Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.στην εσωτερικη μνημη του τηλ. δημιουργεις εναν καινουριο φακελο και τα βαζεις ολα τα αερχεια εκει

2.οχι οπως ειναι

 

Οκ γιατι τα έβαλα στην εξωτερική SD και δεν μπορούσα να τα βρω με το flashify..

Τώρα δοκιμάζω στην εσωτερική.. Αν πετύχει που κερνάω? :lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφερόμουν στην s121 row. Αυτη δεν ειναι η επίσημη ινδική ?

 

Ναι εσυ αναφερωσουν στην επισημη ινδικη S121 ROW , εφοσον την περασες με flashtools κι εγω στην S121 VISNU LEMONADE που βασιζεται στην S121 ROW και γι αυτο ειπα οτι λογικα θα ισχυει το ιδιο και γι αυτην οσον αφορα τις sim.Οπως και να χει ... no worries;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ γιατι τα έβαλα στην εξωτερική SD και δεν μπορούσα να τα βρω με το flashify..

Τώρα δοκιμάζω στην εσωτερική.. Αν πετύχει που κερνάω? :lol::p

 

θα πετυχει αν τα κανεις ολα σωστα:):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω αυτό το λινκ.

 

 

 

[ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ AOSP 5.1]

3 επιλογές δικτύου έχει αλλά αυτόματες. Δεν έχει π.χ. 4G only.

double tap ναι δεν έχει και επίσης δεν έχει και led notifications.

Το χειρότερο όμως είναι το μπέρδεμα με τις sd.

Με ταλαιπώρησε πολύ αυτή η κωλοrom.

 

 

 

Επειδή έχω μπερδευτεί:

Πόσες εκδόσεις s121 υπάρχουν και από ποιούς?

Απ ότι κατάλαβα υπάρχει η ινδική s121 που αποτελεί την βάση για κάποιες άλλες.

Εδώ σε ποια αναφερόμαστε? Εδώ αναφερόμαστε στην ίδια?

 

 

 

Ποιά είναι αυτή? Έχω μπερδευτει. Είναι η επίσημη ινδική η κάποια άλλη που βασίζεται σε αυτή? Είναι αυτή για την οποία λες στο ακριβώς πάνω quote?

Μπορώ να την βάλω με twrp και που την βρίσκω?

 

Ψάχνω μια rom στην οποία:

  • Να δουλεύουν όλα (ειδοποιήσεις, led notification κτλ)
  • Να μην έχει ανάποδα τις SD όπως η κωλοAOSP 5.1
  • Να δουλεύει το xposed (όχι όπως στου Ιταλού που έκανε reboots)
  • Να μπορουν να έχουν 4G και οι 2 κάρτες
  • Να μπαίνει με twrc

 

Νιώθω αγανακτισμένος, κουρασμένος και απογοητευμένος να παλεύω τόσες μέρες να το κάνω κινητό και να μην τα καταφέρνω.

 

Το λινκ της rom που περασα εγω ειναι :

http://www.mediafire.com/download/2puob4cf74ha6vi/VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE.zip

 

Λοιπον συγνωμη αν σε μπερδεψα εγω.Οι S121 ειναι 2:

 

1.Η S121 ROW που ειναι η επισημη ινδικη και περναι με flashtools

2.Η S121 VISNU LEMONADE που ειναι custom βασισμενη στην ινδικη S121 ROW

 

Την #2 περασα εγω με TWRP και νομιζω 99% εχει ολα οσα ζητας.

 

 

Προς ολους:

Και παλι sorry για το μπερδεμα.Γραφω με ενα χερι(σπασμενο το καλο) και μαλλον χαρην συντομιας δεν ανεφερα οτι εγω φοραω την custom S121 VISNU LEMONADE η οποια περναει με TWRP.

Edited by duckino
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνωμη σας εχω ζαλισει κατι τελευταιο προς το παρον. θα περασω τωρα την s121 με TWRP πριν κανω advance wipe βαζω την νεα ρομ στην εξωτερική καρτα sd για να κανω install μετα ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω αυτό το λινκ.

 

 

 

[ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ AOSP 5.1]

3 επιλογές δικτύου έχει αλλά αυτόματες. Δεν έχει π.χ. 4G only.

double tap ναι δεν έχει και επίσης δεν έχει και led notifications.

Το χειρότερο όμως είναι το μπέρδεμα με τις sd.

Με ταλαιπώρησε πολύ αυτή η κωλοrom.

 

 

 

Επειδή έχω μπερδευτεί:

Πόσες εκδόσεις s121 υπάρχουν και από ποιούς?

