Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έβαλα την 1.9 του Ιταλού τελικά γιατί έμαθα πως δεν υποστηρίζει xposed.

Επιστροφή στην 1.11. με πιο προσεκτική επαναφορά με το titanium.

Ελπίζω να λειτουργήσει καλά αυτή την φορά.

Το μόνο που της λείπει είναι τα είδη δικτύων στην μπάρα ειδοποιήσεων.

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο να τα κάνω να εμφανίζονται?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έβαλα την 1.9 του Ιταλού τελικά γιατί έμαθα πως δεν υποστηρίζει xposed.

Επιστροφή στην 1.11. με πιο προσεκτική επαναφορά με το titanium.

Ελπίζω να λειτουργήσει καλά αυτή την φορά.

Το μόνο που της λείπει είναι τα είδη δικτύων στην μπάρα ειδοποιήσεων.

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο να τα κάνω να εμφανίζονται?

 

Επειδη τωρα θα την περασω λεω κι εγω. Τελικα η νεα εκδοση του Ιταλου βασιζετε στην Ινδικη ROW? Για δες πχ στο wifi οταν το εχεις κλειστο γραφει Κλειστο η Απενεργοποιημενο (ανορθογραφα κι ολας)? Αν το δευτερο τοτε ειναι με βαση τη ROW οποτε δε λεει πανω τα δικτυα δε φταει ο Ιταλος γι αυτο μονο οι κινεζικες version τα γραφουν. Απλα επειδη η Ινδικη ειναι λιγο αργη αυτη τι λεει απο ταχυτητα;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τωρα θα την περασω λεω κι εγω. Τελικα η νεα εκδοση του Ιταλου βασιζετε στην Ινδικη ROW? Για δες πχ στο wifi οταν το εχεις κλειστο γραφει Κλειστο η Απενεργοποιημενο (ανορθογραφα κι ολας)? Αν το δευτερο τοτε ειναι με βαση τη ROW οποτε δε λεει πανω τα δικτυα δε φταει ο Ιταλος γι αυτο μονο οι κινεζικες version τα γραφουν. Απλα επειδη η Ινδικη ειναι λιγο αργη αυτη τι λεει απο ταχυτητα;;

Ολα τα δειγματα μεχρι στιγμης απο οτι εχω διαβασει δειχνουν οτι βασιζεται στην ινδικη. (Δεν υπαρχει safe center, αλλαγμενο app manager, δεν δειχνει τα δυκτια.)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τωρα θα την περασω λεω κι εγω. Τελικα η νεα εκδοση του Ιταλου βασιζετε στην Ινδικη ROW? Για δες πχ στο wifi οταν το εχεις κλειστο γραφει Κλειστο η Απενεργοποιημενο (ανορθογραφα κι ολας)? Αν το δευτερο τοτε ειναι με βαση τη ROW οποτε δε λεει πανω τα δικτυα δε φταει ο Ιταλος γι αυτο μονο οι κινεζικες version τα γραφουν. Απλα επειδη η Ινδικη ειναι λιγο αργη αυτη τι λεει απο ταχυτητα;;

 

Ναι γράφει Απενεργοποιημένο ανορθόγραφα άρα είναι από την ινδική.

Κοίτα χθες που έκανα κακό restore με το titanium δεν παλεύονταν από ταχύτητα και είχα κι άλλα προβλήματα.

Σήμερα που ξαναέκανα καθαρή εγκατάσταση και πιο προσεκτικό restore μου φαίνεται οκ προς το παρόν.

Δεν ξέρω, πες κι εσύ την γνώμη σου όταν την βάλεις.

Το φοβερό είναι πάντως που δέχεται xposed ενώ όλες οι προηγούμενες όχι.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο έχω καταλάβει όσες βασίζονται στην ινδική δέχονται xposed ενώ όσες βασίζονται σε κινέζικη δεν δέχονται. Οπότε και λίγο πιο αργή να είναι μάλλον θα συμβιβαστώ. Εκτός κι αν δεν παλεύεται καθόλου.

Περιμένω κριτικές για την ταχύτητα κι από άλλους.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο έχω καταλάβει όσες βασίζονται στην ινδική δέχονται xposed ενώ όσες βασίζονται σε κινέζικη δεν δέχονται. Οπότε και λίγο πιο αργή να είναι μάλλον θα συμβιβαστώ. Εκτός κι αν δεν παλεύεται καθόλου.

Περιμένω κριτικές για την ταχύτητα κι από άλλους.

