Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτή τη στιγμή στο κινητό μου έχω μία κάρτα cosmote σύνδεση και όχι αυτή πού δήλωσα για να βλέπω otetvgo καί παίζει κανονικά με wifi wind χωρίς να ζητάει να στείλω sms.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Το κινητό μου είναι ZOPO 4.5" κινέζικο 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη στιγμή στο κινητό μου έχω μία κάρτα cosmote σύνδεση και όχι αυτή πού δήλωσα για να βλέπω otetvgo καί παίζει κανονικά με wifi wind χωρίς να ζητάει να στείλω sms.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Το κινητό μου είναι ZOPO 4.5" κινέζικο 4.2.2

 

και εγω σταθερο wind εχω απο αυτο το wi fi μπαινω.ελεγα μηπως εκανες καποιος ειδους κολπο.με ενδιαφερει μακαρι να βρω λυση!δεν εχω κανει root για αυτον τον λογο μου παιζει το nova go αλλα με το ote tv go εχω προβλημα.επαναλαμβανω μονο στην θεση 2.εσυ την εχεις στην θεση 1?ειναι δικαρτο?

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου δίκαρτο είναι.

Πρέπει στη θέση που έβαλες την κάρτα με το νούμερο που δήλωσες για να βλέπεις otetvgo να την ορίσεις και από τις ρυθμίσεις/διαχείριση κάρτας sim/μηνύματα, να είναι αυτή η κάρτα που θα στέλνει μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς σε κινέζικο τάμπλετ και παίζει; ψάχνω να αγοράσω κάποιο τάμπλετ στα 120-150 ευρώ και θέλω να βλέπω και otetv go με αποστολή sms.
Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν μηνυμα στο κινητο οτι και δευτερη συσκευη μπορει να δει ote tv go.το θεμα ειναι ταυτοχρονα γινεται η μονο η μια?
Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν μηνυμα στο κινητο οτι και δευτερη συσκευη μπορει να δει ote tv go.το θεμα ειναι ταυτοχρονα γινεται η μονο η μια?

 

Η δεύτερη μόνο πρόγραμμα εκτός αν έχει αλλάξει κάτι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη μόνο πρόγραμμα εκτός αν έχει αλλάξει κάτι.

 

και εγω αυτο ηξερα αλλα λεει μπορειτε να ενεργοποιησετε και δευτερη συσκευη ταμπλετ η κινητο κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο ηξερα αλλα λεει μπορειτε να ενεργοποιησετε και δευτερη συσκευη ταμπλετ η κινητο κτλ κτλ

 

Αν καταλαβαίνω καλά λέει να την έχεις έτοιμη απλά. Θα μας τα 'χαν κάνει κουδούνια αν μπορούσες να έχεις ταυτόχρονη θέαση σε δύο συσκευές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά λέει να την έχεις έτοιμη απλά. Θα μας τα 'χαν κάνει κουδούνια αν μπορούσες να έχεις ταυτόχρονη θέαση σε δύο συσκευές.

 

ισως!ε ναι τετοιες πολυτελειες αλοιμονο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν και το έχετε ξανασυζητήσει το θέμα θα ήθελα λίγες φρέσκες πληροφορίες, ενδιαφέρομαι να πάρω ένα stick android με wifi και να εγκαταστήσω το οτε tv go τι να πάρω; θα μου παίξει, κανένα δοκιμασμένο; Υπάρχει internet adsl στον χώρο. Δοκίμασα ένα tv box αλλά δεν έπαιζε….
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω την ασυμβατοτητα που εχει με αρκετους επεξεργαστες Mediatek,

εχω το Meizu MX4 με τον MediaTek MT6595 και κανει force close και εμενα οταν ερθει η ωρα για την αναπαραγωγη του καναλιου..

 

Επιβεβαιωνω και εγω οτι μετα απο αναβαθμιση του MX4 σε lollipop εκδοση λογισμικου ξαναεγκατεστησα την εφαρμογη και τρεχει μια χαρα !

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη μόνο πρόγραμμα εκτός αν έχει αλλάξει κάτι.

Έχει αλλάξει, μπορείς σε δύο συσκευές πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει, μπορείς σε δύο συσκευές πλέον.

 

ειναι σιγουρο?ταυτοχρονα?θελω να το δωσω στον ανηψιο μου να βλεπει

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί παίζει κανονικά σε όλα τα δίκτυα χωρίς να ζητάει το sms και χωρίς να υπάρχει η κάρτα sim που έχουμε δηλώσει να βλέπουμε το ote tv go.

Μπορεί να είναι και δοκιμαστικό αλλά παίζει τέλεια.

Η έκδοση που έχω σήμερα είναι η 0.8.53 και είναι η τελευταία ενημέρωση.

Το δίκτυό μου είναι WIND αλλά το έχω δοκιμάσει σε όλα τα δίκτυα και παίζει παντού!!!!!