Απ ότι κατάλαβα υπάρχει η ινδική s121 που αποτελεί την βάση για κάποιες άλλες.

Εδώ σε ποια αναφερόμαστε? Εδώ αναφερόμαστε στην ίδια?

 

 

 

Ποιά είναι αυτή? Έχω μπερδευτει. Είναι η επίσημη ινδική η κάποια άλλη που βασίζεται σε αυτή? Είναι αυτή για την οποία λες στο ακριβώς πάνω quote?

Μπορώ να την βάλω με twrp και που την βρίσκω?

 

Ψάχνω μια rom στην οποία:

  • Να δουλεύουν όλα (ειδοποιήσεις, led notification κτλ)
  • Να μην έχει ανάποδα τις SD όπως η κωλοAOSP 5.1
  • Να δουλεύει το xposed (όχι όπως στου Ιταλού που έκανε reboots)
  • Να μπορουν να έχουν 4G και οι 2 κάρτες
  • Να μπαίνει με twrc

 

Νιώθω αγανακτισμένος, κουρασμένος και απογοητευμένος να παλεύω τόσες μέρες να το κάνω κινητό και να μην τα καταφέρνω.

H s121 VISNU ειναι βασισμενη στην ινδική , είναι custom rom και περνάει με TWRP.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οσοι λετε για τα touch προβληματα στην δεξια πλευρα εμενα αρχισαν οταν εβαλα το tempered glass. Βεβαια τυχαινει την ιδια μερα να ειχα περασει και την ROM του cuoco.

 

Πλεον η αληθεια ειναι οτι δεν μου το κανει πολυ. Ισως ηθελε λιγο να στρωσει το tempered glass πανω του.

Link to comment
Share on other sites

θα πετυχει αν τα κανεις ολα σωστα:):)

 

Πετυχε... Τελικά ήταν πιο έυκολο από όσο νόμιζα.. Εβγαλα και το spyware και φανταζομαι ότι τώρα το τηλεφωνο είναι καθαρο..

 

Έχουμε κάποιο άλλο tip η απλά βάζω sim και όλα κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ της rom που περασα εγω ειναι :

http://www.mediafire.com/download/2puob4cf74ha6vi/VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE.zip

 

Λοιπον συγνωμη αν σε μπερδεψα εγω.Οι S121 ειναι 2:

 

1.Η S121 ROW που ειναι η επισημη ινδικη και περναι με flashtools

2.Η S121 VISNU LEMONADE που ειναι custom βασισμενη στην ινδικη S121 ROW

 

Την #2 περασα εγω με TWRP και νομιζω 99% εχει ολα οσα ζητας.

 

 

Προς ολους:

Και παλι sorry για το μπερδεμα.Γραφω με ενα χερι(σπασμενο το καλο) και μαλλον χαρην συντομιας δεν ανεφερα οτι εγω φοραω την custom S121 VISNU LEMONADE η οποια περναει με TWRP.

μια ερωτηση θα περασω τωρα την s121 με TWRP πριν κανω advance wipe βαζω την νεα ρομ στην εξωτερική καρτα sd για να κανω install μετα ?δηλαδη το intall θα γινει απο την ρομ που εχω στην micro sd? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την AOSP 5.1 και τις καρτες SD το προσεξα και γω αλλα δε με πολυνοιαζει. Εγω εχω κανονικα προσβαση στα παντα μεσα στο system και παντου. Θα μεινω εδω μεχρι να βγει καποια vibeui που να δουλευουν τα notifications.
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ της rom που περασα εγω ειναι :

http://www.mediafire.com/download/2puob4cf74ha6vi/VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE.zip

 

Λοιπον συγνωμη αν σε μπερδεψα εγω.Οι S121 ειναι 2:

 

1.Η S121 ROW που ειναι η επισημη ινδικη και περναι με flashtools

2.Η S121 VISNU LEMONADE που ειναι custom βασισμενη στην ινδικη S121 ROW

 

Την #2 περασα εγω με TWRP και νομιζω 99% εχει ολα οσα ζητας.

 

 

Προς ολους:

Και παλι sorry για το μπερδεμα.Γραφω με ενα χερι(σπασμενο το καλο) και μαλλον χαρην συντομιας δεν ανεφερα οτι εγω φοραω την custom S121 VISNU LEMONADE η οποια περναει με TWRP.

 

Thanks, έβγαλα άκρη τελικά. Η rom που αναφερόμαστε είναι αυτή.

Εγώ γράφτηκα στο site και την κατέβασα από εκεί. Η ίδια είναι με το link σου ε?

