Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια στην παρέα ψήνομαι να το αγοράσω υπάρχει κάπου σε προσφορά ρε παιδιά?

Απο πού συστήνεται να το πάρω? και αν είναι αξιόπιστο το κατάστημα αν έχετε αγοράσει από εκεί

 

Για τα specs του η τιμη του ειναι προσφορα..Τωρα για μαγαζι θα σου προτεινα geekbuying gearbest minideal etc.Απο αυτα τα τρια εχω αγορασει κατα καιρους και ηταν παντα οκ.Μαλιστα το Κ3 που πηρα απο geekbuing τελη Ιουλιου εκανε μιαμιση βδομαδα να ερθει.Οπως και ενα f1 της γυναικας μου πριν κανα 6 μηνο παλι τοσο εκανε σπο geekbuying.Σχετικα γρηγορα δλδ για αγορα απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα όχι δεν χρησιμποιώ καθόλου lock screen.

Ούτε εφαρμογή για εξοικονόμηση ενέργειας έχω.

Θα παγώσω την αντιενοχλητική εφαρμογή (αν και το είχα ξανακάνει στου Ιταλού) και όσες άλλες εφαρμογές θεωρώ ύποπτες.

 

Μέχρι στιγμής έχω παγώσει την αντιενοχλητική, το e-robot και το elixir και το πρόβλημα παραμένει.

Θα συνεχίσω να παγώνω αλλά δεν ξέρω ποιες εφαρμογές μπορούν να θεωρηθούν ύποπτες και αμφιβάλω αν θα γίνει κάτι στο τέλος.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος για να εντοπίσω πιο στοχευμένα την πηγή του προβλήματος?

 

παιδια ειμαι με την 1.10 του ιταλου απο τη μερα που βγηκε... Δεν εχω κανενα προβλημα με το ρολοι οπως εχει αναφερθει... οι φωτο ειναι αρκετα καλες και γενικα δεν εχω κοληματα... Το μονο μικρο προβλημα ειναι οτι μερικες φορες δν μ ερχοντε οι ειδοποιησεις απο το messanger... απο το facebook παλι ερχοντε παντα οταν μπενω ιντερνετ... Εχουμε καποια εικονα απο την 1.11 και 1.12 ?? απο οτι διαβασα εχουν φτιαχτει πανω στην ινδικη και ειναι ποιο αργες ... Μπορει καποιος που τις εχει δοκιμασει να μου πει αν αξιζει να αλλαξω ?? Ευχαριστω

 

Έχω κάνει κριτικές μερικές σελίδες πιο πίσω. Καλές είναι οι 1.11 & 1.12 αλλά μου φάνηκε πολύ αργές και δεν την πάλεψα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Lenovo A7000 μου φαίνεται ως προς το σουλούπι του ίδιο με το Κ3 Note, ξέρει κανείς αν οι θήκες του είναι κοινές. Γιατί βρήκα από Ελλάδα θήκη με flip cover για Α7000 και σκέφτομαι μήπως κάνει και για το k3 note
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που μεταφράζει το settings menu στα ελληνικά?

Η rom που είχε το κινητό όταν το αγόρασα ήταν η VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5 και είχε ελληνικά μέσα. (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6266351#post6266351)

 

Τώρα πέρασα την VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5 (η οποία πάει σφαίρααααα) αλλά ελληνικά no! Πέρασα και more locale 2 αλλά μέχρι εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που μεταφράζει το settings menu στα ελληνικά?

Η rom που είχε το κινητό όταν το αγόρασα ήταν η VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5 και είχε ελληνικά μέσα. (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6266351#post6266351)

 

Τώρα πέρασα την VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5 (η οποία πάει σφαίρααααα) αλλά ελληνικά no! Πέρασα και more locale 2 αλλά μέχρι εκεί!

Δεν υπαρχει δυστυχως τροπος. Τα μαγαζια περνανε γλωσσες με καποιο τροπο πανω στις εκδοσεις αλλα δε μπορει να γινει απο καποιον αλλο. Αν γινοταν θα ηταν τελειο αλλα δυστυχως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δυστυχως τροπος. Τα μαγαζια περνανε γλωσσες με καποιο τροπο πανω στις εκδοσεις αλλα δε μπορει να γινει απο καποιον αλλο. Αν γινοταν θα ηταν τελειο αλλα δυστυχως

Πριν χρόνια πέρασα wm 6.1 σε qtek s100 που όλοι έλεγαν ότι δεν γίνεται και το κατάφερε ο cotulla (ρώσος νομίζω).

