Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως τα λες είναι.Εδικά απο την 1529 vibe ui και μετά είναι μια χαρά το κινητό.Δουλευει σωστά σε όλα.Με την row είναι πιο ευκολο καθώς είναι όλα ετοιμα,playstore κλπ.Aπλά υστερούν ακόμη σε ταχύτητα

Πολυ σωστα φιλτατε Darth. Στην αρχη τους ελεγα αν θελουν του Ιταλου για ταχυτητα ή την ετοιμη πιο αργη row, τωρα τους περναω row για να κανουν τα update μονοι τους και να μην με χρειαζονται για "υποστηριξη" ;) Στο δικο μου εχω την official κινεζικη με αγγλικα, καθως οι κινεζικες ειναι παντα ενα/δυο βηματα πιο μπροστα. Ισως περασω row ομως και σε αυτο, γιατι το εχω δευτερευων και δεν υπαρχει χρονος για τα παντα (προσεχως παραλαμβανω asus zenphone 2, 4gb ram, 64gb storage, 235 ευρω!).

 

Σε καθε περιπτωση, αυτην την στιγμη, το Κ3 με row rom, ειναι απο τις καλυτερες, αν οχι η καλυτερη προταση για αγορα κινητου απο Κινα, best value for money χαρακτηριστικα σε τιμη χωμα, με λογισμικο σαν να το αγοραζες απο Ελλαδα (εαν κυκλοφορουσε).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω εδώ και 2 μέρες την VIBEUI_V2.8_1532_LTT_LEMONADE για την οποία υπήρξαν πολύ καλά σχόλια. Πράγματι η rom είναι πάρα πολύ καλή σε όλα.

Μετά από 2 μέρες δοκιμών είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόκρισή της.

 

ΟΜΩΣ από σήμερα το πρωί μου παρουσίασε κι αυτή το ίδιο πρόβλημα με το ρολόι:

Όταν σβήνω την οθόνη το ρολόι δεν ανανεώνεται. Όταν την ανοίξω μετά από λίγη ώρα, βλέπω στιγμιαία την παλιά ώρα και 2-3 δευτερόλεπτα μετά αναπηδά στην καινούρια ώρα.

Αυτό εκτός από εξαιρετικά ενοχλητικό στο μάτι έχει και άλλες συνέπειες. Δεν λειτουργούν εγκαίρως οι εφαρμογές που βασίζονται στην ώρα, όπως για παράδειγμα το ξυπνητήρι, το widget ημερολογίο, το e-robot κτλ.

 

Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με την 1.10 του Ιταλού που κυρίως την άλλαξα γι αυτό τον λόγο.

Προφανώς για να μην το έχει κανείς άλλος από εσάς οφείλεται σε κάτι που έχω κάνει εγώ. Κάποια εφαρμογή, κάποια ρύθμιση ή συνδυασμός αυτών. Δεν μπορώ όμως να βρω τι φταίει και βρίσκομαι σε απόγνωση καθώς το πρόβλημα είναι αρκετά σοβαρό.

 

Αν μπορείτε να σκεφτείτε κάτι πείτε καμία ιδέα για το πως μπορώ να προσδιορίσω τι προκαλεί το πρόβλημα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

τωρα τους περναω row για να κανουν τα update μονοι τους και να μην με χρειαζονται για "υποστηριξη" ;) Στο δικο μου εχω την official κινεζικη με αγγλικα, καθως οι κινεζικες ειναι παντα ενα/δυο βηματα πιο μπροστα. Ισως περασω row ομως και σε αυτο, γιατι το εχω δευτερευων και δεν υπαρχει χρονος για τα παντα
Σε τι σου τρώει χρόνο αν έχεις official κινέζικη σε σχέση με την ROW?
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κάποιος να με δώση τα φώτα του ; στο lenovo k3 note k50t5 ενας φιλος προσπαθησε να βαλει το kingmaster root και το κινητο τωρα εμεινε τούβλο ..

προσπαθησα με το flash tool εβαλα τη rom και ενω ξεκινησε να φορτωνει ξαφνικα εκλεισε και δεν ανοιγει ....

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 2 μέρες την VIBEUI_V2.8_1532_LTT_LEMONADE για την οποία υπήρξαν πολύ καλά σχόλια. Πράγματι η rom είναι πάρα πολύ καλή σε όλα.

