Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 προχειρα λογια για την AOSP 5.1 LEMONADE.

Λιγο πολυ δουλευουν τα παντα. Γρηγορη χωρις κολληματα (antutu κλπ δεν ασχοληθηκα) μπαταρια δεν εχω προσεξει ακομα αλλα εχω κακο προαισθημα (θα εχει περισσοτερη καταναλωση απο Ιταλου πιστευω, θα δουμε) δουλεουν ολες οι ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες με ανοιχτη, κλειστη οθονη! Δεν δουλευει το notification LED... 4G μονο στην πρωτη καρτα. Αυτα μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους πηρα τι κιν απο ελλαδα απο οτι ειδα ειναι ροοτ και η ρομ ειναι η 1512 εχει ελληνικα αλλα στις ρυθμισεις στα μηνυματα και σε αλλα υπομενου εχει μονο αγγλικα θελω να βαλω την AOSP_5.1_LEMONADE πως περναω πρωτα το TWRP ? ευχαριστω εκ των προτερων

 

παιδια μπορειτε να μου πειτε ?

Link to comment
Share on other sites

τα λεει στην πρωτη σελιδα, και αν γραψεις και στο youtube lenovo k3 note root θα σου βγαλει καμια 50αρια βιντεο που θα σου λεει και θα σου δειχνει κιολας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλα την 1.10 stable του Ιταλού. Τα menus με επιλογή τα ελληνικά δεν είναι πλήρως εξελληνισμένα και επίσης παρατήρησα ότι στον Lenovo launcher τα εικονίδια των apps δεν είναι στοιχισμένα. Επίσης υπάρχουν 2-3 κενοί φάκελοι με κινέζικη ονομασία που μόλις τους επιλέγεις, σβήνονται. Σας έτυχε και εσάς αυτό; Ακόμη επειδή έχει αναφερθεί ότι κάποιες rom (limonchelo, sensation) περιέχουν κάποιο spyware, του ιταλού είναι καθαρή σίγουρα;

 

Τα menus δεν ενοχλουν που δεν ειναι πληρως ελληνικα.... Και τα εικονιδια μια χαρα ειναι οσο για του φακελους και σε εμενα το ιδιο ειναι... Την χρησιμοποιω απο την μερα που βγηκε και δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα.... πολυ γρηγορη και χωρις προβληματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη το προβλημα με την αφη στο δεξιο μερος εξακολουθει να εμφανιζεται καποιες φορες με οποια ROM κ να εχω βαλει βρισκομαι σε επικοινωνια με το to2c οι οποιοι μου ζητουν να στειλω το τηλεφωνο κινα.εαν καποιος εχει η ειχε το ιδιο προβλημα κ καταφερε να βρει τι φταιει παρακαλω να μου απαντησει γιατι θα χρειαστουν δυο μηνες περιπου για να ξαναεχω το τηλεφωνο πισω.ευχαριστω

 

και εγω εχω καποια μικροπροβληματα αλλα δεν με ενοχλουν τοσο πολυ γιατι ενφανιζοντε σπανια...

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικά της ρόμ απ'όσο θυμαμαι ειχα μονο 2 επιλογές δικτύου (3g 4g) και δεν είχε double tap. Ήταν αρκετα γρηγορη ομως.

 

Αυτό ίσως να μπορεί να διορθωθεί με exposed το framework.

 

2 προχειρα λογια για την AOSP 5.1 LEMONADE.

Λιγο πολυ δουλευουν τα παντα. Γρηγορη χωρις κολληματα (antutu κλπ δεν ασχοληθηκα) μπαταρια δεν εχω προσεξει ακομα αλλα εχω κακο προαισθημα (θα εχει περισσοτερη καταναλωση απο Ιταλου πιστευω, θα δουμε) δουλεουν ολες οι ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες με ανοιχτη, κλειστη οθονη! Δεν δουλευει το notification LED... 4G μονο στην πρωτη καρτα. Αυτα μεχρι τωρα

 

Αναρωτιέμαι αν το κάνουν επίτηδες και η κάθε ρομ έχει μια ατέλεια.

Φτιάχνουν ολόκληρη rom, τόσο δύσκολο είναι να δώσουν πρόσβαση 4G και στις 2 κάρτες?

Λέω να την βάλω σήμερα να την δοκιμάσω γιατί με του Ιταλού δεν την παλεύω άλλο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους πηρα τι κιν απο ελλαδα απο οτι ειδα ειναι ροοτ και η ρομ ειναι η 1512 εχει ελληνικα αλλα στις ρυθμισεις στα μηνυματα και σε αλλα υπομενου εχει μονο αγγλικα θελω να βαλω την AOSP_5.1_LEMONADE πως περναω πρωτα το TWRP ? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου εβαλα το twrp απλα θελω να ρωτησω τα παιδια που εχουν βαλει την AOSP_5.1_LEMONADE να μου πουν αν αντιμετωπιζουν ιδιαιτερα προβληματα , εαν υποστηριζει ελληνικα και αν μπορουν να μεταφερθουν οι εφαρμογες στην καρτα μνημης ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα notifications στου ιταλου τα ελυσα με το PNF. Θεμα με ρολοι δεν εχω ακομα.