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Η S121 VISNU LEMONADE βασίζεται είπαμε στην S121 ROW.

Διάβασα σε προηγούμενα posts ότι η S121 ROW είναι σχετικά αργή και τρώει κολήματα. Ισχύει το ίδιο και για την Η S121 VISNU LEMONADE??

 

H s121 VISNU ειναι βασισμενη στην ινδική , είναι custom rom και περνάει με TWRP.

 

thanks έβγαλα άκρη.

 

Αυτο με την AOSP 5.1 και τις καρτες SD το προσεξα και γω αλλα δε με πολυνοιαζει. Εγω εχω κανονικα προσβαση στα παντα μεσα στο system και παντου. Θα μεινω εδω μεχρι να βγει καποια vibeui που να δουλευουν τα notifications.

 

Εμένα μου φάνηκε τραγικότατο. Αν δεν κάνεις επαναφορά εφαρμογών όντως δεν είναι τίποτα αλλά αν επαναφέρεις εφαρμογές και η κάθε μία εγκαθίσταται αλλού ή διπλοεγκαθίσταται ή αποθηκεύει τα δεδομένα της αλλού και ψάχνεσαι συνέχεια είναι τραγικό.

Αντιμετώπισα πολλά μπερδέματα εφαρμογών από την πρώτη ώρα. Φαντάσου να την κρατούσα περισσότερο.

Ειδικά όταν έχεις πολλές εφαρμογές όπως εγώ δεν συνίσταται με τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SPYWARE:

Μολις την περασεις,κατεβασε το titunium back up και κανε απεγκατασταση η σβηστο(αφου το κανεις μπακ απ) το SystemServer.apk ή LenovoServer.apk γιατι ειναι spyware.

Εχει και Ελληνικα και Google play

 

Μόλις διάβασα αυτό και τρόμαξα. Είχα ξεχάσει την ύπαρξή του. Ευτυχώς δεν έβαλα ακόμα την s121 visnu lemonade.

Όμως έβαλα χθες την AOSP 5.1 και δεν ξέρω αν είχε κι αυτή spyware.

Εγώ πάντως δεν απεγκατέστησα κάτι και αν είχε μου έκλεψε τους κωδικούς μου.

 

Γνωρίζουμε αν η AOSP 5.1 έχει spyware?

 

Και μια γενικότερη απορία: Τί είναι αυτό το spyware, ποιον εξυπηρετεί και τι στοιχεία συλλέγει και γιατί οι developers που φτιάχνουν custom roms δεν το σβήνουν?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι λετε για τα touch προβληματα στην δεξια πλευρα εμενα αρχισαν οταν εβαλα το tempered glass. Βεβαια τυχαινει την ιδια μερα να ειχα περασει και την ROM του cuoco.

 

Πλεον η αληθεια ειναι οτι δεν μου το κανει πολυ. Ισως ηθελε λιγο να στρωσει το tempered glass πανω του.

 

φιλε μου δεν νομιζω οτι εχει να κανει το tempered glass. εγω ειχα το προβλημα κ χωρις να εχω τιποτα στην οθονη σαν προστασια.πριν την cuoco ποια rom ειχες που δεν ειχες προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι που μερικοι ισως το γνωριζουν και μερικοι οχι. το lenovo store εχει αρκετες εφαρμογες, παιχνιδια δωρεαν που στο play store πρεπει να πληρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν πάει άλλο με το χάος με τις πολλές customs roms και τις πολλές εκδόσεις αυτών σκέφτηκα να οργανωθούμε λίγο.

Είναι δύσκολο και για έναν νέο χρήστη να βγάλει άκρη για το τι κυκλοφορεί και να διαβάσει τα δεκάδες σχόλια για κάθε rom χαμένα σε εκατοντάδες σελίδες αλλά και για τους παλιούς χρήστες να θυμούνται πότε και που αναφέρθηκε το κάθε σχόλιο.

 

Γι αυτό αποφάσισα να φτιάξω έναν πίνακα excel που με κοινή χρήση θα μπορεί να επεξεργάζεται και να συμπληρώνει ο καθένας και έτσι θα βρίσκουμε όλοι γρήγορα και εύκολα τις απαντήσεις που χρειαζόμαστε χωρίς να ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια, να φορτώνουμε το thread και να ανακαλύπτουμε συχνά τον τροχό απ την αρχή.

 

Η πρόσβαση στο αρχείο με δυνατότητα επεξεργασίας βρίσκεται εδώ.

