Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγχαίρουμε, ευχαριστούμε, και τρέχουμε να διαβάσουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το διαβασα ολο τον οδηγο και εχω να δωσω πολλα συγχαρητηρια και το εννοω! Εχω αρκετα μεγαλη εμπειρια σε online αγορες και ο james55 δεν εχει αναφερει ουτε μια ανακριβια στον οδηγο του, λεει τα πραγματα οπως ακριβως εχουν.

 

Μπραβο και ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε μου...... Να σαι παντα καλα..... Κι εγω που ειμαι ασχετος με τις online αγορες θα με βοηθησει παρα πολυ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοηθήσει αρκετούς το κείμενο και να ευχαριστήσω για τη βοήθεια τους δύο admin ,Βασίλη και vampyre.

Στο pdf προσπάθησα να καλύψω όλο το φάσμα των ηλικιών και των γούστων, δίνοντας ενδεικτικά ορισμένα sites.

Το μόνο μειονέκτημα στην αγορά ρούχων online είναι ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής τους. Ακόμα και αυτό όμως λύνεται με μια βόλτα στα μαγαζιά,ακόμα και οι πιο ψαγμένες μάρκες υπάρχουν στην Ελλάδα .

Μπορεί ορισμένοι να μη συμφωνήσουν σε όλα στο κείμενο .Όπως για παράδειγμα στο κομμάτι της πιστωτικής.Ο λόγος που αναφέρω τη eurobank και το ebanking είναι γιατί οι προσφορές στα καταστήματα συνήθως μπαίνουν Σ-Κ και υπάρχει η δυνατότητα φόρτισης 24h το 24ωρο μέσω ebanking.

Προσωπικά έχω κάνει αγορές σε πάνω από 10 διαφορετικά καταστήματα και έχω καταλήξει στο yoox,για τις καλύτερες τιμές και την ποικιλία ρούχων. Σκόπος δεν ήταν να βάλω 500 αξιόπιστα sites ,αλλά τα πιο εύχρηστα και μεγαλύτερα με πολλά brands .Πολλές μάρκες π.χ. του yoox υπάρχουν και σε άλλα sites ,αλλά όχι με τις τιμές του . Ένας άλλος σημαντικός λόγος είναι ότι οι επιστροφές είναι δωρεάν. Η αλήθεια είναι ότι το yoox θέλει πολύ εμπειρία ,για να καταλάβει κανείς αν είναι ωραίο ένα ρούχο ή όχι. Η μαγεία με το yoox είναι ότι πάντα από κοντά το ρούχο είναι καλύτερο από τη φωτογραφία.

Για τους μικρούς σε ηλικία πιστεύω ότι το asos θα τους καλύψει.

Αν κάποια μάρκα ή είδος δε βρίσκεται στα sites που έδωσα ,να μου στέλνετε pm.Αν και πιστεύω μετά από αυτό το κείμενο και κυρίως με μια 3μηνη ενασχόλησή σας, δε θα με χρειάζεστε πλέον ... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο εμενα james..:)

καλο θα ηταν να βαλεις το λινκ στην υπογραφη σου ή να το βαλετε στην πρωτη σελοδα ωστε στο μελλον να μην χρειαζεται οι νεοι χρηστες να ψαχνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου και απο μενα.

Επιτελους αρκετος κοσμος θα αναθεωρησει τις αγορες στα καταστηματα της Ελλαδας... Διαδωστε το οσο μπορειτε κυριως για να καταλαβει ο κοσμος τι πληρωνει εδω, κατα τα αλλα ισως σπαστουμε που θα βρουμε το ψαγμενο ρουχο μας απο το εξωτερικο να το φορανε αρκετοι... χοχοχο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε ΟΛΟΙ τον James55 για τον κόπο του και την πολύ καλή δουλειά του!!

δεν είναι ανάγκη να το λέει ο καθένας ξεχωριστά..

Link to comment
Share on other sites

guys κανα site για αγορά Polo t-shirts (ralph lauren,gant,burberry,CK,boss.tommy hilfiger...)?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα: γνωρίζετε κανένα αξιοπρεπές ραφείο στην Αθήνα (κεντρικά θα βόλευε πολυ) που να κάνει σωστές επιδιορθώσεις σε ρούχα?
Link to comment
Share on other sites

guys κανα site για αγορά Polo t-shirts (ralph lauren,gant,burberry,CK,boss.tommy hilfiger...)?

