Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

. Θελω να παρω καλο κινητο με 250 ευρο που να εχει αρκετα καλη καμερα και να αντεχει γερο multitasking. Το Lenovo K3 Note εχω διαβασει πως εχει πολλα bugs. Εβλεπα και το Jiayu s3 advanced αλλα σε περιπτωση προβληματος δεν υπαρχει καταστημα στην ελλαδα για σερβις. Ποιο μου προτεινεται ή οποιοδηποτε αλλο κινητο που να μην ξεπερνα τα 300 ευρο. Σας παρακαλω βοηθηστε με :/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το τηλ είναι rooted, πρέπει να κάνω πρώτα unroot ή μπαίνω με volume up+power?

 

Μέσω twrp Και wipe όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

. Θελω να παρω καλο κινητο με 250 ευρο που να εχει αρκετα καλη καμερα και να αντεχει γερο multitasking. Το Lenovo K3 Note εχω διαβασει πως εχει πολλα bugs. Εβλεπα και το Jiayu s3 advanced αλλα σε περιπτωση προβληματος δεν υπαρχει καταστημα στην ελλαδα για σερβις. Ποιο μου προτεινεται ή οποιοδηποτε αλλο κινητο που να μην ξεπερνα τα 300 ευρο. Σας παρακαλω βοηθηστε με :/

 

Είσαι σε λάθος θέμα φίλος. Αυτό ποσταρε το στην κατηγορία επιλογή κινητού .

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει αναφερθεί κάτι εδώ. Ποιά bugs διάβασες ότι έχει; Θεωρείται από τις κορυφαίες επιλογές!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει αναφερθεί κάτι εδώ. Ποιά bugs διάβασες ότι έχει; Θεωρείται από τις κορυφαίες επιλογές!

 

Στο σιτε gsmarena στις γνωμες τα περισσοτερα εχουν να κανουν με bug στο wifi με προβληματα overheating προβληματα στην Σιμ και στο ΟS

Link to comment
Share on other sites

Μέσω twrp Και wipe όλα.

 

Οπότε αν καταλάβα σωστά τα βήματα είναι:

1.Περνάμε στην sd την rom και τα gapps

2. Μπαίνουμε στο cwm recovery με volume up + volume down + power

3. Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data

4. Wipe Cache Partition -> Wipe cache

5. Advanced -> Wipe Dalvik Cache

6. Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> Select your ROM

7. Restart

8. Ξανάμπαίνουμε στο cwm recovery

9. Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> install gapps

10. reboot

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν καταλάβα σωστά τα βήματα είναι:

1.Περνάμε στην sd την rom και τα gapps

2. Μπαίνουμε στο cwm recovery με volume up + volume down + power

3. Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data

4. Wipe Cache Partition -> Wipe cache

5. Advanced -> Wipe Dalvik Cache

6. Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> Select your ROM

7. Restart

8. Ξανάμπαίνουμε στο cwm recovery

9. Install zip from sdcard -> choose zip from sdcard -> install gapps

10. reboot

Θέλει καλύτερα twrp . Και συγκεκριμένα αυτό εδώ

 

https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TVUw2QlNwRDFhSUE/view

 

Το περνάς μέσω mobileuncle tools ή με το flashify. Μόνο το αρχείο Recovery. OMG περνάς χύμα στην SD. Μετά όλα τα υπόλοιπα. Πρώτα πάρε ένα back Up όλης της rom με το twrp και τα NVRAM, PRO INFO, Protect

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Η τιμή του είναι άψογη θα έλεγα όχι απλά καλή. Εξαρτάται τα θέματα που θα έχει η ρομ που θα σου στείλουν. Ίσως χρειαστεί να περάσεις εσύ κάποια νεώτερη με βελτιώσεις μπορεί όμως και όχι. Αυτό θα το δεις με τη χρήση αν σε καλύπτει η θες κάποια επιπλέον.

Φυσικά δε θα ήταν δυνατόν να μιλάμε για ένα κινητό που δε λειτουργεί Ελλάδα :blink::blink: οπότε δεν απαντω στη τελευταία ερώτηση :X:lol::lol:

Thanks φίλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω ακριβώς από πάνω. Διάβασε λίγο καλύτερα.

