Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς όμως να το ελεγχξεις το ρούχο.Απο το υδατογραμμα την ταμπελίτσα γενικά τα ραψήματα κλπ.Εδώ και στο νετ σε φώτος φαίνεται η μαϊμού και το αυθεντικό, δεν θα φανεί απο κοντά;To πολύ πολύ δες 1 κάπου που να ξέρεις οτι είναι 100% αυθεντικό (έστω απο 1 site) και πήγαινε και κάνε σύγκριση.

Και απ'οσο έχω δει Βουλγάρικες-Τούρκικες μαϊμουχ είναι πιο δύσκολο να φανούν σε σχέση με τα κινέζικα που κάνουν μπαμ απο χιλιόμετρα.Μου έχει τύχει Αμερικάνος στο ebay να πουλά το dsquared με τους 2 running punks σε κανονική τιμή και να του λέω οτι δεν είναι αυθεντικό και να μη το πιστεύει.Αλλά έχουν γνώση οι φύλακες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση και απο εμένα.

Στα Dolce & Gabbana σορτσάκια το L και το XL είναι τα πραγματικά νούμερα;Εγώ φοράω 48-50 νούμερο jean.Ποιό θα μου κάνει καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όμως να το ελεγχξεις το ρούχο.Απο το υδατογραμμα την ταμπελίτσα γενικά τα ραψήματα κλπ.Εδώ και στο νετ σε φώτος φαίνεται η μαϊμού και το αυθεντικό, δεν θα φανεί απο κοντά;To πολύ πολύ δες 1 κάπου που να ξέρεις οτι είναι 100% αυθεντικό (έστω απο 1 site) και πήγαινε και κάνε σύγκριση.

Και απ'οσο έχω δει Βουλγάρικες-Τούρκικες μαϊμουχ είναι πιο δύσκολο να φανούν σε σχέση με τα κινέζικα που κάνουν μπαμ απο χιλιόμετρα.Μου έχει τύχει Αμερικάνος στο ebay να πουλά το dsquared με τους 2 running punks σε κανονική τιμή και να του λέω οτι δεν είναι αυθεντικό και να μη το πιστεύει.Αλλά έχουν γνώση οι φύλακες.

 

Δεν μιλαμε ομως για προχειρες αντιγραφες.Προκειται για πολυ προσεγμενες.Ενταξει λογικα εγω θα το καταλαβω αφου ειμαι σιγουρος οτι αυτα που εχω ειναι αυθεντικα αλλα φοβαμαι και την αντιδραση μου μετα!Αυτο που ακουγεται πιο πολυ ειναι οτι εχει και αυθεντικα και μαιμουδες οποτε ισως ειμαι τυχερος και μου τυχει το original.Αλλα και παλι δεν μου καλοφαινεται να τους δωσω τα ωραια μου λεφτακια ενω πιανουν καποιους αλλους κοροιδο.Internet και παλι internet.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο εμένα.

Στα Dolce & Gabbana σορτσάκια το L και το XL είναι τα πραγματικά νούμερα;Εγώ φοράω 48-50 νούμερο jean.Ποιό θα μου κάνει καλύτερα;

 

Εξαρτάται από την φόρμα. Νομίζω πως το XL θα είναι μεγάλο, το L ίσως είναι καλύτερο. Και πάλι όμως εξαρτάται από το πόσο στενή είναι η γράμμη.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ, αφού θα πας εκεί και θα το δεις με τα ματάκια σου το ρούχο.

Κάνε εναν έλεγχο και αν υποπτευθείς τίποτα τότε παράτατο.

 

Veco εγώ σκεφτόμουν οτι αν είναι μεγάλο το XL το πολύ πολυ το σφιγγω λίγο αλλά απο την άλλη έχω χάσει πολύ στη μέση (δλδ δεν έχω καθόλου κοιλιά) και ίσως το L...

Χμμμ...Να περάσω απο την Dolce μήπως έχουν κανένα shorts?

