Jump to content

Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μερικούς που σκέφτονται να αγοράσουν τη συσκευή και "το σκέφτονται", έχετε να πείτε τίποτα καλό να μας ψήσετε;;;:D

 

Πανέμορφο, αδιάβροχο, αλαγκάριστο με αξιοπρεπέστατη κάμερα και αναβαθμίσεις σε βάθος χρόνου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 570
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πανέμορφο, αδιάβροχο, αλαγκάριστο με αξιοπρεπέστατη κάμερα και αναβαθμίσεις σε βάθος χρόνου.:)

 

Σίγουρα δεν λαγκαρει στα παιχνίδια ?!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν λαγκαρει στα παιχνίδια ?!

Αυτό να το πουν οι χρήστες καλύτερα γιατί δεν το έχω δοκιμάσει σε παιχνίδια.

Σε όλα τα άλλα είναι κομπλέ.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τις θήκες τέτοιου τύπου τι λέτε,

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Sony-TOUCH-FLIP-CASE-XPERIA-Z3-PLUS-Mobile-original-cell-phone-cover/

έχει τύχει να δοκιμάσει κανείς?

με ενδιαφέρουν δύο πράγματα κυρίως

α. αν όντως μπορεί να δουλευτεί με κλειστό μπροστά ή είναι 50-50 φάση

β. οτι δεν ζεσταίνεται το τηλ σε νορμάλ χρήση

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα παιδιά..

Στο Android 6.0 marshmallow έχει αφαιρεθεί το tab που μπορούσες να δεις τις εφαρμογές που εκτελούνται και να σταματήσεις οποία ήθελες;

 

Στάλθηκε από το E2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν είναι εδώ το συγκεκριμένο νήμα για τέτοιες συζητήσεις, φαντάζομαι ότι αν επέστρεφες τη συσκευή αυτοί θα την ξανασυσκεύαζαν και θα την πουλούσαν σαν καινούρια ενώ ο (εκάστοτε) χρήστης την έχει χρησιμοποιήσει ακόμα και έναν ολόκληρο μήνα!

Εκτός και αν... τις πετάνε αυτές τις συσκευές ή τις επιστρέφουν στη Sony και αυτή τους δίνει άλλες καινούριες.

 

Καλύτερα από ενεργά μέλη αυτή της κοινότητας η φαντασία τους να αναλώνεται σε άλλους πιο δημιουργικούς σκοπούς παρά σε εικασίες που δημιουργούν εντυπώσεις λαθεμένες.

 

Δεν συσκευάζουμε εκ νέου τις συσκευές που μας επιστρέφουν και σε καμιά περίπτωση δεν τις παρουσιάζουμε ως νέες - Όπως γνωρίζετε είναι πολύ εύκολο κάποιος να δει πότε έχει ενεργοποιηθεί η συσκευή του και από πότε ισχύει η επίσημη εγγυήση αυτής.

 

Η πολιτική της εταιρείας μας και ανάλογα με την περίσταση και την απάντηση των επίσημων αντιπροσωπείων, έχοντας και ως σημείο αναφοράς τον καταναλωτή μας, είναι οι συσκευές που δεχόμαστε για επιστροφή να επιστρέφουν από πλευράς μας πίσω στον εκάστοτε προμηθευτή μας στην πλειοψηφία των περιπτώσεων.

 

Χαιρόμαστε που ο Κ. Δημήτρης έμεινε ικανοποιήμενος με την επίσημη απάντηση μας αλλά και για το ήθος του κατά την επικοινωνία που είχαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε από την πλευρά μας για την σαφή απάντηση καθώς ηταν λογικό να γεννηθούν τέτοια ερωτήματα μιας και στο παρελθόν έχουν αναφερθεί τέτοια κρούσματα (όχι από την εταιρία σας).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω ότι είναι πολύ σημαντικό, ειδικά την εποχή των ηλεκτρονικών πωλήσεων, οι εταιρείες να αποδεικνύουν ότι πίσω από την ηλεκτρονική τους διεύθυνση υπάρχουν άνθρωποι, που εξακολουθούν να στηρίζουν τον αγοραστή και δεν εξαφανίζονται μετά την πώληση. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι η καλύτερη διαφήμιση είναι ο ευχαριστημένος πελάτης.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ερώτηση για τις εφαρμογές στην 6.0, ναι έχει αφαιρεθεί.... Edited by TiZiaNo
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Εχα κανει μια ερωτηση και δεν μου απαντησε κανενας, οποτε ξαναρωταω. Οσοι κανατε την αναβαθμηση σε 6.0, ειδατε καμια αλλαγη προς το θετικο σε μπαταρια, ταχητυτα και θερμοκρασια;
Link to comment
Share on other sites

