Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και εγώ είχα υποψιαστεί ότι πρόκειται για hubby παρά για πρακτικότητα. Αν και ξυρίζομαι κάθε μέρα ή έστω κάθε δεύτερη μέρα, όντως είχα αρκετούς ερεθισμούς. Λίγο οι φίλοι, λίγο το κόστος για τα ανταλλακτικά, άφησα την gilette και δοκίμασα μια φθηνή braun. Όντως νιώθω πολύ καλύτερα την επιδερμίδα μου. Το μόνο που φοβάμαι είναι αν κάθε χρόνο πχ χρειάζεται να αγοράζω καινούρια μηχανή, είτε επειδή φθάρθηκε η κεφαλή ή γενικά χρειάζομαι κάτι καλύτερο.
...Να είσαι καλά!Ό,τι γνωρίζουμε από ίδια πείρα το καταθέτουμε..Εμένα την ηλεκτρική μου την είχαν συστήσει για να στρώσω δέρμα από όταν μπήκα στην εφηβεία..Αγοράζοντας ξυριστική θα αναγκαστείς να αλλάζεις τις κεφαλές μόνο κάθε τόσο που σου λένε τα manuals της εκάστοτε συσκευής..Προσωπική γνώμη πάντως:Αν δεν σου σπάσει το πλέγμα στις Braun(η πρώτη μου ξυριστική ήταν Βraun η 5614 Flex Xp και βγήκε πολύ αξιόπιστη ακόμα δουλεύει άψογα από το 2003 που την είχα πάρει) και την καθαρίζεις συχνά δεν χρειάζεται άμεσα αλλαγή και ας περάσει το 18 μηνο που συνιστούν αυτοί...Επίσης βάζεις και λίγο από το λάδι που λογικά στην Βraun σου θα υπάρχει μέσα στο κουτί..Γράφει και στο manual κάθε πόσο θα το κάνεις και πώς. Εδώ δυστυχώς είναι που μπαίνει και ο παράγοντας συντήρηση,αλλά και δυστυχώς οι υψηλές τιμές για τις ανταλλακτικές κεφαλές.Βλέπεις όλες οι εταιρείες είτε σε Disposable ξυραφάκια,είτε σε συστήματος (Fusion,κ.λ.π) είτε και σε ηλεκτρικές ξυριστικές, κέρδος θέλουνε..Πάραυτα το μόνο μείον της ηλεκτρικής -για μένα- είναι μόνο ο θόρυβος που κάνουν (η philips που πήρα πριν 2 μήνες είναι μια χαρά δεν ενοχλεί καθόλου) και το γεγονός ότι είναι ακριβούτσικες οι πολύ καλές(Π.χ σειρά 7 ή 9 της Braun και οι αντίστοιχες της Philips).Όλες οι μηχανές οι ηλεκτρικές, εκτός από κάτι πολύ φθηνές, ξυρίζουν το ίδιο, απλά η διαφορά τους είναι στα μοτέρ που ενσωματώνουν και στην τελική στο συνολικό χρόνο που θα κάνεις για να ξυριστείς. Edited by x+y=z
Link to comment
Share on other sites

Α νόμιζα ότι οι κεφάλες για τις ηλεκτρικές ξυριστικές είναι κάτι πολύ σπάνιο... Βρήκα ακόμη και για την δική μου (link). Αν και μάλλον πρώτα θα ανέβω κατηγορία και μετά θα αγοράσω κεφαλή.

 

Αν και είμαι υπερευχαριστημένος για 40ευρώ με την σειρά 1, ωστόσο πάντα θα υπάρχουν 3-4 τρίχες από εδώ και από εκεί, που δεν θα τις πιάνει από καμία γωνία!! Η κεφαλή της σειράς 9 τουλάχιστον οπτικά μοιάζει πολύ αποτελεσματική! :)

Link to comment
Share on other sites

Α νόμιζα ότι οι κεφάλες για τις ηλεκτρικές ξυριστικές είναι κάτι πολύ σπάνιο... Βρήκα ακόμη και για την δική μου (link). Αν και μάλλον πρώτα θα ανέβω κατηγορία και μετά θα αγοράσω κεφαλή.