Πάντως σορτσάκια έχω L και XL γι΄αυτό φοβάμαι την γραμμή..Αν έχει κάποιος ή έχει δοκιμάσει κάποιο dolce...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ, αφού θα πας εκεί και θα το δεις με τα ματάκια σου το ρούχο.

Κάνε εναν έλεγχο και αν υποπτευθείς τίποτα τότε παράτατο.

 

Veco εγώ σκεφτόμουν οτι αν είναι μεγάλο το XL το πολύ πολυ το σφιγγω λίγο αλλά απο την άλλη έχω χάσει πολύ στη μέση (δλδ δεν έχω καθόλου κοιλιά) και ίσως το L...

Χμμμ...Να περάσω απο την Dolce μήπως έχουν κανένα shorts?

Πάντως σορτσάκια έχω L και XL γι΄αυτό φοβάμαι την γραμμή..Αν έχει κάποιος ή έχει δοκιμάσει κάποιο dolce...

Απλά επειδή το 'χω απορία, πώς γίνεται κάποιος να μην έχει κοιλιά κ να φοράει XL? :confused: ειλικρινής απορία

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι στενή γραμμή του ρούχoυ και 1) να τα φοράει πιο άνετα και 2) να μην έχει μεν την αντιαισθητική "μπυροκοιλιά" :p αλλά να μην είναι και φέτες!:p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή το 'χω απορία, πώς γίνεται κάποιος να μην έχει κοιλιά κ να φοράει XL? :confused: ειλικρινής απορία

Συνηθως οταν το ατομο εχει "φτερα" :grin:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή το 'χω απορία, πώς γίνεται κάποιος να μην έχει κοιλιά κ να φοράει XL? :confused: ειλικρινής απορία

 

Παίζει από μάρκα σε μάρκα. Πρόσφατα δοκίμασα μαγιό XL σε μια μάρκα και έκανε και σε μένα ,χωρίς να πέφτει (φοράω Μ) και σε αυτόν που προοριζόταν (φοράει XL). Επειδή τα μαγιο είναι ελαστικά ,ό,τι νούμερο και να πάρεις παίζει να είναι οκ . Αν το μαγιό έχει κουμπί όμως ,τα πράγματα αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να μου καταστήματα της Θεσσαλονίκης που φέρνουν jeans takeshy kurosawa? Ακόμη μήπως γνωρίζετε την μάρκα Ponte di Roma? Είναι γνωστή?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το XL. Αυτά που λέει ή DesertSMisSRaiN. Αν και έχω και κάποια μικρή γράμμωση :happy:

To D&G Μαγίο π.χ. που πήρα είναι size M που κανονικά θα μου ήταν μικρό.Και όμως μου κάνει.Τρέχα γύρευε. Γι'αυτό ρωτάω αν έχει κανείς φορέσει σορτς Dolce & Gabbana.

 

....Φτερά στα πόδια λέει.Αχαχαχα :lol:

Νύχτα γιατί έχω κατεβάσει και 5-6 ποτά

Link to comment
Share on other sites

Veco εγώ σκεφτόμουν οτι αν είναι μεγάλο το XL το πολύ πολυ το σφιγγω λίγο αλλά απο την άλλη έχω χάσει πολύ στη μέση (δλδ δεν έχω καθόλου κοιλιά) και ίσως το L...

Χμμμ...Να περάσω απο την Dolce μήπως έχουν κανένα shorts?

Πάντως σορτσάκια έχω L και XL γι΄αυτό φοβάμαι την γραμμή..Αν έχει κάποιος ή έχει δοκιμάσει κάποιο dolce...

 

Σε αυτή την περίπτωση είτε παίρνεις XL για να είσαι καλυμμένος, είτε βρίσκεις και δοκιμάζεις...