Εχα κανει μια ερωτηση και δεν μου απαντησε κανενας, οποτε ξαναρωταω. Οσοι κανατε την αναβαθμηση σε 6.0, ειδατε καμια αλλαγη προς το θετικο σε μπαταρια, ταχητυτα και θερμοκρασια;

 

Στο τελευταιο δεν προκειται να δεις αλλαγη γιατι ειναι θεμα επεξεργαστη...Οτι εκδοση και να φοραει παλι θα ανεβαζει θερμοκρασιες...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω καλή εικόνα γιατί λίγες μέρες μετά αφότου το πήρα αναβαθμίστικε σε 6.0. Γρήγορο είναι, δεν κολλάει και ζεσταίνεται περισσότερο όταν τραβάει 4Κ βίντεο. Όταν παίζει βίντεο νομίζω ζεσταίνεναι όπως όλα, χωρίς όμως να τρώει κολλήματα. Για παιχνίδια δεν έχω άποψη γιατί δεν παίζω.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια,αλλά κάνει χρήση browser,youtube και κάμερα, υπάρχει ουσιαστικό θέμα;Ευχαριστώ
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ερώτηση για τις εφαρμογές στην 6.0, ναι έχει αφαιρεθεί....

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Μαζί με αυτό έφυγε και η λίστα με τις εφαρμογές που έχουν ή δεν έχουν μεταφερθεί στην sd card.

Έχουμε καμία εφαρμογή δοκιμασμένη για να κάνουμε τα παραπάνω εκ νέου;

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια,αλλά κάνει χρήση browser,youtube και κάμερα, υπάρχει ουσιαστικό θέμα;Ευχαριστώ

 

Ναι υπαρχει.Ειδικα αν παρακολουθεις βιντεακια στο you tube σε μεγιστη αναλυση,αλλα και στην καταγραφη video 4k παλι ανεβαζει θερμοκρασιες

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει.Ειδικα αν παρακολουθεις βιντεακια στο you tube σε μεγιστη αναλυση,αλλα και στην καταγραφη video 4k παλι ανεβαζει θερμοκρασιες

 

Ευχαριστώ πολύ.Αποθαρρύνομαι...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Αποθαρρύνομαι...

 

Να εχετε ολοι υποψη σας και το θεμα ΕΓΓΥΗΣΗΣ

 

Το θεμα το αναλυσαμε στις προηγουμενες σελιδες

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει.Ειδικα αν παρακολουθεις βιντεακια στο you tube σε μεγιστη αναλυση,αλλα και στην καταγραφη video 4k παλι ανεβαζει θερμοκρασιες

 

Όταν λες ανεβάζει θερμοκρασίες ζεστενεται τόσο που μπορεί ακόμα να το κρατάς στο χέρι ή κεγεται και δεν μπορείς να το κρατάς στο χέρι ??!και κάτι άλλο ηπαρχει κίνδυνος να καεί κάτι από μέσα στο κινητό με πολύ χρήση με βαριά games ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να ρωτησω και γω, ζεσταινεται σε λογικα επιπεδα η σε σημειο που να ψηνεις ''μπιφτεκια''??

 

Επισης η μπαταρια ποσο κρατραει περιπου?

 

Το ηχειο εναι δυνατο και καθαρο η ''μπουκωνει'' οταν ειναι στο maximum?

Edited by mix_dou
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο είναι καλό και ειδικά αυτό της κλειστής ακρόασης είναι πολύ δυνατό, το πιο δυνατό που έχω δει σε κινητό. Υπάρχει θέμα με την υπερθέρμανση κατά την λήψη 4Κ βίντεο, αλλά μετά από κάποια λεπτά λήψης θα ενεργοποιηθεί η προστασία και θα σταματήσει η λήψη. Νομίζω ότι αυτό συμβαίνει και σε άλλα κινητά, σε όλα υπάρχει χρονικό όριο λήψης λόγο υπερθέρμανσης. Εδώ υπάρχει στις κάμερες που έχουν μεγαλύτερες διαστάσεις δεν θα υπάρχει στα κινητά; Όσων αφορά την αναπαραγωγή βίντεο δεν είναι όπως τη λήψη αλλά ζεσταίνεται. Υπάρχει άραγε κινητό που δεν ζεσταίνεται, που όσο και να το ζορίζεται είναι παγωτό;

Η μπαταρία βγάζει πάνω από 5 ώρες οθόνης, υπάρχουν screenshots πιο πίσω στο νήμα για να δείτε...

