Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει το βρήκα με το Skype.Απλά έπρεπε να μπω από το λαπτοπ στον λογαρασμο μου στο office 365 και από εκεί σε κατευθύνει πως να ενεργοποιήσεις τις προσφορές.
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και πήρα το 1T στο OneDrive αλλά δεν μπορώ να βρω πως θα πάρω τα 60 λεπτά στο Skype.κανεις καμια βοήθεια;Επίσης κάτι άλλο αλλάζει από κάπου το μέγεθος των pixel που μπορείς να τραβήξεις μια φωτο;Δεν βλεπω κάπου την δυνατότητα ας πούμε για 6 megapixels η 4 megapixels.

 

Αυτό γίνεται αλλάζοντας την αναλογία πλευρών από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρήκα.Εχει δυο επιλογές η αναλογία πλευρών.ευχαριστώ.

Εμένα πάντως το άσπρο μου φάνηκε ποιο ωραίο.Η μαύρη οθόνη που καλύπτει όλη τη μπροστινή πλευρά κάνει ωραία αντίθεση με το άσπρο καπάκι.Τώρα βέβαια γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μπορώ να αγοράσω το lumia 640 ή το 640XL, αν είναι διαθέσιμο, από το κατάστημα της microsoft απευθείας και εάν ναι μπορείτε να μου δώσετε link, ή αν το «γκουγκλάρω» θα το βρω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται αλλάζοντας την αναλογία πλευρών από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Δηλαδη το 16:9 να γινει 4:3 αλλαζει τα mp?δεν το πολυ καταλαβα που το ρυθμιζεις..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παντως με χαλασε πολυ που ειδα στο ελληνικο review οταν επαιζε το βιντεο δεν καλυπτε ολη την οθονη......
Link to comment
Share on other sites

παντως με χαλασε πολυ που ειδα στο ελληνικο review οταν επαιζε το βιντεο δεν καλυπτε ολη την οθονη......

 

Μήπως έφταιγε το βίντεο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο....

1) απο σημα δικτυου και wifi πως τα παει?

2) απο ποιοτητα ομιλιας αλλα και ποιοτητα μεγαφωνου υπαρχει καποιο θεμα?

3) ουσαστικα η διαφορα των 2 εκδοσεων ειναι οτι το ενα ειναι 4g ενω το αλλο ειναι δικαρτο και 3g? μονο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έφταιγε το βίντεο;

 

μηπως δεν πατησε το κουμπι να μεγαλωσει το βιντεο?κατω δεξια?αλλα μπορει και το βιντεο να φταιει...η διαφορα του 4g με 3g ειναι σαφως τα δικτυα + οτι το 4g εχει και nfc.σε ολα τα αλλα ειναι μια χαρα!!!τωρα αμα θελεις στερεο ηχεια δεν εχει αλλα το ηχειο του ειναι δυνατο!

4g υπαρχει και σε dual sim αλλα οχι για εισαγωγη στην ελλαδα..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο 640 ds 3g. Θέλω να ρωτησω τι είναι το nfc????

Οι χάρτες είναι δωρεάν και χωρίς σύνδεση internet?

Edited by k_xristos
Link to comment
Share on other sites

Το nfc είναι τεχνολογία μετάδοσης δεδομένων σε κοντινή απόσταση. Οι χάρτες ναι είναι εντελώς δωρεάν και δεν απαιτείται χρήση δεδομένων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν πατησε το κουμπι να μεγαλωσει το βιντεο?κατω δεξια?αλλα μπορει και το βιντεο να φταιει...η διαφορα του 4g με 3g ειναι σαφως τα δικτυα + οτι το 4g εχει και nfc.σε ολα τα αλλα ειναι μια χαρα!!!τωρα αμα θελεις στερεο ηχεια δεν εχει αλλα το ηχειο του ειναι δυνατο!

4g υπαρχει και σε dual sim αλλα οχι για εισαγωγη στην ελλαδα..

