Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Ποια κουρευτικη χρησιμοποιειτε για trimming.

Εγω εχω την cruzer4 αλλα δεν με βολευει στο trimming γι'αυτο θελω να δοκιμασω μια κουρευτικη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μία απλή Remington έχω, την πήρα περίπου 40 ευρώ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
re paidia iparxei kindinos ama 3iristeis me 3irafaki allonou?

 

Πάντως δεν ενδείκνυται... ;)

 

Υ.Γ.

Εκεί που ξυριζόμουν η ξυριστική μου τα 'φτυσε. Ευτυχώς μόλις είχα τελείωσει, οπότε δεν έμεινα σαν τον Two Face... Τη πήγα για σέρβις, αλλά μου είπαν από Δευτέρα θα την στείλουν γιατί το σέρβις της Remington ήταν κλειστό λόγω διακοπών.

 

Τι να κάνω λοιπόν κι εγώ, πήγα και πήρα άλλη μία να έχω για έκτακτες ανάγκες. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

dld dn pa8aineis tpt ama 3iristeis me mixanh allounou??

 

Υπάρχει η πιθανότητα να πάθεις.

 

akiro!!dermatika??

 

Ναι. Δεν είναι σίγουρο ότι θα πάθεις κάτι, αλλά είναι πολύ πιθανό.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

re paidia iparxei kindinos ama 3iristeis me 3irafaki allonou?

 

Εξαρταται...τι ειχε ξυρισει ο αλλος προηγουμενως; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται...τι ειχε ξυρισει ο αλλος προηγουμενως; :ninja:

 

yparxei, gt sti xirisma mporei na afhsei ligo aima panw stis lepides kai meta otan to xrisimopoihseis esy na kollhseis mikrovia...

Link to comment
Share on other sites

dld dn pa8aineis tpt ama 3iristeis me mixanh allounou??

 

Χωρίς να θέλω να σε πανικοβάλλω :), αν ο "άλλος" κοπεί και μετά τη χρησιμοποιήσεις εσύ, ανάλογα με το πόσο μπορεί να επιβιώσει κάθε ιός εκτός ανθρώπινου οργανισμού, do the math :cry: ...

Ακόμη και αν δεν κοπεί, υπάρχουν και οι δερματοπάθειες, έρπης και άλλα "ωραία" :alien: ...

Εγώ λοιπόν, ποτέ με μηχανή άλλου !

 

Εγώ χρησιμοποιώ ξυραφάκι Wilkinson Quattro και αφρό Vichy Homme .

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ... , μια φορά χρειάστηκε στο στρατό να ξυριστώ γρήγορα και δεν υπήρχε ούτε αφρός ούτε σαπούνι εκεί που ήμουν, ούτε καν νιπτήρας, παιδιά ξυρίστηκα με ΑΦΡΟ ΜΠΥΡΑΣ, Löwenbräu απο όσο θυμάμαι, "μεθυστική" :scared: εμπειρία :lol:
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ... , μια φορά χρειάστηκε στο στρατό να ξυριστώ γρήγορα και δεν υπήρχε ούτε αφρός ούτε σαπούνι εκεί που ήμουν, ούτε καν νιπτήρας, παιδιά ξυρίστηκα με ΑΦΡΟ ΜΠΥΡΑΣ, Löwenbräu απο όσο θυμάμαι, "μεθυστική" :scared: εμπειρία :lol:

 

Να φανταστω αντι για ξυραφι ειχες σουγια που ανοιγες και τις μπυρες; :p :p

Δεν μπορω να πω παντως...εφευρετικοτητα! :p

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω αντι για ξυραφι ειχες σουγια που ανοιγες και τις μπυρες;

 

Όχι, με το καπάκι κονσέρβας SWAN :p:lol:

Πλάκα κάνω φυσικά :) ...

με το κλασσικό και θρυλικό άσπρο - κίτρινο bic του στρατού ...