Και δεν μπορούμε να βρούμε πώς περνάνε γλώσσες τα μαγαζιά?????

Αν ζητήσω από το banggod να μου στείλουν την rom, θα το κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Πριν χρόνια πέρασα wm 6.1 σε qtek s100 που όλοι έλεγαν ότι δεν γίνεται και το κατάφερε ο cotulla (ρώσος νομίζω).

Και δεν μπορούμε να βρούμε πώς περνάνε γλώσσες τα μαγαζιά?????

Αν ζητήσω από το banggod να μου στείλουν την rom, θα το κάνουν?

 

τοσα χρονια παντως δεν καταφερε κανεις κατι τι να σου πω μακαρι. το καταστημα συνηθως δε βγαζει ολες τις ρομ με εξτρα γλωσσες αλλα μια που το στελνουν ετσι Αν τυχον μελλοντικα τη βγαλουν θα στη στειλουν ναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Lenovo A7000 μου φαίνεται ως προς το σουλούπι του ίδιο με το Κ3 Note, ξέρει κανείς αν οι θήκες του είναι κοινές. Γιατί βρήκα από Ελλάδα θήκη με flip cover για Α7000 και σκέφτομαι μήπως κάνει και για το k3 note

 

Ειναι ακριβως τα ιδια εξωτερικα... Χτυπα αφοβα τη θηκουλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι στιγμής έχω παγώσει την αντιενοχλητική, το e-robot και το elixir και το πρόβλημα παραμένει.

Θα συνεχίσω να παγώνω αλλά δεν ξέρω ποιες εφαρμογές μπορούν να θεωρηθούν ύποπτες και αμφιβάλω αν θα γίνει κάτι στο τέλος.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος για να εντοπίσω πιο στοχευμένα την πηγή του προβλήματος?

 

 

 

Έχω κάνει κριτικές μερικές σελίδες πιο πίσω. Καλές είναι οι 1.11 & 1.12 αλλά μου φάνηκε πολύ αργές και δεν την πάλεψα.

 

Οποτε παραμενω με 1.10 εσυ σε ποια εχεις καταληξει τωρα ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θέμα με το King root. Εκτός αν κάνω εγώ κατι λάθος. Στην αρχή όταν πρωτοπήρα το κινητό , είχα περάσει TWRP και root με την μεθοδο του κινέζου. (δηλ flashify και king root). Μετά από αρκετές δοκιμές σε custom roms αποφάσισα να βάλω την row s121 με flash tools. Οπότε βγήκε το TWRP και μπήκε το stock recovery και δεν ξερω τί έγινε με το ρουτ (όταν φλασαρουμε με flash tools γίνεται unroot?? ). Τώρα θέλω να περάσω πάλι TWRP για να περάσω την stable 1535 . Εγκατεστησα πάλι το flashify και το king root ακολουθωντας και πάλι τα βηματα του κινεζου. Όμως το king root όταν το ανοίγω μου λέει " Root strategy unavailable no strategy now" αντί να μου λέει " Root access is unavailable " ΚΑΙ δεν μου βγαζει κουμπι κατω "TRY to root". Τί να κάνω τωρα? Πως μπορω να περάσω το TWRP??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω θέμα με το King root. Εκτός αν κάνω εγώ κατι λάθος. Στην αρχή όταν πρωτοπήρα το κινητό , είχα περάσει TWRP και root με την μεθοδο του κινέζου. (δηλ flashify και king root). Μετά από αρκετές δοκιμές σε custom roms αποφάσισα να βάλω την row s121 με flash tools. Οπότε βγήκε το TWRP και μπήκε το stock recovery και δεν ξερω τί έγινε με το ρουτ (όταν φλασαρουμε με flash tools γίνεται unroot?? ). Τώρα θέλω να περάσω πάλι TWRP για να περάσω την stable 1535 . Εγκατεστησα πάλι το flashify και το king root ακολουθωντας και πάλι τα βηματα του κινεζου. Όμως το king root όταν το ανοίγω μου λέει " Root strategy unavailable no strategy now" αντί να μου λέει " Root access is unavailable " ΚΑΙ δεν μου βγαζει κουμπι κατω "TRY to root". Τί να κάνω τωρα? Πως μπορω να περάσω το TWRP??

