Jump to content

Cosmote TV


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας μέτρια εμπειρία με την αντίστοιχη εφαρμογή της Nova, δεν περίμενα να βιώσω κάτι το εξωπραγματικό με το OTE GO.

 

Χρειάζονται αμφότερες οι εφαρμογές αρκετή δουλειά, αλλά στην Ελλάδα του 2015 των σχεδόν μηδενικών επενδύσεων μην περιμένετε και πολλά.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω to MLS iq8123 c spark tablet και μου βγαζει μνμ λαθους 107011.Εχω μιλήσει με την εξυπηρέτηση το υ ΟΤΕ και μου είπανεοτι επειδή η mls εχει ειδικα διαμορφωμενο το android στα tablet το βλέπει η εφαρμογη σαν rooted.

Eχει κανενας δοκιμασει σε MLS και αν ναι τι του βγάζει.

P.S. απο το κινητο μου alcatel η εφαρμογη δουλεύει μια χαρα.

Εχω connex και οτε tv full μεσω ιντερνετ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ΟΤΕ, να ξέρεις οτι το υπερβολικό «κλειδωμα» έχει τα αντίθετα αποτελέσματα. Πήγανε να βγάλουνε μια υπηρεσία και το 60% των ενδιαφερόμενων δεν μπορεί/δεν έχει καταφέρει/δεν θέλει/δεν του επιτρέπεται να την χρησιμοποιήσει. :down:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορη ενεργοποίηση (σε μισή ώρα),

εικόνα στο σπίτι ( wind) ΤΕΛΕΙΑ:D

εικόνα εκτός σπιτιού ( ΟΤΕ) καλή

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : Πριν από την τηλεόραση, δύο παγκόσμιοι πόλεμοι. Μετά την τηλεόραση, κανένας.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]KOZO
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πρωτοποριακό για τα ελληνικά δεδομένα η θέαση μέσω 3G/4G...μακάρι να ακολουθήσει και το novago. Δεν βρίσκω απολύτως κανένα αρνητικό στην πρόσθετη υπηρεσία και μόνο θετικά σχόλια θα ήταν καλό να ακούγονται. Την μια θέλουν κάποιοι να βλέπουν μέσω 3G/4G και από την άλλη αυτοαναιρούνται όταν παραπονιούνται για τα 7 ευρώ, λέγοντας ότι έχουν δικά τους πακέτα δεδομένων που θέλουν να καταναλώσουν !!! Μα δεν καταλαβαίνετε ότι όταν η cosmote τιμολογούσε τα πακέτα δεδομένων της δεν έβαζε στην τιμή και την δυνατότητα απόλαυσης καλωδιακών καναλιών ;;; Και καλά κάνει και ζητάει sim cosmote γιατί θέλει για όσους αποφασίσουν να δουν μέσω 3G/4G να βλέπουν με τα δεδομένα της cosmote και να έχει κέρδος ως εταιρεία και όχι με δεδομένα άλλων εταιρειών !!! Τέλος για τους έχοντες ipad μπορούν να δουν και στο iphone τους δεν χάλασε και ο κόσμος...σε 4.95 ίντσες βλέπω εδω και έναν χρόνο novago και καταναλώνω min.30GB/μήνα...δεν χάλασε και ο κόσμος αν δεν βλέπω στο τάμπλετ μου !!! Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Exω ακούσει από αρκετούς ότι είναι νωρίς ακόμη, να περιμένουμε λίγο για να δούμε. ΛΑΘΟΣ!

Αυτό μπορούμε να το πούμε όσο αφορά πχ την εφαρμογή, κάποιο πρόβλημα με κάποιους server ισως και γενικά στο τεχνικό κομμάτι όπως κάποια προβλήματα ασυμβατότητας και μη σύνδεσης σε ΜΤΚ κινητά.

Το πρόβλημα που έουμε όλοι εδώ αφορά καθαρά την πολιτική της εταιρίες που ο μόνος σκοπός της είναι να προσελκύσει με το ζόρι (αν θέλουν αυτήν την υπηρεσία) πελάτες αδιαφορώντας για κάποιους άλλους πελάτες της με την τακτική "Το ένα παιδί καλό παιδί, τ'άλλο *********".

Οπότε δεν είναι νωρίς, είναι δυστυχώς πολύ αργά!

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει iphone με ανταπτορα στην tv να μας πει αν παιζει κανονικα το otego ?

 

Οπως και στο android ,miracast και σύνδεση με οποιοδήποτε hdmi adapter βγάζει σφάλμα και ΔΕΝ παίζει (το ίδιο και το nova go!!)