Άντε καλημέρα ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιουσα για trimming μια braun cruzer 4 αλλα με κουραζει πολυ και δεν εχει καλα αποτελεσματα γι'αυτο στρεφομαι στην λυση της κουρευτικης για την περιποιηση γενιων.

Στο σαιτ του κοτσοβολου που κοιταξα εχει μεγαλη γκαμα στις κουρευτικες και θελω την βοηθεια σας.Πρεπει η μηχανη που θα επιλεξω να εχει καποιο συγκεκριμενο χαρακτηριστικο για trimming?

Αν θελετε δωστε καμια συγκεκριμενη προταση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιουσα για trimming μια braun cruzer 4 αλλα με κουραζει πολυ και δεν εχει καλα αποτελεσματα γι'αυτο στρεφομαι στην λυση της κουρευτικης για την περιποιηση γενιων.

Στο σαιτ του κοτσοβολου που κοιταξα εχει μεγαλη γκαμα στις κουρευτικες και θελω την βοηθεια σας.Πρεπει η μηχανη που θα επιλεξω να εχει καποιο συγκεκριμενο χαρακτηριστικο για trimming?

Αν θελετε δωστε καμια συγκεκριμενη προταση.:rolleyes:

 

Το μόνο χαρακτηριστικό που χρειάζεται να προσέξεις, είναι να κάνει η κουρευτική για το μήκος των γενιών που θέλεις. Οι πλείστες έχουν ειδική κεφαλή ή εξάρτημα, με την οποία μπορείς να ρυθμίσεις το μήκος τρίχας που θα αφήνει.

 

Αυτό πρέπει να το προσέξεις, γιατί καλώς ή κακώς οι περισσότερες κουρευτικές δεν μπορούν να αφήσουν γένι στο ίδιο μήκος που αφήνουν οι ξυριστικές (δηλαδή πολύ κοντό, λιγότερο από 2 χιλιοστά).

 

Από κει και πέρα, οι Remington είναι πολύ καλές, και όχι ιδιαίτερα ακριβές. Προσωπικά πήρα δύο, για να έχω εναλλακτική σε περίπτωση που χαλάσει η μία.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ... , μια φορά χρειάστηκε στο στρατό να ξυριστώ γρήγορα και δεν υπήρχε ούτε αφρός ούτε σαπούνι εκεί που ήμουν, ούτε καν νιπτήρας, παιδιά ξυρίστηκα με ΑΦΡΟ ΜΠΥΡΑΣ, Löwenbräu απο όσο θυμάμαι, "μεθυστική" :scared: εμπειρία :lol:

 

και παρολα αυτα ειχες μπυρα Löwenbräu ευκαιρη:blink::shock::wacko:

 

:lol:

ƒ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα απο την βιασυνη μου πηρα αντι για αφρο μια κρεμα ξυρισματος!

 

δεν ξερω τι να πω..η εγω ειμαι ασχετος η η κρεμα ειναι για επιδερμιδες "γυαλι".

δυσκολευτηκα πολυ να ξυριστω,νομιζα οτι θα κοπω..και ουτε λογος για κοντρα ξυρισμα :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα απο την βιασυνη μου πηρα αντι για αφρο μια κρεμα ξυρισματος!

 

δεν ξερω τι να πω..η εγω ειμαι ασχετος η η κρεμα ειναι για επιδερμιδες "γυαλι".

δυσκολευτηκα πολυ να ξυριστω,νομιζα οτι θα κοπω..και ουτε λογος για κοντρα ξυρισμα :cold:

 

Τζελ ξυρίσματος δηλαδή;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τζελ ξυρίσματος δηλαδή;

οχι! κρεμα ξυρισματος και συγκεκριμενα αυτή.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι! κρεμα ξυρισματος και συγκεκριμενα αυτή.:)

 

Αψέντι; :lol: :p

 

Άλλη φορά δεύτερη ματιά πριν το πάρεις. :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

επεσε το ματι μου στην μαγικη λεξη και την πηρα και κατακοπηκα :knife:

την επομενη φορα θα ειμαι πιο προσεχτικος.