Τη πέρασα κι εγώ για να τη δω λίγο. Φυσικά και είναι η Ινδική είχα συμβίωσει μια βδομάδα μαζί της και τη ξέρω απέξω κι ανακατωτά. Αν πάτε και στα σχετικά με το τηλέφωνο κάπου στο τέλος στις πληροφορίες γράφει σχετικά με το sar και το τι ισχύει στην Ινδία. Βασικά είναι πιο αργή από την 1.10 προφανώς αφού οι κινεζικές είναι αρκετά μπροστα. Δε μπόρεσα να κατεβάσω το update σε 1.12 μου έβγαζε σφάλμα συνεχώς. Επίσης το xposed από που το κατεβάσουμε γιατί κάνα δυο που βρήκα μου έγραφαν ότι δεν είναι συμβατα με τη συσκευή μου και χωρίς να μπορώ να βάλω αθόρυβο χωρίς δόνηση δε παλεύεται :p

Γενικά θετικό που ο Ιταλός άρχισε να ασχολείται με τη ROW γιατί αναγκαστικά εκεί θα πάμε όλοι όταν λυθούν τα θέματα ταχύτητας μιας και σε όλα τα άλλα η ROW είναι μακράν καλύτερη σα να έχεις πάρει το τηλ από εδώ οπότε δε χρειάζεται επιπλέον εφαρμογή για κλήσεις ούτε για SMS μιας και γράφει 160 κανονικά. Επίσης παντού ελληνικά και ειδοποιήσεις στη lock screen για τα πάντα. Τέλος δεν έχει θεματακια με τις διαβαθμισεις στην ενταση ήχου.

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι θα στρωσει σε ταχυτητα και κολληματα η ινδικη; η αυξημενη ταχυτητα των China based ROMs ειναι αλλη φαση.

 

Επισης επιβεβαιωθηκε οτι ερχεται το android 6.0 στο κινητο μας.

 

"Motorola's parent company, Lenovo, is expected to release the Android M update to K3 Note, Vibe Shot and to the recently unveiled ZUK Z1."

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα κι εγώ για να τη δω λίγο. Φυσικά και είναι η Ινδική είχα συμβίωσει μια βδομάδα μαζί της και τη ξέρω απέξω κι ανακατωτά. Αν πάτε και στα σχετικά με το τηλέφωνο κάπου στο τέλος στις πληροφορίες γράφει σχετικά με το sar και το τι ισχύει στην Ινδία. Βασικά είναι πιο αργή από την 1.10 προφανώς αφού οι κινεζικές είναι αρκετά μπροστα. Δε μπόρεσα να κατεβάσω το update σε 1.12 μου έβγαζε σφάλμα συνεχώς. Επίσης το xposed από που το κατεβάσουμε γιατί κάνα δυο που βρήκα μου έγραφαν ότι δεν είναι συμβατα με τη συσκευή μου και χωρίς να μπορώ να βάλω αθόρυβο χωρίς δόνηση δε παλεύεται :p

Γενικά θετικό που ο Ιταλός άρχισε να ασχολείται με τη ROW γιατί αναγκαστικά εκεί θα πάμε όλοι όταν λυθούν τα θέματα ταχύτητας μιας και σε όλα τα άλλα η ROW είναι μακράν καλύτερη σα να έχεις πάρει το τηλ από εδώ οπότε δε χρειάζεται επιπλέον εφαρμογή για κλήσεις ούτε για SMS μιας και γράφει 160 κανονικά. Επίσης παντού ελληνικά και ειδοποιήσεις στη lock screen για τα πάντα. Τέλος δεν έχει θεματακια με τις διαβαθμισεις στην ενταση ήχου.

 

Μετά από χρήση μισής μέρας έχω να πω ότι δεν παλεύεται η ινδική από ταχύτητα.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Τελικά η καλύτερη rom που έχω βάλει μέχρι τώρα είναι η 1.10, αν εξαιρέσουμε το τραγικό πρόβλημα που είχα με το ρολόι και πως δεν δέχεται xposed.

Αλλά τι να το κάνεις το xposed αν έχεις μια rom που υποβαθμίζει τόσο το hardware του κινητού.

 

Το xposed σου το ανέβασα στα παρακάτω links:

Xposed Framework 7.1

Xposed Uninstaller

Xposed .apk

 

Το θεμα ειναι θα στρωσει σε ταχυτητα και κολληματα η ινδικη; η αυξημενη ταχυτητα των China based ROMs ειναι αλλη φαση.

 

Επισης επιβεβαιωθηκε οτι ερχεται το android 6.0 στο κινητο μας.

 

"Motorola's parent company, Lenovo, is expected to release the Android M update to K3 Note, Vibe Shot and to the recently unveiled ZUK Z1."

