Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον μαιο πηγαινες και με 350 ΝΥ και φυσικα οσες φορες και να πας ειναι παντα σαν την πρωτη!!!! Σορρυ για το οφ τοπικ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλος ο οδηγος λιγο που τον ειδα και εχει οντως επιβεβαιωμενα sites.Αυτο που περιμενω ειναι αν καποιος μπορει να επιβεβαιωσει την αξιοπιστια του dress-for-less.

 

Δεν έχω αγοράσει ,αλλά ανήκει στα έμπιστα καταστήματα,τουλάχιστον από αγοραστές του εξωτερικού και από ξένα φόρουμς που διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ,αλλά ανήκει στα έμπιστα καταστήματα,τουλάχιστον από αγοραστές του εξωτερικού και από ξένα φόρουμς που διαβάζω.

 

Οκ το ελπιζω γιατι θα αγορασω !

Link to comment
Share on other sites

Οκ το ελπιζω γιατι θα αγορασω !

 

μια χαρα ειναι , μην ανυσηχεις , ειχε παραγγειλει μια γνωστη μου παλαιοτερα.

δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

corkala καλή η Νεά Υόρκη αλλά στις 10 μέρες άρχισα να βαριέμαι.Δε είμαι του New York New York μύθου.Προτιμώ Greek Islands ;)

Τον Μάϊο κάποιοι δουλέυουν για να κάνουν διακοπές το καλοκαίρι. :rolleyes: :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα απο το assos.com αλλα δεν μπορει να κανει track this order.Συμβαινει και σε αλλους αυτο??Επιπλεον μετα απο ποσες εργάσιμες σας ήρθαν τα πραγματα??
Link to comment
Share on other sites

Οκ το να δεις την Νέα Υόρκη είναι σωστό.Αλλά μιας και έχω πάει ένα μήνα διακοπές εκεί και έχω πάει και στο Μιλάνο δεν παίζει και τόσο αυτό που λες.

 

Ενώ εγώ έχω πάει 5 μέρες τον Μάρτιο και 7 μέρες τώρα, οπότε είμαι φρεσκότατος στο NY vibe. :p

 

Οι τιμές σε εκπτώσεις στο Μιλάνο είναι αρκετά "τρελές".Φυσικά σε Ιταλικές μάρκες του Μιλάνου(δλδ το 90% που φοράμε εδώ) ούτε σηζήτηση αν είναι φθηνότερα στο τόπο τους ή στην Αμερική.Και με τα 550-600 Ευρώ διαφορά που γλυτώνω απο US έχω ήδη χτυπήσει 2-3 καλά ρουχαλάκια.

 

Ο καθένας στον τόπο βρίσκει και τα φθηνότερα. Λ.χ. στην Νέα Υόρκη ψώνισα πολλά σε Ralph Lauren, Brooks Brothers κλπ.

 

Μιλάω βέβαια για φετινή σεζόν ρούχα και όχι περσινά σε στοκ.Και στο Μιλάνο είχε στοκάδικα αλλά ήταν αρκετά μακριά απο το κέντρο (νομίζω μόνο η μπλε γραμμή σε πήγαινε) και έχω πάει για να έχω γνώμη.

 

Έτσι είναι (σχεδόν) πάντα.

 

Άσχετο αλλά η σπράιτ τι γαμάτη γεύση έχει στην ΝΥόρκη και τη σκατόνερο είναι εδώ.

Βέβαια θα μου πεις μεσογειακή διατροφή και θα πω,οκ, αλλά μου είχε κάνει εντύπωση πως διάφορα τρόφιμα είχαν τελείως διαφορετική γεύση απο εδώ.

Αλλά....Και εμένα τι με νοιάζει, εδω εχει πάντα ήλιο :lol:

 

Νομίζω πως η διαφορά έχει να κάνει με την γεύση του νερού...

 

Τον μαιο πηγαινες και με 350 ΝΥ και φυσικα οσες φορες και να πας ειναι παντα σαν την πρωτη!!!! Σορρυ για το οφ τοπικ!

 

Έτσι! :)

 

corkala καλή η Νεά Υόρκη αλλά στις 10 μέρες άρχισα να βαριέμαι.Δε είμαι του New York New York μύθου.Προτιμώ Greek Islands ;)

Τον Μάϊο κάποιοι δουλέυουν για να κάνουν διακοπές το καλοκαίρι. :rolleyes: :)

 

Αντιθέτως εγώ είμαι παιδί της πόλης, οι δικές μου διακοπές γίνονται πάντα στις μητροπόλεις του κόσμου. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα απο το assos.com αλλα δεν μπορει να κανει track this order.Συμβαινει και σε αλλους αυτο??Επιπλεον μετα απο ποσες εργάσιμες σας ήρθαν τα πραγματα??

 

Αν είναι η 1η αγορά ίσως αργήσει .3 εργάσιμες συνήθως διαρκεί η αποστολή από την ημέρα της εντολής ,έτσι ακούγεται τελευταία.Tracking number δεν έχει το asos ,αλλά ένα STATUS ,το οποίο ανανεώνεται αραιά και που... Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία δεν ξέρω ,γιατί απέχω από το shopping τους τελευταίους 3 μήνες.Προσωπικά με Royal Airmail μέχρι και 7 εργάσιμες μπορεί να πάρει η παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αυτο το site:http://www.cheapsmells.com ???

Αγορασα 2 αρωματα γιατι ειχε πολυ καλες τιμες αλλα οταν τα παρελαβα μου

φανηκαν καπως περιεργη η οσμη τους παρολο που ηταν μεσα σε συσκευασια!!!

Μπορουν να κανουν νοθεια σε συσκευασμενα???