 

Απλά επειδή το 'χω απορία, πώς γίνεται κάποιος να μην έχει κοιλιά κ να φοράει XL? :confused: ειλικρινής απορία

 

Όλα είναι δυνατά, ανάλογα με τη φόρμα του ρούχου. Στο ντουλάπι μου έχω μπλούζες από XS μέχρι XL και δεν αστειεύομαι. Άσε που το XL μου είναι και λίγο στενό... :p

 

Παίζει από μάρκα σε μάρκα. Πρόσφατα δοκίμασα μαγιό XL σε μια μάρκα και έκανε και σε μένα ,χωρίς να πέφτει (φοράω Μ) και σε αυτόν που προοριζόταν (φοράει XL). Επειδή τα μαγιο είναι ελαστικά ,ό,τι νούμερο και να πάρεις παίζει να είναι οκ . Αν το μαγιό έχει κουμπί όμως ,τα πράγματα αλλάζουν.

 

Όπως τα λες είναι. Το κουμπί είναι μεγάλη ιστορία στο μαγιό...

 

Για το XL. Αυτά που λέει ή DesertSMisSRaiN. Αν και έχω και κάποια μικρή γράμμωση :happy:

To D&G Μαγίο π.χ. που πήρα είναι size M που κανονικά θα μου ήταν μικρό.Και όμως μου κάνει.Τρέχα γύρευε. Γι'αυτό ρωτάω αν έχει κανείς φορέσει σορτς Dolce & Gabbana.

 

....Φτερά στα πόδια λέει.Αχαχαχα :lol:

Νύχτα γιατί έχω κατεβάσει και 5-6 ποτά

 

Όχι και Η DesertSMisSRaiN. Όνειδος. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όχι και Η DesertSMisSRaiN. Όνειδος.

Ναι βλακεία δεν το πρόσεξα. :O

 

Θα πάω Δευτέρα,Τρίτη στη Dolce στο κέντρο να δω αν έχει σορτσάκια γιατί δε νομίζω να πετύχω σε μαγαζί σορτς Dolce (όχι D&G).

Αλλιώς...Ντάξ και απο L σε XL δεν πρέπει να έχει και την τεράστια διαφορά.Θα το ψάξω όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή

Αυτό λέω μόνο, ντροπή :p

Σ'ευχαριστώ VeCo

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παίζει να ξέρετε κάποιο eshop με big and tall ρουχα;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε ποια ακριβώς είναι η διαδικασία που πρέπει να κάνω εγώ με τη UPS για να παραλαβουν ένα δέμα επιστροφής για το yoox?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μέσα στο δέμα που σου έστειλαν (στην παραγγελία) υπάρχει χαρτάκι που σε ενημερώνει για το πώς μπορείς να επιστρέψεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρετε ποια ακριβώς είναι η διαδικασία που πρέπει να κάνω εγώ με τη UPS για να παραλαβουν ένα δέμα επιστροφής για το yoox?

 

Πολύ απλά, μέσα στο δέμα υπάρχουν 2 αυτοκόλητα. Το πρώτο γράφει πάνω την διεύθυνση του yoox. Αυτό το κολλάς πάνω στο δέμα. Το δεύτερο αυτοκόλιτο το δίνεις στην UPS(ή σε όποια εταιρία courier στο παρέδωσε) σου βάζουν μια υπογραφή και στο δίνουν. Τίποτα άλλο! Προσοχή να μην έχεις βγάλει την ταμπελίτσα απο το ρούχο γιατί δεν το δέχοντε.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ναι όχι μεχρι εκεί το έχω καταλάβει.

Απλά επειδή το yoox υποστηρίζει πως σου κάνει την επιστροφή δωρεάν, τι πρέπει να κάνω; το yoox π.χ. λέει πως πρέπει να συνεννοηθώ για την παραλαβή του προϊόντος με την ίδια τη UPS. Παίρνω δηλαδή και τους λέω ότι θέλω να παραλάβετε ένα προϊόν για να το στείλετε κάπου και τους πληρώνω κανονικά και επιστρέφεται το ποσό ή υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία;

 

ΕDIT: Άκυρο, ξαναδιάβασα τον οδηγό του james55 και με κάλυψε. Μια μόνο ερώτηση. Ο αριθμός της φορτωτικής είναι Return Code που μου έστειλε το Yoox στο mail όταν μπήκα στο site και είπα πως θέλω να επιστρέψω ένα ρούχο;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι όχι μεχρι εκεί το έχω καταλάβει.