 

Καλή φάση με την 6 αλλά να δούμε πότε επιτέλους θα αποκτήσουμε μια rom της προκοπής στην 5.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση μισής μέρας έχω να πω ότι δεν παλεύεται η ινδική από ταχύτητα.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Τελικά η καλύτερη rom που έχω βάλει μέχρι τώρα είναι η 1.10, αν εξαιρέσουμε το τραγικό πρόβλημα που είχα με το ρολόι και πως δεν δέχεται xposed.

Αλλά τι να το κάνεις το xposed αν έχεις μια rom που υποβαθμίζει τόσο το hardware του κινητού.

 

Το xposed σου το ανέβασα στα παρακάτω links:

Xposed Framework 7.1

Xposed Uninstaller

Xposed .apk

 

 

 

Καλή φάση με την 6 αλλά να δούμε πότε επιτέλους θα αποκτήσουμε μια rom της προκοπής στην 5.

 

Πιστεύω ο Ιταλός με την ενασχόληση του με τη ρομ θα κάνει πολλά μελλοντικά. Η Ινδική έχει θέματα με τη ταχύτητα είναι γνωστό. Σήμερα έβγαλε και update σε 1.12. Οπότε πιστεύω θα στρώσει σιγά σιγά. Αυτό με το ρολόι είναι περίεργο που σου συμβαίνει εμένα με την 1.09 δε μου είχε τύχει κανά μήνα και που την έιχα πάνω. Εδώ και καμιά βδομάδα παίζω με αυτή http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade-07-08-2015.105738/ που είναι βασισμένη στην official 1532 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή και ειδοποιήσεις και όλα απλά δεν έχει μεταφραση παντού στα ελληνικά και αυτό είναι που με ενοχλεί κάπως.

 

ΥΓ: Eυχαριστώ για xposed

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ο Ιταλός με την ενασχόληση του με τη ρομ θα κάνει πολλά μελλοντικά. Η Ινδική έχει θέματα με τη ταχύτητα είναι γνωστό. Σήμερα έβγαλε και update σε 1.12. Οπότε πιστεύω θα στρώσει σιγά σιγά. Αυτό με το ρολόι είναι περίεργο που σου συμβαίνει εμένα με την 1.09 δε μου είχε τύχει κανά μήνα και που την έιχα πάνω. Εδώ και καμιά βδομάδα παίζω με αυτή http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade-07-08-2015.105738/ που είναι βασισμένη στην official 1532 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή και ειδοποιήσεις και όλα απλά δεν έχει μεταφραση παντού στα ελληνικά και αυτό είναι που με ενοχλεί κάπως.

 

ΥΓ: Eυχαριστώ για xposed

 

οντως η vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade ισως η σταθεροτερη και ολοκληρωμενη απο πολλες...αντε και στην 1535:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

παρήγγειλα και εγώ το κινητάκι και το περιμένω αυτή τη βδομάδα.

Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κάποιος την official dev build και κάθε πόσο βγάζουν updates (ώστε να ξέρω αν ασχολούνται σοβαρά ή όχι). Επίσης η stable 5.0 παρουσιάζει κάποιο σοβαρό Bug;

 

Δεύτερον να σας πω πως με το παρόν καθεστώς διάθεσης του πηγαίου κώδικα των mediatek cpu, μην περιμένετε να εκμεταλλευτεί καμία ρομ το h/w του κινητού στο 100%.

Δυστυχώς η εν λόγω εταιρία πουλάει τον πηγαίο κώδικα στους κατασκευαστές, με αποτέλεσμα το community να μην έχει πρόσβαση σε αυτόν, άρα το debuging είναι αργό και κοστοβόρο.

Αν και αυτό το κινητό μου σπάσει τα νεύρα όπως το coolpad f1 θα αρχίσω να πηγαίνω σε κινέζικα με snapdragon. Θα δίνω 100 ευρώ παραπάνω αλλά δε θα καταριέμαι την ώρα και τι στιγμή που το αγόρασα. Υπάρχουν αξιόλογες λύσεις όπως το Oneplusone/two και κάτι καινούρια που βγαίνουν εφάμιλλά του.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ο Ιταλός με την ενασχόληση του με τη ρομ θα κάνει πολλά μελλοντικά. Η Ινδική έχει θέματα με τη ταχύτητα είναι γνωστό. Σήμερα έβγαλε και update σε 1.12.

Οπότε πιστεύω θα στρώσει σιγά σιγά. Αυτό με το ρολόι είναι περίεργο που σου συμβαίνει εμένα με την 1.09 δε μου είχε τύχει κανά μήνα και που την έιχα πάνω.

