Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά γεια σας. Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση και το OTE tv go. Μετά την τελευταία αναβάθμιση σε 5.1.1 samsung note 4 όταν ανοίγω την εφαρμογή βλέπω ένα κανάλι για 1 περίπου λεπτό και μου πετάει σφάλμα ότι μπορείτε να δείτε από μια συσκευή τη φορά. Χρησιμοποιώ μια συσκευή χωρίς να έχω δώσει κάποιο κωδικό αλλού. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο; Να ενημερώσω ότι έχω κάνει εγκατάσταση απεγκατάσταση της εφαρμογής και δε λύθηκε το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Από σήμερα το πρωί παίζει κανονικά σε όλα τα δίκτυα χωρίς να ζητάει το sms και χωρίς να υπάρχει η κάρτα sim που έχουμε δηλώσει να βλέπουμε το ote tv go.

Μπορεί να είναι και δοκιμαστικό αλλά παίζει τέλεια.

Η έκδοση που έχω σήμερα είναι η 0.8.53 και είναι η τελευταία ενημέρωση.

Το δίκτυό μου είναι WIND αλλά το έχω δοκιμάσει σε όλα τα δίκτυα και παίζει παντού!!!!!

 

Δεν σου βγάζει μήνυμα για το rooted φίλε voriosfm?Με το ίδιο box έχω το γνωστό μήνυμα λάθους για το ότι έιναι rooted .Το έκανες unroot καπώς?

Ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

[/color]

[/color]

 

Δεν σου βγάζει μήνυμα για το rooted φίλε voriosfm?Με το ίδιο box έχω το γνωστό μήνυμα λάθους για το ότι έιναι rooted .Το έκανες unroot καπώς?

Ευχαριστω

 

Λοιπόν φίλε είναι απλά τα πράγματα. Υπάρχει ένα αρχείο στο φάκελο system/xbin/su το οποίο πρέπει να σβήσει. Κάνεις unroot με το kingo root. Πιθανόν να σου βγάλει σφάλμα. Τότε κατεβάζεις το "stericson.busybox-33-APK4Fun.com.apk" και το "universal_unroot_1.10.apk" και τα κάνεις εγκατάσταση στο box. Τα τρέχεις όλα και τότε θα σβήσει το SU. Κάνεις ένα "recovery - dalvik - wipe case" γιατί αλλιώς το otetvgo θα συνεχίσει να το βλέπει root. Ξαναβάζεις τις εφαρμογές σου και είσαι οκ. Για να βλέπεις χωρίς κάρτα sim κάνεις login από το κινητό σου με 3g μετά βγάζεις το 3g και οι 2 συσκευές σου ειναι ενεργές με οποιοδήποτε wifi και χωρίς να ζητάει sms για 48 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οργή και αγανάκτηση για τα καινούργια τραγελαφικά τερτίπια του OTE και της Deutsche telekom.

 

Τέτοια αφαίμαξη και κοροιδία στα μούτρα των καταναλωτών δεν νομίζω να έχει ξαναυπάρξει εκτός Ελλάδας, εντός Ε.Ε.

 

Όλα τα απωθημένα τους εδώ τα βγάζουν τελικά.

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Καλώς ή κακώς φεύγω απο forthnet & nova κ γίνομαι συνδρομητής ΟΤΕ & ΟΤΕ TV.Το πρόβλημα-ερώτημα μου είναι το εξής:

Τον εξοπλισμό θα τον συνδέσω στο σπίτι του αδερφού μου (δίπλα ακριβώς απο το δικό μου),άρα εγώ μένω με απλή ψηφιακή τηλεόραση.Και μπαίνω στο ψητό,έχω συνδεμένο το desktop μου με την τηλεόραση μου μέσω hdmi αλλά το ote go είναι προς το παρόν διαθέσιμο μόνο για smartphones & tablets.Η καλύτερη κ πιο αξιόπιστη λύση που μπορώ να κάνω για να παρακολουθώ κ εγώ ote tv μέσω ote go στην τηλεόραση μου ποιά πιστεύετε οτι είναι?

1.Android tv box

2.Stickακι android

3.Android tablet με έξοδο hdmi για να το συνδέσω κατευθείαν στην tv

4.Εξομοιωτής εφαρμογών android στο desktop

 

Αν έχετε κάποια ιδέα-λύση ή έχετε δοκιμάσει κάτι δεκτές όλες οι γνώμες σας.

Link to comment
Share on other sites

Για να βλέπεις χωρίς κάρτα sim κάνεις login από το κινητό σου με 3g μετά βγάζεις το 3g και οι 2 συσκευές σου ειναι ενεργές με οποιοδήποτε wifi και χωρίς να ζητάει sms για 48 ώρες.

Φίλε voriosfm, είσαι σίγουρος γι' αυτό;

Απ' ότι έχω καταλάβει, εσύ έχεις 2 δηλωμένες συσκευές, το ZOPO κινητό σου και το στικάκι.

