Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαράδεκτοι εκεί στον ΟΤΕ...έχω note 10.1 rootαρισμενο και αντιμετοπιζω το ίδιο πρόβλημα..δοκιμασα να κρυψω το root με γνωστά προγράμματα αλλά δεν βρήκα λύση..απαραδεκτος περιορισμός όπως επίσης και να μην μπορείς να δεις την υπηρεσία που πληρωνεις από ενα wifi ταμπλετ.σε επικοινωνία με τον ΟΤΕ μου ειχαν πει οτι στο 2016 θα ανοίξει η υπηρεσια και για laptops αλλά φανταζομαι και εκεί περιορισμούς θα βάλουν...αυτό όμως με το root τεραστια (μην το πω) την στιγμη που οι εταιρίες σταματάνε την υποστήριξη σε παλιότερα προϊόντα.προσωπικά αυτός ηταν ο λογος που εκανα root το ταμπλετ μου...αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα και με nova go..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ vouts. Εντωμεταξύ, αφιέρωσα μια μέρα ολόκληρη για να δοκιμάσω όλες τις μεθόδους και προγράμματα για να κρύψω το root, και πάλι δεν τα κατάφερα. Τι στα κομμάτια? Και τι στα κομμάτια περιορισμός είναι αυτός?

 

Να κάναμε μια ομαδική καταγγελία ρε παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

το root έχω δοκιμάσει και εγώ να το κρύψω χωρίς επιτυχία όμως, σε κατάστημα που πήγα να τους ρωτήσω ο υπάλληλος μου λέει γίνεται για είδος υποκλοπής και κάτι τέτοια..Βγάλε άκρη.. Edited by camoranesi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω OTE double play και καρτοκινητό ΟΤΕ χωρίς καρτοσυμβόλαιο.

Εάν ενεργοποιήσω OTE tv με OTE go θα μπορώ να συνδεθώ με την υπηρεσία στις διακοπές μου?

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια συνδρομητής στην NOVA και χρήστης απο την αρχή του του NOVA GO αποφάσισα πρίν απο 6 μήνες να γίνω συνδρομητής του ΟΤΕ TV, λόγω των καλύτερων αθλητικών του, και παράλληλα χρήστης του ΟΤΕ TV GO.

ΟΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΜΟΥ:

1. Θεωρούσα τον αποκωδικοποιητή του NOVA απαράδεκτο μέχρι που παρέλαβα τον αποκωδικοποιητή του OTE TV. Τελείως ΆΧΡΗΣΤΟΣ. Ρυθμίσεις απο ανύπαρκτες έως ελάχιστες. Δεν θέλω όμως να επεκταθώ περισσότερο διότι δεν είναι της παρούσης.

2. NOVA GO. Το κατηγόρησα και το απαξίωνα όταν το είχα διότι δεν είχα δεί ακόμη τα χειρότερα. Με ενοχλούσε που δεν μπορούσα να μεταφέρω την εικόνα απο το Laptop στην TV , με ενοχλούσε ο περιορισμός στις συσκευές, με ενοχλούσε το ότι δεν λειτουργούσε σε Desktop. Παρόλα αυτά όταν ταξίδευα και είχα δίκτυο έβλεπα αγώνες σαν να ήμουνα στο σπίτι. Αυτά μέχρι που άρχισα να χρησιμοποιώ το OTE TV GO.

3. OTE TV GO. Προσωπική άποψη, μία άχρηση εφαρμογή. Δεν είναι για Laptop. Είναι μόνο για Tablet ή Smartphone και το κυριότερο που την καθιστά άχρηστη ώς εφαρμογή είναι οτι είναι μόνο για το σπίτι. Για θέαση εκτός σπιτιού πρέπει να χρεωθείς. ΘΕΤΙΚΟ τίποτα.

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Σε laptop δεν μπορεί να μπει; Έχουμε καμιά ενημέρωση; Win7 έχω.

Επίσης, όταν γίνει εγκατάσταση π.χ. στο smartphone, μπορούμε να βλέπουμε κάνοντας χρήση οποιοδήποτε wifi;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε laptop δεν μπορεί να μπει; Έχουμε καμιά ενημέρωση; Win7 έχω.