Ας με βοηθησει καποιος...........:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια ed hardy τ-shirts γνησια απο το ιντερνετ και χωρις τελωνειο απο που μπορω να παρω σε καλες τιμες?

 

ακομα για jeans τι λετε να παρω ωστε να μην μου βγει ο κουκος αηδονι αλλα να ειναι κ ωραιο? 150 ευρω καπου να δωσω δλδ. θελω στενη γραμμη σχετικα

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

προς james55:

 

στον οδηγο σου γραφεις το zoovillage εχει ακριβα εξοδα αποστολης αλλα συχνα εχει free delivery,ποτε ξερουμε οτι εχει free delivery?στελνουν email ή κατα την αγορα το αναφερουν?

 

και βασικα στο faq αναφερεται:

 

Country Cost in Euro €

Austria 0

Belgium 0

Bulgaria 0

Czech Republic 0

Denmark 0

Estonia 0

Finland (COD) 0

Finland (CC) 0

France 0

Germany 0

Greece 0

Hungary 0

Ireland 0

Italy 0

Latvia 0

Lithuania 0

Luxembourg 0

Netherlands 0

Poland 0

Portugal 0

Romania 0

Slovakia 0

Slovenia 0

Spain 0

United Kingdom 0

Link to comment
Share on other sites

προς james55:

 

στον οδηγο σου γραφεις το zoovillage εχει ακριβα εξοδα αποστολης αλλα συχνα εχει free delivery,ποτε ξερουμε οτι εχει free delivery?στελνουν email ή κατα την αγορα το αναφερουν?

 

και βασικα στο faq αναφερεται:

 

Δες στο customer service . Μπορείς να το ελέγξεις και κατά την αγορά.

 

 

ΥΓ Με πρόλαβες :)

Link to comment
Share on other sites

-50% το yoox .'Οποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε...

 

vkb δες γυναικεία και αντρικά jeans ,ειδικά γυναικεία.Είναι δυνατόν να βρεις τέτοιες τιμές έξω?

:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να βρεις αλλά όταν έχουν φύγει όλα τα καλά εδώ και καιρό τι να το κάνω.

Πάντως τώρα πραγματικά έχει κουφές τιμές, δεκτό. :)

Link to comment
Share on other sites

-50% το yoox .'Οποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε...

 

vkb δες γυναικεία και αντρικά jeans ,ειδικά γυναικεία.Είναι δυνατόν να βρεις τέτοιες τιμές έξω?

:)

 

Εγώ γιατί βλέπω ακόμα το -40%?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είναι up το 50% ,δε σημαίνει ότι σε όλα θα έχει -50% ,σε αρκετά όμως έχει...Κοιτάχτε σε πολλά είδη.

Ειδικά σε κάποιες μάρκες καλές που δεν τις ξέρει ο κόσμος έχει ΤΙΣ ευκαιρίες...Μιλάμε για διαφορές

Αρχική: 400 (πέρσι)

Υοοχ : 60... αυτό το φαινόμενο το χω δει γύρω στις 10 φορές ως τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και πάλι, δε θα το διαφήμιζαν ως "up to 50%" και όχι "40% extra" όπως το γράφουν τώρα;

 

Υπάρχει κάποια γενικότερη έκπτωση στην οποία προστίθεται το 40%; γιατί αν όχι δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα αυτό που λέει για "40% παραπάνω".

 

Ψιλά γράμματα βέβαια αυτά, τι 40% τι 50%, απλά σκεφτόμουνα μήπως προστέθηκαν και άλλα ρούχα στις sales, αυτό είναι όλο :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και πάλι, δε θα το διαφήμιζαν ως "up to 50%" και όχι "40% extra" όπως το γράφουν τώρα;

 

Υπάρχει κάποια γενικότερη έκπτωση στην οποία προστίθεται το 40%; γιατί αν όχι δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα αυτό που λέει για "40% παραπάνω".

 

Ψιλά γράμματα βέβαια αυτά, τι 40% τι 50%, απλά σκεφτόμουνα μήπως προστέθηκαν και άλλα ρούχα στις sales, αυτό είναι όλο :p

 

Ακόμα δεν έχετε καταλάβει ότι είμαι μπροστά από τις εξελίξεις... Αύριο μεσημέρι θα ανακοινώσει το up to 50% ,ενώ έχει κάνει από τώρα την έκπτωση.Απλά μαθηματικά είναι .Κοιτάχτε ορισμένα είδη να δείτε.

 

To "extra" το γράφει ,γιατί η αρχική του yoox είναι ήδη έκπτωση σε σχέση με περσι,οπότε η περαιτέρω έκπτωση αναφέρεται ως up to an extra.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν υποτιθεται οτι το yoox στελνει δωρεαν?ή κανω λαθος?εγω τωρα παω να ολοκληρωσω την αγορα 2 προϊοντων και μου βαζει +10ευρω!

 

επισης ερωτηση αν εχει τυχει σε καποιον,αν βαλεις πολλα λαθος κουπονια σου μπλοκαρει το λογαριασμο το yoox?

 

και αλλη μια ερωτηση τα κουπονια που ειναι σε μορφη λινκ πως τα χρησιμοποιουμε??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ship δεν το καταλαβαίνω και εγώ.

Τη μια έτσι την άλλη γιουβέτσι.

 

Μην παίζεις πολύ με κουπόνια όταν είσαι με το account μέσα γιατί δεν ξέρεις ποτέ.

Κάνε ένα clear cookies και μπες χωρίς account για να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

α δεν το ξερα οτι μπορω και χωρις να ειμαι στο account γιατι εχω την εντυπωση οτι με μπλοκαρανε για κανενα 5λεπτο λογω των πολλων λαθος κουπονιων,αλλα ρε ****το ψαχνω ενα με free shipping :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...