 

Έγραψα σήμερα στο ιταλικό forum λέγοντας ότι είναι πολύ αργή σε σχέση με τις προηγούμενες και ρώτησα τον Ιταλό γιατί αποφάσισε να πάει στην Ινδική και τι σκοπεύει να κάνει στο μέλλον.

Μου απάντησε κάποιος χρήστης πως η rom δεν παρουσιάζει καθόλου laggαρίσματα και πως φταίει το xposed, οπότε θα το απενεργοποιήσω για να δω αν όντως αυτό επηρρεάζει.

Εσύ χωρίς xposed είχες laggαρίσματα?

 

Εδώ και καμιά βδομάδα παίζω με αυτή http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade-07-08-2015.105738/ που είναι βασισμένη στην official 1532 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή και ειδοποιήσεις και όλα απλά δεν έχει μεταφραση παντού στα ελληνικά και αυτό είναι που με ενοχλεί κάπως.

οντως η vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade ισως η σταθεροτερη και ολοκληρωμενη απο πολλες...αντε και στην 1535:X:X:X

 

Επειδή τα έχω χεσμένα τα ελληνικά θα την δοκιμάσω.

xposed δεν παίρνει να υποθέσω ε?

Εκτεταμένες επιλογές δικτύων έχει ή μόνο τις 2 αυτόματες?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα σήμερα στο ιταλικό forum λέγοντας ότι είναι πολύ αργή σε σχέση με τις προηγούμενες και ρώτησα τον Ιταλό γιατί αποφάσισε να πάει στην Ινδική και τι σκοπεύει να κάνει στο μέλλον.

Μου απάντησε κάποιος χρήστης πως η rom δεν παρουσιάζει καθόλου laggαρίσματα και πως φταίει το xposed, οπότε θα το απενεργοποιήσω για να δω αν όντως αυτό επηρρεάζει.

Εσύ χωρίς xposed είχες laggαρίσματα?

 

 

 

 

Επειδή τα έχω χεσμένα τα ελληνικά θα την δοκιμάσω.

xposed δεν παίρνει να υποθέσω ε?

Εκτεταμένες επιλογές δικτύων έχει ή μόνο τις 2 αυτόματες?

 

xposed δεν παιρνει.μην το βαλεις.

εχει ελληνικα απλα δεν ειναι 100%.

εχει παραπανω επιλογες εκτος των 2.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα σήμερα στο ιταλικό forum λέγοντας ότι είναι πολύ αργή σε σχέση με τις προηγούμενες και ρώτησα τον Ιταλό γιατί αποφάσισε να πάει στην Ινδική και τι σκοπεύει να κάνει στο μέλλον.

Μου απάντησε κάποιος χρήστης πως η rom δεν παρουσιάζει καθόλου laggαρίσματα και πως φταίει το xposed, οπότε θα το απενεργοποιήσω για να δω αν όντως αυτό επηρρεάζει.

Εσύ χωρίς xposed είχες laggαρίσματα?

 

Επειδή τα έχω χεσμένα τα ελληνικά θα την δοκιμάσω.

xposed δεν παίρνει να υποθέσω ε?

Εκτεταμένες επιλογές δικτύων έχει ή μόνο τις 2 αυτόματες?

 

Xposed όχι δε παίρνει. Ελληνικά έχει στις ρυθμίσεις αλλά πολλά είναι στα αγγλικά. Επιλογές δικτύων τις κλασικές των κινέζων καμία σχέση με τις επιλογές της ROW (4G preferred & 3G/2G μόνο) . Εγώ δε την άφησα καθόλου τη ρομ γιατί τη πέρασα χθες στη 1 το βράδυ απλά για να τη δω. Δε μπόρεσα να περάσω και το xposed για να βάλώ αθόρυβη λειτουργία+ξυπνητήρι οπότε την άφησα. Και αν προκαλούνται τα προβλήματα από αυτό μάλλον δε θα τη περάσω.

 

YΓ. Υπάρχει άλλος τρόπος σε lollipop να μπαίνει αθόρυβο τελείως χωρίς δόνηση και παράλληλα να έχεις ξυπνητήρι; Γιατί χωρίς xposed και το app True Silent Mode for Lollipop δε το κατάφερα εγώ

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Xposed όχι δε παίρνει. Ελληνικά έχει στις ρυθμίσεις αλλά πολλά είναι στα αγγλικά. Επιλογές δικτύων τις κλασικές των κινέζων καμία σχέση με τις επιλογές της ROW (4G preferred & 3G/2G μόνο) . Εγώ δε την άφησα καθόλου τη ρομ γιατί τη πέρασα χθες στη 1 το βράδυ απλά για να τη δω. Δε μπόρεσα να περάσω και το xposed για να βάλώ αθόρυβη λειτουργία+ξυπνητήρι οπότε την άφησα. Και αν προκαλούνται τα προβλήματα από αυτό μάλλον δε θα τη περάσω.