Μετά από 2 μέρες δοκιμών είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόκρισή της.

 

ΟΜΩΣ από σήμερα το πρωί μου παρουσίασε κι αυτή το ίδιο πρόβλημα με το ρολόι:

Όταν σβήνω την οθόνη το ρολόι δεν ανανεώνεται. Όταν την ανοίξω μετά από λίγη ώρα, βλέπω στιγμιαία την παλιά ώρα και 2-3 δευτερόλεπτα μετά αναπηδά στην καινούρια ώρα.

Αυτό εκτός από εξαιρετικά ενοχλητικό στο μάτι έχει και άλλες συνέπειες. Δεν λειτουργούν εγκαίρως οι εφαρμογές που βασίζονται στην ώρα, όπως για παράδειγμα το ξυπνητήρι, το widget ημερολογίο, το e-robot κτλ.

 

Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με την 1.10 του Ιταλού που κυρίως την άλλαξα γι αυτό τον λόγο.

Προφανώς για να μην το έχει κανείς άλλος από εσάς οφείλεται σε κάτι που έχω κάνει εγώ. Κάποια εφαρμογή, κάποια ρύθμιση ή συνδυασμός αυτών. Δεν μπορώ όμως να βρω τι φταίει και βρίσκομαι σε απόγνωση καθώς το πρόβλημα είναι αρκετά σοβαρό.

 

Αν μπορείτε να σκεφτείτε κάτι πείτε καμία ιδέα για το πως μπορώ να προσδιορίσω τι προκαλεί το πρόβλημα.

Όντως Stelio δε παίζει να μη το παθαίνει κανένας αυτό άρα κάτι το μπλοκάρει. Εγώ το έχω πάθει σε πιο παλιά έκδοση του Ιταλού αλλά μόνο στο widget. Δηλαδή το ρολόι στο ξεκλείδωμα να λέει 12 και το widget του καιρού με την ώρα να έχει μείνει δυο ώρες πίσω αλλά αυτό δεν επηρέαζει τις υπόλοιπες λειτουργίες.

Από χθες τρέχω με τη ROW καλή σε όλα της αλλά μετά την 1532 που έχεις τώρα φαίνεται αρκετά αργή ****το. Ίσως αν το πάρει κάποιος απευθείας με ROW δε το καταλαβαίνει αλλά αν έχει περάσει από κινέζικες άστα... Θα το κρατήσω λίγες μέρες ακόμα και θα περιμένω τη 1535 lemonade και μάλλον θα επιστρέψω, από ειδοποιήσεις εμένα με την 1532 έπαιζαν όλες κομπλέ.

Επίσης χωρίς να είμαι σίγουρος θεωρώ ότι η κάμερα υστερεί στη ROW και δε νομίζω να είναι ιδέα μου, και προσέχω ότι ακόμα και το μέγεθος στις φώτο ειναι αρκετά πιο μικρό με την Ιταλική κάθε φώτο να είναι από 3 έως 4,5MB που έχω βγάλει και τώρα από 2 έως 3MB. Τι να πω...

 

ΥΓ: Εσύ που πέρασες και από την 1.10 του Ιταλού (εγώ είχα μείνει με την 1,9) πέρα από το γνωστό θέμα με το ρολόι που είχες ποια ρομ σου φαίνεται καλύτερη;

Επίσης δε ξέρω τι γινόταν με την 1.10 αλλά στην 1532 lemonade το κινητό είναι πάντα κρύο δε ζεσταίνει καθόλου μου έκανε εντύπωση αυτό

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι πραγματικα εχω σπασει τα νευρα μου με το λογισμικο αυτου του κινητου. το εχω ενα μηνα και παιζει να το εχω φλασαρει 50 φορες (πραγματικο νουμερο). Το τελευταιο προβλημα λοιπον ειναι οτι καθε φορα που περναω μια official stable ROM οταν ξεκιναει το setup wizard μου βγαζει σφαλμα WLAN has stopped και σταματά εκεί το setup wizard. Τι μπορω να κανω για να το διορθωσω; Γιατι η επομενη λυση ειναι να το βαψω μπλε.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω και 4 μερες εχω περασει αυτην την ΡΟΜ http://www.needrom.com/download/nexus-8/ (ειναι ιδια με αυτην που αναφερεται ο φιλος gpan μια σελιδα πισω)