 

Η ινδική Ρομ δεν υποστηρίζει ροοτ με κινγκρουτ η ιροοτ. Ο μόνος τροπος να το κανεις είναι με adb

Link to comment
Share on other sites

Η ινδική Ρομ δεν υποστηρίζει ροοτ με κινγκρουτ η ιροοτ. Ο μόνος τροπος να το κανεις είναι με adb

 

Δοκίμασα και με flash tools να φλασάρω την TWRP recovery αλλά ενώ την κανει εγκατασταση και λεει οκ. Όταν το ανοίγω παλι ειναι η lenovo recovery.

Τί είναι το adb και πως γίνεται ?? Υπάρχει λινκ ? Δηλ όσοι εδω μεσα βάλατε την επίσημη ινδική με το adb μετά το κανατε ??

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα! Έχω κι εγώ μια πάρα πολύ απλή απορία (και ναι, διάβασα όσο πιο πολλές σελίδες απο το thread μπορούσα για να έχω μια μικρή άποψη): Αν κάποιος θελει να πάρει το κινητό (σκέφτομαι να το παραγγείλω εδώ και καιρο) και θέλει

 

- 4G και στις 2 κάρτες

- Καθαρή rom (όχι bloatware/adware)

- Led Notification

- OEM updates

 

και γενικά μια rom που θα μπει πανω, θα δουλευουν όλα και δε θα χρειαστεί να την αλλάξει για πολύ καιρό, ποια rom θα τον συμβουλεύατε να βάλει στο K3 Note; Εννοείτε δε με πειράζει αν χρειαστεί να κανω root - το θεωρώ δεδομένο. Σας ευχαριστώ πολύ :-)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα! Έχω κι εγώ μια πάρα πολύ απλή απορία (και ναι, διάβασα όσο πιο πολλές σελίδες απο το thread μπορούσα για να έχω μια μικρή άποψη): Αν κάποιος θελει να πάρει το κινητό (σκέφτομαι να το παραγγείλω εδώ και καιρο) και θέλει

 

- 4G και στις 2 κάρτες

- Καθαρή rom (όχι bloatware/adware)

- Led Notification

- OEM updates

 

και γενικά μια rom που θα μπει πανω, θα δουλευουν όλα και δε θα χρειαστεί να την αλλάξει για πολύ καιρό, ποια rom θα τον συμβουλεύατε να βάλει στο K3 Note; Εννοείτε δε με πειράζει αν χρειαστεί να κανω root - το θεωρώ δεδομένο. Σας ευχαριστώ πολύ :-)

 

Καλησπέρα. 4 g κι στις κάρτες ταυτόχρονα δεν παίζει πιστεύω το ξέρεις αυτό. Θα σου συνιστούσα την ινδική rom που είναι καθαρή έτοιμη με gapps playstore κλπ έχει Led και παίρνει αναβαθμίσεις από την Lenovo. Αν το κάνεις root δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις. Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Darth revan μπορείς να βοηθήσεις στο παραπάνω πρόβλημά μου ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

4 g κι στις κάρτες ταυτόχρονα δεν παίζει πιστεύω το ξέρεις αυτό.

 

Είδα ότι γράφουν ότι στην ΙΤΑΛΟΥ 1.10 παίζει 4G και στις δύο κάρτες! Δεν ισχύει αυτό;

 

Θα σου συνιστούσα την ινδική rom που είναι καθαρή έτοιμη με gapps playstore κλπ έχει Led και παίρνει αναβαθμίσεις από την Lenovo. Αν το κάνεις root δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις. Αυτα

 

Αυτό σκέφτηκα, δεν ήξερα ότι αν το κάνεις root δεν θα παίρνει αναβαθμήσεις. Πως θα την βάλω τότε αν δεν το κανω root;

Ινδική φαντάζομαι εννοείς τη ROW S121!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

o geornirv απάντησε με την ερώτηση του στην ερώτηση μου :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί είναι το adb και πως γίνεται ?? Υπάρχει λινκ ? Δηλ όσοι εδω μεσα βάλατε την επίσημη ινδική με το adb μετά το κανατε ??

