Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

παιδια κι εγω ελεγα να παρω την cruzer 3 αλλα η γνωμες που διαβαζω στο ιντερνετ ειναι αντιφατικες!Μ αρεσει σαν ιδεα η ξυριστικη μηχανη και δεν θελω και σουπερ βαθυ ξυρισμα,ενα νορμαλ αλλα και να πειραματιζομαι με μουσακια οταν θελω...Οσοι την εχετε τι λετε?αξιζει τα λεφτα της?γιατι 88 ευρω δεν ειναι και λιγα για εναν φοιτητη!

 

Όπως έχω γράψει καμιά δεκαριά φορές (:p), αν την θες για πειραματισμούς, είναι καλή. Για πλήρες ξύρισμα - αν και δεν την έχω δοκιμάσει - έχω την εντύπωση πως δεν θα κάνει καλή δουλειά.

 

Πάντως την χρησιμοποιώ εδώ και 5 περίπου μήνες για αξύριστο look και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. :happy:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για πλήρες ξύρισμα - αν και δεν την έχω δοκιμάσει - έχω την εντύπωση πως δεν θα κάνει καλή δουλειά.

 

εχεις την εντυπωση?αντε ρε συ δοκιμασε την να μας πεις:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

εχεις την εντυπωση?αντε ρε συ δοκιμασε την να μας πεις:lol: :p

 

Και να χαλάσω αυτό το 5 o' clock shadow που με τόσο κόπο έφτιαξα; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απαιχτη τελικα η fusion........δε το συζηταμε.....απλα πιστευω πως η Gillette εφτασε στο τελος προσθεσης λεπιδων στα ξυραφακια της.....δε παει αλλο.Μεχρι εδω καλα ειναι αλλα στο οριο πλεον.....Κανει πιο απαλο και με λιγοτερους ερεθισμους ξυρισμα απο τη Mach 3 που ειχα αλλα και τα ανταλλακτικα της ειναι και λιγο φωτια εδω που τα λεμε.....

Αντε και καλη πρωτομαγια!!!

Link to comment
Share on other sites

τα ανταλλακτικα της ειναι και λιγο φωτια εδω που τα λεμε.....

.

συμφέρει να πάρεις μια ηλεκτρική με αυτές τις 3-4-5 λέπιδες...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ηλεκτρικες ξυριστικες μπορουν ολες να ξυρισουν με διαβαθμισεις??? Δηλ να σου αφηνουν γενια 2,4 ημερων ??? Η τελοσπαντων καποιου ειδους διαβαθμισεις!!! Η μονο σαν και αυτη που αναφερετε πιο πανω (cruzer4)?? Γιατι βρισκω στο ebay αλλες πιο ακριβες και δε λεει να παραω καποια και να μην κανει αυτο που θελω!!!:shifty:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ηλεκτρικες ξυριστικες μπορουν ολες να ξυρισουν με διαβαθμισεις??? Δηλ να σου αφηνουν γενια 2,4 ημερων ??? Η τελοσπαντων καποιου ειδους διαβαθμισεις!!! Η μονο σαν και αυτη που αναφερετε πιο πανω (cruzer4)?? Γιατι βρισκω στο ebay αλλες πιο ακριβες και δε λεει να παραω καποια και να μην κανει αυτο που θελω!!!:shifty:

 

Σίγουρα δεν έχουν όλες οι ξυριστικές μηχανές αυτή τη δυνατότητα. Δεν νομίζω όμως αν βρεις κάποια που να σε ενδιαφέρει και κάνεις ένα search στο Γούγλη, να μην βρεις εάν έχει αυτή τη δυνατότητα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχουν όλες οι ξυριστικές μηχανές αυτή τη δυνατότητα. Δεν νομίζω όμως αν βρεις κάποια που να σε ενδιαφέρει και κάνεις ένα search στο Γούγλη, να μην βρεις εάν έχει αυτή τη δυνατότητα...