Ειναι σαν να πειρα καινουριο κινητο πραγματικα.ρολαρι απιστευτα,η μπαταρια βγαζει 20 με 30 λεπτα παραπανω οθονης και εχω δει και διαφορα σε καποια benchmarks που ετρεξα,ιδιαιτερα με το quadrant το οποιο απο εκει που κυμαινοταν στα 20 με 22.000,τωρα δεν λεει να πεσει κατω απο 27.000 οσες φορεσ και αν το ετρεξα.Σε γενικες γραμμες ειναι αψογη η ρομ..το μοναδικο μειονεκτημα το οποιο ξερω θα ξενερωσει πολλους ειναι οτι δεν δουλευει το notification λαμπακι

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις και Facebook Chat παίζουν κανονικά?? Δοκίμασες ? 4g εναλλαγη στις καρτες ? :)

 

Μου βγάζει ένδειξη 4G εναλλακτικά και από τις 2 sim .

Από facebook messenger δείχνει να είναι οκ.

Χθες την έβαλα επομένως θέλει ψάξιμο ακόμα, αλλά μέχρις στιγμής πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι πραγματικα εχω σπασει τα νευρα μου με το λογισμικο αυτου του κινητου. το εχω ενα μηνα και παιζει να το εχω φλασαρει 50 φορες (πραγματικο νουμερο). Το τελευταιο προβλημα λοιπον ειναι οτι καθε φορα που περναω μια official stable ROM οταν ξεκιναει το setup wizard μου βγαζει σφαλμα WLAN has stopped και σταματά εκεί το setup wizard. Τι μπορω να κανω για να το διορθωσω; Γιατι η επομενη λυση ειναι να το βαψω μπλε.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δοκίμασε με την έκδοση στην πρώτη σελίδα του οδηγού. Επίσης δοκίμασε αυτό το fix από το xda. http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Wi-Fi nvram fix

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ένδειξη 4G εναλλακτικά και από τις 2 sim .

Από facebook messenger δείχνει να είναι οκ.

Χθες την έβαλα επομένως θέλει ψάξιμο ακόμα, αλλά μέχρις στιγμής πάει καλά.

ελληνικα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Από χθες τρέχω με τη ROW καλή σε όλα της αλλά μετά την 1532 που έχεις τώρα φαίνεται αρκετά αργή ****το. Ίσως αν το πάρει κάποιος απευθείας με ROW δε το καταλαβαίνει αλλά αν έχει περάσει από κινέζικες άστα... Θα το κρατήσω λίγες μέρες ακόμα και θα περιμένω τη 1535 lemonade και μάλλον θα επιστρέψω, από ειδοποιήσεις εμένα με την 1532 έπαιζαν όλες κομπλέ.

Επίσης χωρίς να είμαι σίγουρος θεωρώ ότι η κάμερα υστερεί στη ROW και δε νομίζω να είναι ιδέα μου, και προσέχω ότι ακόμα και το μέγεθος στις φώτο ειναι αρκετά πιο μικρό με την Ιταλική κάθε φώτο να είναι από 3 έως 4,5MB που έχω βγάλει και τώρα από 2 έως 3MB. Τι να πω...

 

Δεν παλεύεται ρε η row, σε μένα που έχω και πολύ πράμα να τρέχει πήγαινε σαν χελώνα και έτρωγε συχνά κολλήματα. Με τις κινεζοroms το κινητό πάει σφαίρα και δεν κολώνει πουθενά.

 

ΥΓ: Εσύ που πέρασες και από την 1.10 του Ιταλού (εγώ είχα μείνει με την 1,9) πέρα από το γνωστό θέμα με το ρολόι που είχες ποια ρομ σου φαίνεται καλύτερη;

Επίσης δε ξέρω τι γινόταν με την 1.10 αλλά στην 1532 lemonade το κινητό είναι πάντα κρύο δε ζεσταίνει καθόλου μου έκανε εντύπωση αυτό

 

Η LLT_Lemonade μου φαίνεται καλύτερη γιατί μπορώ και αλλάζω τις ρυθμίσεις δικτύου σε ότι θέλω (με εφαρμογή του play που με παραπέμπει σε κάτι ρυθμίσεις του android). Στου Ιταλού με τον ίδιο τρόπο δεν γινόταν. Κατά τα άλλα είναι εξίσου καλές. Με τις ειδοποιήσεις δεν ξέρω τι γινόταν στου Ιταλού.

