Jump to content

myphone POLL: Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο προτιμάτε;  

1.390 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο προτιμάτε;

    • Cosmote
      599
    • Vodafone
      370
    • Wind
      274
    • Q
      74
    • Cyta
      26
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      47


Recommended Posts

Ψήφισα και εγώ wind γιατί είναι η πιο οικονομική εταιρία από τις άλλες αν και θέλει δουλειά το δίκτυο της...

Στο ιντερνετ θελει πολλη δουλεια ακομα και με H που λεω σε αλλο post 2.5 mbit και με αποσταση 1000 μετρα απο την κεραια της στης 5:00 το πρωι!

Δεν το λες καλα σε αναβαθμησμενο δικτυο! Σε ομιλια σπανια ειχα θεμα εδω και 8+χρονια εχω και μια frog για ιντερνετ 10ρικο και 1gb χωρις να φαει ουτε cent το πιανεις νομιζω γιατι εχω και frog γιατι νετ και wind αστοοοο και με ευνοικες συνθηκες που εχω απλα δεεεννν!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wind και μόνο καρτοκινητά γιατί αυτά που προσφέρει σε σχέση με οικονομία οι άλλοι δεν θα τα δουν ποτέ! Το δίκτυο ωστόσο έξω από Αθήνα θέλει δουλίτσα (για 3g 4g). Για μέσα στην Αθήνα δεν διαφέρει από την κατάσταση των άλλων 2!
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα cosmote γιατι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τις υπηρεσιες της, με vodafone που ειχα ειχα μονιμα προβληματα, διακοπες κλησεων κλπ, ειμαι επαγγελματιας και μιλαω συνεχως στον δρομο, vodafone απαραδεκτη.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι βάση των Ο.Π.Χ.

«Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους». Πιο συγκεκριμένα: Τα μέλη του myphone.gr μπορούν να ασκήσουν κριτική στις ιδέες, εφόσον αιτιολογήσουν την άποψή τους με την παράθεση των απαιτούμενων στοιχείων. Ωστόσο, δεν θα πρέπει να ασκούν κριτική στους ανθρώπους.

Βάση αυτού διαγράφηκαν ποστ στα οποία αποδίδονταν απαράδεκτοι χαρακτηρισμοί. Θα παρακαλέσω να είμαστε προσεκτικοί στο πως εκφραζόμαστε όταν αναφερόμαστε σε πρόσωπα-εταιρείες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και από τους τρεις παρόχους, αλλά τα τελευταία 10 χρόνια περίπου είμαι στη WIND/F2G. Όπως έγραψαν και άλλοι πιο πριν, η WIND και συγκεκριμένα η καρτοκινητή της F2G, είναι η πιο φθηνή σε σχέση με τις άλλες. Τόσο στα προγράμματα σύνδεσης, όσο και στα πακέτα καρτοκινητής, λίγο-πολύ όλες έχουν περίπου τα ίδια. Αυτό που κάνει τη διαφορά στη WIND, είναι οι πολύ καλές προσφορές και τα «δωράκια» που προσφέρει αρκετές φορές. Επείσης, εάν έχεις σταθερό και καρτοκινητό F2G στη WIND, σου δίνει στο F2G 120 λεπτά προς όλους δωρεάν κάθε μήνα! Μας τα χαλάει βέβαια στον τομέα του internet που υστερεί σε σχέση με τις άλλες δύο και κυρίως την COSMOTE. Από σήμα, στην Πάτρα που είμαι εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, μάλιστα επειδή έχω και μία Cosmoκάρτα, μπορώ να πω, πως σε αρκετές περιοχές της Πάτρας και στις ευρύτερες κοντινές περιοχές, έχω καλύτερο σήμα με το F2G, παρά με την Cosmote. Όμως εάν βγω πιο έξω, σε αρκετά χωριά της Αχαίας, η WIND είναι ανύπαρκτη.

F2G σε συνδυασμο με σταθερό WIND το καλύτερο με διαφορά.

Αν έχεις και δίκαρτο Βάζεις και μία Q και τα εχεις όλα

Link to comment
Share on other sites

VODAFONE, Εταιρικό πακέτο, 420 λεπτά σε Εθνικές Κλήσεις ή 1000 sms ή 270 λεπτά σε διεθνείς κλήσεις προσαρμόσιμο !! και 3 GB internet χωρίς roaming σε όλες τις χώρες ...

Κόστος 23 ευρώ !

Link to comment
Share on other sites

κανονικά δεν θα έβαζα κανέναν, γιατι από περιοχή σε περιοχή, όλοι έχουν τα προβλήματά τους με το σήμα γενικότερα, δίνω προβάδισμα στην voda λόγω του άψογου (σε όσες φορές τους χρειάστηκα εγώ τουλάχιστον...) customer care service
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δεκατρια χρόνια στην Vodafone όπου έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από σήμα/τιμές ίντερνετ και όλα τα σχετικά εδώ και ένα χρόνο περίπου είμαι στη cyta διότι είναι πάνω στη Vodafone και έχω την ίδια κάλυψη και ένα αρκετά ικανοποιητικο πακέτο 25€ 1500 λεπτά 1500 SMS και 1,5gb δεδομένα. Έχω και ένα δεύτερο αριθμό cosmote αλλά από θέμα κλήσεων με έχει απογοητεύσει, ενώ έχει σήμα έχει χάλια ποιότητα κλήσης και αρκετές φορές τερματίζει την κλήση μόνο του.. Και από wind πέρασα αλλά και εκεί τα ίδια και χειρότερα..
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Wind λοιπον και απο μενα διοτι ειχει τις πιο τιμιες τιμες και σχετικα καλές υπηρεσίες.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε κι από μένα αν και είμαι στην wind, νομίζω ότι η πρώτη υπερέχει σε όλα( εκτός από τιμές ίσως), τεχνολογία, δίκτυο, υπηρεσίες, όλα.
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκα στην cosmote περίπου ενα χρόνο τωρα και εχω 4g στο σπιτι μου και ελαχιστότατες αναπάντητες(περίπου 2-3 την βδομάδα και οφείλεται σε ενα νεκρό σημείο που εντόπισα.οσο για τις παροχές δεν καταλαβαίνω τι δεν δίνει:cosmote 65 plus συν κάρτα twin sim δωρεάν,συν κάρτα sim data για τα 2gb του προγράμματος.

