Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

για το προσωπο δεν εχω ακουσει..αλλα για το σωμα μου ειναι απολυτα φυσιολοκικο,κι εγω με κερι κανω xD
Link to comment
Share on other sites

Πωπω πολλες κουνιστρες μαζευτικαν....:*

πλακα κανω:p

 

παντως και για το σωμα δεν εχω ακουσει οτι χρησιμοποιουν κερι οι αντρες... μονο τζελ.:worry:

αρκετοι φιλοι και γνωστοι μου χρησιμοποιουν τζελ (εγω δεν κανω αποτριχωση στο σωμα:p).

 

η μηχανη ειναι περισσοτερο για να διατηρεις ενα ωραιο μουσι... για τα υπολοιπα ξυραφακι:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αποτρίχωση με κερί σε στήθος και πλάτη είναι πολύ συνηθισμένο πλέον. Γίνεται από πολλούς άντρες σε πληθώρα ηλικιών!

Και σίγουρα στο σώμα το κερί είναι προτιμότερο από ξυραφάκι, μηχανή, gel, η κρέμα!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σχετικά πρόσφατα τη νέα philips arcitec και είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

Βαθύ ξύρισμα, απαλότητα, λεπτομέρεια

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι η ηλεκτρικες μηχανες αλλα οχι για ολα τα δερματα.επισης δεν κανουν απολεπιση και πρεπει να συνιθησεις για να πετυχεις το καλυτερο ξυρισμα.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιω ξυραφακια gillette γιατι με μηχανη ξυρισματος δεν την παλευω!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

vasika egw xrhshmopio ksirafakia MAX 3 alla exw kai mia mhxanh philips kai ksirizome pou kai pou otan varieme me tous afrous kai ta ksirafakia!:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποτε (δεν ηξερα!) χρησιμοποιουσα μονο bic... ΕΛΕΟΣ δλδ!

 

Ειχα φαγουρα και πονουσαν τα γενια...

 

Εδω και καιροοοοοοοοοοοοοοο χρησιμοποιω 3πλο bic και ολα πανε ρολοϊ. μου την σπαει βεβαια γιατι ακομη πονανε οταν βγαινουν αλλα τι να κανεις...

 

Ασε που σημερα ξυριζεσαι την επομενη εχουν βγει ελαφρα.. ελεος ειναι!

 

οουφ!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι οι άλλες κοπέλες τι χρησιμοποιούν για το ξυρισμα ποδιών? Εγώ νερό κ σαπούνι κ μετα μια κρεμούλα after-bath ξυραφάκι της Gilette αυτό το μαλακούλι (έχουν τύπο τα ξυραφάκια?) :X

Για να δώ....! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει κανεις δοκιμασει το ξυραφακι Gillette fusion stealth αυτο με τη μπαταρια η εστω το Gillette fusion power παλι με μπαταρια (ηταν το πρηγουμενο μοντελο)να μας πει αποψεις και κρισεις?Προσφερουν κατι καλυτερο κατι διαφορετικο απο ενα απλο ξυραφακι?

Τ'αξιζουν τα λεφτα τους?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει το ξυραφακι Gillette fusion stealth αυτο με τη μπαταρια η εστω το Gillette fusion power παλι με μπαταρια (ηταν το πρηγουμενο μοντελο)να μας πει αποψεις και κρισεις?Προσφερουν κατι καλυτερο κατι διαφορετικο απο ενα απλο ξυραφακι?

Τ'αξιζουν τα λεφτα τους?

 

Έχω την fusion power...Πιστευω, οι πολλές λεπίδες είναι καλές-πιο άνετο ξύρισμα(λιγότερα περάσματα κ ερεθισμοι)-..Η μπαταρία δεν μου λέει τίποτα όμως.

Η εξτρα μικρη λεπίδα για τα ψιλά βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

Gillette fusion

ego eixa tin proigoumeni me tis 3 lepides kai donisi kala milame eida megali diafora pio aneto ksirisma kai eimai apo ta atoma pou otan ksirizome den thelo oyte trixa na exei ksefigi poles fores to kalokairi eidika exo standar oti otan bgeno prepei na ksiristo exo kolima...

 

vevea erethismous eixa logiko einai...

 

alla den tin xana xrisimopiisa einai akriva ta antalaktika

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πολλές μηχανές της Gilette αλλά και κάποιες της Wilkinson. Oμολογώ ότι όλες ήταν υποδυέστερες της Wilkinson, μέχρι τις 4 λεπίδες. Εκεί η Gillete ξεπέρασε τον εαυτό της. Μακράν το καλύτερο ξύρισμα που έχω κάνει ποτέ.