 

Όντως Stelio δε παίζει να μη το παθαίνει κανένας αυτό άρα κάτι το μπλοκάρει. Εγώ το έχω πάθει σε πιο παλιά έκδοση του Ιταλού αλλά μόνο στο widget. Δηλαδή το ρολόι στο ξεκλείδωμα να λέει 12 και το widget του καιρού με την ώρα να έχει μείνει δυο ώρες πίσω αλλά αυτό δεν επηρέαζει τις υπόλοιπες λειτουργίες.

 

Μόλις έκανα μια δοκιμαστική καθαρή εγκατάσταση. Έβαλα ξυπνητήρι για 20 λεπτά μετά και δούλεψε. Άρα επιβεβαιωμένα φταίει κάποια δική μου ενέργεια.

Το gps fix το έχετε flashάρει? Λέτε να μου την κάνει αυτό την δουλειά?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με την έκδοση στην πρώτη σελίδα του οδηγού. Επίσης δοκίμασε αυτό το fix από το xda. http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Wi-Fi nvram fix

 

Σ'ευχαριστω που ενδιαφερθηκες. Δεν προλαβα να γραψω το update. Ξαναπερασα τη ROM χωρις αυτη τη φορα να εγκαταστησω SuperUser και Google Apps απο την αρχη. Ολα πηγαν καλα. Αμεσως μετα εγκατεστησα SuperUser και Google Apps απο το (εξαιρετικο) recovery (που μας προτεινες) και ολα δουλεψαν ρολοι. Ελπιζω να μας βγαλει ασπροπροσωπους η νεα stable.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατι πραγματικα εχω σπασει τα νευρα μου με το λογισμικο αυτου του κινητου. το εχω ενα μηνα και παιζει να το εχω φλασαρει 50 φορες (πραγματικο νουμερο). Το τελευταιο προβλημα λοιπον ειναι οτι καθε φορα που περναω μια official stable ROM οταν ξεκιναει το setup wizard μου βγαζει σφαλμα WLAN has stopped και σταματά εκεί το setup wizard. Τι μπορω να κανω για να το διορθωσω; Γιατι η επομενη λυση ειναι να το βαψω μπλε.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Σε εμενα το ιδιο συνεβαινε οταν εβαζα official και με την μια εκανα root και πεναγα gapps... Αν αφου την βαλεις το ανοιξεις μπεις κανονικα στον launcher και μετα ξαναμπεις recovery και φλασαρεις gapps και root δεν θα εχεις θεμα... Τουλαχιστον αυτο δουλεψε σε εμενα...

 

Δεν σε προλαβα...

 

ΟΜΩΣ από σήμερα το πρωί μου παρουσίασε κι αυτή το ίδιο πρόβλημα με το ρολόι:

Όταν σβήνω την οθόνη το ρολόι δεν ανανεώνεται. Όταν την ανοίξω μετά από λίγη ώρα, βλέπω στιγμιαία την παλιά ώρα και 2-3 δευτερόλεπτα μετά αναπηδά στην καινούρια ώρα.

Αυτό εκτός από εξαιρετικά ενοχλητικό στο μάτι έχει και άλλες συνέπειες. Δεν λειτουργούν εγκαίρως οι εφαρμογές που βασίζονται στην ώρα, όπως για παράδειγμα το ξυπνητήρι, το widget ημερολογίο, το e-robot κτλ.

 

Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με την 1.10 του Ιταλού που κυρίως την άλλαξα γι αυτό τον λόγο.

Προφανώς για να μην το έχει κανείς άλλος από εσάς οφείλεται σε κάτι που έχω κάνει εγώ. Κάποια εφαρμογή, κάποια ρύθμιση ή συνδυασμός αυτών. Δεν μπορώ όμως να βρω τι φταίει και βρίσκομαι σε απόγνωση καθώς το πρόβλημα είναι αρκετά σοβαρό.

 

Αν μπορείτε να σκεφτείτε κάτι πείτε καμία ιδέα για το πως μπορώ να προσδιορίσω τι προκαλεί το πρόβλημα.