 

Οσοι θελετε να δοκιμασετε γρηγορη ROM ριξτε μια ματια στην νεα nexus. Η ινδικη δουλευει κομπλε αλλα σε συγκριση με του ιταλου που εχω τωρα ειναι αρκετα πιο αργη.

 

Ειναι κριμα γιατι κανει το κινητο να φαινεται αρκετα mid range ενω ειναι πραγματικα γρηγορο με μια καλη ρομ.

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το K3 Note από το vickmall EU με την 1520 multilanguage και δουλεύουν όλα μια χαρά. Έχω στη sim 1 βάλει μια κάρτα της wind και πριν 2 ημέρες έβαλα στην sim 2 μια κάρτα της cosmote. Την διάβασε αμέσως και δουλεύει καλά και έχω και 4G και στις 2 sim. Δηλαδή όταν ανοίγω τα δεδομένα, με ρωτάει με ποια sim θέλω να μπω στο internet και αυτήν που θα επιλέξω την μετατρέπει η συσκευή αυτόματα σε 4G. Κατέβασα λοιπόν σήμερα την εφαρμογή what's Up από playstore και όταν πάω να την ανοίξω για να δω τι υπόλοιπα έχω μου λέει συνεχώς ότι "Η Υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο για συνδρομητές what's Up " και δεν μου δείχνει τι υπόλοιπα έχω. Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι;

με την ρομ που σου το εστειλε μεχρι τωρα εχεις κανενα προοβλημα μιας και βλεπω οτι το εχεις καιρο?

δουλευουν ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολες οι ρομ εχουν τα θεματακια τους...Κατι ξερει ο φιλος darth revan που επιμενει σε official. Εγω εχω sensation και το μονο που με ενοχλει ειναι οτι που και που κανει το θεμα της αφης και οτι ειναι λιιιιγο αργη. Σκεφτομαι να δοκιμασω official και βλεπουμε, στην official δουλευει το double tap?
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια AOSP που λεει στο ισπανικο το link οτι περναει με TWRP by Xancin , σημαινει οτι δεν περναει με αλλη εκδοση TWRP;

Όχι, περνάει με οποιοδήποτε recovery..

Link to comment
Share on other sites

εβαλα με twrp την s121 και μέχρι στιγμής μου έχει κάτσει τέλεια (την έχω 3 μέρες περίπου, δεν ξέρω τι πρόβλημα μπορεί να παρατηρήσω στο μέλλον που δεν το έχω δει ακόμα)

http://www.movilesdualsim.com/tema/vibeui_s121_visnu_lemonade-18-08-2015.107124/page-38#post-1216536

κάποιο παιδί μερικές σελίδες πιο πίσω, είχε βάλει ένα λινκ ωστε να μπορούμε να την κατεβάσουμε χωρίς να κάνουμε εγγραφή στο site

 

 

Την έβαλα κι εγώ μόλις.Απο μια πρωτη ματιά τρέχει νεράκι.Antutu 44996.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις πήρα και εγώ ένα καινούργιο Lenovo K3 Note απο vickmall.

Σαν HW φαινεται μια χαρα απο πρώτη ματιά (δεν εχω μεγαλη εμπειρία) αλλα δυστυχώς από ότι φαινεται το κινητο έχει κάποιο είδος addware... :mad:

 

Καποιες φορές ενώ προσπαθώ να ανοίξω κάποιο app με κάνει redirect σε sites με διαφημισεις η να κατεβάσω κάτι..

 

Προσπάθησα να διαβάσω το thread αλλα είναι πάρα πολλά τα μηνυματα. Μήπως μπορεί καποιος να μου γράψει περιληπτικά μερικές οδηγίες του τι πρέπει να κάνω?

 

Το κινητο είναι rooted (το τσεκαρε με root check).

Η Σελινα μου είπε οτι φταιει οτι εκανα upgrade το super SU (το οποιο με εκανε prompt οποτε ανοιγα το κινητο), και οτι η ρομ τους ειναι καθαρη.

 

Επίσης διαβάζω από το κόσμο ότι πεταει τις άχρηστες εφαρμογές. Μπορεί καποιος να μου πει τι δεν χρειάζεται ώστε να το βγάλω και εγώ?

 

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα και πάλι,

 

Εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα (εμφανιση διαφημίσεων οταν ανοίγω το chrome - το κινητό φοράει 1520 όπως μου το έστειλε το vickmall).