 

http://www.droidviews.com/adb-and-fastboot-commands/

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι γράφουν ότι στην ΙΤΑΛΟΥ 1.10 παίζει 4G και στις δύο κάρτες! Δεν ισχύει αυτό;

 

Τώρα μπερδευτήκατε, γιατί δεν εξήγησε κανείς σας τι ακριβώς εννοεί. Ναι 4G παίζει κανονικά και στις δύο κάρτες απλά όχι ταυτόχρονα, επιλέγεις μέσα από το μενού σε ποια κάρτα θες να ανοίξεις το 3G/4G και η άλλη κάρτα είναι στο 2G πάντα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδευτήκατε, γιατί δεν εξήγησε κανείς σας τι ακριβώς εννοεί. Ναι 4G παίζει κανονικά και στις δύο κάρτες απλά όχι ταυτόχρονα, επιλέγεις μέσα από το μενού σε ποια κάρτα θες να ανοίξεις το 3G/4G και η άλλη κάρτα είναι στο 2G πάντα.

 

Ωραίος :-) Βασικα θα μουνα χαρουμενος αν έπαιζε και στις δύο ταυτόχρονα, αλλά δεν έγινε και τίποτα αν παίζει στη μια και μπορώ να αλλάξω το να παίζει στην άλλη χωρις να χρειαστεί να βγάλω τις κάρτες :-) Σε ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

Darth revan μπορείς να βοηθήσεις στο παραπάνω πρόβλημά μου ?

 

Πέρασε με spflashtool το recovery και μόλις το περάσει δεν ανοίγεις το κινητό, πατάς αμέσως τα 3 κουμπιά και μπαίνεις στο recovery . Αλλιώς βάζει πάλι το στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :-) Βασικα θα μουνα χαρουμενος αν έπαιζε και στις δύο ταυτόχρονα, αλλά δεν έγινε και τίποτα αν παίζει στη μια και μπορώ να αλλάξω το να παίζει στην άλλη χωρις να χρειαστεί να βγάλω τις κάρτες :-) Σε ευχαριστώ :-)

 

Mα δε νομίζω να υπάρχει κινητό παγκοσμίως που να το κάνει αυτό. Σε όλα η μια καρτα παίζει 3G και η αλλη 2G. Το καλό είναι ότι δε παίζει ρόλο σε ποια οπότε δε μπαίνεις σε μανούρα να εναλλάσεις κάρτες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι γράφουν ότι στην ΙΤΑΛΟΥ 1.10 παίζει 4G και στις δύο κάρτες! Δεν ισχύει αυτό;

 

 

 

Αυτό σκέφτηκα, δεν ήξερα ότι αν το κάνεις root δεν θα παίρνει αναβαθμήσεις. Πως θα την βάλω τότε αν δεν το κανω root;

Ινδική φαντάζομαι εννοείς τη ROW S121!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

o geornirv απάντησε με την ερώτηση του στην ερώτηση μου :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.droidviews.com/adb-and-fastboot-commands/

 

Καλησπέρα. Μπορείτε να δώσετε το link για την ινδική S121 row μαζί με κάποιες οδηγίες; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι γράφουν ότι στην ΙΤΑΛΟΥ 1.10 παίζει 4G και στις δύο κάρτες! Δεν ισχύει αυτό;

 

 

 

Αυτό σκέφτηκα, δεν ήξερα ότι αν το κάνεις root δεν θα παίρνει αναβαθμήσεις. Πως θα την βάλω τότε αν δεν το κανω root;

Ινδική φαντάζομαι εννοείς τη ROW S121!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

o geornirv απάντησε με την ερώτηση του στην ερώτηση μου :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.droidviews.com/adb-and-fastboot-commands/

 

 

Ναι αυτήν εννοώ. Θα την περάσεις μέσω spflashtool .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν εννοώ. Θα την περάσεις μέσω spflashtool .

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το παραγγείλω, θα τη βαλω και θα αναφέρω πως πήγε :-)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με flash tools να φλασάρω την TWRP recovery αλλά ενώ την κανει εγκατασταση και λεει οκ. Όταν το ανοίγω παλι ειναι η lenovo recovery.

Τί είναι το adb και πως γίνεται ?? Υπάρχει λινκ ? Δηλ όσοι εδω μεσα βάλατε την επίσημη ινδική με το adb μετά το κανατε ??

Οταν φλασαρεις recovery με το restart πρεπει να μπεις αμεσα στο recovery πριν κανει boot και να βαλεις το SuperSU. Αλλιως φλασαρει το μαμα λενοβο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...