Επίσης, όταν γίνει εγκατάσταση π.χ. στο smartphone, μπορούμε να βλέπουμε κάνοντας χρήση οποιοδήποτε wifi;

 

Ακομα δεν ειναι διαθεσιμο για pc.Αν δεν κανω λαθος ειπανε μεσα στο 2016 θα το δωσουνε και για pc..

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν ειναι διαθεσιμο για pc.Αν δεν κανω λαθος ειπανε μεσα στο 2016 θα το δωσουνε και για pc..

 

Ας ελπίσουμε να μην εννοούν Δεκέμβριο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο που χρησιμοποιώ έχω cosmote σύνδεση με 1gb data στο ένα sim slot και στο άλλο έχω βάλει την sd. Έχω όμως και μια κάρτα vodafone 4gb data σε ένα δεύτερο κινητό το οποίο το χρησιμοποιώ μόνο για tethering. Το ote tv go παίζει κανονικά στη συσκευή που έχω την κάρτα cosmote, είτε μπω από to wifi του σπιτιού μου, είτε μπω μέσω tethering στη δουλειά μου από το δεύτερο κινητό που έχει τη vodafone sim. Κάτι αντίστοιχο προσπαθεί να κάνει κι ένας φίλος μου σε ένα τάμπλετ (που δεν δέχεται sim) προσπαθεί να μπει μέσω του hotspot που έχει τη vodafone sim και δεν παίζει. Κάνει σύνδεση κανονικά, εμφανίζει τα play στα κανάλια αλλά δεν κάνει αναπαραγωγή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα σήμερα μου είπαν ότι με την νέα έκδοση που βγήκε παίζει κανονικά σε tablet με Intel Atom..

Ακόμα... πολύ καλό... μου είπαν ότι μπορώ να έχω OTE TV GO σε δύο συσκευές όχι ίδιες... δηλ... κινητό και τάμπλετ...

 

Οπότε λογικά τα ταμπλετάκια από Κίνα θα πρέπει να παίζουν κανονικά αρκεί να ΜΗΝ είναι root ....

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα σήμερα μου είπαν ότι με την νέα έκδοση που βγήκε παίζει κανονικά σε tablet με Intel Atom..

Ακόμα... πολύ καλό... μου είπαν ότι μπορώ να έχω OTE TV GO σε δύο συσκευές όχι ίδιες... δηλ... κινητό και τάμπλετ...

 

Οπότε λογικά τα ταμπλετάκια από Κίνα θα πρέπει να παίζουν κανονικά αρκεί να ΜΗΝ είναι root ....

:lol:

 

Μήπως σου είπαν αν σκοπεύουν να δώσουν εφαρμογή για laptop ή desktop φέτος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου είπαν αν σκοπεύουν να δώσουν εφαρμογή για laptop ή desktop φέτος;

 

Τους είχαν πει ότι θα ήταν έτοιμη τέλος του 2015... αλλά.... δεν ήξερε να μου πει αλλά την αναμένουν σύντομα...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το note 3 root και μου παίζει κανονικά. Χρησιμοποιώ το root cloack plus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαράδεκτοι εκεί στον ΟΤΕ...έχω note 10.1 rootαρισμενο και αντιμετοπιζω το ίδιο πρόβλημα..δοκιμασα να κρυψω το root με γνωστά προγράμματα αλλά δεν βρήκα λύση..απαραδεκτος περιορισμός όπως επίσης και να μην μπορείς να δεις την υπηρεσία που πληρωνεις από ενα wifi ταμπλετ.σε επικοινωνία με τον ΟΤΕ μου ειχαν πει οτι στο 2016 θα ανοίξει η υπηρεσια και για laptops αλλά φανταζομαι και εκεί περιορισμούς θα βάλουν...αυτό όμως με το root τεραστια (μην το πω) την στιγμη που οι εταιρίες σταματάνε την υποστήριξη σε παλιότερα προϊόντα.προσωπικά αυτός ηταν ο λογος που εκανα root το ταμπλετ μου...αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα και με nova go..

 

Έχω το note 3 root και μου παίζει κανονικά. Χρησιμοποιώ το root cloak plus.

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε φίλε.... μη μου λες τέτοια γιατί θα με τρελάνεις.....!!!!!!

 

Το είχα δοκιμάσει και εγώ το root cloak.

 

Είσαι σίγουρος για αυτό που λες????