 

Φιλε μου κι εμενα με ενδιαφερει η αγορα τετοιων ρουχων. Στον οδηγο που εβαλε ο james55 σε πολλα sites που προτεινει θα βρεις polo t-shirts απο αυτα που ζητας. Απλα μην περιμενεισς ποικιλια μεγαλη στη καθε μαρκα.... Αυτο παρατηρησα με μια προχειρη ματια. Τωρα μπορει να κανω και λαθος ειμαι λιγο ασχετος με το online shopping. Αν καποιο παιδι γνωριζει κανενα site με polos να μας πει.....

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω t-shirt Abercrombie & Fitch ??????

Eχω "φαει" ολη την Αθηνα !!!!!

Thanxs

 

+1000000000000

 

Κι εγώ το ίδιο..πουθενά όμως.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κι εμενα με ενδιαφερει η αγορα τετοιων ρουχων. Στον οδηγο που εβαλε ο james55 σε πολλα sites που προτεινει θα βρεις polo t-shirts απο αυτα που ζητας. Απλα μην περιμενεισς ποικιλια μεγαλη στη καθε μαρκα.... Αυτο παρατηρησα με μια προχειρη ματια. Τωρα μπορει να κανω και λαθος ειμαι λιγο ασχετος με το online shopping. Αν καποιο παιδι γνωριζει κανενα site με polos να μας πει.....

 

Δε νομίζω να υπάρχει site ειδικά για polos (αν υπάρχει το θέλω κι εγώ :p).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κι εμενα με ενδιαφερει η αγορα τετοιων ρουχων. Στον οδηγο που εβαλε ο james55 σε πολλα sites που προτεινει θα βρεις polo t-shirts απο αυτα που ζητας. Απλα μην περιμενεις ποικιλια μεγαλη στη καθε μαρκα.... Αυτο παρατηρησα με μια προχειρη ματια. Τωρα μπορει να κανω και λαθος ειμαι λιγο ασχετος με το online shopping. Αν καποιο παιδι γνωριζει κανενα site με polos να μας πει.....

 

Χωρίς να θέλω να σας προσβάλλω ,αλλά αυτές οι μάρκες δεν υπάρχουν στα sites που πρότεινα ,γιατί έχουν "πεθάνει" εδώ και πολύ καιρό στο χώρο της μόδας (online τουλάχιστον) .Αν υπήρχε ζήτηση να είστε σίγουροι ότι θα είχαν .Απλά online πάντα πλασσάρονται καινούργιες μάρκες.Ωστόσο αν ψάξετε ,θα βρείτε σε 2-3 sites τις συγκεκριμένες μάρκες.

Τον τελευταίο χρόνο έχουν επέλθει τρομακτικές αλλαγές στο χώρο της μόδας .Ακόμη και τα πιο εμπορικά καταστήματα στρέφονται σε νέους σχεδιαστές και σέρνονται στο χορό και οι κλασικοί οίκοι. Κατά τη γνώμη μου,από τη δική μου ματιά πάντα η φετινή FW season είναι από τις καλύτερες της τελευταίας 5ετίας τουλάχιστον.Τολμήστε να πάρετε και κανένα polo άλλης μάρκας, δε θα απογοητευθείτε.Όσες Ιταλικές άγνωστες μάρκες έχω ψωνίσει βγήκαν διαμάντια.

Θα ανοίξω αύριο τα τερτίπια να βρω sites με polos στις συγκεκριμένες μάρκες. Είναι και end of season και έχουν φύγει πολλά ρούχα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας προσβάλλω ,αλλά αυτές οι μάρκες δεν υπάρχουν στα sites που πρότεινα ,γιατί έχουν "πεθάνει" εδώ και πολύ καιρό στο χώρο της μόδας (online τουλάχιστον) .Ωστόσο αν ψάξετε ,θα βρείτε σε 2-3 sites τις συγκεκριμένες μάρκες.

Τον τελευταίο χρόνο έχουν επέλθει τρομακτικές αλλαγές στο χώρο της μόδας .Ακόμη και τα πιο εμπορικά καταστήματα στρέφονται σε νέους σχεδιαστές και σέρνονται στο χορό και οι κλασικοί οίκοι. Κατά τη γνώμη μου,από τη δική μου ματιά πάντα η φετινή FW season είναι από τις καλύτερες της τελευταίας 5ετίας τουλάχιστον.Τολμήστε να πάρετε και κανένα polo άλλης μάρκας, δε θα απογοητευθείτε.

 

Φιλε μου δε παρεξηγουμαι... Μην ανυσηχεις.... Κι εγω αυτο παρατηρησα οτι σε πολλα sites δεν υπαρχουν αυτες οι μαρκες... Ενταξει δε παρακολουθω τις εξελιξεις στο online shopping οπως εσυ... Οποτε σεβαστη η αποψη σου.... Ισως και να δοκιμασω καποια αγνωστη για μενα μαρκα....

