Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς αν αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστο?http://www.surfride.com/.

Τι εννοούν όταν λένε Currently, we only ship Surf Ride brand merchandise internationally , γιατί εγώ θέλω να αγοράσω μια βερμούδα Oneill.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά.

Κοίτα για να λέμε και τα πράγματα ως έχουν.Καλές οι εκπτώσεις στο yoox αλλά έχει και πολλά ρούχα απο την περασμένη καλοκαιρινή σεζόν με έκπτωση 20-30% που πέρσι τα είχα βρει αλλού με 50%.

Να μην πω ότι το 90% τον ρούχων που με ενδιαφέρουν είναι περσινά.Ένα dolce που είδα το έχει με 30% στην τιμή που έχει και στην Αθήνα που φυσικά σε 10-15 μέρες θα το πάρω με 50%.

Θέλω να πω δλδ να μην τρελαινόμαστε κιόλας.Φιλικά.

 

Γιατι νομιζεις στην Ελλαδα ο περισσοτερος κοσμος ξερει αν ειναι περσινο ή φετινο?

Αν και για μενα δεν ειναι κριτηριο αυτο διοτι και περυσι να το αγοραζες, φετος θα το πεταγες να παρεις το επομενο???? Αρα φορα το και λεγε το εχω χρονια..

Στη Νεα Υορκη για παραδειγμα περα απο Haute-coutoure η μοδα αλλαζει 5-6 φορες μεσα στο χρονο, και αυτο που μο΄λις βγηκε πιθανοτατα τον αλλο μηνα να το βρεις σε stock...

Αμα θες πες και που θα το αγορασεις με 50%...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα θα σου πουν αλλοι για σιγουρα αν πληρωνεις taxes ή οχι...Παντως με usps ερχονται.Για τη βερμουδα που λες πηγα να την αγορασω και δεν ειδα να μη τη δεχεται για Greece shipment.Αξιοπιστο παντως ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Κοίτα για να λέμε και τα πράγματα ως έχουν.Καλές οι εκπτώσεις στο yoox αλλά έχει και πολλά ρούχα απο την περασμένη καλοκαιρινή σεζόν με έκπτωση 20-30% που πέρσι τα είχα βρει αλλού με 50%.

Να μην πω ότι το 90% τον ρούχων που με ενδιαφέρουν είναι περσινά.Ένα dolce που είδα το έχει με 30% στην τιμή που έχει και στην Αθήνα που φυσικά σε 10-15 μέρες θα το πάρω με 50%.

Θέλω να πω δλδ να μην τρελαινόμαστε κιόλας.Φιλικά.

 

Σύμφωνοι ,αλλά κοιτάς την σταγόνα και όχι τον ωκεανό. Μπορώ να σου δώσω παράδειγμα με 3 ζευγάρια επωνυμα παπούτσια που έχει το yoox με άθροισμα τιμής 1000 ευρώ πέρσι ,τα οποία αν πάρω τώρα το άθροισμα βγαίνει 330.Πώς με βρίσκεις ; ;)

Btw μόνο περσινά έχει το yoox

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω απορία αν παραγγείλω από site αμερικής και μου τα στείλουν και γράψουν ότι είναι για δώρο, ότι είναι κάτω απο 30$ και σε μικρό δέμα κι ας πούμε ότι μου κοστίζουν 120$. Πόσο τελωνείο μπορεί να πληρώσω? Ξέρετε?
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν αυτό το μαγαζί είναι αξιόπιστο?http://www.surfride.com/.

Τι εννοούν όταν λένε Currently, we only ship Surf Ride brand merchandise internationally , γιατί εγώ θέλω να αγοράσω μια βερμούδα Oneill.

 

USPS βλέπω οπότε οι δασμοί λογικά θα είναι υποπολλαπλάσιοι ή και καθόλου,αν το έστελναν με κούριερ . Τώρα αν είναι αξιόπιστο ,έτσι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

James και corkala.

