Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι. Εξ άλλου, όπως δήλωσε και η Κοκό, για να είσαι μέσα στη μόδα πρέπει να είσαι ντεμοντέ. Άρα φόρμα, σαγιονάρα, αμάνικη και κλείσαμε! :p

Εξαρτάται από την περίσταση, αλλά και πάλι jean σε γάμο, το θεωρώ κάπως underdressed...

 

Ποια Κοκό εννοείς ρε συ , την πρώτη ή την δεύτερη?? (:confused::p:lol:)

http://www.videoclub.gr/pictures/ZOYZOYNIA%20KIKI%20KOKO%20.jpg

 

Πέρα από την πλάκα και γω του τζιν είμαι!;)

Μπορείς να κάνεις φοβερά ντυσίματα και να πας οπουδήποτε!

Το τελευταίο κοστούμι που έβαλα ήταν στο γάμο μου , το επόμενο θα είναι στην μόνιμη κατοικία .. (φτου φτου φτου. . . όξω από εδώ)

Τζιν , καλό μπλουζάκι , ή πουκαμισάκι , ζώνη αλανιάρικη , παπούτσι κυριλλοαθλητικό και γραμμή για καμάκι ...Και άσε τους κουστουμάτους να τα "βρίσκουν" μεταξύ τους!:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια Κοκό εννοείς ρε συ , την πρώτη ή την δεύτερη?? (:confused::p:lol:)

http://www.videoclub.gr/pictures/ZOYZOYNIA%20KIKI%20KOKO%20.jpg

 

Πέρα από την πλάκα και γω του τζιν είμαι!;)

Μπορείς να κάνεις φοβερά ντυσίματα και να πας οπουδήποτε!

Το τελευταίο κοστούμι που έβαλα ήταν στο γάμο μου , το επόμενο θα είναι στην μόνιμη κατοικία .. (φτου φτου φτου. . . όξω από εδώ)

Τζιν , καλό μπλουζάκι , ή πουκαμισάκι , ζώνη αλανιάρικη , παπούτσι κυριλλοαθλητικό και γραμμή για καμάκι ...Και άσε τους κουστουμάτους να τα "βρίσκουν" μεταξύ τους!:p

 

Αχχαχαχαχαχαχα,

:respect: hasiotis!

 

Παντρεύτηκες, σύντεκνε;; Κρίμα και ήσουν τόσο νέος! χαχαχα Do you have some kind of deathwish??? :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ποια Κοκό εννοείς ρε συ , την πρώτη ή την δεύτερη?? (:confused::p:lol:)

http://www.videoclub.gr/pictures/ZOYZOYNIA%20KIKI%20KOKO%20.jpg

 

Πέρα από την πλάκα και γω του τζιν είμαι!;)

Μπορείς να κάνεις φοβερά ντυσίματα και να πας οπουδήποτε!

Το τελευταίο κοστούμι που έβαλα ήταν στο γάμο μου , το επόμενο θα είναι στην μόνιμη κατοικία .. (φτου φτου φτου. . . όξω από εδώ)

Τζιν , καλό μπλουζάκι , ή πουκαμισάκι , ζώνη αλανιάρικη , παπούτσι κυριλλοαθλητικό και γραμμή για καμάκι ...Και άσε τους κουστουμάτους να τα "βρίσκουν" μεταξύ τους!:p

 

Τη δεύτερη φυσικά. :lol:

 

Αναφορικά με το τζιν τώρα, συμφωνώ πως μπορείς να κάνεις φοβερά ντυσίματα, αλλά για το να πας οπουδήποτε όχι. Γάμοι, βαφτίσια και λοιπές τελετές, νομίζω πως τον θέλουν ένα τόνο επισημότητας, αν μη τι άλλο για να ξεφεύγουμε από την καθημερινότητα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν πρότεινε κανένας τζην για επίσημο ρούχο (νομίζω). Ο φίλος είναι 15, τι θα φορούσε στο χορό των τελειοφοίτων του γυμνασίου; Κοστούμι;

προφανως και αναφερομαι στο:

 

υ.γ Ειναι πολυ κριμα να υπαρχουν ατομα που να προτεινουν ΚΑΙ σε αλλο κοσμο να φορεσει πουκαμισο με τζην (ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΑΜΟ!!!!!), να προτεινουν πουκαμισο με κουμπακια στον γιακα!

ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ!!!

 

 

 

 

εγω παλι πιστευω πως το ντυσιμο πρεπει να εκφραζει την προσωπικοτητα του καθενος,τηρουμενων βεβαια καποιων προυποθεσεων

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

προφανως και αναφερομαι στο:

 

εγω παλι πιστευω πως το ντυσιμο πρεπει να εκφραζει την προσωπικοτητα του καθενος,τηρουμενων βεβαια καποιων προυποθεσεων

 

Κι εγώ με τη σειρά μου δεν αναφερόμουν σε σένα προσωπικά, αλλά γενικά (απλά σε πήρε η μπάλα του quotation :p).

 

Συμφωνώ με αυτό που λες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο, αφού είναι λευκά. :p

 

 

 

Timinis. :wink:

 

Νομίζω η καλύτερη λύση είναι το Debenhams. Lacoste δεν ταιριάζει στην ηλικία, Calvin Klein, Timinis, Kouross, Byblos ξεφεύγουν οικονομικά, Zara, Mango, Pull & Bear, Topshop αγοράζουν πολλοί...

 

 

 

Όσο και να 'ναι όμως, τα button down υποκάμισα είναι πιο casual. Εκτός κι αν μιλάμε για Brooks Brothers (τα οποία επί τη ευκαιρία έχουν τις πιο καλές τιμές, εκτός κι αν υπάρχουν αλλού τόσο καλά ραμμένα υποκάμισα με μόλις 98 ευρώ).

 

 

 

 

 

Δεν πρότεινε κανένας τζην για επίσημο ρούχο (νομίζω). Ο φίλος είναι 15, τι θα φορούσε στο χορό των τελειοφοίτων του γυμνασίου; Κοστούμι;

Σωστός, Timinis αν και ποτέ δεν κατάλαβα από πού βγαίνει οπότε δεν το γράφω κ σωστά. Άσε που δεν ψωνίζω από εκεί :)

Πάντως γενικά συμφωνώ, Debenhams is the way

Link to comment
Share on other sites

χχμμ..μάλιστα...θες να μου πεις τι δουλειά κάνεις, να σου πω εγώ μετά την δική μου..??:)

άλλο το ''δε μου αρέσει κάτι'' και άλλο το ''δε γίνεται έτσι''...;)

 

Μπετα οικοδομη... χοχο

Τι σχεση εχει αυτο??? Και στον τομεα να ειμαι δεν θα στο πω!

Καποιοι παρεξηγησαν τι εγραψα για το τζην... Δεν εννοουσα οτι δεν φοριεται με πουκαμισο! Προφανως και φοριεται! Αλλα ουδεποτε να το σκεφτει κανεις σαν επιλογη για οποιαδηποτε ελαχιστα σοβαρη-τυπικη εμφανιση σε καποιο μερος!

Link to comment
Share on other sites

προφανως και αναφερομαι στο:

 

 

 

 

 

 

εγω παλι πιστευω πως το ντυσιμο πρεπει να εκφραζει την προσωπικοτητα του καθενος,τηρουμενων βεβαια καποιων προυποθεσεων

 

Μα φυσικα τις προυποθεσεις ειναι που κοιταμε!

Κι ο Ανιελι φορουσε 2 ρολογια πανω απο το πουλοβερ και τον θαυμαζαν ολοι αλλα μετα οποιος Ιταλος το μιμηθηκε γελουσε ο κοσμος μαζι του! Μην παμε σε ακραιες περιπτωσεις χαρακτηρα και στυλ.

Εδω σχεδον ολος ο κυκλος της μοδας και της τεχνης στην Αθηνα ντυνεται ΕΜΕΤΙΚΑ αλλα σου λεει "αυτος ειναι στον κυκλο..ξερει τι κανει" :X

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, Timinis αν και ποτέ δεν κατάλαβα από πού βγαίνει οπότε δεν το γράφω κ σωστά. Άσε που δεν ψωνίζω από εκεί :)

Πάντως γενικά συμφωνώ, Debenhams is the way

 

Από το όνομα του ιδιοκτήτη του. :p

 

Είναι Τάδε Τίμινις, όπως λέμε Ζουράρις. :p

 

Μα φυσικα τις προυποθεσεις ειναι που κοιταμε!