μαλλον θα πρεπει να παρω πινελο για να την χρησιμοποιησω.πρωτη φορα μπλεκω με κρεμα ξυρισματος :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vasika egw xrhshmopio ksirafakia MAX 3 alla exw kai mia mhxanh philips kai ksirizome pou kai pou otan varieme me tous afrous kai ta ksirafakia!:D

 

έτσι ξεκίνησα επίσης

έχοντας την machIII και έπεσε στα χέρια μου μια philishave 3κέφαλη.

Από τότε μου έχουν μείνει τα ανταλακτικά του mackIII και το gel ανέπαφα.

 

Έλεγα να πάρω απλά τα ανταλακτικά για την philishave. αλλά λέω να κάνω και μία αλλαγή γενικότερα.

 

Και είμαι ανάμεσα σε:

http://pan3.fotovista.com/dev/3/3/00019633/g_00019633.jpg Braun 9595 Pulsonic/ series 7 790,

http://pan8.fotovista.com/dev/8/7/00793978/g_00793978.jpg Series 5 590 της Braun,

http://pan1.fotovista.com/dev/1/8/00017481/g_00017481.jpg HQ7290 της Philips

 

Κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω για ξύρισμα εδώ και 3 χρόνια αυτή ---> philips. Η μηχανή (και γενικα οι philips ξυριστικές) αξίζουν τα αρκετά λεφτά τους και με το παραπάνω. Όσοι θελήσετε να πάρετε, προσέξτε να είναι πλήρως αδιάβροχο το μοντέλο. Μου έχει λύσει τα χέρια εμένα. Τη βάζω κάτω απο τη βρύση και.....τζάμι!!Απο μπαταρία....θα ξεχάσετε που βάλατε το φορτηστή...:lol: Απλά, είναι σκέτη ξηριστική. Δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις trimming. Τα παίρνει 'απ τη ρίζα' που λεει ο λόγος...

 

Για trimming απεκτησα τώρα τελευταία αυτή ----> philips. Καλές εντυπώσεις κι εδώ. Καλές διαβαθμήσεις μήκους στην κεφαλή. Το μόνο που μου κακοφάνηκε είναι πως δεν είναι αδιάβροχη σαν την ξυριστική που έχω και θέλει περισσότερη δουλιά για να καθαρίσει.... Κατα τ άλλα μια χαρά ως τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω για ξύρισμα εδώ και 3 χρόνια αυτή ---> philips. Η μηχανή (και γενικα οι philips ξυριστικές) αξίζουν τα αρκετά λεφτά τους και με το παραπάνω. Όσοι θελήσετε να πάρετε, προσέξτε να είναι πλήρως αδιάβροχο το μοντέλο. Μου έχει λύσει τα χέρια εμένα. Τη βάζω κάτω απο τη βρύση και.....τζάμι!!Απο μπαταρία....θα ξεχάσετε που βάλατε το φορτηστή...:lol: Απλά, είναι σκέτη ξηριστική. Δηλαδή δεν μπορείς να κάνεις trimming. Τα παίρνει 'απ τη ρίζα' που λεει ο λόγος...

 

Για trimming απεκτησα τώρα τελευταία αυτή ----> philips. Καλές εντυπώσεις κι εδώ. Καλές διαβαθμήσεις μήκους στην κεφαλή. Το μόνο που μου κακοφάνηκε είναι πως δεν είναι αδιάβροχη σαν την ξυριστική που έχω και θέλει περισσότερη δουλιά για να καθαρίσει.... Κατα τ άλλα μια χαρά ως τώρα!

 

την δευτερη την εχω εγω.... ευχαριστημενος θα ελεγα...

 

αν κ δν ηξερα οτι δεν ειναι αδιαβροχη:confused: καλα δε τη βουταω στα νερα....:happy:

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...