Link to comment
Share on other sites

λαθος κανεις .δεν μπορεις να δεις ελευθερα με wifi.μονο με εξτρα πακετο .απατεωνια....

 

Μια χαρά βλέπεις απο οποιοδήποτε wifi θέλεις. Στέλνει ένα μήνυμα χωρίς χρέωση (απο το cosmote νούμερο που δήλωσες), και σου ανοίγει την υπηρεσία.

Εγώ προσωπικά όταν μαζέψω λεφτά και πάρω ένα tablet (έχω σταμπάρει ένα lenovo απο kotsovolo) θα πάρω και μια απλή cosmocarta και θα την χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο για αυτή την υπόθεση. Υπάρχουν περιορισμοί, δεν περίμενα τίποτα παραπάνω, αλλά δεν είναι και καταστροφή επειδή δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε όπως θέλουμε ο καθένας..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πρωτοποριακό για τα ελληνικά δεδομένα η θέαση μέσω 3G/4G...μακάρι να ακολουθήσει και το novago.!

 

Γιατί τώρα δε γίνεται να βλέπεις novago με 3g? πληροφοριακά, η vodafone σου δίνει πακέτα των 2,95€ την εβδομάδα για να βλέπεις novasports μέσα από την εφαρμογή myvodafone αλλά βλέπεις μόνο μέσω 3g/4g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα , προσφατα κατοχος του Lenovo Vibe X2-EU ( αγορασμενο απο Κωτσοβολο ) οχι το δικαρτο , εγκατεστησα την εφαρμογη , μου ηρθαν οι κωδικοι αλλα δυστυχως ενω κανω κανονικα πλοηγηση στην εφαρμογη οταν επιλεξω οποιοδηποτε καναλι να παιξει με πεταει εκτος , στελνει κανονικα το sms για το wifi , δοκιμασμενο και σε αλλα wifi δικτυα το προβλημα παραμενει. Σε επικοινωνια με το τεχνικο τμημα του ΟΤΕ , ενω μου ειπαν οτι η συσκευη πληρη τις προδιαγραφες δεν βρισκουν το λογο να μην παιζει. Τονιζω οτι η συσκευη δεν ειναι root , απεγκατεστησα και εγκατεστησα ξανα την εφαρμοφη χωρις αποτελεσμα . Ρωτησα εαν ειναι αυστηρα και μονο για τις συσκευες που αναφερουν αλλα ηταν αρνητικοι , απλα να εχει συγκεκριμενη εκδοση android , να μην ειναι root και να μην εχει επεξεργαστη Intel . Επειτα απο 3 εβδομαδες μου απαντησαν οτι η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με Μediatek επεξεργαστη . Ψαχνοντας λιγο στις προδιαγραφες ανακαλυπτω οτι παιζει σε συκευη του 2010 ( iphone 4 ) και οχι σε νεοτερη οπως η δικια μου . Σε καποιο αλλο φορουμ οπου εχω παραθεση την αποψη μου υποστηριξαν οτι παιζει σε Mediatek επεξεργαστη .

 

Καλημέρα έχει δοκιμάσει κανείς σε άλλο κινητό ή tablet με mediatek αν παίζει ή εφαρμογή; Εγώ δοκίμασα σε ένα κινέζικο κινητό συναδέλφου με mediatek επεξεργαστή και έπαιξε κανονικά η εφαρμογή με τη δική μου σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει δοκιμάσει κανείς σε άλλο κινητό ή tablet με mediatek αν παίζει ή εφαρμογή; Εγώ δοκίμασα σε ένα κινέζικο κινητό συναδέλφου με mediatek επεξεργαστή και έπαιξε κανονικά η εφαρμογή με τη δική μου σιμ.

Εγώ σε δυο κινητά κινέζικα με mediatek που δοκιμασα, στο ενα(mtk 6752)δεν παιζει κανει force close,ενω στο αλλο(mtk 6582)παιζει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ολα τελεια πανε!!!!!!Εχω νουμερο cosmote....vdsl σπιτι .......και μεσα και εξω απο το σπιτι βλεπω κανονικα απο το iphone μου.Το μονο που βρισκω στραβω ειναι οτι δεν παιζει στο ipad επειδη δεν στελνει μηνηματα.:):rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μια χαρά σε alcatel C9 dual sim. Έβαλα ένα what's up και ενεργοποιείται η εφαρμογή με την δεύτερη κάρτα στα sms. Βλέπω από wifi μη συσχετισμένο με OTE tv. Η ποιότητα πολύ καλή όταν υπάρχει καλό ίντερνετ. Είδα ΟΤΕ cinema 1 και sports. Έχω την εντύπωση ότι καθυστερεί λίγο ο ήχος.