 

Έχω γράψει και καποιους κανόνες για τα σχόλια ώστε να υπάρχει ένα εννιαία μορφή και να μην γίνει δυσανάγνωστο το αρχείο.

Ξεκίνησα γράφοντας σχόλια για τις roms που έχω δοκιμάσει.

Οποιαδήποτε πρόταση για βελτίωση του αρχείου είναι καλοδεχούμενη.

 

Ελπίζω να υπάρξει συμμετοχή για βοηθηθούμε όλοι.

 

 

http://s1.postimg.org/wzbpqwj9b/custom_roms_table.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τη βοήθεια των παιδιών του forum πέρασα κι εγώ την 1.7 του Ιταλού και σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αν και σε αυτή την rom υπάρχει εκείνο το spyware (system server ή κάπως έτσι). Βλέπω στο titanium το system daemon service αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό το spyware.

 

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.

Μόλις έβαλα την S121 VISNU lemonade και ψάχνω με το titanioum να βρω το spyware.

Το system daemon service είναι ή κάποιο άλλο?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν με factory reset στην s121 θα σταματήσουν τα lagαρίσματα? Επίσης με factory reset σβήνεται και το root?

 

Γενικά πάντως καλή ρομ αλλά με προβληματάκια πάλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν με factory reset στην s121 θα σταματήσουν τα lagαρίσματα? Επίσης με factory reset σβήνεται και το root?

 

Γενικά πάντως καλή ρομ αλλά με προβληματάκια πάλι

 

Το factory reset θα επαναφέρει την rom στην αρχική της μορφή σβήνοντας ότι έχεις εγκαταστήσει εσύ, δεν νομίζω να φύγει το root αλλά αν είναι να κάνεις αυτό μπορείς και να την ξαναφλασάρεις.

 

Όταν λες προβληματάκια εννοείς τα lagαρίσματα μόνο ή εντόπισες και κάτι αλλο?

Μπορείς να μου πεις και πως λέγεται ακριβώς το spyware γιατί δεν το βρίσκω?

Είναι το system daemon service?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

To link για την είναι VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE είναι

εδώ http://www.mediafire.com/download/2puob4cf74ha6vi/VIBEUI_S121_VISNU_LEMONADE.zip

 

thanks, το ακριβές όνομα του spyware ξέρεις ποιό είναι?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Η 121 laggarei και δεν νομιζω να υπαρχει τροπος να το φτιαξουμε. Η ινδικη ειναι μεν σταθερη και δουλευουν σχεδον ολα αλλα ειναι αρκετα αργη.

 

Πριν το tempered glass στην ερωτηση για το touch ειχα την ινδικη.

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει κάποτε εδώ μέσα και το κράτησα σε ένα αρχείο txt για να τα βρίσκω εύκολα, τα παρακάτω

Οσοι έχετε βάλει έκδοση AOSP v3 και Limonchelo Προσοχή.

AOSP v3: /system/app/SystemServer/SystemServer.apk

Limonchelo: /system/app/LenovoServer/LenovoServer.apk

(ή το ανάποδο)

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει κάποτε εδώ μέσα και το κράτησα σε ένα αρχείο txt για να τα βρίσκω εύκολα, τα παρακάτω

 

Με τέτοιο όνομα ακριβώς δεν μου βγάζει το titanium κάποια εφαρμογή.

Τί παίζει?

 

Επίσης πήγα και με ES explorer στην τοποθεσία που λες και δεν βρήκα τίποτα απ τα 2 με αυτό το όνομα ακριβώς.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πετυχε... Τελικά ήταν πιο έυκολο από όσο νόμιζα.. Εβγαλα και το spyware και φανταζομαι ότι τώρα το τηλεφωνο είναι καθαρο..

 

Έχουμε κάποιο άλλο tip η απλά βάζω sim και όλα κανονικά?

 

Εβαλα την limonchello και μέχρι τώρα δεν έχω προβλήματα (τα addware μοιάζουν να εξαφανίστηκαν). :D:D:D

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω τώρα είναι ότι δεν βλέπω την external SD ούτε απο το κινητο ούτε απο το PC..

 

Απλα πέθανε και πρέπει να βάλω άλλη η υπάρχει κανα γνωστό bug?

Υπάρχει κάποιος ευκολος τρόπος να τσεκάρω ? Δεν έχω δυστυχώς άλλο card reader τώρα... :(

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρώτη περιήγηση στην S121 vinsu lemonade:

 

1) Δεν βλέπω πουθενά την δυνατότητα εναλλαγής των sim για να έχουν και οι 2 4G.