Δεν διαφωνώ με αυτά που λέτε αλλά το θέμα είναι ότι σε κάποια ρούχα που κάνουν μπαμ, π.χ. Dsquared, Dolce, Ed Hardy, ε νομίζω και αυτός που τα αγοράζει δεν θα θέλει περσινό σχέδιο.Εγώ βλέπω κάτι μπλούζες dsquared που είναι περσινές και τις έχω αγοράσει να της πούλα το yoox πιο ακριβά απ'ότι τις είχα πάρει.

Και επισης μια πετσέτα που θέλω είναι σταθερά εδώ και 2 μήνες στο -5%.Δεν πήγε 40% τώρα.Που μακάρι να πάει για να την πάρω αλλά απ'ότι βλ΄'επω θα την βγάλουν του χρόνου πάλι για φετινή καλοκαιρινή.

Τα παπούτσια που λες θα είσαι πολύ τυχερός αν τα πάρεις φέτος και βρεις νούμερο, αν και εγώ παπούτσι στις παραπάνω μάρκες που ανέφερα δύσκολα θα πάρω περσινά επειδή είναι αρκετά συγκεκριμένα μοντέλα και κάνουν μπαμ, όπως προείπα.

Link to comment
Share on other sites

James και corkala.

Δεν διαφωνώ με αυτά που λέτε αλλά το θέμα είναι ότι σε κάποια ρούχα που κάνουν μπαμ, π.χ. Dsquared, Dolce, Ed Hardy, ε νομίζω και αυτός που τα αγοράζει δεν θα θέλει περσινό σχέδιο.Εγώ βλέπω κάτι μπλούζες dsquared που είναι περσινές και τις έχω αγοράσει να της πούλα το yoox πιο ακριβά απ'ότι τις είχα πάρει.

Και επισης μια πετσέτα που θέλω είναι σταθερά εδώ και 2 μήνες στο -5%.Δεν πήγε 40% τώρα.Που μακάρι να πάει για να την πάρω αλλά απ'ότι βλ΄'επω θα την βγάλουν του χρόνου πάλι για φετινή καλοκαιρινή.

Τα παπούτσια που λες θα είσαι πολύ τυχερός αν τα πάρεις φέτος και βρεις νούμερο, αν και εγώ παπούτσι στις παραπάνω μάρκες που ανέφερα δύσκολα θα πάρω περσινά επειδή είναι αρκετά συγκεκριμένα μοντέλα και κάνουν μπαμ, όπως προείπα.

 

Σε dsq έχω πάρει τα πιο φθηνά ρούχα και παπούτσια.Αλλά το yoox έχει πολλές μάρκες εξίσου καλές και καλύτερες που δεν τις ξέρει ο κόσμος.Το κακό με τα dsq είναι ότι μετά το φθινόπωρο τα χτυπήσανε ,επειδή γίνανε πολύ εμπορικά .Τα ίδια μου έχουν πει και άλλοι μόλις πρωτομπήκαν στο ΥΟΟΧ και τελικά το κόλησαν το μικρόβιο.

Εξάλλου το θέμα είναι με τι όρους παίζεις στα καταστήματα στην Ελλάδα. Που δε βρίσκεις νούμερο και είδος επειδή τα πέρνουνε οι γνωστοί επιχειρηματίες και πελάτες πριβέ ,οι φίλοι των υπαλλήλων με πίστωση -30% και ό,τι μένει στο πασάρουν.Όχι ευχαριστώ ,δε θα πάρω. Μην ξεχνάς ότι το Μάρτιο είχε 17 σελίδες σε dsq και άλλες τόσες σε dolce ,δλδ 30προϊόντα ανα σελίδα x 17 σελίδες =510 articles σε διαφορετικά νούμερα και χρώματα. Περίπου όλη τη season 700 +articles μόνο σε μία μάρκα και πολλές ευκαιρίες. Θα τα βρισκες τόσα στο Γαβαλά ή αλλού;

Τέλος τα jeans /trousers που έχει με 100 ευρώ πέρσι δεν είχαν 300άρες;Και είχε πάνω από 10 jeans στη διάρκεια της season.Τι είναι πιο εύκολο να βρεις: jean -50% στο Γαβαλά ή -70% στο yoox :)

Link to comment
Share on other sites

URL="http://www.surfride.com/"]http://www.surfride.com/[/url].