 

Συγγνώμη για το πρήξιμο, αλλά μετά από χθεσινή λαλακία, απεγκατέστησα το lenovo user experience και το sim toolkit και μετά δεν λειτουργούσε καμία υπηρεσία google στο τηλ. Έκανα restore με το titanium τις πιο πάνω εφαρμογές, χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα hard reset και δυστυχώς τώρα ξεκινάει με την διαδικασία στησίματος από την αρχή: επιλογή γλώσσας, κάρτες sim, κλπ και κολλάει βγάζοντας μήνυμα ότι το wlan δεν λειτουργεί.

 

Οπότε σκέφτηκα να περάσω rom από την αρχή, αλλά ήδη έχω root me cwm.

 

Δεν ξέρω τί άλλο να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το πρήξιμο, αλλά μετά από χθεσινή λαλακία, απεγκατέστησα το lenovo user experience και το sim toolkit και μετά δεν λειτουργούσε καμία υπηρεσία google στο τηλ. Έκανα restore με το titanium τις πιο πάνω εφαρμογές, χωρίς αποτέλεσμα. Έκανα hard reset και δυστυχώς τώρα ξεκινάει με την διαδικασία στησίματος από την αρχή: επιλογή γλώσσας, κάρτες sim, κλπ και κολλάει βγάζοντας μήνυμα ότι το wlan δεν λειτουργεί.

 

Οπότε σκέφτηκα να περάσω rom από την αρχή, αλλά ήδη έχω root me cwm.

 

Δεν ξέρω τί άλλο να κάνω...

 

Πέρνα του Ιταλού τότε. Μέσω cwm. Αλλιώς μέσω sp flashtool περνα μια official να φτιάξει. Όπως γράφω στον οδηγό στην πρώτη σελίδα. Μην αγχώνεσαι θα φτιάξει. Αν βάλεις official μην βάλεις root και gapps. Άστο να κάνει ota στην τελευταία. Και μετά τα περνάς όλα. Καλύτερα βάλε official.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά official προτείνεις?

 

 

Έχει ο οδηγός στην πρώτη σελίδα. Βάλε αυτό απλά για να δουλέψει το κινητό. Αν σου φαίνεται δύσκολο με το spflash tool,πέρνα του Ιταλού με το cwm και μετά αλλάζεις το cwm σε twrp και περνάς την τελευταία official

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμιά βδομάδα παίζω με αυτή http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade-07-08-2015.105738/ που είναι βασισμένη στην official 1532

οντως η vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade ισως η σταθεροτερη και ολοκληρωμενη απο πολλες...αντε και στην 1535:X:X:X

 

Την έβαλα χθες, έκανα restore τις άπειρες εφαρμογές και τα δεδομένα μου και στα καλά καθούμενα έφαγε ένα κόλημα και lagαρε το κινητό συνέχεια.

Δεν προήθηκα, τα ξαναέκανα όλα απ την αρχή και τώρα είναι μια χαρά.

Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος από ταχύτητα.

 

Μια ερώτηση, antutu έχει νοημα να δοκιμάσω ή πρέπει να το τεστάρουμε μόνο σε rom χωρίς πολλά πράματα να τρέχουν?

Γιατί σε μένα τρέχουν τα πάντα. Δεν κολλάει όμως.

 

Γεια σας παιδιά.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας γιατί είμαι λίγο άσχετος από κινητά.

Σκέφτομαι να πάρω το Lenovo K3 Note k50 - t5 Phablet από εδώ:http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html?gclid=CLPcxub81ccCFcUcGwodldoMyQ.

Έχω μερικές απορίες:

1)Η τιμή του είναι καλή?

2)Αν το πάρω θα χρειαστεί να κάνω αλλαγές στο τηλέφωνο?

3)Θα λειτουργεί στην Ελλάδα?

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Ευχαριστώ:)

 

1) Φοβερή. Απο Ελλάδα στα ίδια λεφτά παίρνεις μπακατέλα.

2) Αφου είσαι άσχετος και άρα δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις όχι.

3) Ναι

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΣ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ?

 

πας στις ρυθμισεις αποθηκευτικος χωρος και τσεκαρης την sd στο προεπιλεγμενο δισκο εγραφης κανει επανεκινηση και μετα εχεις την δυνατοτητα να μεταφερεις τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Έχει ο οδηγός στην πρώτη σελίδα. Βάλε αυτό απλά για να δουλέψει το κινητό. Αν σου φαίνεται δύσκολο με το spflash tool,πέρνα του Ιταλού με το cwm και μετά αλλάζεις το cwm σε twrp και περνάς την τελευταία official

 

Συγνωμη οι official μονο με flash tools δεν περνανε;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη οι official μονο με flash tools δεν περνανε;

 

Kαι με flash tool και με twrp.Αναλόγως την έκδοση που έχεις κατεβάσει.