 

YΓ. Υπάρχει άλλος τρόπος σε lollipop να μπαίνει αθόρυβο τελείως χωρίς δόνηση και παράλληλα να έχεις ξυπνητήρι; Γιατί χωρίς xposed και το app True Silent Mode for Lollipop δε το κατάφερα εγώ

 

στο notification bar εχει το εικονιδιο που εν/απενεργοποιιεις την δονηση.επισης στις ρυθμισεις εχει στους ηχοι κλησεις και εντ.ηχου->vibrate in silent mode το τικαρεις η οχι.

Link to comment
Share on other sites

στο notification bar εχει το εικονιδιο που εν/απενεργοποιιεις την δονηση.επισης στις ρυθμισεις εχει στους ηχοι κλησεις και εντ.ηχου->vibrate in silent mode το τικαρεις η οχι.

Εννοώ στη ROW πάντα. Στις κινέζικες Lollipop γίνεται μια χαρά όπως τα λες. Στη ROW όμως όχι αν βάλεις τελείως αθόρυβο χάνεις και ξυπνητηρια δυστυχώς. Τουλάχιστον έτσι ήταν μέχρι την 117 που έπαιξα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στη ROW πάντα. Στις κινέζικες Lollipop γίνεται μια χαρά όπως τα λες. Στη ROW όμως όχι αν βάλεις τελείως αθόρυβο χάνεις και ξυπνητηρια δυστυχώς. Τουλάχιστον έτσι ήταν μέχρι την 117 που έπαιξα

 

 

καταλαβα.

κατι ακομη με τα scatter files ειχες ποτε θεμα με το flashtool?

εγω εχω συνεχεια το 8417 error αν και ψιλοεβγαλα ακρη σε ρωτω μηπως εχεις καποια αποψη

Link to comment
Share on other sites

Ουτε η official κινεζικη εχει μπει σε 5.1 ε;

 

Επισης τι το τοσο σημαντικο εχει το 5.1 και γιατι το θελουμε; Οσο εψαξα δεν εβγαλα ακρη.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.

κατι ακομη με τα scatter files ειχες ποτε θεμα με το flashtool?

εγω εχω συνεχεια το 8417 error αν και ψιλοεβγαλα ακρη σε ρωτω μηπως εχεις καποια αποψη

 

Ότι έχω περάσει είναι με CWM μόνο όταν το πρωτοπήρα πέρασα με flash tool να είμαι ειλικρινής. Γενικά επειδή μπορει να γίνει στραβή αποφεύγω αν μπορώ με CWM

Ουτε η official κινεζικη εχει μπει σε 5.1 ε;

 

Επισης τι το τοσο σημαντικο εχει το 5.1 και γιατι το θελουμε; Οσο εψαξα δεν εβγαλα ακρη.

 

H official κινέζικη είναι εδώ και καιρό στο android 5.1

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχω περάσει είναι με CWM μόνο όταν το πρωτοπήρα πέρασα με flash tool να είμαι ειλικρινής. Γενικά επειδή μπορει να γίνει στραβή αποφεύγω αν μπορώ με CWM

 

 

H official κινέζικη είναι εδώ και καιρό στο android 5.1

Απο ποιο build number και μετα; νομιζα οτι η official stable εχει μεινει στο 1529

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμιά βδομάδα παίζω με αυτή http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade-07-08-2015.105738/ που είναι βασισμένη στην official 1532

οντως η vibeui_v2-8_1532_ltt_lemonade ισως η σταθεροτερη και ολοκληρωμενη απο πολλες...αντε και στην 1535:X:X:X

 

Έχει spyware και πώς ακριβώς το λένε??

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σιγά σιγά όλοι πάνε προς τη ROW βλέπω και γνωστή ομάδα το MDSTEAM έχει έτοιμη custom με βάση την Ινδική που όπως τα λέει είναι υπο κατασκευή

http://www.movilesdualsim.com/tema/bestial-rom-by-mdsteam-31-08-2015.112020/

 

Έχει spyware και πώς ακριβώς το λένε??

 

Να πω την αλήθεια δεν ασχολήθηκα, δε νομίζω ότι έχει δε διάβασα κάτι στο σχετικό topic.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο build number και μετα; νομιζα οτι η official stable εχει μεινει στο 1529

 

 

Δεν υπάρχει 5.1 ακόμη σε stable. Μόνο οι dev και συγκεκριμένα είναι 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...