 

Επειδή όμως το δέρμα συνηθίζει εύκολα μία μηχανή καλό είναι να έχετε 2 μηχανές ή μία συμβατική και μία ηλεκτρική και να τις εναλλάσετε κάθε 3-4 ξυρίσματα.

 

Η Gilette Fusion Power είναι η καλύτερη από όλες μέχρι στιγμής (δεν έχω δοκιμάσει τη Stealth με τις 5 λεπίδες) με πολύ βαθύ και ασφαλές ξύρισμα.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά ειλικρινά έχω χαθεί στο θέμα..Ψάχνω για ξυριστική (γένια 1-2 ημερών) και διαθέτω έως 50Ε, πήγα μια βόλτα από έναν κωτσόβολο αλλά έχασα τη μπάλα..Υπάρχει καποιος να μου προτείνει κα΄τι συγκεκριμένο;
Link to comment
Share on other sites

Geia sas den koitaja polu analitika to forum gia na dw an uparxei kapoio paremferes topic.

Eimai 18 xronwn.... ton augousto 19 kai exw provlima me ta genia mou.

Sigkekrimena einai polu area kai den mporw na afisw kai mousaki opws tha ithela...

Mipos mporeite na mou pite an uparxei kapoios tropos oste na ta dunamwsw ligaki?

Euxaristw

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ξυρισμα το κανει μια κουρευτικη μηχανη σε 2-3 λεπτα εισαι ετοιμος,προσωπικα εχω αγορασει μια singer γυρω στα 30 ευρω και μπορω να πω πως ειναι αψογη.χωρις μολυνσεις χωρις ξηροδερμια χωρις τιποτα απολυτως.
Link to comment
Share on other sites

η κουρευτικη ομως ποσα χιλιοστα μηκος αφηνει στην τριχα;;γιατι λογικα την κουρευει δεν την ξυριζει...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. την κουρευει. εδω κ λιγο καιρο χρησιμοποιω κουρευτικη κ με εχει βολεψει παρα πολυ. αφηνει τα γενια μου σαν να ειμαι περιπου 2 μερες αξυριστος.
Link to comment
Share on other sites

η κουρευτικη ομως ποσα χιλιοστα μηκος αφηνει στην τριχα;;γιατι λογικα την κουρευει δεν την ξυριζει...

 

οσο θες αφηνει αναλογα βεβαια τη μηχανη που θα παρεις,εγω δε θελω να ειμαι σα γυαλι στο προσωπο οπως εκανα παλια που ημουν μικρος με κοντρα ξουραααααα χεχεχεχεχε εχει και εξαρτηματα η μηχανη πανω αν δε βαλεις καποιο εξαρτημα σου αφηνει τριχα 2 χιλιοστα δηλαδη τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

+1 για κουρευτική. Πήρα και βρήκα την υγειά μου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή συνηθίζω να φοράω πολύ κολλητά jean, ανάμεσα στα μπούτια μου οι τρύχες έχουν κοπεί και φαίνονται σα ξυρισμένες.

Όποτε κατά καιρούς βγαίνουν κάτι πολύ μεγάλα και φουσκωτά σπυριά τα οποία είναι τίγκα στο πίον και πονάνε πολύ.Είναι τρύχες οι οποίες γυρνάνε μέσα.Τις περισσότερες φορές φεύγουν μόνα τους.

Υπάρχει όμως ένα το όποίο το έχω χωρίς υπερβολή 2,5 χρόνια.

Φουσκώνει-ξεφουσκώνει πάει να κλείσει αλλά μετά πάλι φουσκώνει και πονάει πολύ. Ενώ αυτό το καλοκαίρι το πέρασα ήρεμα, τώρα είναι τούμπανο πάλι..

Τι μπορώ να κάνω??

 

παιδιά έχω κ γω παρόμοιο πρόβλημα.

 

απλά σε μένα είναι σε δύσκολο σημείο δίπλα απ τα γεννητικά όργανα :X

κοντεύει περίπου 1 χρόνος.

αλλά τον τελευταίο καιρό έχει γίνει πολύ μικρό κ ίσα ίσα που το καταλαβαίνεις.

είναι δύσκολα τα πράγματα.? μήπως πρέπει να παω σε κάποιο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω να αγορασω την braun cruzer 4.Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει σε πολλα καταστηματα.

Την βρηκα μονο στο pixmania αλλα δεν γινεται πληρωμη με αντικαταβολη.Ξερετε κανενα αλλο καταστημα online ή οχι που να την εχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...