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Στο σιτε gsmarena στις γνωμες τα περισσοτερα εχουν να κανουν με bug στο wifi με προβληματα overheating προβληματα στην Σιμ και στο ΟS

Παπαριες λενε, εχω παρει 4 Κ3 και εχω δωσει σε 3 φιλους, κανενα προβλημα σε κανενα κινητο!

(Μου αρεσει τοσο, που κρατησα 1 για παρτυ μου σαν backup και δευτερευων για χρηση εξωτερικο, παρολο που πηρα αλλη συσκευη).

Αυτα που λενε, ειναι θεματα με πειραγμενες ρομ των μαγαζιων, ειδικα στην αρχη που κυκλοφορησε.

Μου εχουν παραγγειλει αλλα 2 τεμ.

Πλεον περναω στους φιλους ROW rom και "καθαρισα".

Link to comment
Share on other sites

Παπαριες λενε, εχω παρει 4 Κ3 και εχω δωσει σε 3 φιλους, κανενα προβλημα σε κανενα κινητο!

(Μου αρεσει τοσο, που κρατησα 1 για παρτυ μου σαν backup και δευτερευων για χρηση εξωτερικο, παρολο που πηρα αλλη συσκευη).

Αυτα που λενε, ειναι θεματα με πειραγμενες ρομ των μαγαζιων, ειδικα στην αρχη που κυκλοφορησε.

Μου εχουν παραγγειλει αλλα 2 τεμ.

Πλεον περναω στους φιλους ROW rom και "καθαρισα".

 

Οπως τα λες είναι.Εδικά απο την 1529 vibe ui και μετά είναι μια χαρά το κινητό.Δουλευει σωστά σε όλα.Με την row είναι πιο ευκολο καθώς είναι όλα ετοιμα,playstore κλπ.Aπλά υστερούν ακόμη σε ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εκανα αλλαγή του I/O scheduler στην ινδική ROM. Απο την λενοβο έρχεται με τον row scheduler. Με την βοήθεια του no frills CPU control τον άλλαξαν σε cfq. Το κινητό πλεον βγάζει αντυτυ 46000+ το ετρεξα τρεις φορές. Το κινητό ανταποκρίνεται πολύ καλύτερα. Αύριο θα κοιτάξω πως παει απο μπαταρία.

 

Τελικα βοηθαει καθολου αυτην η ρυθμιση? Επισης ειναι ασφαλες ή μπορει να δημιουργησει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το updater script? Κάτι διάβασα ότι για να φλασαρεις την 1535 με twrp πρέπει να το πειράξεις. Τι πρέπει να κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή rom και αυτή που έχω επισυνάψει (τη βρήκα μέσω xda). Δεν υπάρχει ίχνος κινεζιάς και το κινητό δε ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου σε σχέση με του Ιταλού που έκαιγε.

 

ZMEu7l.png

Edited by gpan
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βοηθαει καθολου αυτην η ρυθμιση? Επισης ειναι ασφαλες ή μπορει να δημιουργησει καποιο προβλημα?

 

Ναι το κινητό έχει αισθητή διαφορά, του ιταλού έχει τον ίδιο ακριβός i/o scheduler. Η αλλαγή είναι ασφαλής χρειάζεται όμως root.

Link to comment
Share on other sites

. Θελω να παρω καλο κινητο με 250 ευρο που να εχει αρκετα καλη καμερα και να αντεχει γερο multitasking. Το Lenovo K3 Note εχω διαβασει πως εχει πολλα bugs. Εβλεπα και το Jiayu s3 advanced αλλα σε περιπτωση προβληματος δεν υπαρχει καταστημα στην ελλαδα για σερβις. Ποιο μου προτεινεται ή οποιοδηποτε αλλο κινητο που να μην ξεπερνα τα 300 ευρο. Σας παρακαλω βοηθηστε με :/

 

Για κάμερα όχι το jiayu ...έχει χειρότερη απο το lenovo. Εκτός αν έχει πάρει lollipop και την εχουν διορθώσει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή rom και αυτή που έχω επισυνάψει (τη βρήκα μέσω xda). Δεν υπάρχει ίχνος κινεζιάς και το κινητό δε ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου σε σχέση με του Ιταλού που έκαιγε.

 

ZMEu7l.png

 

Ειδοποιήσεις και Facebook Chat παίζουν κανονικά?? Δοκίμασες ? 4g εναλλαγη στις καρτες ? :)

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...