To προβλημα μου μοιάζει ίδιο με αυτό που περιγράφεται εδω (από όσο έψαξα):

http://blog.teamleadnet.com/2015/06/how-to-remove-adware-browser-hijack-or.html

 

το κακό είναι ότι ειμαι πολυ καινούργιος σε αυτά και δεν έχω ιδέα τι είναι ασφαλές να κάνω.. Θα μπορούσε κάποιος να με συμβουλεύσει τι θα μπορούσα να κάνω με ασφάλεια?? Το vickmall με συμβούλευσε να κάνω hard reset γιατί η rom τους είναι λέει καθαρή.. Αλλα δεν βοήθησε καθόλου..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη που παραθέτω πάλι το πρώτο μου μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολες οι ρομ εχουν τα θεματακια τους...Κατι ξερει ο φιλος darth revan που επιμενει σε official. Εγω εχω sensation και το μονο που με ενοχλει ειναι οτι που και που κανει το θεμα της αφης και οτι ειναι λιιιιγο αργη. Σκεφτομαι να δοκιμασω official και βλεπουμε, στην official δουλευει το double tap?

 

 

Εμ εγώ τα λέω :p Εννοείται πως δουλευει το double tap.Επίσης στην 1529 δεν μου έχει ξανακάνει αυτό που κόλλαγε το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα.Ουτε lag ούτε τίποτα. Μόλις βγει και η 5.1.1 σε official δεν θα θέλουμε τίποτα άλλο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το double tap πως ενεργοποιείται ρε παιδιά.

 

 

Σε ποια rom;Α τώρα είδα πως είναι η row....Δεν γνωρίζω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την ισπανική AOSP 5.1.

Σαν μια πρώτη εντύπωση εμφανισιακά δεν μου άρεσε καθόλου.

Κάνω τώρα restore με το titanium και μετά ξεκινούν οι δοκιμές.

 

Μου την σπάει που δεν έχει τις επιλογές του Ιταλού για τις 2 sim.

Επίσης είχα συνηθίσει την εφαρμογή ασφαλειας της lenovo και μου φαινόταν χρήσιμη. Μπορώ να την βρώ κάπου να την βάλω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ μόλις.Απο μια πρωτη ματιά τρέχει νεράκι.Antutu 44996.

εχει πληρως ελληνικα και μπορει να μεταφερει τις εφαρμογες στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ μόλις.Απο μια πρωτη ματιά τρέχει νεράκι.Antutu 44996.

 

Με τις sim τι παίζει? 4G και στις 2? Τι επιλογές δικτύων έχει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα (εμφανιση διαφημίσεων οταν ανοίγω το chrome - το κινητό φοράει 1520 όπως μου το έστειλε το vickmall).

To προβλημα μου μοιάζει ίδιο με αυτό που περιγράφεται εδω (από όσο έψαξα):

http://blog.teamleadnet.com/2015/06/how-to-remove-adware-browser-hijack-or.html

 

το κακό είναι ότι ειμαι πολυ καινούργιος σε αυτά και δεν έχω ιδέα τι είναι ασφαλές να κάνω.. Θα μπορούσε κάποιος να με συμβουλεύσει τι θα μπορούσα να κάνω με ασφάλεια?? Το vickmall με συμβούλευσε να κάνω hard reset γιατί η rom τους είναι λέει καθαρή.. Αλλα δεν βοήθησε καθόλου..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη που παραθέτω πάλι το πρώτο μου μηνυμα.

 

Κανε προσεχτικα οτι κανει ο Κινεζος εδω

 

οτι κανεις το κανεις με δικια σου ευθυνη,καλη επιτυχια!!!

Τα αρχεια και οτι αλλο χρειαστεις υπαρχουν στην σελιδα.Αν το κινητο σου ειναι ρουτ τοτε δεν κανεις το βημα με το ρουτ

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Εμ εγώ τα λέω :p Εννοείται πως δουλευει το double tap.Επίσης στην 1529 δεν μου έχει ξανακάνει αυτό που κόλλαγε το κινητό για κάποια δευτερόλεπτα.Ουτε lag ούτε τίποτα. Μόλις βγει και η 5.1.1 σε official δεν θα θέλουμε τίποτα άλλο. :cool:

 

Η official της ινδιας η η κινεζικη?

Αυτες τι εχουν μεσα?

Ροοταρουμε και μετα ειναι ολα κομπλε?

Γιατι και εγω θελω να βγει μια απροβληματιστη 5.1.1 και μετα πιστευω οτι δε θελει τιποτα αλλο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ μόλις.Απο μια πρωτη ματιά τρέχει νεράκι.Antutu 44996.

 

exposed framework δέχεται?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...