 

Ας μη γελιόμαστε, με τους περιορισμούς προσπαθεί η κάθε εταιρεία να προφυλάξει τα συμφέροντά της. Χαζοί δεν είναι. Η μισή Ελλάδα βλέπει από nova και η άλλη μισή από nova go. Και μπράβο τους, γιατί από τιμές δεν έχουν πέσει και πολύ. Αν ήταν αντίστοιχες των υπηρεσιών θα έβαζαν περισσότεροι και δεν θα κάθονταν να βλέπουν μπάλα από λαπτοπ και τάμπλετ.

 

Το θέμα είναι το όλο πλαίσιο να μην είναι δυσλειτουργικό, τα πολλά εμπόδια δυσκολεύουν και εκνευρίζουν τον καταναλωτή. Αλλά από την άλλη, άλογο σου χαρίζουν... Το πρώτο βήμα έγινε, θα βελτιωθεί η υπηρεσία. Α, επίσης ακούμε για ελληνικές υπηρεσίες κτλ, γερμανικός είναι ο ΟΤΕ και οι επενδύσεις του μην ξεχνιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

από post μου αντιγραφή:

 

Αναρωτιέμαι ποιος είναι ο product manager του OTE TV GO. Πρέπει να τον φέραν από μέρη μακρινά και να του έδωσαν το βάρος του σε χρυσάφι. Σίγουρα δεν ήξερε τι γίνεται Ευρώπη, ούτε είδε ποτέ το NOVA GO.

Θα ήθελα να ρωτήσω / μοιραστώ τα εξής…αυτό το μυαλό:

1) Ποιο το νόημα να παίζουν οι συσκευές στο ίδιο δίκτυο του σπιτιού…. Αφού εκεί έχεις και το δορυφορικό ή το ευρυζωνικό πακέτο. (το μόνο που βοηθά είναι να βλέπεις ένα διαφορετικό κανάλι σε μία άλλη συσκευή…. Πράγμα που θα συνέβαινε, αν δεν υπήρχε αυτός ο κουτός περιορισμός)

2) Μπορείς να φτιάξεις 5 προφίλ…. Το οποίο είναι ανούσιο…. Μιας και μέχρι 2 συσκευές μπορούν να συνδεθούν. Θα είχε νόημα μόνο στην περίπτωση που δεν υπήρχαν περιορισμοί (είτε να λειτουργούν στο σπίτι οι συσκευές ή να πρέπει να στείλει sms η συσκευή)

3) Σου λέει για δύο συσκευές… αλλά μόνο μπορεί να παίζει το κανάλι….. ή άλλη μόνο να δεις το πρόγραμμα…. (ο άνθρωπος μαγεύει)

4) Αν είσαι εκτός σπιτιού… πρέπει η συσκευή να στέλνει sms…. (εδώ ο υπεύθυνος…μπήκε σε άλλη διάσταση)

a. Η πλειοψηφία των tablet δεν στέλνει sms….. άρα αναιρείς εκ των πραγμάτων αυτό που πας να προσφέρεις ως υπηρεσία.

b. Και να έστελναν θα έπρεπε να έχεις μία 2 sim με το ίδιο νούμερο… πράγμα που συνήθως κοστίζει. (δεν ξέρω…και θα ήθελα μία απάντηση…. Αν οι κάρτες που είναι για data μπορούν να στείλουν – λάβουν sms για την υπηρεσία)

c. Αφού εκτός σπιτιού είναι απαραίτητο το sms και το νούμερο κινητού… πάλι αναιρεί την υπηρεσία (και στο πλήθος των συσκευών… που είναι 2)

5) Αφού δεν μπορεί ένας λογαριασμός να τρέξει ταυτόχρονα δύο προφίλ… δεν θα έπρεπε να υπάρχει η βλακεία του sms….

6) Στις ρυθμίσεις θα έπρεπε να μπορείς να αλλάζεις εύκολα τον αριθμό κινητού … που στέλνεις το sms…. Έστω αυτό θα πρέπει να γίνει άμεσα.

7) Έχει επικοινωνία μέσα από την εφαρμογή…. Που σου λέει να πάς στο site και να συμπληρώσεις την φόρμα… που δεν ξέρεις πότε-ποιος θα την δει…..