Τι εννοούν όταν λένε Currently, we only ship Surf Ride brand merchandise internationally , γιατί εγώ θέλω να αγοράσω μια βερμούδα Oneill.

 

Κοιτα θα σου πουν αλλοι για σιγουρα αν πληρωνεις taxes ή οχι...Παντως με usps ερχονται.Για τη βερμουδα που λες πηγα να την αγορασω και δεν ειδα να μη τη δεχεται για Greece shipment.Αξιοπιστο παντως ειναι...

 

Για την ιστορία στο check-out δεν με αφήνει να προχωρήσω στο shipping options.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το κάνεις είναι περσινά.Κοίτα για να πάρεις jean dsquared σε μη περιόδο εκπτώσεων (μιας και μιλάμε γι'αυτα) είναι καθαρή ανωμαλία, εκτός αν τα έχεις χοντρά.Ότι φεύγουν στο Γαβαλά δεν σημαίνει ότι δεν έχει αλλού.Και σε μαγαζιά και στο net.Και για να βρεις με -70% στο yoox στο νουμερό σου πρέπει να είσαι Ο κολόφαρδος.Θα βρεις με κάπου 40 με 50% και αν.Π.χ. καλοκαιρινά jean τώρα που έχει με 40% έχει μόνο 3 σχέδια και όχι νούμερα.

Το θέμα δηλαδή είναι να πάρεις περσινό με,άντε 50% σου λεώ εγώ σε 2-3 συγκεκριμένα σχέδια, ή φετινό με 30-40%.Διαλέγεις και πέρνεις.

Να π.χ. εδώ http://www.yoox.com/item.asp?sec=1&YOOX=DSQUARED2&dept=men&tskay=361A2971&rr=1&cod10=411270401A&sts=sr_men80 το είχε το luisa με 250Ευρώ και το σκεφτόμουν.Γιατί να το πάρω τώρα 385?

Κοίτα δεν κατηγορώ το yoox.Έχω πάρει πράγματα απο εκεί, αλλά κάπου παίζει και λίγο κοροϊδια όταν σου πλασάρουν περσινά ρούχα με τέτοιες τιμές.Φυσικά έχει και φτηνά αλλά αν τα ήθελες θα τα είχες βρει κάπου με έστω 10-20& παραπάνω.

Τεσπά ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Και τα dolce π.χ. που έχει είναι περσινή σειρά και οι τιμές είναι ένα 30-40% κάτω αλλά πέρσι το καλοκαίρι στη μπουτικ στο κέντρο τα είχε τόσο και ποιό φτηνά και είχε και αρκετά νούμερα τις πρώτες 5-10 μέρες.

Για εμένα καλό το yoox αλλά όχι για τέτοιες μάρκες.Κάτι γυαλιά ηλίου RCavalli π.χ. είχαν και **** τις τιμές και ήταν και φετινά.Στα dsquared απογοητεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που παρεμβαινω αλλα η ιστορια με το yoox ειναι για μενα ξεκαθαρισμενη (τουλαχιστον απο την εμπειρια μου γιατι απο αυτο το online ψωνιζω τουλαχιστον 5 χρονια χειμωνα-καλοκαιρι -ΟΛΑ εκτος απο κοστουμια-)

 

καταρχην μιλαμε παντα για περσυνα ειδη.

Για αυτα (δηλ. τα περσυνα) οι αρχικες τιμες του yoox ειναι σιγουρα πιο φτηνες απο τις τιμες που βρισκεις στην Ελλαδα -στα ιδια ειδη-, που ομως πολλα μαγαζια στην Ελλαδα τα εχουν και την επομενη χρονια με τιμες ως καινουργια ή με ελαχιστη διαφορα απο τη περσυνη τους τιμη

 

π.χ.

