Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα εβαλα την s121_visnu_lemonade δουλευουν ολα αψογα εχεις πληρες ελληνικα μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης μονο που δεν εχει λογοτυπο 4g στα δικτυα κινητης εχει μονο οταν ανοιξεις δεδομενα διαβασα στα προηγουμενα ποστ καποια παιδια εχουν αναφερει οτι εχει spyware η ρομ ξερετε πως το βρισκω και το αφαιρω εαν υπαρχει? ευχαριστω Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε stable 1535 σήμερα με υποστήριξη Android 5.1. Δεν προσθέτει και πολλά πράγματα. Θα την δοκιμάσω το βράδυ. ;-)

 

Update log

 

 

Android 5.1 operating system upgrade

 

Integrated google security patches

 

VIBE UI version of the overall upgrade to V2.8

 

Other fixes stability issues

 

caveat

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε stable 1535 σήμερα με υποστήριξη Android 5.1. Δεν προσθέτει και πολλά πράγματα. Θα την δοκιμάσω το βράδυ. ;-)

 

Update log

 

 

Android 5.1 operating system upgrade

 

Integrated google security patches

 

VIBE UI version of the overall upgrade to V2.8

 

Other fixes stability issues

 

caveat

Μπορείς να μας δώσεις μια πηγή;

 

Επίσης φαντάζομαι θα ακολουθήσουν και διάφορες custoμιες βασισμένες σε αυτήν. (Cuoco άσε την row και ξεκινα)

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις μια πηγή;

 

Επίσης φαντάζομαι θα ακολουθήσουν και διάφορες custoμιες βασισμένες σε αυτήν. (Cuoco άσε την row και ξεκινα)

 

Από εδώ προς το παρόν. Θα την ανεβάσουν και σε άλλα site σύντομα.

 

 

https://yadi.sk/d/aI1NyFVBingHU

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ προς το παρόν. Θα την ανεβάσουν και σε άλλα site σύντομα.

 

 

https://yadi.sk/d/aI1NyFVBingHU

 

Αυτή είπαμε περνάει με flash tools ή TWRP ???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχει spyware και πώς ακριβώς το λένε??

παιδια καλημερα εβαλα την s121_visnu_lemonade δουλευουν ολα αψογα εχεις πληρες ελληνικα μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης μονο που δεν εχει λογοτυπο 4g στα δικτυα κινητης εχει μονο οταν ανοιξεις δεδομενα διαβασα στα προηγουμενα ποστ καποια παιδια εχουν αναφερει οτι εχει spyware η ρομ ξερετε πως το βρισκω και το αφαιρω εαν υπαρχει? ευχαριστω

Για το spyware, επειδη βλεπω το αναφερετε συνεχως, ειχε εντοπιστει σε πειραγμενες ρομς που πουλουσαν τα κινεζικα μαγαζια, συνηθως στις εφαρμογες twitter και lenovo user experience.

Σε ολες τις αλλες ρομ, δεν εχω δει να εχει επιβεβαιωθει spyware, εκτος αν εχασα καποιο επεισοδιο μιας και δεν τις παρακολουθω ολες μια μια, ειναι και πολλες!

Σε καθε περιπτωση, βαλτε το eset και δειτε αν αναφερει ιο. Βαλτε και το νεο malwarebytes.

Ενδεχεται ο αναφερομενος ιος να ειναι false positive ή απλα unwanted και οχι επικινδυνος ιος, μπορειτε να δειτε λεπτομερειες με εφαρμογες τυπου virustotal ή να δοκιμασετε προσωρινα και αλλα antivirus για να δειτε τι λενε και αυτα.

Το virustotal ειναι η καλυτερη λυση γιατι σας δειχνει αποτελεσματα απο περισσοτερα απο 40 antivirus μαζι. Αν δειτε να λεει μοναχα 1 ή 2 οτι ειναι ιος, 98% ειναι false positive. Αν το λενε περισσοτερα απο 3-4, εκ των οποιων 2 απο αυτα τουλαχιστον ειναι απο σοβαρες εταιρειες, τοτε ειναι ιος.