 

Γενικά θα έπρεπε να δουν και να αντιγράψουν την NOVA GO …. Που προστατεύουν το κομμάτι του να κλέβει κάποιος το σήμα και να κάνει streaming αλλά σου δίνουν και μία ποιοτική υπηρεσία που την χειρίζεσαι ….. ως κάτοχος….. και όχι ως “θεατής”.

 

 

 

Ελπίζω να πάρω απαντήσεις ή να δω αναβάθμιση της υπηρεσίας προς αυτή την κατεύθυνση.

 

 

Υ.Γ. Ειδικά τα 7 ευρώ για 2 gb είναι…. Και πανάκριβο και εκτός αγοράς. Ας το κάνουν όπως στο Spotify… 5 ευρώ unlimited data για αυτή την υπηρεσία.

Υ.Γ.2: Αναρωτιέμαι… BETA Testers δεν θα πάρουν ΠΟΤΕ οι Ελληνικές εταιρείες… ή έστω beta testers που να κάνουν αυτό που πρέπει… και να μην είναι εσωτερικό προσωπικό…. Ή ξένοι με το άθλημα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα Lenovo A7-50 (Α3500) η εφαρμογή δεν μπορεί να στείλει το SMS. Το τάμπλετ στέλνει κανονικά SMS, πχ στο 1314 για το υπόλοιπο σε ευρώ που έχει η κάρτα, η εφαρμογή του OTE TV GO όμως έχει πρόβλημα και δεν μπορεί. Αναμένω λύση από τον ΟΤΕ το γρηγορότερο δυνατόν.

Από το WiFi του σπιτιού μου που έχω το OTE TV μέσω ADSL η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! χθες παρελαβα αυτο εδω http://www.e-shop.gr/tablet-crypto-q8001-8-ips-quad-core-8gb-3g-wifi-gps-bt-fm-android-44-black-p-PER.903269

και να ενημερωσω οτι εχει επεξεργαστη mtk8382. επαιξε κανονικα η εφαρμογη , το tablet εστειλε sms και το streaming ανοιξε κανονικα!

μαλλον ειναι σε συγκεκριμενα μοντελα mediatek το προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

το σημαντικότερο είναι που δεν με αφήνει να το χρησιμοποιήσω αν δεν έχω cosmote. Πράγμα απαράδεκτο. Θες να πάρεις νταβατζιλίκι τα 7 ευρώ το μήνα για να έχω οτε tv στο κινητό μου? δεκτό. κάνε χρέωση στο λογαριασμό μου οτε tv και άσε με να το δώ με όποια σύνδεση θέλω.
Link to comment
Share on other sites

το σημαντικότερο είναι που δεν με αφήνει να το χρησιμοποιήσω αν δεν έχω cosmote. Πράγμα απαράδεκτο. Θες να πάρεις νταβατζιλίκι τα 7 ευρώ το μήνα για να έχω οτε tv στο κινητό μου? δεκτό. κάνε χρέωση στο λογαριασμό μου οτε tv και άσε με να το δώ με όποια σύνδεση θέλω.

 

Που το είδες γραμμένο ότι για να δεις στο κινητό σου πρέπει να πληρώσεις 7 ευρώ ;;; Αν θες να δεις μέσω data θα πληρώσεις τα data της cosmote και οχι τρίτης εταιρείας...πράγμα απολύτως φυσιολογικό !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Που το είδες γραμμένο ότι για να δεις στο κινητό σου πρέπει να πληρώσεις 7 ευρώ ;;; Αν θες να δεις μέσω data θα πληρώσεις τα data της cosmote και οχι τρίτης εταιρείας...πράγμα απολύτως φυσιολογικό !!!

 

Δηλαδή αν η Vodafone εξαγοράσει το nova εγώ θα παψω να βλέπω το novago που έχω απο το COSMOTE broadband που κατέχω και θα μου επιβάλλει να πάρω broanband της Vodafone σύμφωνα με το σκεπτικό σου,αυτό εγώ δεν το θεωρώ φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα πηρα τηλ στο 13888 και επειδη εχω OTE TV μεσω δορυφορου με ρωτησε αν εχω καποιο κινητο cosmote , ειπα εχω ενα καρτοκινητο εδωσα το νουμερο και το νουμερο του κανονικου μου κινητου (F2G) και ειπε μεσα σε 24 ωρες θα μου στειλει κωδικους που θα μπορω μεσω wifi παροτι εχω forthnet σπιτι να βλεπω !!! Μηπως αλλαξαν κατι ?? θα δω σε 1-2 μερες !!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...