες μετα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγείλω σήμερα σε πράσινο για τη κοπέλα μου.....ελπίζω το συγκεκριμένο κατάστημαι να είναι καλο σε τυχόν προβλήματα.....οι γνώμες είναι θετικές

 

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=737&category_id=39

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και το ψήνω και εγώ το κινητό για να είμαι ειλικρινής. Εσείς οι πιο παλιοί, πιστεύετε αξίζει να αγοραστεί τώρα? Με την τιμή που βλέπω στο σκρουτζ, από 300 περίπου δηλαδή. Είναι καλή τιμή?

 

Βρήκα αυτό το κατάστημα http://www.emark.gr/index.php?route=product/product&product_id=36943, το γνωρίζει κανείς σας σε ότι αφορά την αξιοπιστία? Και επίσης, το χρώμα είναι οκ για άντρα...? :p

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι καλή, είναι από τις πιο χαμηλές που έπιασε ποτέ, αν δεν κάνω λάθος ήταν περίπου 280€ η χαμηλότερη. Το χρώμα είναι κάτι προσωπικό. Το κινητό δεν δείχνει τον ανδρισμό του κάθε ενός, άλλα πράγματα τον δείχνουν. Πάντως οποίος θεωρεί ότι μόνο το μαύρο απευθύνεται σε άντρες, εγώ έχω το aqua green, και αν θέλει ας ρωτήσει τη γυναίκα μου σχετικά με τον ανδρισμό μου...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το πράσινο είναι υπέροχο,θα το ήθελα πολύ για μένα.

 

Και στο Lumia 930 άλλαξα το λευκό πίσω καπάκι και έβαλα πράσινο-λαχανί παρακαλώ :lol: ενώ το Sony Aqua Green είναι εντελώς διακριτικό και στιλάτο.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ, μετά από μερικές ημέρες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές.

 

Το κινητό σίγουρα ζεσταίνεται αλλά με τη δική μου χρήση δεν φαίνεται να κάνει throttling κάπου.

 

Η μετάβαση από 5,5 ίντσες σε 5,2 καθώς και τα on-screen buttons με ζορισαν λιγο.

Τη πρώτη ημέρα τη πέρασα κάνοντας updates μέχρι την 6.0, χρειάστηκαν 4-5 και σχεδόν 8 ώρες μέχρι να φτάσει στη τελευταία έκδοση!

 

Antutu έγραψε ένα 84000! και σχεδόν όλα πάνω απο 80κ

Μπαταρία, που φοβόμουν, φαίνεται οκ μέχρι τώρα.(15% μπαταρίας ανά 1 ώρα οθόνης)

 

Ψάχνω λύση σε 2 θεματακια.

α. πως απενεργοποιω πλήρως τη δόνηση, κλήσεις και πληκτρολόγιο το εχω κάνει.

β.με το στοκ sms messaging app και Google πληκτρολόγιο υπάρχει τρόπος να γράψω 160αρια sms?

 

Θεωρώ οτι χρειάζεται απαραιτήτως tempered, όχι μόνο για λόγους προστασίας αλλά και για καλύτερη αίσθηση.

 

Τα ηχεία δεν είναι και οτι καλύτερο, τοσο σε ένταση όσο και σε ποιότητα. Δεν περίμενα τέτοιο συμβιβασμό απο τη sony.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε για την θερμοκρασία, εννοείται σε σημείο που δεν θέλεις να το κρατάς ή σε ανεκτό επίπεδο?

 

Εγώ που δεν παίζω παιχνίδια και δεν τραβάω συνέχεια βιντεο, αν κάνω browsing με data 4g ή wifi, φβ, viber και κλήσεις, τι θερμοκρασία θα πιάνει? Θα έχω πρόβλημα εγώ δηλαδή? Γιατί για τετοια χρήση το θέλω.

 

Και κάτι τελευταίο, slow motion βίντεο τραβάει έτσι?:)

 

Ευχαριστώ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Με τη χρήση που θέλεις να κάνεις δεν θα ζεσταίνεται καθόλου. Για κολλήματα ούτε λόγος...

Τραβάει και slow motion video...

Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν λέω ζεσταίνεται εννοώ οτι αντιλαμβάνεσαι οτι κρατάς ένα αντικείμενο που είναι πιο ζεστό απο τη θερμοκρασία του περιβάλλοντος χώρου.

είναι παράξενο αλλά δεν είναι δυσάρεστο, δεν τίθεται δηλαδή θέμα αν μπορείς να το κρατήσεις. μπορείς άνετα να το κρατάς για όσο χρόνο θες.