 

Αν και είμαι υπερευχαριστημένος για 40ευρώ με την σειρά 1, ωστόσο πάντα θα υπάρχουν 3-4 τρίχες από εδώ και από εκεί, που δεν θα τις πιάνει από καμία γωνία!! Η κεφαλή της σειράς 9 τουλάχιστον οπτικά μοιάζει πολύ αποτελεσματική! :)

Ναι καθώς είναι χρόνια διαφορά τεχνολογίας το ένα μοντέλο από το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

..Όχι εκ πρώτης,καθώς με ηλεκτρική μόνο αν την αφήσεις στο ίδιο σημείο πολύ ώρα μπορεί να κοπείς(απίθανο δηλαδή να συμβεί ) ! H ηλεκτρική είναι ό,τι πιο φιλικό για την επιδερμίδα αν ξυρίζεσαι κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα! Eπειδή έχω ασχοληθεί με το "λεγόμενο" παραδοσιακό ξύρισμα με ξυραφάκια ασφαλείας Μerkur και άλλες μάρκες θέλω να σου πω ότι είναι μια παγκόσμια κοινότητα που ασχολείται ως hobby με αυτό και στην τελική ξοδεύουν τεράστια ποσά αγοράζοντας σταδιακά και δεύτερη double edge (DE)μηχανή και τρίτη και τέταρτη και κρέμες ξυρίσματος, λοσιόν κ.α μετά κάνουν και την εναλλαγή(rotation) ανάλογα με την μέρα ξυρίσματος...Στο Youtube και σε site υπάρχουν τεράστιος όγκος δεδομένων που μπορείς να δεις τα πάντα σχετικά.Πάντως ποτέ μα ποτέ μια μηχανή ηλεκτρικη δεν μπορεί να ξυρίσει όπως ένα ξυράφι σαν τα gilette ή τα DE τύπου Μερκούρ καθως δεν μπορεί να κόψει τόσο βαθιά!Αν θέλεις και χωρίς ερεθισμούς εκτός του βάθους τότε θέλει χρόνο εξοικείωσης και κυρίως προετοιμασίας του δέρματος που θα δεις αν δεις τα βίντεο.Αν πας χωρίς προετοιμασία με ζεστό νερό πριν,ή preshave λοσιόν ,τότε συνήθως θα κατακοπείς!!Επίσης θέλει προσοχή τεράστια το DE καθώς κάνεις γωνία 30 μοίρες με το ξυράφι όχι δηλαδή όπως τα fusion που το ξυράφι έχει έτοιμη την κλίση από μόνο του.. Χρειάζεται τεράστια προσοχή και αργές μικρές κινήσεις κάθε φορά και αμέσως ξέπλυμα στο ξυράφι και αν χρειαστεί αφρός (όχι έτοιμος σε τενεκέ) από σαπούνι ειδικό (υπάρχουν όλα στα αντίστοιχα σάιτ) με πινέλο (πάντα!).Μετά από 10+ ή περισσότερα ξυρίσματα ίσως δεις το καλό ξύρισμα!Το ηλεκτρικό από την άλλη πλευρά είναι το καλύτερο αλλά θέλει κάθε μέρα για να φαίνεσαι φρεσκοξυρισμένος!

Καλή επιτυχία!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και εγώ είχα υποψιαστεί ότι πρόκειται για hubby παρά για πρακτικότητα. Αν και ξυρίζομαι κάθε μέρα ή έστω κάθε δεύτερη μέρα, όντως είχα αρκετούς ερεθισμούς. Λίγο οι φίλοι, λίγο το κόστος για τα ανταλλακτικά, άφησα την gilette και δοκίμασα μια φθηνή braun. Όντως νιώθω πολύ καλύτερα την επιδερμίδα μου. Το μόνο που φοβάμαι είναι αν κάθε χρόνο πχ χρειάζεται να αγοράζω καινούρια μηχανή, είτε επειδή φθάρθηκε η κεφαλή ή γενικά χρειάζομαι κάτι καλύτερο.

 

Φυσικα και δεν ειναι μονο χομπι. Δε με ενδιαφερει το χομπι. Τα ξυραφακια ασφαλειας ειναι σαφεστατα οικονομικοτερη λυση απο τα ξυραφακια "μιας" χρησης, προσφερουν πολυ βαθυτερο ξυρισμα με πολυ λιγοτερους ερεθισμους και σαφως οι ηλεκτρικες μηχανες δε φτανουν σε ποιοτητα το ξυρισμα. Εχω επισης δοκιμασει και απο τα 3 και δεν υπαρχει συγκριση. Και με το ξυραφακι τα νιωθω και πιο μαλακα οταν βγαινουν που ειναι λογικο αφου κοβουν σωστα τη τριχα: http://i.imgur.com/fkkn3.jpg