παντελονι τζην καλοκαιριου 08 μπορει να εχει στην Ελλαδα αρχικα 180ευρω (σιγα μη τους τα δωσω)

στο yoox θα βγει το Φεβρουαριο-Μαρτιο 09 ΣΙΓΟΥΡΑ κατω απο 140

στην Ελλαδα θα (ξανα)βγει Μαρτιο 09 -εαν δεν εχει πουληθει και ειναι ψιλο standard μορφη (δηλ. οχι κατι εξεζητημενο και μιας χρονιας μοδα)- σιγουρα οχι κατω απο 160-170ευρω

(εκει ειμαι σιγουρος...εχω δει τα ιδια ειδη με περσυ στις ιδιες ή λιγο χαμηλοτερες τιμες)

η διαφορα ειναι οτι οταν το yoox κανει εκπτωση, το ιδιο ειδος μπορει να παει μεχρι και 70-80ευρω

στην Ελλαδα το ιδιο παρα πολυ δυσκολα θα πεσει κατω απο 120 (ειδικα εαν ειναι γνωστη μαρκα, με τη καμμια...ΟΥΤΕ και σε outlet -καλα τωρα λεμε και στην Ελλαδα outlet, μη χ$σω-)

 

φυσικα υπαρχει το θεμα με τα μεγεθη στο yoox. ΟΚ, αλλα λιγο πολυ σε περσυνα ειδη -που ΔΕΝ θα ξαναφερει ο εισαγωγεας στην Ελλαδα ετσι και αλλιως- το θεμα με τα περιορισμενα μεγεθη υπαρχει ΚΑΙ εδω

 

προσωπικα εχω δει τεραστιο κερδος απο το yoox ειτε στις αρχικες τιμες του ειτε (πολυ περισσοτερο) στις εκπτωτικες του

αυτα για τη συγκριση με την Ελλαδα

 

σε συγκριση με αλλα online μαγαζια (κυριως Ιταλικα) αλλα σιγουρα πιο "risky" (...) απο το yoox, εκει το yoox εχει αποδειχτει αρκετες (ισως πολλες) φορες ακριβοτερο (οχι ομως με τεραστιες διαφορες)

 

ΑΛΛΑ απο την αλλη, ΠΟΤΕ (σε 40τοσες περιπου αγορες απο το yoox) δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με αποστολες, πληρωμες, επιστροφες, με το μαγαζι (τεραστια υποθεση η συνεργασια με UPS) οταν σε αλλα online οι αποστολες ειναι απο 10-25ευρω και σε μερικα μαλιστα κανεις το σταυρο σου μην εχεις πεσει σε λαμογιο...

Link to comment
Share on other sites

James και corkala.

Δεν διαφωνώ με αυτά που λέτε αλλά το θέμα είναι ότι σε κάποια ρούχα που κάνουν μπαμ, π.χ. Dsquared, Dolce, Ed Hardy, ε νομίζω και αυτός που τα αγοράζει δεν θα θέλει περσινό σχέδιο.Εγώ βλέπω κάτι μπλούζες dsquared που είναι περσινές και τις έχω αγοράσει να της πούλα το yoox πιο ακριβά απ'ότι τις είχα πάρει.

Και επισης μια πετσέτα που θέλω είναι σταθερά εδώ και 2 μήνες στο -5%.Δεν πήγε 40% τώρα.Που μακάρι να πάει για να την πάρω αλλά απ'ότι βλ΄'επω θα την βγάλουν του χρόνου πάλι για φετινή καλοκαιρινή.

Τα παπούτσια που λες θα είσαι πολύ τυχερός αν τα πάρεις φέτος και βρεις νούμερο, αν και εγώ παπούτσι στις παραπάνω μάρκες που ανέφερα δύσκολα θα πάρω περσινά επειδή είναι αρκετά συγκεκριμένα μοντέλα και κάνουν μπαμ, όπως προείπα.