 

Ίσως... Προσωπικά, δε με ενδιαφέρει το 4g, ειδικά όπως έχουν τα πακέτα και η κάλυψη στην Ελλάδα. Με το 3g μια χαρά έρχονται τα mails στην ώρα τους και δεν έχω και τόση "ανάγκη" να δω γρήγορα τα notifications του fb. Καλά, για το nfc δε θα σχολιάσω.... Πιο πρακτική θεωρώ την υποδοχή για 2η κάρτα sim, παρά το nfc. Αφού είναι δυνατό το ηχείο, το έχω διαπιστώσει, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Για stereo ήχο, ένα καλό ζευγάρι ακουστικών hands-free είναι ό,τι πρέπει. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου σταμάτησε να ζεσταίνεται..Ενω τη πρώτη βδομάδα έκαιγε συνέχεια ιδιαίτερα η οθόνη τσουρουφλαγε τώρα όλα καλά..πολυ λίγο ζέσταμα μετά από ώρα χρήσης.Μάλλον ήθελε στρώσιμο..Αυτο που καίει συνεχώς είναι ο φορτιστής όταν φορτίζει και ο δικός του αλλα και άλλος που εχω δοκιμάζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,το τηλέφωνο αυτο οι περισσοτεροι το προοριζετε-χρησιμοποιείτε για πρώτη συσκευή ή για δευτερη;Σκέφτομαι να το αγοράσω προς το τέλος του μήνα.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,το τηλέφωνο αυτο οι περισσοτεροι το προοριζετε-χρησιμοποιείτε για πρώτη συσκευή ή για δευτερη;Σκέφτομαι να το αγοράσω προς το τέλος του μήνα.

 

Καλημερα!Εγω σαν πρωτη συσκευη μιας και πηρα dual sim.Δεν υστερει σε κατι για να το εχεις σαν δευτερη,αν και ποτε δεν ειχα κινητα για δευτερη συσκευη

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,θα ήθελα να ξέρω αν κάνω επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις από το μενού το κινητό επανέρχεται στην κατάσταση "out of the box";;; Θέλω να κάνω χρήση του δικαιώματος υπαναχώρησης της αγοράς...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,θα ήθελα να ξέρω αν κάνω επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις από το μενού το κινητό επανέρχεται στην κατάσταση "out of the box";;; Θέλω να κάνω χρήση του δικαιώματος υπαναχώρησης της αγοράς...

 

Επανέρχεται εκτός αν έχεις περάσει Rom άλλης χώρας, έχεις περάσει την technical preview των Windows 10 Moblie ή το έχεις κάνει unbranded φλασάροντας κάποια Rom που δεν είναι κάποιου παρόχου. Σε κάθε άλλη περίπτωση η συσκευή επανέρχεται στην εργοστασιακή της κατάσταση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό δυο βδομάδες τώρα. Είναι εξαιρετικό σε όλα. Παρα πολύ καλη οθόνη. Υψηλή φωτεινότητα και ευκρίνεια.

 

 

 

Μην αναφέρουμε τα ίδια για το εξαιρετικό λειτουργικό που πετάει. Να σημειώσω οτι η διαφορά στη ram απο 512mb σε 1gb είναι εμφανέστατη. Πλέον το παρασκήνιο δουλεύει κανονικά και δεν υπάρχει λαγκ στην εναλλαγή παραθύρων.

 

 

 

Πως παίρνουμε το 1tb στο OneDrive???

Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες τι λεει?

Τα βασικα οπως viber κτλ υπαρχουν?(εψαξα και ειδα οτι υπαρχει)

Κατι αντιστοιχο με το airdroid?

Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Από εφαρμογές δεν νομίζω να σου λείψει τίποτα. Βασικά, εγώ δεν παίζω καθόλου παιχνίδια, οποτε σε αυτά δεν μπορώ να έχω άποψη (αν λείπει κάτι ή όχι)

 

 

 

Για τα αλλα. Εφαρμογή καιρού, e-mail, ημερολόγιο/ατζέντα τα δικά του και μάλιστα εξαιρετικά. Τέλεια διαχείριση των 2 sim. Office, OneDrive και OneNote, είναι επίσης κάποιες εφαρμογές μοναδικές, που για μένα είναι ένας απο τους λόγους που το έχω. Είναι εξαιρετικά.

 

 

 

Το καλό που έχει είναι οτι δεν χρειάζεται να ψάχνεις εφαρμογές για βασικά και αυτονόητα πράγματα. Γενικά τιμιότατο.

 

 

 

ΥΓ: Ας μου πει κάποιος για το 1tb στο OneDrive. Εγώ είχα ήδη λογαριασμό και έχω τα 30gb και μόλις προχθές πλήρωσα για +100!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...