 

Ναι θελει συνηθεια καμια 10ρια ξυρισματα, ναι θελει λιγο παραπανω χρονο, κανα 10λεπτο συνολο η λιγο λιγοτερο αν ξυριστεις μετα το ντουζ, αλλα εχεις και μεγαλη ποικιλια λεπιδων αναλογα το δερμα σου, τα γενια σου, τον χρονο σου και το ποσο βαθυ ξυρισμα θες, εχεις λεπιδες που αντεχουν 3-4+ ξυρισματα που κοστιζουν 8-25 λεπτα η μια

 

Για μενα θα ηταν λαθος να περασει η ιδεα οτι ειναι μονο για χομπι

 

http://www.menscience.com/Pros-and-Cons-Electric-Razors-vs-Manual-Razors-vs-DE-Razors_ep_209.html

https://www.badgerandblade.com/forum/threads/electric-shaver-vs-safety-razor.306237/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@pgetsopoulos, έχω να σου κάνω μια καθοριστική ερώτηση: Η γυναίκες καταλαβαίνουν την διαφορά; Γιατί όλα για αυτές τα κάνουμε, σε αντίθεση βεβαία με τις ίδιες που περιποιούνται πρωτίστως για το μεταξύ τους! :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 χρόνια το έχω γυρίσει σε straight razor. To learning curve είναι ένα θέμα αλλά το αποτέλεσμα δεν συγκρίνεται με οποιοδήποτε άλλο τρόπο ξυρίσματος. Είναι να μην κοπείς όμως...
Link to comment
Share on other sites

Αν συνηθισεις και παρεις κοφτερη λεπιδα (γιατι αν την παρεις σαν αρχαριος, τοτε απο μακρια θα φαινεται διαφορα :p) ναι υπαρχει μεγαλη διαφορα, μετα εισαι BBS: Baby Butt Smooth

 

Και σε συγκριση με ηλεκτρικη, θα ακουσεις σαφως λιγοτερα "αχ με τσιμπας" οταν βγουν οι τριχες :lol:

 

Straight razor? Nice! Δε νομιζω να το επιχειρησω ποτε προσωπικα βεβαια...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο παππους μου ξυριζόταν μια ζωη με αυτο, ποτέ δεν είχε κοπεί. Μάλιστα, ξυριζόταν μέχρι που πέθανε (στα 101) και το δερμα του ηταν σαν του μωρου. Ο αδερφος του ηταν oldschool μπαρμπερης και του ειχε δειξει τη σωστη τεχνικη.

 

Δυστυχώς, ποτέ δεν τον ρώτησα σχετικά. Μέχρι πριν 3 χρόνια ξυριζόμουν με μια Braun Series 7 του 2006.

 

Έχω δοκιμάσει το Philips OneBlade Pro και έχω μείνει ευχαριστημένος, σίγουρα καλύτερη από disposable ξυραφάκια αλλά την Dovo δεν την αλλάζω και ας κάνω 5 λεπτά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ναι, αλλα δεν με εμπιστευομαι :p Εδω κατακοβομαι με τα απλα ξυραφακια, δεν ειμαι για τετοια. Respect σε οποιον το κανει ομως!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, έχω πολύ σκληρά και πυκνά γένια. Τα απλά ξυραφάκια βγαίνουν off στο πρώτο ξύρισμα. Mε safety razor χρειάζονται πολλαπλά περάσματα και το δέρμα ερεθιζόταν εξαιρετικά.

 

Με την Braun είχα φτάσει στο σημείο να αλλάζω κεφαλή μια φορά το χρόνο αλλά τουλάχιστον δεν ερέθιζε το δέρμα, όμως ήθελε πολύ χρόνο το ξύρισμα.

 

Με το ξυράφι κάνω τον ίδιο χρόνο με την Braun, όμως το ξύρισμα είναι βαθύτερο, ποιο ομοιόμορφο και λόγω της προετοιμασίας και της αποθεραπείας το δέρμα είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Το κόστος είναι upfront, καθώς αν επενδύσεις σε καλό ξυράφι και το χειρίζεσαι σωστά, παίζει να κρατήσει μια ζωή. Τα λοιπά αναλώσιμα (pre- και after treatment λίγο πολύ έχουν σταθερό κόστος σε βάθος χρόνου). Μιλάμε για 15 με 20 λεπτά στο ξύρισμα, αν θες να γίνει σωστά. Το 3λεπτο ξύρισμα του στρατου δεν παίζει με το ξυράφι. Φυσικά, είναι μην κοπείς. Πολλοί το εγκαταλείπουν ως μέθοδο με το πρώτο βαθύ κόψιμο (δικαιολογημένα).