 

Δεν διαφωνω σε αυτα που λες. Αλλωστε οταν καποιος ειναι πορωμενος με μια μαρκα του κακοφαινεται το παλιο. Ετσι κι εγω, 15 χρονια φοραω abercrombie και πλεον που εχει βρωμισει ο τοπος γελαω με καποιους που πανε σε καποια μαγαζια στην Αθηνα που φερνουν 5-10 κομματια (στην ζουλα παντα μιας και δεν δινει αλλου ρουχα η εταιρεια) τα πουλανε ακριβοτερα απο οσο κοστιζουν και ειναι 2 χρονων παλια!

Το θεμα ειναι ομως οτι φορανε την μαρκα!

Εγω γενικοτερα ειμαι της αποψης να σεβομαι τον πορωμενο με μια μαρκα! Εχω εναν φιλο πρωμενο με Paul Smith, ε δεν τα ακουμπαω να μην του την σπασω. Το ιδιο αυτος με την abercrombie.

Γνωρισα εναν βλαχο φραγκατο που εχει μερικα χρονια Αθηνα για δουλειες και με ρωτησε τι μαρκα ειναι αυτη που φοραω! Του ειπα ειναι απο Αμερικη, βρηκε στο ιντερνετ παρηγγειλε το μισω μαγαζι, πληρωσε και τα 3πλα στο τελεωνειο(φραγκατος ειπαμε) και φοραει μερα-νυχτα απο πανω μεχρι κατω abervrombie. ΣΟυ την βαραει ή οχι???

Εγω ξενερωνω παντως με αυτα!

Γι αυτο βρηκα αλλες 2 μαρκες καβατζα αντε να δουμε ποτε θα βρωμισει και με αυτες ο τοπος...

Link to comment
Share on other sites

1

380 πέρσι στην Αθήνα .Μέχρι πριν μια βδομάδα είχε 3 χρώματα (μαύρα και καφέ) και πολλά νούμερα

2

310 πέρσι ,δεύτερη φορά που το βάζει .

Και πάμε σε αυτά που έχω αγοράσει ως "τυχερός"για μένα ή για άλλους, για να μη γίνω κουραστικός με το τι προσφορές έχει τώρα.

3 210 αρχική

4 320 αρχική

5 85 ευρώ από 230 αρχική και μετά το ανέβασε 170 το yoox

6 από 915.

7

Δε βρίσκεις με έκπτωση στην Αθήνα τα καλά ρούχα ,δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκεις με έκπτωση στην Αθήνα τα καλά ρούχα ,δε γίνεται.

Έλα μην είσαι υπερβολικός.Π.χ. στο golden hall είχε τον χειμώνα richmond kai moschi(to)no με 70%.Οκ στον Γαβαλα έχουν φύγει πολλά αλλά δεν έχει μόνο dsquared και πάντα έχει ένα 50% (που ουσιαστικά είναι 40% γιατί είναι λίγο πιο ακριβά τα ρούχα του απο έξω.Εκτός απο τα παπούτσια που το έχει χέσει λίγο το θέμα) στα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.

Φυσικά και υπάρχουν προσφορές στο νετ και φυσικά και αγοράζω και απο εκεί.Αλλά όχι ότι δεν έχει και στην αθήνα.Π.Χ. κάτι ωραία μαγιό D&G που θα πάρω φέτος απο Αθήνα δεν τα βρίσκω σε κανένα site.Στο yoox ούτε περσινά ούτε προπέρσινα.Οκ έχει 2 άθλια.

Θα συμφωνίσω ότι αν δεν ξέρεις μπορείς να πάρεις φετινό για περσινό με ίδια τιμή.Δύσκολο βέβαια σε κεντρικά μαγαζιά γιατί αν γίνουν ρόμπα μετά θα χάσουν πολύ πελατεία.Για το στοκ που λες, έχει μερικά στοκάδικα.Στο κολωνάκι ξέρω και είχε και ένα στην κηφησίας αλλά νομίζω το μεταφέρανε.Α παίζει και στην Γλυφάδα 1 αν θυμάμαι καλά...