 

Χρησιμοποιείς καποια εφαρμογη μηπως για lock screen? Αν ναι δοκιμασε με την stock lock screen... Επισης μηπως εχεις καποια εφαρμογη ή καποια ρυθμιση για εξοικονομηση ενεργειας? Επισης δες λιγο στην αντιενοχλητικη εφαρμογη τις ρυθμισεις και ψαξου λιγο με αυτην την εφαρμογη γιατι δημιουργει πολλα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παλεύεται ρε η row, σε μένα που έχω και πολύ πράμα να τρέχει πήγαινε σαν χελώνα και έτρωγε συχνά κολλήματα. Με τις κινεζοroms το κινητό πάει σφαίρα και δεν κολώνει πουθενά.

Η LLT_Lemonade μου φαίνεται καλύτερη γιατί μπορώ και αλλάζω τις ρυθμίσεις δικτύου σε ότι θέλω (με εφαρμογή του play που με παραπέμπει σε κάτι ρυθμίσεις του android). Στου Ιταλού με τον ίδιο τρόπο δεν γινόταν. Κατά τα άλλα είναι εξίσου καλές. Με τις ειδοποιήσεις δεν ξέρω τι γινόταν στου Ιταλού.

Το gps fix το έχετε flashάρει? Λέτε να μου την κάνει αυτό την δουλειά?

 

Eγώ το είχα το gps fix με του Ιταλού πάντως. Μου φαίνεται θα φύγει η ROW γρήγορα γιατί άρχισε με μου κάνει το σπαστικό που μου έκαναν και οι πρώτες κινέζικες στο πληκτρολόγιο όταν έγραφα κάτι να κολλάει και να μη πατιούνται τα γράμματα η να θέλει πολύ πίεση σα να παγώνει τελείως και μονο με κλείδωμα ξεκλείδωμα στρώνει.

Με ποια εφαρμογή κάνεις δουλειά στην LTT? Σε αφήνει να κλειδώσεις μόνο 3G όπως στη ROW?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω και 4 μερες εχω περασει αυτην την ΡΟΜ http://www.needrom.com/download/nexus-8/ (ειναι ιδια με αυτην που αναφερεται ο φιλος gpan μια σελιδα πισω)

Ειναι σαν να πειρα καινουριο κινητο πραγματικα.ρολαρι απιστευτα,η μπαταρια βγαζει 20 με 30 λεπτα παραπανω οθονης και εχω δει και διαφορα σε καποια benchmarks που ετρεξα,ιδιαιτερα με το quadrant το οποιο απο εκει που κυμαινοταν στα 20 με 22.000,τωρα δεν λεει να πεσει κατω απο 27.000 οσες φορεσ και αν το ετρεξα.Σε γενικες γραμμες ειναι αψογη η ρομ..το μοναδικο μειονεκτημα το οποιο ξερω θα ξενερωσει πολλους ειναι οτι δεν δουλευει το notification λαμπακι

Δεν έχει και double tap to wake και το storage είναι ανάποδα. Είναι πιο γρήγορη από του Ιταλού;

 

Εμένα η 1.1 του Ιταλού δεν μου βγάζει θέματα με το ρολόι αλλά όταν το κινητό είναι σε αδράνεια είναι σαν να μην λειτουργεί τίποτα. Σήμερα ας πούμε όταν ξύπνησα και έπιασα το κινητό ήρθε ταυτόχρονα οποία ειδοποίηση δεν είχε έρθει τις προηγούμενες ώρες. Γιατί αυτό;

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τελικα αποφασισα να το παρω το συγκεκριμενο και αυριο μεσημερι μου ειπαν απο το Foxosmall θα το εχω. Βλεπω συζητατε πολλα για τις ρομ και επειδη δεν ειμαι και πολυ expert με αυτα πειτε μου λιγο οταν θα παρω το κινητο να το χρησημοποιησω κανονικα ή να κοιταξω ποια ρομ θα εχει και αναλογα να βαλω καποια αλλη? Εχει ΟΤΑ update για να γινει αυτοματα ή να μην το ανοιξω καν το ΟΤΑ. Παρακαλω βοηθεια ειμαι σχετικα ασχετος :(
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς καποια εφαρμογη μηπως για lock screen? Αν ναι δοκιμασε με την stock lock screen... Επισης μηπως εχεις καποια εφαρμογη ή καποια ρυθμιση για εξοικονομηση ενεργειας? Επισης δες λιγο στην αντιενοχλητικη εφαρμογη τις ρυθμισεις και ψαξου λιγο με αυτην την εφαρμογη γιατι δημιουργει πολλα θεματα...