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις πάλι για ξυράφι πάντως, πάρε εφόσον είσαι εξοικειωμένος λεπίδες της Feather (Hi-steel νομίζω τις λέει), για πυκνά γένια + πιο aggressive ξυράφι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:cool: - οσοι θελετε κα ναθετε να ξυριζεστε με Straight Razor αγοραστε πρωτα μια Shavette και καντε δοκιμες με αυτην, οποιος παει κατ'ευθειαν στα βαθεια θα απογοητευθει συν οτι θα χασει πολλα λεφτα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ετοιμάζομαι να αγοράσω το πρώτο μου safety razor και μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει στα παρακάτω, σαν ιδανικότερες επιλογές για κάποιον αρχάριο.

 

1. https://www.thetwobarbers.com/edwin-jagger-ksyrafi-asfaleias-de-mayro-kai-xromio-pps-r356crsr-0754-el

 

2. https://www.wellshaved.gr/r41-twist-muhle-safety-razor-closed-comb

 

3. https://www.thetwobarbers.com/edwin-jagger-ksyrafi-asfaleias-xromioy-de89-pps-de89bl-0741-el

 

4. https://www.wellshaved.gr/parker-91r-closed-comb-safety-razor

 

Ποιο από τα παραπάνω μου προτείνετε σαν ιδανικότερη επιλογή;

 

Επίσης μεταξύ after shave lotion και after shave balm τι να επιλέξω;

 

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ μόνο aftershave balm και δεν ξέρω αν σε κάτι υπερτερεί το aftershave lotion.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να αγοράσω το πρώτο μου safety razor και μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει στα παρακάτω, σαν ιδανικότερες επιλογές για κάποιον αρχάριο.

 

2. https://www.wellshaved.gr/r41-twist-muhle-safety-razor-closed-comb

 

Ποιο από τα παραπάνω μου προτείνετε σαν ιδανικότερη επιλογή;

 

:blink: - απλως ΞΕΧΝΑ την R41 γιατι θα κατακοπεις,δεν κανει για σενα που εισαι καινουργιος

οι αλλες ειναι ιδιες,η λαβη χρωμιου θα γλυστραει ενω η Parker ειναι ενα σκαλι κατω απο θεμα ποιοτητας μεταλλου

την κεφαλη να κοιτας πρωτα,μην σε παρασυρει το εφε της λαβης πχ ακριβο ξυλο με σφραγιδα επανω κλπ γιατι πληρωνεις την μοστρα (!)

 

 

Επίσης μεταξύ after shave lotion και after shave balm τι να επιλέξω;

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ μόνο aftershave balm και δεν ξέρω αν σε κάτι υπερτερεί το aftershave lotion.

 

;) - το οινοπνευμα κανει την διαφορα,σε αλλους αρεσει ενω αλλους τους ενοχλει το τσουξιμο και το "τσιτωμα" μετα

κοιτα να εχει Aloe Vera μεσα,κανει πολυ καλο στο δερμα και δεν τσουζει,ειναι ηπιο

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια που να την θεωρείς καλύτερη από τις παραπάνω που ανέφερα για κάποιον που τώρα θα ξεκινήσει με safety razor, ή έστω ποιοτικότερη;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα "πακετάκι" αρχαρίου για Safety Razor?Λέω να κάνω ένα δωράκι στον εαυτό μου :p

 

Δεν έχω κάποιο δερματικό θέμα ή γενικά προβλήματα με τα κοινά ξυραφάκια.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα με την Mercur 34c HD και δηλώνω πλήρως ικανοποιημένος, Omega 49 πινέλο, Taylor of Old Bond Street αφρό και για ξυραφάκια είχα πάρει διάφορα για δοκιμη

 

Πήρα τα Astra Superior Platinum (νομίζω τα καλύτερα για ευαίσθητο δέρμα ή πρώτα ξυρισματα), Wilkinson (δε με συγκίνησαν), Feather (θεωρούνται τα καλύτερα για βαθύ ξύρισμα και όντως είναι εξαιρετικά. Προσοχή μη κοπειτε βέβαια με αυτό...)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην ρισκάρετε τη ζωή σας άδικα!