Γενικά στο θέμα εκπτώσεις στην Αθήνα πρέπει να ξέρεις τι παίζει και που και μπορείς να κάνεις αρκετά καλές αγορές.Άλλες φορές πάλι μπορεί να βρεις κάτι πολύ πιο φτηνά στο νετ.Εγώ είμαι κάπου στο 40% Αθήνα 60% νετ.

 

corkala ναι όντως αυτό με το "πες μου τι μάρκα φοράς" είναι λίγο εκνευριστικό αλλά και εσύ αν δεις κάτι καλό δεν θα θες να το φοράς ;) ; Να τα abercrombie που είπες δεν τα ξέρω και έριξα 1 ματιά.Θα στα πάρω όλα τώρα :lol: .Πλάκα κάνω.Τώρα έχουν μάθει σιγα σιγα τα Ed Hardy π.χ.Τα είδα 150Ευρώ εδώ και εγώ τα πέρνω με 80-90$,ε,έβαλα τα γέλια.Α να πω και ότι όποιος έχει πάει Μιλάνο θα ξέρει ότι Dsquared είναι στις τελευταίες των επιλογών.Απλά τα κάνανε μόδα εδώ και όλοι πέφτουν με τα μούτρα.Οκ τα jean για εμένα είναι ίσως τα καλύτερα αλλά για τα άλλα είδη υπάρχουν και άλλες επιλογές.(πιστέυω να έπιασε και να μην αγοράζει κανείς τώρα για να τα πάρω εγώ ολα :p ).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες διαφορές όμως και κάποιες ανακρίβειες. Μιλάς ότι δεν βρίσκεις τίποτα τώρα ,τέλος εποχής στο yoox σε 2 μάρκες,το οποίο έχει 2000+ brands και γω σου γράφω ότι δε βρίσκεις τίποτα αξιόλογο στην Αθήνα σε περίοδο που έχει εκπτώσεις.Για να βρεις καλοκαιρινά στην Αθήνα πρέπει να ψωνίσεις το αργότερο μέσα Μαρτίου ή να τα κλείσεις πριν τις εκπτώσεις ως γνωστός πελάτης κλπ.Ειδικά αν είσαι ο τύπος του "ένα και καλό" ,δεν πρόκειται αυτό το καλό να το βρεις με έκπτωση.Επίσης μιλάς για δύο συγκεκριμένες μάρκες ,που για να βρεις παπούτσια - jeans στην Αθήνα σε περίοδο εκπτώσεων είναι πολύ δύσκολο ως αδύνατο( να τα χτυπήσεις ακόμη και σε κανονικές τιμές ).Ακόμη κάθε σχεδιαστής τύπου prada,dior,d&g βγάζει αρκετά σχέδια πάνω από 3 χρόνια ακριβώς τα ίδια και προσωπικά δε με πειράζει να αγοράζω περσινά ρούχα. Εξάλλου στα dsq τα καλύτερα κομμάτια ήταν μέχρι του 2005-06 και όχι τα τωρινά.

Να δούμε λίγο και τα γυναικεία; Για δες αποθέματα και τιμές σε celine ,armani,jimmy choo,costume national,jean paul gautier,al.mcqueen και πόσες άλλες καλές μάρκες. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ,αν ψάξεις λίγο το yoox .Δε λέμε ότι η Αθήνα δεν έχει μάρκες ,κάθε άλλο ,έχει τα πάντα ,αλλά δύσκολο να βρεις με έκπτωση αυτό που ψάχνεις ,για πολλούς και διάφορους λόγους.

Btw μαγιο d&g και dsq είχε πάνω από 30 την άνοιξη το yoox για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Όσο για dsq jeans έκανα λάθος ,είχε καμιά 40αριά σύνολο όλη τη season.Τα έφερε όλα. Ό,τι κυκλοφόρησε πέρσι σε dsq,σε όλα τα είδη τα έφερε το yoox και δεν έφυγαν ακαριαία..