 

Ειτε τις ξηλωνετε, ειτε τις παγωνετε (χρειαζεται ρουτ). Αν ειναι συστημικες ή αν δεν ξερετε τι ειναι, προτεινεται να τις παγωσετε.

Το twitter πχ, το ξηλωνετε επιτοπου. Το user experience το παγωνετε.

Εναλλακτικη λυση, ..., αλλαξτε ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είπαμε περνάει με flash tools ή TWRP ???

 

Όπως λέει στο ρωσικό σαιτ

 

Firmware

If (* .zip) archive firmware present folder META-INF, the firmware is installed through rekaveri!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σκέφτομαι να πουλήσω το Coolpad F1 μου το οποίο με έβγαλε ασπροπρόσωπο αλλά δεν το βλέπω τελικά να παίρνει Lollipop.

Το πιο VFM αυτή τη στιγμή που βλέπω είναι το Lenovo K3 Note.

Κι απ'ότι διάβασα έχει βγει και σταθερή lollipop rom.

Το βρήκα στο gearbest σε πολύ καλή προσφορά και αποστολή από αποθήκη Ευρώπης στα $153 :

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html?wid=3

 

Είδα σε προηγούμενο ποστ ότι κάποιος κατάφερε και το παρήγγειλε.

Πως γίνεται με τα capital controls?

Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει σε pm.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η stable 1535 που λετε πιο πισω, δε μιλαμε για official ετσι; custom η συνεχεια της 1534 κλπ σωστα? Δλδ ειναι ήδη root με gapps κλπ και περνιεται μεσω TWRP/CMW?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η stable 1535 που λετε πιο πισω, δε μιλαμε για official ετσι; custom η συνεχεια της 1534 κλπ σωστα? Δλδ ειναι ήδη root με gapps κλπ και περνιεται μεσω TWRP/CMW?

 

Όχι; Η official είναι χωρίς root και gapps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σκέφτομαι να πουλήσω το Coolpad F1 μου το οποίο με έβγαλε ασπροπρόσωπο αλλά δεν το βλέπω τελικά να παίρνει Lollipop.

Το πιο VFM αυτή τη στιγμή που βλέπω είναι το Lenovo K3 Note.

Κι απ'ότι διάβασα έχει βγει και σταθερή lollipop rom.

Το βρήκα στο gearbest σε πολύ καλή προσφορά και αποστολή από αποθήκη Ευρώπης στα $153 :

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html?wid=3

 

Είδα σε προηγούμενο ποστ ότι κάποιος κατάφερε και το παρήγγειλε.

Πως γίνεται με τα capital controls?

Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει σε pm.

 

Ευχαριστώ!

 

πριν 3 εβδομάδες περίπου υπήρχε παρόμοια προσφορά από ευρωπαϊκή αποθήκη πάλι από το Gearbest. παρήγγειλα δύο κομμάτια και μου ήρθαν 15 μέρες μετά. Ήρθαν από Αγγλία. Μου τα έφερε η ACS Courier στο σπίτι μου. Ταυτόχρονα όμως, παρήγγειλα και ένα άλλο κινητό από το Gearbest πάλι από αποθήκη της Κίνας του Hong Kong (δεν είμαι σίγουρος). Η δεύτερη παραγγελία αυτή ήρθε μέσα σε 7 ακριβώς ημέρες παιδιά!!!!!

Τι θέλω να πω??? ακόμα και ίδια τιμή να έχει η ευρωπαϊκή αποθήκη με τις υπόλοιπες, δεν αξίζει να αγοράσεις καθώς αργεί αρκετά να έρθει.

 

Υ.Γ.: και στις δύο παραπάνω παραγγελίες, το Gearbest δεν μου έβαλε αντάπτορα για την φόρτιση οπότε σιγουρευτείτε ότι θα ζητήσετε έναν!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές εικόνες από την 1535 stable http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&view=findpost&p=42631244

 

ρε φιλος πως καταφερες και εκανες εγγραφη ?ζηταει .ru για e-mail...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση που ειμαι σιγουρος πως θα εχει απαντηθει απλα επειδη ειναι μεγαλο το νημα αν μπορει καποιος απανταει.