 

Ξερεις τι, βλεπω τις πιο ακριβες πχ και λενε deeper shave κλπ αλλα για τισ μονες που λεει οτι μπορεις να κανεις δικα σου ξυρισματα (στυλ) ειναι κατι λιγοτερο ακριβες σαν και αυτη που αναφερεται πιο πανω!!! Το θεμα ειναι μην παω και δοσω 100+ ευρω για να παρω κατι που δεν κανει τη δουλεια αυτης με τα 60!!! Δηλ αν καποιος εχει αλλη μηχανη ξυρισματος (που δεν αναφερει για trim) απλα να μας πει αν μποει να ξυρισει με διαφορες διαβαθμισεις...:worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγώ πάντως πουλάω την ελάχιστα χρησιμοποιημένη cruzer 3 που έχω.

έχω βαρβάτα γένια και κατάλαβα (αφού χρησιμοποίησα και philips) ότι οι ξυριστικές δεν είναι για μένα.

όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει μήνυμα.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή πρέπει να είμαι πάντα στην τρίχα έχω χρησιμοποιήσει παρά πολλούς αφρούς και gel αλλά έχω διαπιστώσει ότι ο καλύτερος συνδυασμός είναι nivea αφρός + gillette ξυράφι!
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πουλάω την ελάχιστα χρησιμοποιημένη cruzer 3 που έχω.

έχω βαρβάτα γένια και κατάλαβα (αφού χρησιμοποίησα και philips) ότι οι ξυριστικές δεν είναι για μένα.

όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει μήνυμα.

 

Και εγω σχεδον παρηγγειλα τη συγκεκριμενη αλλα κατεληξα σε trimmer γιατι διαβασα οτι δε μπορει να ανταπεξελθει σε διαφορετικα μηκη γενιου η cruzer 3!!! :shifty:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

agnoste εχω Cruzer και αυτο που λες δεν ισχυει διοτι υπαρχει η δυνατοτητα να επιλεξεις σκαλα για μηκος. βεβαια εγω τελευαται και μετα απο ενα χρονο που την εχω παρατηρω οτι σα να μη κοβει πλεον καλα το εξαρτημα για τα γενια. συγκεκριμμενα επειδη τη χρησιμοποιω για να παιρνω και το κεφαλι, μου παιρνει μια ωρα για να τελειωσω ενω μια κουρευτικη των 10 ευρω που ειχα παρει απο τα Praktiker κοβει τελεια και με ενα περασμα αλλα δυστυχως δεν κοβει στα 3 mm οπως κοβει η cruzer. yparxei beard trimmer που να κοβει στα 3 mm? εχει παρατηρησει κανεια αλλος οτι η Cruzer του δε κοβει πλεον καλα τα γενια?
Link to comment
Share on other sites

agnoste εχω Cruzer και αυτο που λες δεν ισχυει διοτι υπαρχει η δυνατοτητα να επιλεξεις σκαλα για μηκος. βεβαια εγω τελευαται και μετα απο ενα χρονο που την εχω παρατηρω οτι σα να μη κοβει πλεον καλα το εξαρτημα για τα γενια. συγκεκριμμενα επειδη τη χρησιμοποιω για να παιρνω και το κεφαλι, μου παιρνει μια ωρα για να τελειωσω ενω μια κουρευτικη των 10 ευρω που ειχα παρει απο τα Praktiker κοβει τελεια και με ενα περασμα αλλα δυστυχως δεν κοβει στα 3 mm οπως κοβει η cruzer. yparxei beard trimmer που να κοβει στα 3 mm? εχει παρατηρησει κανεια αλλος οτι η Cruzer του δε κοβει πλεον καλα τα γενια?

 

Πάρε ανταλλακτικό κάνει νομίζω γύρω στα 8 ευρώ, την έχει το αγόρι μου και το έχει αλλάξει 2 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ανταλλακτικό κάνει νομίζω γύρω στα 8 ευρώ, την έχει το αγόρι μου και το έχει αλλάξει 2 φορές.

 

Που μπορείς να βρεις τα ανταλλακτικά;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από ένα μαγάζι στην Πανόρμου, που πουλάει διαφορα ανταλλακτικά π.χ. για ηλεκτρικές σκούπες κ.α., προφανώς όλα αυτά τα μαγαζιά θα έχουν για τις ξυριστικές.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από ένα μαγάζι στην Πανόρμου, που πουλάει διαφορα ανταλλακτικά π.χ. για ηλεκτρικές σκούπες κ.α., προφανώς όλα αυτά τα μαγαζιά θα έχουν για τις ξυριστικές.