Link to comment
Share on other sites

Οκ ρε παιδί, αλλά εγω π.χ. που φοράω 48 στο yoox έχω να διαλέξω μόνο 1 dsq απο τα χειμερινά που φέρνει ΤΩΡΑ.Και το συγκεκριμένο το θυμάμαι καθαρά στο golden hall να έχει 40% έκπτωση και νούμερα.Ed hardy δεν έχει τίποτα, dolce τα φτηνά περσινά και σε νούμερα(σε μπλε κανονικά jean) σχεδόν τίποτα.Prada σε σπορ shoes που είναι τα δυνατά τους (και μοιάζουν οι σεζον) τίποτα σε 43-44-45.Dior πουκαμισα που θέλω σε XL, τίποτα.Αν αυτά είναι δηλαδή τα χειμέρινα τους τώρα που τα πρωτοβγάζουν, εγώ και να θέλω δε μπορώ να πάρω τίποτα :)

Έλα τώρα που δε βρίσκεις τίποτα στην Αθήνα.Πρέπει να ψάξεις βέβαια.Αυτό που μπορώ να δεχτώ είναι να μένεις μακρυά απο το κέντρο και να μην μπορείς να κάνεις βόλτες(εγώ είμαι 5-10 λεπτά, οπότε...).Dolce παπούτσια έχει στον...Χαραλά ή Καλογήρου;;;Έτσι δεν τον λένε;Και έχει και περισσότερα απο την ίδια την D&G στο κέντρο.Prada πέρσι κολωνάκι είχα χτυπήσει κάτι κλασικά σπορ με 50% που στο Attica είχαν έκπτωση 10% ;)

Anyway να ξαναπώ ότι δεν τα βάζω με το yoox γιατί και εγώ έχω ψωνίσει απο εκεί αλλά οκ τώρα π.χ. χειμωνιάτικα αν ήθελα δεν έχει τπτ που να με ενδιαφέρει και αν έχει δεν έχει νούμερα.Να πω ακόμα ότι σήμερα ήμουν στο χαλάνδρι και πήγα στο μαγαζί με τα dsquared και είχε τα μπλουζάκια 180Ευρώ.Οκ έβαλα τα γέλια μέσα στο μαγαζί.Γενικά το θέμα είναι να βρεις τι θες και αν τύχει και βρω κάτι στην Αθήνα με 10-20% πάνω θα το κρατήσω γιατί στο νετ φεύγουν αέρα.Αν βρω κάτι στο νετ φτηνά που μου αρέσει και το προλάβω(+έχω λεφτά στην κάρτα κλπ) θα το πάρω και θα κάνω και χαρές που το πήρα λιγότερα.Δεν είμαι μαζοχιστής να τα σκάσω π.χ. 180Ευρώ για dsq στο χαλάνδρι που τα έχει στο νετ 100.Αλλά αν βρω κάτι Αθήνα με 40-50% θα το πάρω ή στην καλύτερη θα το δοκιμάσω θα δω αν υπάρχει στο νετ πιο φτηνά και θα το πάρω απο εκεί.

Για να κλείσω θα πω ότι πολλοί το έχουν παραχ$σει στην Αθήνα με τις τιμές αλλά υπάρχουν και ευκαιρίες.Στο νετ πρέπει να είσαι γρήγορος και να έχεις φορτώσει την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

on line shop με μαρκα bench....???

Play.com? Αλλά έχει και bench.co.uk που σου κάνουν 10% έκπτωση στην πρώτη παραγγελία.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οκ ρε παιδί, αλλά εγω π.χ. που φοράω 48 στο yoox έχω να διαλέξω μόνο 1 dsq απο τα χειμερινά που φέρνει ΤΩΡΑ.Και το συγκεκριμένο το θυμάμαι καθαρά στο golden hall να έχει 40% έκπτωση και νούμερα.Ed hardy δεν έχει τίποτα, dolce τα φτηνά περσινά και σε νούμερα(σε μπλε κανονικά jean) σχεδόν τίποτα.Prada σε σπορ shoes που είναι τα δυνατά τους (και μοιάζουν οι σεζον) τίποτα σε 43-44-45.Dior πουκαμισα που θέλω σε XL, τίποτα.Αν αυτά είναι δηλαδή τα χειμέρινα τους τώρα που τα πρωτοβγάζουν, εγώ και να θέλω δε μπορώ να πάρω τίποτα :)