 

Πως βγαζω τα κινεζικα απο τον επισημο dialer? Δηλαδη οταν καλω τον πατερα μου που εχει το k3 note βλεπει μονο το νουμερο μου (και ας με εχει αποθηκευμενο) και κατι κινεζικα.

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εβαλα την s121_visnu_lemonade δουλευουν ολα αψογα εχεις πληρες ελληνικα μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης μονο που δεν εχει λογοτυπο 4g στα δικτυα κινητης εχει μονο οταν ανοιξεις δεδομενα διαβασα στα προηγουμενα ποστ καποια παιδια εχουν αναφερει οτι εχει spyware η ρομ ξερετε πως το βρισκω και το αφαιρω εαν υπαρχει? ευχαριστω
ΠΟΣ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση που ειμαι σιγουρος πως θα εχει απαντηθει απλα επειδη ειναι μεγαλο το νημα αν μπορει καποιος απανταει.

 

Πως βγαζω τα κινεζικα απο τον επισημο dialer? Δηλαδη οταν καλω τον πατερα μου που εχει το k3 note βλεπει μονο το νουμερο μου (και ας με εχει αποθηκευμενο) και κατι κινεζικα.

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. :)

 

από ότι ξέρω, η μόνη λύση είναι να βάλεις την ROW Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας γιατί είμαι λίγο άσχετος από κινητά.

Σκέφτομαι να πάρω το Lenovo K3 Note k50 - t5 Phablet από εδώ:http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html?gclid=CLPcxub81ccCFcUcGwodldoMyQ.

Έχω μερικές απορίες:

1)Η τιμή του είναι καλή?

2)Αν το πάρω θα χρειαστεί να κάνω αλλαγές στο τηλέφωνο?

3)Θα λειτουργεί στην Ελλάδα?

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλος πως καταφερες και εκανες εγγραφη ?ζηταει .ru για e-mail...:wacko:

 

Εμένα δεν μου ζήτησε καν email. Μόνο όνομα και κωδικό. Και μια ερώτηση ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας γιατί είμαι λίγο άσχετος από κινητά.

Σκέφτομαι να πάρω το Lenovo K3 Note k50 - t5 Phablet από εδώ:http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html?gclid=CLPcxub81ccCFcUcGwodldoMyQ.

Έχω μερικές απορίες:

1)Η τιμή του είναι καλή?

2)Αν το πάρω θα χρειαστεί να κάνω αλλαγές στο τηλέφωνο?

3)Θα λειτουργεί στην Ελλάδα?

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Ευχαριστώ:)

 

Καλησπέρα

Η τιμή του είναι άψογη θα έλεγα όχι απλά καλή. Εξαρτάται τα θέματα που θα έχει η ρομ που θα σου στείλουν. Ίσως χρειαστεί να περάσεις εσύ κάποια νεώτερη με βελτιώσεις μπορεί όμως και όχι. Αυτό θα το δεις με τη χρήση αν σε καλύπτει η θες κάποια επιπλέον.

Φυσικά δε θα ήταν δυνατόν να μιλάμε για ένα κινητό που δε λειτουργεί Ελλάδα :blink::blink: οπότε δεν απαντω στη τελευταία ερώτηση :X:lol::lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε stable 1535 σήμερα με υποστήριξη Android 5.1. Δεν προσθέτει και πολλά πράγματα. Θα την δοκιμάσω το βράδυ. ;-)

 

Εγώ θα την δοκιμάσω μεθαύριο...τόσο θα πάρει να κατέβει... "8kb/s"

 

Υπάρχει αλλού να την κατεβάσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την δοκιμάσω μεθαύριο...τόσο θα πάρει να κατέβει... "8kb/s"

 

Υπάρχει αλλού να την κατεβάσουμε?

 

Κάνε ένα λογαριασμό στο yandex και βάλτο στον yandex disk. Θα κατεβαίνει φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει στο ρωσικό σαιτ

 

Firmware

If (* .zip) archive firmware present folder META-INF, the firmware is installed through rekaveri!

 

Αν το τηλ είναι rooted, πρέπει να κάνω πρώτα unroot ή μπαίνω με volume up+power?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...