Πάρτε μηχανή καλή, άνω του μετρίου με βάση και ανταλλακτικά διαλύματα (περίπου όλα μαζί στα 150-200 ευρώ), να σας βγάλει 3 χρόνια και θα κάνετε απόσβεση. Αυτό έκανα εγώ το 2014 και κανένα πρόβλημα με ερεθισμούς έκτοτε και όλα γίνονται πολύ πιο γρήγορα...

 

My 2c...

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.πριν λίγο πήγα να ξυριστω και διαπίστωσαν οτι ο αφρός μου,τελείωσε.είχε τόση λίγη ποσότητα που ουτε για ζήτω δεν έφτανε.αναγκαστηκα να ξυριστω χωρίς.;)συμπεράσματα.εκανα μια χαρά ξύρισμα.δεν κοπηκα καθόλου με καινούργιο ξυραφακι.τις περισσότερες φορες με αφρό και καινούργιο ξυραφακι κοβομαι.η αλήθεια είναι οτι το βρήκα ποιο βολικό απο το να απλωνω τον αφρό.παίρνεις το ξυραφακι και αρχίζεις.:Dσας έτυχε ανάλογη εμπειρία;η ακόμα και αν το κανει κάποιος επι τουτου,να μας πει επιπτώσεις που μπορεί να υπάρξουν.έγινε ας πούμε χουλκ επειδή δεν χρησιμοποιει αφρό;:lol:

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην ρισκάρετε τη ζωή σας άδικα!

Πάρτε μηχανή καλή, άνω του μετρίου με βάση και ανταλλακτικά διαλύματα (περίπου όλα μαζί στα 150-200 ευρώ), να σας βγάλει 3 χρόνια και θα κάνετε απόσβεση. Αυτό έκανα εγώ το 2014 και κανένα πρόβλημα με ερεθισμούς έκτοτε και όλα γίνονται πολύ πιο γρήγορα...

 

My 2c...

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Καλά δε ξυριζομαστε και με κατανα, τι ρισκο ζωης; :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια,βλεπω εδώ στο γκαλοπ γραφει ειδικο σπρευ. τι είναι;για ριξτε κανα λινκ και για εμας τους ασχετους.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.πριν λίγο πήγα να ξυριστω και διαπίστωσαν οτι ο αφρός μου,τελείωσε.είχε τόση λίγη ποσότητα που ουτε για ζήτω δεν έφτανε.αναγκαστηκα να ξυριστω χωρίς.;)συμπεράσματα.εκανα μια χαρά ξύρισμα.δεν κοπηκα καθόλου με καινούργιο ξυραφακι.τις περισσότερες φορες με αφρό και καινούργιο ξυραφακι κοβομαι.η αλήθεια είναι οτι το βρήκα ποιο βολικό απο το να απλωνω τον αφρό.παίρνεις το ξυραφακι και αρχίζεις.:Dσας έτυχε ανάλογη εμπειρία;η ακόμα και αν το κανει κάποιος επι τουτου,να μας πει επιπτώσεις που μπορεί να υπάρξουν.έγινε ας πούμε χουλκ επειδή δεν χρησιμοποιει αφρό;:lol:

 

Μου έχει τύχει και εμένα, εντάξει δεν είναι και η καλύτερη εμπειρία χωρίς αφρό. Αν έχεις γένια λίγων ημερών παλεύεται και χωρίς επιπτώσεις. Γενικά εγω σε αυτές τις περιπτώσεις βάζω όσο μπορώ αφρό από σαπούνι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και εμένα, εντάξει δεν είναι και η καλύτερη εμπειρία χωρίς αφρό. Αν έχεις γένια λίγων ημερών παλεύεται και χωρίς επιπτώσεις. Γενικά εγω σε αυτές τις περιπτώσεις βάζω όσο μπορώ αφρό από σαπούνι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

το εκανα ακομα μια φορα.δεν κοπηκα.ναι μιλαμε για γενια δυο ημερων.σημερα ξυριστηκα με αφρο και ψιλοκοπηκα:lol:

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και εμένα, εντάξει δεν είναι και η καλύτερη εμπειρία χωρίς αφρό. Αν έχεις γένια λίγων ημερών παλεύεται και χωρίς επιπτώσεις. Γενικά εγω σε αυτές τις περιπτώσεις βάζω όσο μπορώ αφρό από σαπούνι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

 

 

Μια άλλη λύση σε τέτοια περίπτωση αλλα και γενικότερα ειναι το μαλλακτικο μαλλιών. ;)

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...