Δηλαδή, αν συνδεθείς από το κινητό σου με 3G και μετά το γυρίσεις σε wi-fi, θα μπορείς αυτομάτως να βλέπεις για 48 ώρες από οποιοδήποτε wifi και για το στικάκι σου, μόνο και μόνο επειδή είναι κι αυτό δηλωμένο στο λογαριασμό σου σαν δεύτερη συσκευή;

Μακάρι να ισχύει, αλλά μου ακούγεται λίγο παράδοξο :blink:

Μπορείς λοιπόν να το επιβεβαιώσεις; Εκτός κι αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.

Γιατί, είχα διαβάσει ότι χρειάζεται να γίνει πατέντα, δηλαδή να κάνεις hotspot το κινητό με την cosmote σύνδεση και πάνω του να συνδέσεις τη δεύτερη συσκευή που δεν έχει sim, για να πιάσει αυτό που περιγράφεις και πρώτη φορά διαβάζω κάτι σαν αυτό που ανέφερες.

Μακάρι να έχουν αλλάξει τα δεδομένα και να ισχύει έτσι ακριβώς όπως το γράφεις, γιατί έχουμε πήξει στις δεσμεύσεις με τη συγκεκριμένη υπηρεσία!

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον οι περισσοτεροι απο εσας βλεπετε και κατι , εμενα δεν δεχεται τον κωδικο για να γινει η αρχικη εγγραφη στην σελιδα τους για το myote και ετσι δεν μπορω να το ενεργοποιησω καν , εχω παρει 200 τηλεφωνα μ εχουν δωσει 5-6 νεους κωδικους ενεργοποιησης , τιποτα , μουλαρωνει !!
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν μου παίζει ούτε εμένα , υπηρεσία μη διαθέσιμη σε ότι κ να πατήσω να δω , έχω περάσει rom note 5 σε note 4 και προφανώς δεν υπάρχει υποστήριξη
Link to comment
Share on other sites

Φίλε voriosfm, είσαι σίγουρος γι' αυτό;

Απ' ότι έχω καταλάβει, εσύ έχεις 2 δηλωμένες συσκευές, το ZOPO κινητό σου και το στικάκι.

Δηλαδή, αν συνδεθείς από το κινητό σου με 3G και μετά το γυρίσεις σε wi-fi, θα μπορείς αυτομάτως να βλέπεις για 48 ώρες από οποιοδήποτε wifi και για το στικάκι σου, μόνο και μόνο επειδή είναι κι αυτό δηλωμένο στο λογαριασμό σου σαν δεύτερη συσκευή;

Μακάρι να ισχύει, αλλά μου ακούγεται λίγο παράδοξο :blink:

Μπορείς λοιπόν να το επιβεβαιώσεις; Εκτός κι αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.

Γιατί, είχα διαβάσει ότι χρειάζεται να γίνει πατέντα, δηλαδή να κάνεις hotspot το κινητό με την cosmote σύνδεση και πάνω του να συνδέσεις τη δεύτερη συσκευή που δεν έχει sim, για να πιάσει αυτό που περιγράφεις και πρώτη φορά διαβάζω κάτι σαν αυτό που ανέφερες.

Μακάρι να έχουν αλλάξει τα δεδομένα και να ισχύει έτσι ακριβώς όπως το γράφεις, γιατί έχουμε πήξει στις δεσμεύσεις με τη συγκεκριμένη υπηρεσία!

 

Ακριβώς έτσι είναι φίλε επιβεβαιωμένο 100% και με άλλους γνωστούς μου. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες μπορώ να σου δώσω πολύ ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε μου. Πολύ αισιόδοξο αυτό που έγραψες και λύνει κάπως τα χέρια μας, γιατί πήξαμε στις δεσμεύσεις τελευταία.

Θα το δοκιμάσω και στην πράξη με την πρώτη ευκαιρία.

Προς το παρόν δεν χρειάζομαι άλλη πληροφορία και θα επανέλθω αν προκύψει κάποια νέα απορία ;)

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Καλώς ή κακώς φεύγω απο forthnet & nova κ γίνομαι συνδρομητής ΟΤΕ & ΟΤΕ TV.Το πρόβλημα-ερώτημα μου είναι το εξής:

Τον εξοπλισμό θα τον συνδέσω στο σπίτι του αδερφού μου (δίπλα ακριβώς απο το δικό μου),άρα εγώ μένω με απλή ψηφιακή τηλεόραση.Και μπαίνω στο ψητό,έχω συνδεμένο το desktop μου με την τηλεόραση μου μέσω hdmi αλλά το ote go είναι προς το παρόν διαθέσιμο μόνο για smartphones & tablets.Η καλύτερη κ πιο αξιόπιστη λύση που μπορώ να κάνω για να παρακολουθώ κ εγώ ote tv μέσω ote go στην τηλεόραση μου ποιά πιστεύετε οτι είναι?

1.Android tv box

2.Stickακι android

3.Android tablet με έξοδο hdmi για να το συνδέσω κατευθείαν στην tv

4.Εξομοιωτής εφαρμογών android στο desktop

 

Αν έχετε κάποια ιδέα-λύση ή έχετε δοκιμάσει κάτι δεκτές όλες οι γνώμες σας.