 

τα καλά νέα είναι οτι η μπαταρία αποδεικνύεται αρκετά καλή για τα δεδομένα μου.

6ώρες sot στο 15%. θα ανεβάσω και μερικά screenshots πιο μετά.

 

 

ψάχνω για tempered και βλέπω οτι η Nillkin εχει δύο είδη.

1. 9Η στα 33μm

2. 9Η+ στα 25μm

ποιο προτείνετε? (το απλό 9Η είναι πιο διαδεδομένο στο ebay)

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν λέω ζεσταίνεται εννοώ οτι αντιλαμβάνεσαι οτι κρατάς ένα αντικείμενο που είναι πιο ζεστό απο τη θερμοκρασία του περιβάλλοντος χώρου.

είναι παράξενο αλλά δεν είναι δυσάρεστο, δεν τίθεται δηλαδή θέμα αν μπορείς να το κρατήσεις. μπορείς άνετα να το κρατάς για όσο χρόνο θες.

 

τα καλά νέα είναι οτι η μπαταρία αποδεικνύεται αρκετά καλή για τα δεδομένα μου.

6ώρες sot στο 15%. θα ανεβάσω και μερικά screenshots πιο μετά.

 

 

ψάχνω για tempered και βλέπω οτι η Nillkin εχει δύο είδη.

1. 9Η στα 33μm

2. 9Η+ στα 25μm

ποιο προτείνετε? (το απλό 9Η είναι πιο διαδεδομένο στο ebay)

 

Καλά εννοείται πως όλα τα κινητά ζεστενονται δεν ξέρω κάποιο που να μην ζεστενεται εκτός από αυτά που είναι με κουμπάκια!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψάχνω για tempered και βλέπω οτι η Nillkin εχει δύο είδη.

1. 9Η στα 33μm

2. 9Η+ στα 25μm

ποιο προτείνετε? (το απλό 9Η είναι πιο διαδεδομένο στο ebay)

 

Το δεύτερο θεωρείται και ποιοτικότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 9Η+ και είναι πάρα πολύ καλό. Έχει τελειώματα σαν μπιζουτέ, έχει τέλεια αίσθηση στην αφή, δεν κολλάει εύκολα η λιπαρότητα πάνω του και η λίγη που μένει φεύγει πανεύκολα με ένα απλό σκούπισμα. Σε έντονο ηλιακό φως και όταν είναι κλειστή η οθόνη, μπορείς να διακρίνεις κάποιες γραμμές που περιέχει στο εσωτερικό του, κάτι σαν σκελετό. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτό.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

μάλλον για το 9Η+ θα πάω τότε.

για πίσω υπάρχει tempered με άνοιγμα για τη κάμερα? (της nillkin λέει οτι δεν έχει)

 

όποιος θέλει ας κάνει antutu με ενεργοποιημένο το battery saver και να μας πει το πόρισμα του.

το έχω κάνει αλλά δεν θα πω για να μην προκαταλάβω.

σκέφτομαι το ενδεχόμενο να βάλω tempered μπρος-πίσω και μόνο κάτι minimal, αν βρω, σαν bumper γύρω γύρω.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία της Nillkin υπάρχει και προστατευτική ζελατίνα για το πίσω μέρος.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/XnMouRTl.pnghttp://i.imgur.com/svJ8Nwkl.pnghttp://i.imgur.com/MQKu8odl.png

http://i.imgur.com/GSVtb5Pl.pnghttp://i.imgur.com/JQwT89nl.png

http://i.imgur.com/SKor7Ynl.png

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το παρήγγειλα και εγώ και το περιμένω :)

 

Επειδή δεν θέλω να του βάλω θήκη και χαθεί η ομορφιά του, το πίσω μέρος χαράζεται εύκολα ή είναι anti scratch? Υπάρχει λύση να βάλω τζαμάκι πίσω, έχει βάλει κανείς tempered glass πίσω? Μπροστά δεν το συζητώ, θα βάλω!

 

Εγώ το παρήγγειλα από το katanou.gr και το παλικάρι στο τηλέφωνο μου είπε ότι εννοείται ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση. Τώρα εννοεί να το πάω σε αυτόν και αυτός στην χώρα που προοριζόταν, δεν ξέρω. Τι μπορώ να κάνω για να είμαι καλυμμένος έστω από αυτό που είπε?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

με ποια εκδοση android εκανες antutu και εβγαλε τοσο χαμηλα ? ενδιαφερομαι να το παρω αλλα διαβαζω ......για τρελες θερμοκρασιες...

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα τις εγγύησης το συζητήσαμε πιο πίσω στο νήμα. Κάνε τον κόπο και διάβασε τα προηγούμενα ποστ...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...