 

Περιμενε με μπερδεψες. Που το εχεις και παιζη καλα γιατι αναφερης για android box. εγω το εχω στο cs968 android box με android 4,2,2 και η εκδοση ειναι OTE TV GO (for tablet) 0.8.55 αμα συνδεθω με wifi ζηταη να συνδεθω απο δηλωμενο αριθμο cosmote και να μην ειναι σε κατασταση πτησης. αμα βαλω την OTE TV GO την απλη απο το μαρκετ που ειναι για κινητα την 0.8.53 δειχνη παραξενα και δεν κανει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα ενεργοποιηση χωρις να δηλωσω αριθμο κινητου. Σε αλλο δικτυο wifi δεν λειτουργει. Λεει κατι για sim που δεν παιρνει το tablet μου. Υπαρχει άλλος τροπος να βέπω στο tablet (που δεν παιρνει sim) σε διαφορετικο wifi δικτυο?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για να δουλεψη σε αλλο δικτυο wifi πρεπει να δηλωσουμε αριθμο cosmote κινητο και να στελνη sms για να δουλεψη ασχετα αν εχουμε αλλη καρτα μεσα
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για να δουλεψη σε αλλο δικτυο wifi πρεπει να δηλωσουμε αριθμο cosmote κινητο και να στελνη sms για να δουλεψη ασχετα αν εχουμε αλλη καρτα μεσα

 

Το καταφερα με την σιμ αλλα τωρα βλεπη το ρουτ. αν και το εκανα unroot συνεχιζη να μιυ βγαζη.καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

βασικα επειδη το απογευμα μιλησα πρεπει και στα 2 κινητα το νουμερο της cosmote πρεπει να ειναι στο ιδιο ονομα!ας ειναι αλλος αριθμος πρεπει να ειναι δηλωμενα στο ιδιο ονομα.βλακεια μεν αλλα ισχυει....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θερμή παράκληση όποιος έχει την 0.8.11 ας μου στείλει πμ. Δεν αντέχω άλλο.. Έχω βγάλει τα μάτια μου.. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εδώ και κάποιες ημέρες προστέθηκε νέος ντροπιαστικός περιορισμός για το OTE TV GO: Για να είναι δυνατή η χρήση μέσω WiFi εκτός οικίας κάθε μήνα ο χρήστης θα πρέπει να έχει ενεργοποιήσει πακέτο 3g στον αριθμό που έχει δηλωμένο για την υπηρεσία ασχέτως άμα το χρησιμοποιεί ή όχι!!! :mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Έγινα συνδρομιτής στον ΟΤΕTV πριν 2 μήνες και παράλληλα έκανα και όλα τα προαπαιτούμενα (αγορά νεας SIM - What's up) για να γίνεται η ανταλλαγή των SMS προκειμένου να δουλέψει η εφαρμογή στην Ταμπλέτα, με παράλληλη χρήση το wifi άλλου παρόχου, εκτός OTE ! Απο το ξεκίνημα της χρήσης, δεν είχα κανένα πρόβλημα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με το αποτελεσμα και με την απρόσκοπτη λειτουργία της εφαρμογής ! Μέχρι χθες θα του έβαζα 5 αστέρια για το άψογο και άρτιο αποτέλεσμα. ΞΑΦΝΙΚΑ όμως απο προχθές αλλάξανε το τροπάριο πιστοποίησης χρήστη, εκει στον ΟΤΕ οι φωστήρες (τρομάρα τους) της εταιρίας και δεν έφτανε που έπρεπε να έχεις SIM δικιά τους (με κάποιου είδους σύνδεση COSMOTE), σκεφτήκανε να θέσουνε και επιπλέον προϋπόθεση η SIM κάρτα να έχει ενεργοποιημένο πακέτο MB δεδομένων, άσχετα αν αυτό δεν χρειάζεται πουθενά προκυμένου να χρησιμοποιηθεί η εφαρμογή ! Και αυτό διότι αμα είσαι σε δίκτυο wifi τα δεδομένα κινητού τίθονται αυτόματα εκτός λειτουργίας (υπερτερεί το Wifi) και η συσκευή δεν λαμβάνει καθόλου υπόψη της αυτά για την πρόσβασή σου στο Ιντερνετ ! Μετά απο αυτές τις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ αλλαγές και την προϋπόθεση υπαρξης ΜΒ, η εφαρμογή απλα ΕΠΑΨΕ να συνδέεται. Απλά.....Α Ι Σ Χ Ο Σ !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού είναι ξεφτίλες ρε συ....

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελείως άσχετo το 3g που απαιτούν να ενεργοποιήσεις, με το WiFi. Ο λόγος είναι μόνο κερδοσκοπικός, δηλαδή να χρεώσουν(η μάλλον κλέψουν) επιπλέον τον πελάτη. Το δωρεάν OTE TV GO είναι πλέον η καινούργια απάτη του ΟΤΕ, για να μπορεί να το χρησιμοποιήσει κανείς εκτός οικίας μέσω WiFi πρέπει να χρεωθεί τουλάχιστον 5€/μήνα που είναι το φθηνότερο πακέτο δεδομένων (και το οποίο μπορεί και να μη χρησιμοποιηθει ποτέ). Στην εξυπηρέτηση πελατών που πήρα για να διαμαρτυρηθώ κάποιοι δεν γνώρίζαν καν τα καινούργια δεδομένα και όταν το έμαθαν μου είπαν ότι ο μόνος τρόπος να αλλάξει κάτι είναι να γίνει έγγραφη διαμαρτυρία σε κατάστημα ΟΤΕ από πολλούς συνδρομητές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...