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο είναι καλό και ειδικά αυτό της κλειστής ακρόασης είναι πολύ δυνατό, το πιο δυνατό που έχω δει σε κινητό. Υπάρχει θέμα με την υπερθέρμανση κατά την λήψη 4Κ βίντεο, αλλά μετά από κάποια λεπτά λήψης θα ενεργοποιηθεί η προστασία και θα σταματήσει η λήψη. Νομίζω ότι αυτό συμβαίνει και σε άλλα κινητά, σε όλα υπάρχει χρονικό όριο λήψης λόγο υπερθέρμανσης. Εδώ υπάρχει στις κάμερες που έχουν μεγαλύτερες διαστάσεις δεν θα υπάρχει στα κινητά; Όσων αφορά την αναπαραγωγή βίντεο δεν είναι όπως τη λήψη αλλά ζεσταίνεται. Υπάρχει άραγε κινητό που δεν ζεσταίνεται, που όσο και να το ζορίζεται είναι παγωτό;

Η μπαταρία βγάζει πάνω από 5 ώρες οθόνης, υπάρχουν screenshots πιο πίσω στο νήμα για να δείτε...

 

Τα περισσότερα από τα κινητά που είχα,έχω θερμαίνονται σε μεγάλο φορτίο.G3,MI4,iphone6...Οπότε λέω να δοκιμάσω στο κοντινό μέλλον...Θα δείξει...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να ψήνει ή να κάνει barbecue ή να ανάψει την φου-φου..

. Δόξα το θεό, υπάρχουν πολλές καλές συσκευές με πολύ μεγαλύτερες επιφάνειες και σαφώς με μικρότερο κόστος. Χωρίς ίχνος προσωπικής αντιπαράθεσης, έχει καταντήσει το όλο θέμα "θερμοκρασία" σαν θέμα στις ειδήσεις... Όταν μιλάμε για τόσο λεπτές και συμπαγής συσκευές που έχουμε την απαίτηση να είναι και φωτογραφική μηχανή και κονσόλα παιχνιδιών και υπολογιστής και μέσω επικοινωνίας, ε μην περιμένετε να έχει πάντα 25 βαθμούς Κελσίου... Η ουσία είναι ότι κινητό δεν λαγκάρει, συνεχίζει να λειτουργεί και να εκτελεί ακαριαία ότι ζητήσεις. Και ούτε πρόκειται να λιώσει κάτι από μέσα....

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

...Η μπαταρία βγάζει πάνω από 5 ώρες οθόνης, υπάρχουν screenshots πιο πίσω στο νήμα για να δείτε...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6654778#post6654778

 

Τα screenshoots είναι πριν την αναβάθμιση, αλλά και μετά την αναβάθμιση δεν είδα διαφορές, στα ίδια επίπεδα κυμαίνετε.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ο

Για όποιον ενδιαφέρεται να ψήνει ή να κάνει barbecue ή να ανάψει την φου-φου..

. Δόξα το θεό, υπάρχουν πολλές καλές συσκευές με πολύ μεγαλύτερες επιφάνειες και σαφώς με μικρότερο κόστος. Χωρίς ίχνος προσωπικής αντιπαράθεσης, έχει καταντήσει το όλο θέμα "θερμοκρασία" σαν θέμα στις ειδήσεις... Όταν μιλάμε για τόσο λεπτές και συμπαγής συσκευές που έχουμε την απαίτηση να είναι και φωτογραφική μηχανή και κονσόλα παιχνιδιών και υπολογιστής και μέσω επικοινωνίας, ε μην περιμένετε να έχει πάντα 25 βαθμούς Κελσίου... Η ουσία είναι ότι κινητό δεν λαγκάρει, συνεχίζει να λειτουργεί και να εκτελεί ακαριαία ότι ζητήσεις. Και ούτε πρόκειται να λιώσει κάτι από μέσα....

 

 

Εμένα με κάλυψες ευχαριστώ για την απάντηση.Κάτι άλλο τώρα που με απασχολεί είναι πόσο γρήγορα φορτίζει το κινητο.Το αυτό ?το λέω αυτό διότι σε ένα βιντεακι στους YouTube 3 ώρες έκανε να φορτίσει!!! Αν είναι 3 ώρες τον γρήγορο τότε το αργό πώς είναι 6 ώρες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3+ / Z3+ Dual (Z3 Plus)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...