2) Στην γραμμη ειδοποιήσεων εκεί που δείχνει την ενταση του σήματος δεν δείχνει και το είδος του δικτύου. Τραγικό. Απορώ γιατί.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρώτη περιήγηση στην S121 vinsu lemonade:

 

1) Δεν βλέπω πουθενά την δυνατότητα εναλλαγής των sim για να έχουν και οι 2 4G.

2) Στην γραμμη ειδοποιήσεων εκεί που δείχνει την ενταση του σήματος δεν δείχνει και το είδος του δικτύου. Τραγικό. Απορώ γιατί.

 

1. Αν θυμάμαι καλά όταν μπείς στη διαχείριση καρτών σιμ αν πας να αλλάξεις τα δεδομένα από τη μία κάρτα στην άλλη σου αλλάζει και το 3G/4G όπως και στις τελευταίες official κινέζικες

2. Σε καμιά ROW έκδοση δε φαίνεται το δίκτυο αν έχεις κλειστά τα δεδομένα. Αν τα ανοίξεις θα δεις ότι δίπλα στο σήμα θα εμφανιστεί και το ανάλογο γράμμα G/E/H. Mόνο στις κινέζικες βγάζει δυο Η άλλο να δείχνει το σήμα κι άλλο πιο μικρό για τα δεδομένα. Αλλά σε καμιά παλιότερη συσκευή μου δεν έβγαζε πάνω γράμμα με κλειστά τα δεδομένα δεν είναι κάτι το πρωτότυπο πρώτη φορά στο lenovo το είδα και βολεύει η αλήθεια είναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με την 1.1 του cuoco. Ισως και το μοναδικο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Σε τυχαιες στιγμες σταματαει να λειτουργει το νετ σε συγκεκριμενα apps και ιστοσελιδες. Ας πουμε το google δουλευει αλλα το myphone και το site μου δεν ανοιγει. Με ενα restart του κινητου φτιαχνει.

 

Το εχει συναντησει κανεις σας;

Link to comment
Share on other sites

1. Αν θυμάμαι καλά όταν μπείς στη διαχείριση καρτών σιμ αν πας να αλλάξεις τα δεδομένα από τη μία κάρτα στην άλλη σου αλλάζει και το 3G/4G όπως και στις τελευταίες official κινέζικες

2. Σε καμιά ROW έκδοση δε φαίνεται το δίκτυο αν έχεις κλειστά τα δεδομένα. Αν τα ανοίξεις θα δεις ότι δίπλα στο σήμα θα εμφανιστεί και το ανάλογο γράμμα G/E/H. Mόνο στις κινέζικες βγάζει δυο Η άλλο να δείχνει το σήμα κι άλλο πιο μικρό για τα δεδομένα. Αλλά σε καμιά παλιότερη συσκευή μου δεν έβγαζε πάνω γράμμα με κλειστά τα δεδομένα δεν είναι κάτι το πρωτότυπο πρώτη φορά στο lenovo το είδα και βολεύει η αλήθεια είναι

 

1. χμ δεν το δοκίμασα, περίμενα να είχε επιλογή σαν του Ιταλού

2. Στου Ιταλού τα είχε μόνιμα.

 

Γενικά απογοήτευση η s121 visnu lemonade. Παρατήρησα κολλήματα απ την αρχή. Αναγκαστικά πήρε πόδι κι αυτή.

Τεράστια απογοήτευση μέχρι στιγμής από όποια rom κι αν δοκίμασα.

Θα ξαναγυρίσω στην 1.10 του Ιταλού με καινούρια εγκατάσταση μήπως και δεν έχει το πρόβλημα που είχα με το ρολόι.

Δυστυχώς όμως του Ιταλού δεν δέχεται xposed.

 

Τελικά έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια rom που να έχει αυτά που θέλω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω ενα θεμα με την 1.1 του cuoco. Ισως και το μοναδικο προβλημα μεχρι στιγμης.

 

Σε τυχαιες στιγμες σταματαει να λειτουργει το νετ σε συγκεκριμενα apps και ιστοσελιδες. Ας πουμε το google δουλευει αλλα το myphone και το site μου δεν ανοιγει. Με ενα restart του κινητου φτιαχνει.

 

Το εχει συναντησει κανεις σας;

 

Παθαίνω κάτι παρόμοιο αλλά σε μένα αποσυνδέεται το wifi και φταίει το router μου διαπιστωμένα.

Μήπως φτιάχνει και με άνοιγοκλείσιμο του wifi αντί restart?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...