Τίποτα απ'όλα. Είναι εφαρμογή αποκλειστικά για κινητά και δεν υποστηρίζει hdmi το λέει εξάλλου κάπου νομίζω ακόμα και να έχεις μίνι έξοδο στο κινητό η στο τάμπλετ. Όλα αυτά για ευνόητους λόγους. Θα πηγαίναμε όλοι στις καφετερίες που έχουν νόβα με τα τάμπλετ και θα βλέπαμε όλοι τσου λου. Για χαζούς τους έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το oneplus one και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω την εφαρμογή το playstore. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου. Ξέρει κανείς τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το oneplus one και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω την εφαρμογή το playstore. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή μου. Ξέρει κανείς τι παίζει?

Υπάρχει μια περίπτωση να μην σε αφήνει λόγω dlna.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία γιατί θα σκάσω. Σε ποιο link πρέπει να μπω για να βρω το pin για την εφαρμογή; Συνδέομαι με τα στοιχεία μου στο site αλλά δεν βρίσκω που γίνεται η ενεργοποίηση του ote tv go
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει μια βδομάδα που ενεργοποιήθηκε το cosmote one... Σταθερό+κινητό+ιντερνετ+tv Όλο το πακέτο...

 

Όσο αναφορά το oteTv έχω να πω τα εξής:

 

Δεν έστειλα κάποιο μνμ για την ενεργοποίηση πήρα το 13888 και προφορικά έγινε το αίτημα. Το κακό είναι ότι οι κωδικοί ήρθαν μετά από 1 βδομάδα ακριβώς στο κινητό μου..... Σαν να αργησε κάπως.

 

Γενικά η εμπειρία στα 2 ταμπλέτ που το εγκατέστησα ήταν αρκετά καλή θα έλεγα.. Το ένα είναι το LG V480 8ιντσο και το άλλο ένα Sony Xperia Z4 10.1... Ντάξει το δεύτερο είναι κορυφή και η ποιότητα και το ρολάρισμα δεν το συζητώ..... Επίσης έκανα και μια αλλαγή στις 2 συσκευές και το δοκίμασα και στο κινητό iphone 6s απροβλημάτιστο!

 

Ένα πράγμα παλεύω 2 μέρες τώρα παρασυρόμενος από έναν φίλο του πατέρα μου που τελικά από ότι φαίνεται μου λέει μπαρούφες! Να περάσω το σήμα με screen mirroring στην τηλεόραση ή στην οθόνη του υπολογιστή μου... Έτσι αγόρασα αυτό που υποτίθεται έχει αυτός και του λειτουργεί το Chromecast αν το έχετε ακουστά. Πήρα το Chromecast 2 από το eshop και το εβαλα στην οθόνη του υπολογιστή και δούλεψε άψογα... Πέρα τους περιορισμούς σε συγκεκριμένες εφαρμογές έχει την μετάδοση οθόνης που δείχνει τα πάντα ότι και να τρέξεις στο τάμπλετ. Όταν όμως βάζω το ote go βγάζει το κλασικό μνμ "Η υπηρεσία δεν είναι προσωρινά διαθέσιμη"

 

Πήρα την εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι δεν γίνετε γιατί με το που το στέλνεις στο chromecast ουσιαστικά είναι σαν να προσπαθείς να το τρέξεις σε 2 συσκευές ταυτόχρονα που δεν γίνετε....

 

Και θέλω να ρωτήσω αν έχει δοκιμαστεί σε Smart TV Dongle από κανέναν εδώ να μας πει αν τρέχει απροβλημάτιστα.... Όχι τπτ άλλο είχα ένα παλιότερα δεν το πολυχρησιμοποιούσα και το πούλησα :(

Edited by tolis1186
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία γιατί θα σκάσω. Σε ποιο link πρέπει να μπω για να βρω το pin για την εφαρμογή; Συνδέομαι με τα στοιχεία μου στο site αλλά δεν βρίσκω που γίνεται η ενεργοποίηση του ote tv go

Αν δεν μιλήσεις μάζι τους pin δεν παίρνεις. Ζήτα call me back και θα σε πάρουν όχι όμως γρήγορα, και θα σου πουν ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα συσκευή...και μου λέει έχω περάσει τον μέγιστο αριθμό συσκευών... η άλλη κλάπηκε!

τι να κάνω τώρα???

είχα πάει γερμανό για να πάρω pin κτλ

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται στην περιπτωση που φτασουμε στο μεγιστο αριθμο επιτρεπωμενων συσκευων και λεει οτι πρπει σε 30 ημερες μπορει να γινει μονο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκανα ******** ετρεξα το kingroot κα δεν μπορω να τρεξω ote tv go καμια ιδεα να το γυρισουμε οπως ηταν ? ? ? σας παρακαλω πολυ !!!!

παει το οτε tv go ????????

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου προτεινετε 2-3 συσκευες tablet συμβατες με 3g για να βλεπω εκτος σπιτιου χωρις προβληματα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...