Έλα τώρα που δε βρίσκεις τίποτα στην Αθήνα.Πρέπει να ψάξεις βέβαια.Αυτό που μπορώ να δεχτώ είναι να μένεις μακρυά απο το κέντρο και να μην μπορείς να κάνεις βόλτες(εγώ είμαι 5-10 λεπτά, οπότε...).Dolce παπούτσια έχει στον...Χαραλά ή Καλογήρου;;;Έτσι δεν τον λένε;Και έχει και περισσότερα απο την ίδια την D&G στο κέντρο.Prada πέρσι κολωνάκι είχα χτυπήσει κάτι κλασικά σπορ με 50% που στο Attica είχαν έκπτωση 10% ;)

Anyway να ξαναπώ ότι δεν τα βάζω με το yoox γιατί και εγώ έχω ψωνίσει απο εκεί αλλά οκ τώρα π.χ. χειμωνιάτικα αν ήθελα δεν έχει τπτ που να με ενδιαφέρει και αν έχει δεν έχει νούμερα.Να πω ακόμα ότι σήμερα ήμουν στο χαλάνδρι και πήγα στο μαγαζί με τα dsquared και είχε τα μπλουζάκια 180Ευρώ.Οκ έβαλα τα γέλια μέσα στο μαγαζί.Γενικά το θέμα είναι να βρεις τι θες και αν τύχει και βρω κάτι στην Αθήνα με 10-20% πάνω θα το κρατήσω γιατί στο νετ φεύγουν αέρα.Αν βρω κάτι στο νετ φτηνά που μου αρέσει και το προλάβω(+έχω λεφτά στην κάρτα κλπ) θα το πάρω και θα κάνω και χαρές που το πήρα λιγότερα.Δεν είμαι μαζοχιστής να τα σκάσω π.χ. 180Ευρώ για dsq στο χαλάνδρι που τα έχει στο νετ 100.Αλλά αν βρω κάτι Αθήνα με 40-50% θα το πάρω ή στην καλύτερη θα το δοκιμάσω θα δω αν υπάρχει στο νετ πιο φτηνά και θα το πάρω απο εκεί.

Για να κλείσω θα πω ότι πολλοί το έχουν παραχ$σει στην Αθήνα με τις τιμές αλλά υπάρχουν και ευκαιρίες.Στο νετ πρέπει να είσαι γρήγορος και να έχεις φορτώσει την κάρτα.

 

Prada φέρνει δύο-τρεις συγκεκριμένες περιόδους σε κάθε season πάρα πολλά σε όλα τα νούμερα με μέσο όρο τιμής 100-140 euro. Μάλιστα έχεις περιθώριο 2-3 μέρες να πάρεις ,μετά εξαντλούνται. Ed hardy έχει το revolveclothing πολλά ,αλλά όχι αυτή την περίοδο,φθινόπωρο συνήθως,αν και τα ed hardy έχουν πεθάνει από πέρσι. Ομοίως στο yoox φθινόπωρο θα έρθει ο μεγάλος όγκος χειμερινών.Φαντάσου σε κατάσταση preview έχει τόσες σελίδες σε ορισμένες μάρκες,που να φέρει τα πολλά.Παπούτσια dsq έφερε φέτος τα πάντα σε σχέδια και μάλιστα ορισμένα 3 φορές σε όλα τα νούμερα και με απόθεμα ,δηλ. αν κάποιος ήθελε τα έβρισκε άνετα. Μέχρι Δεκέμβρη θα φέρει τουλάχιστον άλλα 20.000 articles σε αντρικά.

Προσωπικά d&g δεν αγοράζω ,αλλά έχω ακούσει κατά καιρούς εδώ μέσα που άτομα δεν βρίσκανε αυτά που θέλανε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε ξενικάνε οι εκπτώσεις φέτος? έχει ανακοινωθεί κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...