Απλά επειδή το yoox υποστηρίζει πως σου κάνει την επιστροφή δωρεάν, τι πρέπει να κάνω; το yoox π.χ. λέει πως πρέπει να συνεννοηθώ για την παραλαβή του προϊόντος με την ίδια τη UPS. Παίρνω δηλαδή και τους λέω ότι θέλω να παραλάβετε ένα προϊόν για να το στείλετε κάπου και τους πληρώνω κανονικά και επιστρέφεται το ποσό ή υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία;

 

ΕDIT: Άκυρο, ξαναδιάβασα τον οδηγό του james55 και με κάλυψε. Μια μόνο ερώτηση. Ο αριθμός της φορτωτικής είναι Return Code που μου έστειλε το Yoox στο mail όταν μπήκα στο site και είπα πως θέλω να επιστρέψω ένα ρούχο;

 

 

Αυτόν τον αριθμό θα αναφέρεις όταν πάρεις τηλ την UPS. O ίδιος αριθμός βρίσκεται πάνω στο αυτοκόλλητο που κόλησες στο δέμα.

 

Btw -60% το yoox....Θα το ανακοινώσει αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα δικο μου σχολιο για το yoox..καλο μεγαλη ποικιλια κτλπ ΑΛΛΑ πιστευω στα jeans το zoovillage κ dress-for-less ειναι πολυ καλυτερα με διαφορα,το yoox ουτε καν κατηγορια jeans δεν εχει :blink: σκορπια μονο οτι εχει μεσα στα casual trousers
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα δικο μου σχολιο για το yoox..καλο μεγαλη ποικιλια κτλπ ΑΛΛΑ πιστευω στα jeans το zoovillage κ dress-for-less ειναι πολυ καλυτερα με διαφορα,το yoox ουτε καν κατηγορια jeans δεν εχει :blink: σκορπια μονο οτι εχει μεσα στα casual trousers

 

4 μερες πριν που παρηγγειλα ενα, ειχε κατηγορια jeans.

 

EDIT:Και ακομα εχει:p

Link to comment
Share on other sites

και που ειναι και δεν την βλεπω εγω? :blink: :blink:

 

edit:μετα απο τοσο καιρο ΝΑΙ! υπαρχει :lol: στο tab denim :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα δικο μου σχολιο για το yoox..καλο μεγαλη ποικιλια κτλπ ΑΛΛΑ πιστευω στα jeans το zoovillage κ dress-for-less ειναι πολυ καλυτερα με διαφορα,το yoox ουτε καν κατηγορια jeans δεν εχει :blink: σκορπια μονο οτι εχει μεσα στα casual trousers

 

Δε συμφωνώ. Οι αρχικές τιμές στα jeans που είχε/έχει/θα έχει είναι από 200 ως 500 ευρώ ,γιατί μιλάμε για οίκους μόδας. Τα sites που αναφέρεις έχουν εμπορικές μάρκες κυρίως και όχι οίκους. Επαναλαμβάνω :είναι τέλος εποχής , οι photos του yoox στα μοντέλα δεν είναι οι καλύτερες (συνήθως τα μοντέλα φοράνε νούμερα που δεν τους κάνουν...) plus τα "made in Italy" του yoox σε γνωστές ,αλλά κυρίως σε άγνωστες μάρκες δεν παίζονται απλά... Το yoox συνήθως ενδείκνυται για made in Italy ρούχα και όχι για εμπορικές μάρκες ,δηλ. τα ρούχα τα εμπορικά από 80-100 ευρω τα έχει 30-40, ενώ τα αντίστοιχα των οίκων από 250-300 μπορείς να τα βρεις 70-80...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...