Κι ο Ανιελι φορουσε 2 ρολογια πανω απο το πουλοβερ και τον θαυμαζαν ολοι αλλα μετα οποιος Ιταλος το μιμηθηκε γελουσε ο κοσμος μαζι του! Μην παμε σε ακραιες περιπτωσεις χαρακτηρα και στυλ.

Εδω σχεδον ολος ο κυκλος της μοδας και της τεχνης στην Αθηνα ντυνεται ΕΜΕΤΙΚΑ αλλα σου λεει "αυτος ειναι στον κυκλο..ξερει τι κανει" :X

 

Πάνω από το πουλόβερ ή το πουκάμισο; Ο Ανιέλι βέβαια, άλλο επίπεδο ποιότητας...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από το όνομα του ιδιοκτήτη του. :p

 

Είναι Τάδε Τίμινις, όπως λέμε Ζουράρις. :p

 

 

 

Πάνω από το πουλόβερ ή το πουκάμισο; Ο Ανιέλι βέβαια, άλλο επίπεδο ποιότητας...

 

Χμμμμμ, πανω απο το πουκαμισο VeCo , ειμαι ετοιμος για τετοιο Trivial:p

Στην Cortina να τον δεις που το εβαζε πανς απο το πουλοβερ ( κασμιρενιο παντα συνηθως Loro Piana )

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ, πανω απο το πουκαμισο VeCo , ειμαι ετοιμος για τετοιο Trivial:p

Στην Cortina να τον δεις που το εβαζε πανς απο το πουλοβερ ( κασμιρενιο παντα συνηθως Loro Piana )

 

Άρα έχουμε και οι δύο δίκαιο. :wink:

 

Όσο για τα Loro Piana, :respect:, αλλά ξεφεύγουν από τιμή...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχουμε και οι δύο δίκαιο. :wink:

 

Όσο για τα Loro Piana, :respect:, αλλά ξεφεύγουν από τιμή...

 

Ομολογώ ότι από μάρκες , ξέρω αρκετές ... αλλά την συγκεκριμένη δεν την έχω ξανακούσει!

Πάντως σε ένα τυχαίο Googlάρισμα του "Loro Piana" και με την επιλογή για εικόνες , ... η 2η photo που βγάζει, είναι αυτή!!!!!:scared::elephant:

Πραγματικά , να σε δω έτσι πουθενά έξω και ας πεθάνω μετά!!! Και τα σκυλιά θα σε χλευάσουν!!!

Veco δεν είσαι εσύ αυτός που ξέρω , ...o Τρύφωνας Σαμαράς είσαι!:p

 

Υ.γ. ρε μπας και είσαι εσύ στην φώτο???

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι από μάρκες , ξέρω αρκετές ... αλλά την συγκεκριμένη δεν την έχω ξανακούσει!

Πάντως σε ένα τυχαίο Googlάρισμα του "Loro Piana" και με την επιλογή για εικόνες , ... η 2η photo που βγάζει, είναι αυτή!!!!!:scared::elephant:

Πραγματικά , να σε δω έτσι πουθενά έξω και ας πεθάνω μετά!!! Και τα σκυλιά θα σε χλευάσουν!!!

Veco δεν είσαι εσύ αυτός που ξέρω , ...o Τρύφωνας Σαμαράς είσαι!:p

 

Υ.γ. ρε μπας και είσαι εσύ στην φώτο???

 

Nope, το δικό μου είναι μαύρο. :p

 

Καλά, το πρώτο - κανονικό - αποτέλεσμα του google σε χάλαγε; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

James55 περιμενουμε το "εργο" σου ................

Ελπιζουμε να τελειωσει συντομα .......................

 

Λίγη υπομονή ακόμα παιδιά,ο οδηγός που ετοίμασε ο James55 είναι έτοιμος αλλά θα χρειαστεί λίγος καιρός ακόμα μέχρι να κανονιστούν κάποιες σημαντικές λεπτομέρειες που είναι απαραίτητες για να "ανέβει" ο οδηγός στο φόρουμ. :)

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχουμε και οι δύο δίκαιο. :wink:

 

Όσο για τα Loro Piana, :respect:, αλλά ξεφεύγουν από τιμή...

