Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Θελω να αγορασω την braun cruzer 4.Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει σε πολλα καταστηματα.

Την βρηκα μονο στο pixmania αλλα δεν γινεται πληρωμη με αντικαταβολη.Ξερετε κανενα αλλο καταστημα online ή οχι που να την εχει?

 

Ψάξε το στο Skroutz.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γυρεύω να αγοράσω μια μηχανή που εκτός από κανονικό ξύρισμα να μπορεί να κάνει και trim (μάλλον κυρίως trim)

έχετε καμιά να προτείνετε? βγήκε τελευταίως καμια καλή ?

 

η braun cruzer 4 φαινεται καλή..

Link to comment
Share on other sites

Γυρεύω να αγοράσω μια μηχανή που εκτός από κανονικό ξύρισμα να μπορεί να κάνει και trim (μάλλον κυρίως trim)

έχετε καμιά να προτείνετε? βγήκε τελευταίως καμια καλή ?

 

η braun cruzer 4 φαινεται καλή..

 

Αν θες και ξύρισμα οι επιλογές περιορίζονται. Αν θες trimmer, καλύτερα να πάρεις μια καλή κουρευτική, θα κάνεις τη δουλειά σου καλύτερα, ευκολότερα, γρηγορότερα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά , σε 2 μήνες μπαίνω φαντάρος και θέλω να πάρω μια ηλεκτρική μηχανή για ξύρισμα γιατί με το ξυραφάκι ερεθίζομαι αρκετά (ακόμα και με την fusion power).

 

Τη θέλω όμως και για trimming ώστε όταν βγώ να μπορώ να αφήνω γένια 1-2 ημερών (όπως κάνω και τώρα με μια φθηνή κουρευτική των 10 ευρώ από το Praktiker , η οποία ομολογώ κάνει καλή δουλεία αλλά δεν ξυρίζει)

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποια ? Σκεφτόμουν την Cruzer4 αλλά διάβασα στο thread κάποια αρνητικά σχόλια από αρκετούς και είπα να το ψάξω λίγο...:worry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξης..ξυριζομαι με ξυριστικη μηχανη&οπως ολοι ακολουθω μια γραμμη!ομως καποτε μου ειχε ξεφυγει λιγο(ή ισως να βγηκαν μονες τους)λιγο πανω απο το μαγουλο!αποτελεσμα η γραμμη που θα επρεπε να κανουν οι τριχες να κανει καποια στιγμη μια καμπυλη προς τα πανω,μικρη μεν διακριτη δε:(!παλια τις ειχα κοψει κανα δυο φορες αλλλα παει καιρος που δεν τις κοβω!αυτο αφορα&τα δυο μαγουλα!οποτε τωρα τι κανω?το αφηνω ετσι?υπαρχει κανενας τροπος να τις κοψω χωρις να ξαναβγουν?εκτος απο αποτριχωση γιατι δεν παιζουν λεφτα;)
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια να ρωτησω και γω κατι! H braun cruzer 4 χρησιμοποιειται σαν ξυριστικη μηχανη εκτος απο trimming?ΤΗν αγορασα και δεν ξερω να τη χρησιμοποιησω για να ξυριστω!Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω και γω κατι! H braun cruzer 4 χρησιμοποιειται σαν ξυριστικη μηχανη εκτος απο trimming?ΤΗν αγορασα και δεν ξερω να τη χρησιμοποιησω για να ξυριστω!Καμια ιδεα?

 

Δεν γράφει στις οδηγίες χρήσης τον τρόπο; :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πήρα κι εγώ την Cruzer4 .

Στην αρχή δοκίμασα το Trimming και έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος από το μήκος και μάλιστα σε ελάχιστο χρόνο και με ένα πέρασμα.

 

Lazarus μόλις διάβασα το post σου είπα να δοκιμάσω και το ξύρισμα...

Η μηχανή ξυρίζει κανονικά ,απλά πρέπει να την χρησιμοποιήσεις χωρίς καμία από τις κεφαλές της .

Βέβαια , δεν μπορώ να πώ ότι το ξύρισμα με ικανοποίησε καθώς αφήνει αρκετές τρίχες και χρειάζεται πολλά περάσματα για να πείς ότι είσαι ΚΑΛΑ ξυρισμένος (βλ. στρατός) και στο τέλος πρέπει να βάλεις και λίγο ξυραφάκι για κάτι ψιλά...:(

Ίσως να φταίνε τα πολύ σκληρά γένια μου ... :confused: τι να πώ ?