 

Aham. Θενκ γιου! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εγω δεν αναφερομαι στο εξαρτημα ποου ειναι για ξυρισμα αλλα στο ανταλλακτικο για τα μουσια. αυτο λεω οτι δεν κοβει καλα. αυτο μπορω να το αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

agnoste εχω Cruzer και αυτο που λες δεν ισχυει διοτι υπαρχει η δυνατοτητα να επιλεξεις σκαλα για μηκος. βεβαια εγω τελευαται και μετα απο ενα χρονο που την εχω παρατηρω οτι σα να μη κοβει πλεον καλα το εξαρτημα για τα γενια. συγκεκριμμενα επειδη τη χρησιμοποιω για να παιρνω και το κεφαλι, μου παιρνει μια ωρα για να τελειωσω ενω μια κουρευτικη των 10 ευρω που ειχα παρει απο τα Praktiker κοβει τελεια και με ενα περασμα αλλα δυστυχως δεν κοβει στα 3 mm οπως κοβει η cruzer. yparxei beard trimmer που να κοβει στα 3 mm? εχει παρατηρησει κανεια αλλος οτι η Cruzer του δε κοβει πλεον καλα τα γενια?

 

Ναι δεν το διευκρινισα καλα....κοβει σε διαφορα μηκη αλλα απ οσα διαβασα γενικα δεν τα παει καλα με πολλες δυσκολες περιοχες του προσωπου οπου πρεπει να περασεις 10 φορες κλπ....Οποτε trimmer πηρα ενα philips norelco και ειμαι ευχαριστημενος κατα 70% :worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

agnoste πες μου λιγο ποιο μοντελο τις philips πηρες ακριβως, ποσο κοστισε και για ποιο λογο εισαι ικανοποιημενος μονο κατα 70%. φυσικα οποιος αλλος ξερει καποιον καλο trimmer που να κοβει ομως γυρω στα 1,5- 2 mm ας προτεινει,
Link to comment
Share on other sites

agnoste πες μου λιγο ποιο μοντελο τις philips πηρες ακριβως, ποσο κοστισε και για ποιο λογο εισαι ικανοποιημενος μονο κατα 70%. φυσικα οποιος αλλος ξερει καποιον καλο trimmer που να κοβει ομως γυρω στα 1,5- 2 mm ας προτεινει,

 

Ειναι η NORELCO T980 TURBO VACUUM TRIMMER και κοβει απο 1,5 εως 9 χιλιοστα!!! Για full χρησιμοποιω ξυραφι!!! Κοιταξε , για το 70% απλα περιμενα οτι θα κοβει πολυ πιο ευκολα σε δυσκολες περιοχες αλλα πρεπει να την περασεις 2-3 φορες!!! Απλα ειχα αλλες προσδοκιες και περισσοτερες απο αυτες που τελικα προσφερει...:)

 

Την τιμη ξεχασα...κατι λιγοτερο απο 50€

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι περιπου η ιδια, απλως εμενα εχει και απορροφηση για τις τριχες ωστε να μην πεφτουν κατω γιατι βαριεμαι ελεινα να καθαριζω μετα...:p
:tease:
Link to comment
Share on other sites

diavazontas to topic

piga simera to mesimeri kai pira mia cruzer 3

i xrisi pou tin ithela einai poli psilo trimming sto kefali kai prosopou

megethous 1 meras px

 

distixos :( den me volepse idika gia to piso meros tou kefaliou pou den evlepa :ninja:

san ksiristiki kani poli kali doulia san na ta perna me ksirafi

den ixa ksanadokimasi ksiristiki mixani mono koureutiki trimmer

den einai auto pou xriazome

opote ean endiaferete kanis

=>

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1922091

http://www.mourmour.gr/upload/iphone_court.thumbnail.jpg I-phone FTW
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά γεια σας... υπάρχει κάποια καλή ξυριστική μηχανη να μου προτείνεται να κανει καλο τριμινγκ και στο στήθος? γιατί κυριως και για εκει ενδιαφέρομαι και όχι μονο πρόσωπο...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...