 

Πρεπει να πας Μιλανο στο μαγαζι που εχουν (φανταζομαι θα εχεις περασει), ξερεις τωρα στην γνωστη οδο , διπλα απο το zegna ,και να αγγιξεις το Loro Piana Baby Cashmere , δεν μπορεις να φανταστεις αισθηση στην αφη ..... απιστευτο , καλυτερο απο Chinchilla...

 

Και οι πωλητες που δουλευουν εκει απιστευτα παιδια , μπορουν να σε βοηθησουν σε οτι θελεις . κατι που ηθελα να γυρισω απο Αθηνα μου στειλαν courier το εδωσα και μετα απο 2 μερες ηρθε το νεο κομματι.Απλα απιστευτοι.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πας Μιλανο στο μαγαζι που εχουν (φανταζομαι θα εχεις περασει), ξερεις τωρα στην γνωστη οδο , διπλα απο το zegna ,και να αγγιξεις το Loro Piana Baby Cashmere , δεν μπορεις να φανταστεις αισθηση στην αφη ..... απιστευτο , καλυτερο απο Chinchilla...

 

Και οι πωλητες που δουλευουν εκει απιστευτα παιδια , μπορουν να σε βοηθησουν σε οτι θελεις . κατι που ηθελα να γυρισω απο Αθηνα μου στειλαν courier το εδωσα και μετα απο 2 μερες ηρθε το νεο κομματι.Απλα απιστευτοι.

 

Θα το έχω στα υπόψιν. Δεν έχω ψωνίσει ποτέ μου, αλλά γνωρίζω την ποιότητα τους...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν παραγγείλω μπλουζάκια lacoste ή tommi hilfiger απο το online store των εταιρειών αυτών που είναι στην Αμερική, θα πληρώσω τελωνείο εδώ στην Ελλάδα ???

Και κάτι άλλο, πως θα πληρώσω σε δολλάρια? Έχω χρεωστική κάρτα και paypal αλλά τα φορτώνω με €. Η μετατροπή σε $ πώς γίνεται ?

 

Ευχαριστώ!!!!

 

(Περιμένω με αγωνία τον κατάλογο με τα online καταστημάτα.... Να στε καλά παιδιά για την προσπάθειά σας.....)

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Η μετατροπή συναλλάγματος γίνεται αυτόματα.

Τα online shops αν συνεργάζονται με εταιρείες courier το πιο πιθανό είναι να πληρώσεις τελωνείο, ανάλογα και την τιμή πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Απο μια τιμή και πάνω περνάνε τελωνείο, περίπου 50 ευρώ είναι.

Για να το αποφύγεις λές σε αυτόν που το αγοράζεις να το στείλει σαν δώρο ή σε χαμηλότερη τιμή, αλλά δεν πιάνει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Και αν παραγγειλω προιοντα αξιας 100$ ποσο τελωνειο θα πληρωσω ??

 

Μην κάνεις 1η αγορά από Αμερική ,γιατί μπορεί να είναι και η τελευταία ,μόλις σε πάρουν από το τελωνείο και σου πουν για τα 150 ευρώ που τους οφείλεις...εφόσον έρθει με κούριερ

Link to comment
Share on other sites

O "james55"

έφτιαξε έναν πολύ καλό οδηγό για Online Shopping σχετικά σε "Fashion 'n' Style" ρούχα, accessories κ.λ.π.

 

Το hosting που έχει ανέβει το αρχείο είναι δικό μου για αυτό παρακαλώ να το κατεβάζετε στον υπολογιστή σας και να μην το ανοίγετε απευθείας online. Ευχαριστώ.

 

Συγχαρητήρια στον "james55" για τη δουλειά που έκανε. :up:

 

James55 : Σε περίπτωση που το κάνεις update , επικοινώνησε μαζί μου να ανεβάσω το νέο αρχείο. Θενξ.

Edited by vampyre
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Mπραβο James55!!!

Πολυ καλη δουλεια!! Ευχαριστουμε!!

Το ειδα λιγο προχειρα και ειναι πολυ καλο!! Οταν εχω χρονο θα το μελετισω!!

Ευχαριστουμε!!:clap::bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...