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δε παρεξηγουμαι... Μην ανυσηχεις.... Κι εγω αυτο παρατηρησα οτι σε πολλα sites δεν υπαρχουν αυτες οι μαρκες... Ενταξει δε παρακολουθω τις εξελιξεις στο online shopping οπως εσυ... Οποτε σεβαστη η αποψη σου.... Ισως και να δοκιμασω καποια αγνωστη για μενα μαρκα....

 

Υπόψην 3-4 σελίδες σε κάθε μάρκα που ψάχνεις και αναφέρει και ο lefmangr θα έχει το yoox μέχρι Σεπτέμβρη .Για τα χειμωνιάτικα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα τελευταία δύο χρονιά ανακάλυψα τις Hackett και τις βρίσκω πολύ καλές και αρκετά διαφορετικές από τις συνηθισμένες όσον αφορά τα Polo μπλουζάκια τους.

 

Επίσης, για πολύ κλασσικό στυλ, επιλέγω Brooks Brothers, που είναι και αρκετά φθηνότερες από τις άλλες (λ.χ. μία Boss που είχα δει έκανε 119 ευρώ, ενώ οι Brooks Brothers κάνουν 72).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

james55 σε ευχαριστω και εγω πολυ (πιο πολυ για τις πληροφοριες και τα tips αφου τα περισσοτερα sites τα γνωριζα ηδη) για το καταλογο, να σαι καλα

 

απο polo μπλουζακια που ρωταει ο φιλος -η ταπεινη μου αποψη- ειναι οτι πλέον παρα πολυ δυσκολα βρισκει κανεις καλης ποιοτητας μπλουζακια

 

εχω αγορασει 10-15 μαρκες σε πικε πολο (τα τελευταια 4-5 χρονια απο οnline αγορες), και οσο και να εψαξα, η ποιοτητα ραφης και αντοχης κανενος δεν ξεπερναει τα παλια καλα Lacoste (για μενα τα by far καλυτερα τωρινα ειναι τα Lacoste με το 2% elastane - αυτα με το γκρι κροκοδειλακι-)

 

το πρωτο πλυσιμο θα δειξει πολλα, στο χρωμα, στο εαν θα μπει,, στο εαν θα κρατησει τη φορμα του, κτλ, κτλ...

(και εγω παλαιοτερα 7-8 χρονια προν αγοραζα hackett παντελονια και πουκαμισα και πολο -κυριως λογω διαμονης στο "νησι"-, αλλα ολα τους πλεον ειναι made in macao και η ποιοτητα τους εχει πεσει κατακορυφα -οπως εχει γινει κ σε πολλες αλλες μαρκες, που μετεφεραν τη κατασκευη/ραφη σε ανατολικες και κεντρο-αμερικανικες χωρες-)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για το πρώτο πλύσιμο. Είχα πάρει μία polo Boss και μετά το πρώτο πλύσιμο σαν να έχασε τη φόρμα του και το χρώμα του. Πλέον την φοράω στην παραλία. :p

 

Κατά τα άλλα, σχεδόν όλοι έχουν μεταφέρει τα εργοστάσια τους σε περιοχές με φθηνό ανθρώπινο δυναμικό.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Κοίτα για να λέμε και τα πράγματα ως έχουν.Καλές οι εκπτώσεις στο yoox αλλά έχει και πολλά ρούχα απο την περασμένη καλοκαιρινή σεζόν με έκπτωση 20-30% που πέρσι τα είχα βρει αλλού με 50%.

Να μην πω ότι το 90% τον ρούχων που με ενδιαφέρουν είναι περσινά.Ένα dolce που είδα το έχει με 30% στην τιμή που έχει και στην Αθήνα που φυσικά σε 10-15 μέρες θα το πάρω με 50%.

Θέλω να πω δλδ να μην τρελαινόμαστε κιόλας.Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για πολο ralph lawren.βρηκα αυτο http://www.1underwearstore.com γνωριζει κανεις αν ειναι αξιοπιστο και αν τα ρουχα είναι αυθεντικα???Καποιο άλλο online-storE?
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΑ περισσοτερα powered by yoox shops .....Σπευσατε οπως λεει και ο james55.....Eχει και δυνατοτητα αντικαταβολης για Ελλαδα....Δεν εχουν ανακοινωθει οι εκπτωσεις ακομα....Επισης να δωσω συγχαρητηρια δημοσιως στο james55,που με συμβουλευσε σωστα,και μου ειπε να περιμενω τις εκπτωσεις.Περιμενα 1,5 εβδομαδες μεν αλλα γλυτωσα 40 % των χρηματων μου δε....James σε ευχαριστω παρα πολυ και να εχουμε καλες και εξυπνες αγορες για φετος,ευχομαι ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...