 

Μπα όχι δεν χρησιμποιώ καθόλου lock screen.

Ούτε εφαρμογή για εξοικονόμηση ενέργειας έχω.

Θα παγώσω την αντιενοχλητική εφαρμογή (αν και το είχα ξανακάνει στου Ιταλού) και όσες άλλες εφαρμογές θεωρώ ύποπτες.

 

Eγώ το είχα το gps fix με του Ιταλού πάντως. Μου φαίνεται θα φύγει η ROW γρήγορα γιατί άρχισε με μου κάνει το σπαστικό που μου έκαναν και οι πρώτες κινέζικες στο πληκτρολόγιο όταν έγραφα κάτι να κολλάει και να μη πατιούνται τα γράμματα η να θέλει πολύ πίεση σα να παγώνει τελείως και μονο με κλείδωμα ξεκλείδωμα στρώνει.

Με ποια εφαρμογή κάνεις δουλειά στην LTT? Σε αφήνει να κλειδώσεις μόνο 3G όπως στη ROW?

 

Δεν φταίει το fix, το δοκίμασα.

Με αυτή την εφαρμογή κάνω αυτό που ρωτάς. Δεν κάνει κάτι ιδιαίτερο, μια απλή συντόμευση είναι και υπάρχουν πολλές παρόμοιες. Απλά στην 1.10 του Ιταλού δεν άλλαζε καν η ρύθμιση. Ότι κι αν έβαζα επανερχόταν σε αυτό που είχε.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω που ενδιαφερθηκες. Δεν προλαβα να γραψω το update. Ξαναπερασα τη ROM χωρις αυτη τη φορα να εγκαταστησω SuperUser και Google Apps απο την αρχη. Ολα πηγαν καλα. Αμεσως μετα εγκατεστησα SuperUser και Google Apps απο το (εξαιρετικο) recovery (που μας προτεινες) και ολα δουλεψαν ρολοι. Ελπιζω να μας βγαλει ασπροπροσωπους η νεα stable.

 

A ωραία μια χαρά! Ναι με το συγκεκριμένο twrp περνάνε κανονικά και οι official rom .Ακριβώς αυτό που λες πρώτα εγκατάσταση την rom και σεταρισμα της. Και μετά root και gapps. Η νέα stable μέχρι στιγμής δείχνει πάρα πολύ καλή και είναι πιο γρήγορη από την τελευταία 1529. Εγώ και με αυτήν ευχαριστημένος ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με την 1.10 του ιταλου απο τη μερα που βγηκε... Δεν εχω κανενα προβλημα με το ρολοι οπως εχει αναφερθει... οι φωτο ειναι αρκετα καλες και γενικα δεν εχω κοληματα... Το μονο μικρο προβλημα ειναι οτι μερικες φορες δν μ ερχοντε οι ειδοποιησεις απο το messanger... απο το facebook παλι ερχοντε παντα οταν μπενω ιντερνετ... Εχουμε καποια εικονα απο την 1.11 και 1.12 ?? απο οτι διαβασα εχουν φτιαχτει πανω στην ινδικη και ειναι ποιο αργες ... Μπορει καποιος που τις εχει δοκιμασει να μου πει αν αξιζει να αλλαξω ?? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγω ετοιμάζομαι τώρα να περάσω την Nexus καθως διαβαζω τα καλύτερα παντού. Το μόνο μείον νομίζω είναι οτι δε λειτουργει το framework (κλαιν). Θα κανω και καθαρο install χωρις restore backup κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ετοιμάζομαι τώρα να περάσω την Nexus καθως διαβαζω τα καλύτερα παντού. Το μόνο μείον νομίζω είναι οτι δε λειτουργει το framework (κλαιν). Θα κανω και καθαρο install χωρις restore backup κλπ.

 

και η εναλλαγη μεταξυ των 2 sim ειναι προβληματικη....και το notification δεν δουλευει..αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα ψήνομαι να το αγοράσω υπάρχει κάπου σε προσφορά ρε παιδιά?

Απο πού συστήνεται να το πάρω? και αν είναι αξιόπιστο το κατάστημα αν έχετε αγοράσει από εκεί

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...