Ολα αυτά με 36 το μήνα με τέλη συνδρομητών και ΦΠΑ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω Κοσμοτέ γιατί η διαφορά στην κάλυψη είναι τεράστια στην περιοχή. Το μόνο που με κρατάει είναι οι χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

F2G δαγκωτό! Είναι η ποιο value for money εταιρία από τις άλλες.

Έχω και ένα frog για το χωρίο της μάνας μου που πιάνει μόνο η cosmote.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πως η cosmote δίνει τα λιγότερα και έχει τους περισσότερους, ο Θεός μόνο το ξέρει

 

η κοσμοτε έχει τους περισσότερους γιατί όπως είπαν και άλλοι στην επαρχία ειναι μονόδρομος.

και εγώ που έχω Q (και ένα voda μόνο για της εταιρικές κλήσης) αν έμενα επαρχία πιθανότατα θα είχα cosmote.

Στα τελευταια μου ταξίδια το 3G ειναι υπαρκτό μόνο σε μεγάλα αστικά κέντρα.. και σε μερικά σημεία με 1 γραμμή GPRS...

 

Γενικότερα πιστεύω ότι αν γινόταν κάποια ερεύνα με βάση την γεωγραφική περιοχή η cote θα ήταν επαρχία στο 80%....

αντιθετα στης μεγάλα αστικά θα είχαμε ισορροπια... οπότε σαν σύνολο cosmote έχει την διαφορά που βλέπουμε.,.,

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα vodafone γιατι ειχα παλαιοτερα και ειχε εξαιρετικο σημα, σε αντιθεση με την wind που δεν μπορεις να κανεις μια κληση της προκοπης... Οσο για ταχυτητα ιντερνετ...
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Η Wind ανήκει σε Έλληνες μικρομετόχους και τα χρήματα μένουν στην Ελλάδα.

 

Καλά όλες δίνουν δουλειά σε Έλληνες όμως, μην το πάμε εκεί το θέμα. :O

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα cosmote καθώς στην περιοχή που χρησιμοποιώ το mobile internet,είμαι πολύ ικανοποιημένος με την ταχύτητα της
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς έχω Vodafone με πακέτο ίντερνετ. Γενικά δεν εχω πρόβλημα στα αστικά κέντρα αλλά πιο έξω είναι χαλι μαύρο. Το καλοκαίρι κάνω αμάν στις βόλτες μου. Επίσης δεν έχω 4g. Θα ήθελα Cosmote μονο και μόνο λόγω δικτύου. Σε τιμές και υπηρεσίες δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα χρόνια Cosmote και είχα γίνει ρόμπα με κλήσεις στην Αθήνα, που λόγω του ξηλώματος κεραιών από το Δήμο Αθηναίων, από Βοτανικό έως Κυψέλη, έπρεπε να βγω χειμώνα / καλοκαίρι στον κήπο μου!! Πήγα Vodafone, είμαι χρόνια και θα είμαι οριστικά για πάντα!! Η κάλυψη άψογη και 3G+, ακόμα και στο χωριό της μητέρας μου (Καστρί Αρκαδίας 1.000μ)!! Το πρόγραμμα με εξυπηρετεί απόλυτα με 7 ώρες το μήνα σε όλα τα δίκτυα, 40 SMS και 300ΜΒ internet, που με Opera Mobile και WiFi στο σπίτι είναι υπέρ αρκετό και σε διακοπές κάνει δώρα GBs και με ~32€ είμαι ευχαριστημένος!! Άψογη και η εξυπηρέτηση πελατών!!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό το δείγμα αντικατοπτρίζει τις προθέσεις των πελατών,wind+Q+Vodafone μαζί έχουν το 50%,η voda με βάση την εικόνα της καλά κρατεί,η wind εάν είχε καλύτερο δίκτυο και αρκετή κάλυψη 3G θα ήταν ήδη δεύτερη και με διαφορά ενώ η Q θα ήταν Νο1 πακέτο καρτοκινητής,την Q κανονικά δεν πρέπει να τη διαχωρίζουμε από τη wind,στην ουσία είναι ένα πακέτο καρτοκινητής κι όχι ξεχωριστή εταιρία η θυγατρική της wind,η cyta το μειονέκτημα της ότι δεν έχει πακέτο καρτοκινητής,θα είχε παραπάνω κόσμο με ένα καλό πακέτο καρτοκινητής!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω είναι τεχνικά ανεφικτο

Λαθος. Στο μετρο του Παρισιου π.χ. υπαρχει καλυψη σε ολους τους σταθμους και σε ολες τις διαδρομες. γενικα εχεις σημα παντου στο μετρο.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...