Την επόμενη θα δοκιμάσω να ξυριστώ με gel ξυρίσματος για να δώ μήπως είναι καλύτερα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η σειρα cruzer ειναι επιεικως απαραδεκτη οσον αφορα το ξυρισμα.

Πολυ απλα ΔΕΝ ξυριζει, θελει 100 περασματα και παλι αφηνει τριχες. Ειχα φτασει να ειμαι στο μπανιο 15 λεπτα για να ξυριστω επαρκως και εβγαινα με πονοκεφαλο απο το μπζζζζζ στο κεφαλι μου! Τα πιο πεταμενα λεφτα (εκανε και 85 ευρω!) που εχω δωσει..

Την χαρισα στον πεθερο μου (ουτε αυτος καταφερε να ξυριστει) και πηρα μια Philips HQ7140, απο το Carrefour με μονο 49 ευρω (το mediamarkt την εχει 104 ευρω!!). Η μερα με τη νυχτα σε ταχυτητα και σε ποιοτητα ξυρισματος...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

σαν το ξυραφι τιποτα.

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ χρησιμοποιώ τη Wilkinson Quattro και είμαι πολύ ικανοποιημένος! Ξυρίζει τέλεια! Ξυρίζομαι κάθε μέρα ή το πολύ μέρα παρά μέρα.

Εσείς πόσο συχνά ξυρίζεστε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τη Wilkinson Quattro και είμαι πολύ ικανοποιημένος! Ξυρίζει τέλεια! Ξυρίζομαι κάθε μέρα ή το πολύ μέρα παρά μέρα.

Εσείς πόσο συχνά ξυρίζεστε;

 

Ανα βδομάδα τον χειμώνα

 

ανά 2-3 μέρες το καλοκαίρι (λόγω ζέστης)

Link to comment
Share on other sites

Sensor Excel 3 και Nivea αφρος ή πρασινο σαπουνι και πινελο!αναλογα την ορεξη!Το πινελο εχει και αυτο τη χαρη του!
Η γνώση είναι για όλους
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για trimming τι ειναι καλυτερο??

Μια ξυριστικη που εχει τετοια δυνατοτητα ή κουρευτικη οπως πολλοι λενε???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για trimming τι ειναι καλυτερο??

Μια ξυριστικη που εχει τετοια δυνατοτητα ή κουρευτικη οπως πολλοι λενε???

 

Εξαρτάται από το πόσο θες το trimming. Λ.χ. εγώ που έχει να ξυριστώ 1-2 χρόνια, πήρα κουρευτική και βρήκα την υγεία μου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα five o'clock shadow....;);)

 

Η κουρευτικη δε δημιουργει προβλημα με το δερμα στο προσωπο ετσι???

Αν επιτρεπεται ποια κουρευτικη εχεις?

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πόσο θες το trimming. Λ.χ. εγώ που έχει να ξυριστώ 1-2 χρόνια, πήρα κουρευτική και βρήκα την υγεία μου...

 

Δεν σε φαγουρίζουν τα γένια;;;

Πάνω από μια εφτομάδα ενιμπορώ να τα αντέξω...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα five o'clock shadow....;);)

 

Η κουρευτικη δε δημιουργει προβλημα με το δερμα στο προσωπο ετσι???

Αν επιτρεπεται ποια κουρευτικη εχεις?

 

Προσωπικά δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Κι εγώ 5 o' clock shadow έχω... :)

 

Δεν σε φαγουρίζουν τα γένια;;;

Πάνω από μια εφτομάδα ενιμπορώ να τα αντέξω...

 

Κοίτα, τα trimmάρω περίπου μία φορά την εβδομάδα, το λιγότερο ανά πέντε μέρες, το πολύ ανά οκτώ. Οπότε δεν έχω πρόβλημα, αλλά όταν περάσει η εβδομάδα η αλήθεια είναι ότι λίγο με ενοχλούν, αλλά όχι έντονα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω ξυραφακι gillette fusion κ jel gillete. Κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος! Φυσικα παντα κ after shave!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...