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 3 3/32 με την 7.1.6 stable multi από xiaomi.eu + root

Και σήμερα παίζει κανονικα, μέχρι πριν μια βδομάδα δεν έπαιζε πάντως,ίσως με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής να έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε φίλε.... μη μου λες τέτοια γιατί θα με τρελάνεις.....!!!!!!

 

Το είχα δοκιμάσει και εγώ το root cloak.

 

Είσαι σίγουρος για αυτό που λες????

 

Όχι το απλό root cloak, με αυτό δεν παίζει. Root cloak plus.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις οντως παιζει με το τελευταιο update της εφαρμογης!Σε ροοταρισμενο note ii.

 

Ειδα το μνμ του φιλου πιο πανω και λεω ας δοκιμασω..το θεμα ειναι με τα καναλια τι παιζει..ειναι ακομα τοσα λιγα η παιζει τπτ αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις οντως παιζει με το τελευταιο update της εφαρμογης!Σε ροοταρισμενο note ii.

 

Ειδα το μνμ του φιλου πιο πανω και λεω ας δοκιμασω..το θεμα ειναι με τα καναλια τι παιζει..ειναι ακομα τοσα λιγα η παιζει τπτ αλλο?

 

Κι εμένα 32 κανάλια μου φέρνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω να κανω χρηση της υπηρεσιας μεσω ταμπλετ. Αρχικα ειναι δεδομενο οτι γινεται μονο μεσω 3g ταμπλετ? Με wifi οχι?

Επειδη δεν εχω 3g tablet , θελω να αγορασω κατι μονο για τη συγκεκριμενη υπηρεσια. Γνωριζουμε αν θα λειτουργει με καποια απ τις 2 παρακατω συσκευες? VOdafone tab speed 6 8.0 4g και huawei media pad t1 8 3g. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα σε άλλο wifi εκτός σπιτιού με την ταμπλέτα αλλά δεν μπορούσα να κάνω login γιατί δεν έχω SIM στην ταμπλέτα. Είχα πάρει το support πιο πριν αλλά ενώ μου είπαν όλη τη διαδικασία κανένας δε φιλοτιμήθηκε να μου πει ότι χρειάζομαι SIM στην συγκεκριμένη ταμπλέτα και δε φτάνει μόνο η ενεργοποίηση από το κινητό μου. Δε ξέρω αν υπάρχει κάποιο workaround. Κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που παίζει και στις ρουταρισμένες μας συσκευές, υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσουμε τη συσκευή με τηλεόραση?
Link to comment
Share on other sites

Και μένα από την αρχή μου έπαιζε σε Note 4f root...... νόμιζα ότι ήμουν τυχερός αλλά μάλλον φταίει ότι έχουν αλλάξει το app...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

για να δω OTE TV go από άλλο wifi εκτός του σπιτιού μου διαβάζω στο site του OTE

 

"Μέσα από οποιοδήποτε ελεύθερο διαθέσιμο Wifi στην εμβέλεια της συσκευής σας, εφόσον :

o η συσκευή/σύνδεση σας έχει τη δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων SMS και

 

o αποδεχτείτε να αποστείλετε το σχετικό SMS (χωρίς χρέωση) που απαιτεί η εφαρμογή για να επιτρέψει την πρόσβαση από μη συσχετισμένο με την υπηρεσία σας δίκτυο. (Το sms αποστέλλεται από τον αριθμό 12112)."

μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες για την διαδικασία;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

για να δω OTE TV go από άλλο wifi εκτός του σπιτιού μου διαβάζω στο site του OTE

 

"Μέσα από οποιοδήποτε ελεύθερο διαθέσιμο Wifi στην εμβέλεια της συσκευής σας, εφόσον :

o η συσκευή/σύνδεση σας έχει τη δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων SMS και

 

o αποδεχτείτε να αποστείλετε το σχετικό SMS (χωρίς χρέωση) που απαιτεί η εφαρμογή για να επιτρέψει την πρόσβαση από μη συσχετισμένο με την υπηρεσία σας δίκτυο. (Το sms αποστέλλεται από τον αριθμό 12112)."

μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες για την διαδικασία;

 

στην συσκευη που θελεις να δεις πρεπει να εχεις δηλωσει ενα νουμερο τηλεφωνου cosmote που θα στελνει μηνυμα και επισης πρεπει να αγοραζεις καθε μηνα δεδομενα (πακετο ιντερνετ, 5 ευρω τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...