Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!Προσπαθω να συνδεσω το κινητο μου με τον υπολογιστη και δεν το αναγνωριζει,αν και στην πρωτη συνδεση εβαλα καποιο λογισμικο για μεταφορα εικονων αλλα δεν το βλεπεοι σαν εξωτερικη μοναδα.ειδα στο lumia faq ενα τροπο για να κατεβασω drivers αλλα δεν γινεται τιποτα δεν μπορω να τους βρω στο site αυτο καμμια βοηθεια?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Προσπαθω να συνδεσω το κινητο μου με τον υπολογιστη και δεν το αναγνωριζει,αν και στην πρωτη συνδεση εβαλα καποιο λογισμικο για μεταφορα εικονων αλλα δεν το βλεπεοι σαν εξωτερικη μοναδα.ειδα στο lumia faq ενα τροπο για να κατεβασω drivers αλλα δεν γινεται τιποτα δεν μπορω να τους βρω στο site αυτο καμμια βοηθεια?

 

Αν έχεις κι άλλη θύρα usb, δοκίμασε εκεί και έχε ανοιχτό το παράθυρο ο Υπολογιστής μου. Πολλές φορές δεν εκκινεί η Γρήγορη Εκτέλεση των Windows, στα WP κινητά. Τουλάχιστον στο δικό μου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο κουτι περιερονται ακουστικα?

Και εαν ναι,τι ειδους ακουστικα?ψειρες?

Γιατι θελω ενα ζευγαρι για να ακουω μουσικη και εαν ειναι να κρατησω αυτα που εχω της sony.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ηρθε πριν λιγη ωρα, ειναι το 640 LTE. Περιεχει μονο φορτιστη πριζας και τιποτα αλλο. Ουτε ακουστικα, ουτε usb καλωδια για συνδεση στον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο μου φαινεται ρε παιδια...

Οσο φθηνο και να ειναι ενα κινητο.

Σε λιγο για να γλιτωνουν το κοστος θα στο δινουν σε ενα σακουλακι πλαστικο.

Χανεις τη μιση χαρα της αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το βλεπω να πηγαινει μια χαρα, γρηγορα κλπ.

 

Αλλα κανοντας καποιες κλησεις και σε κινητα και σταθερα η ποιοτητα του ηχου στο ακουστικο ακουγεται ψιλοχαλια, ας που muffl-αρει τα Σ και γενικα ακουγεται πολυ ασχημα και χανει και σημα καποιες στιγμες.

 

Υπαρχει περιπτωση να φταιει η sim της cosmote που πηρα η το τηλεφωνο?!?!

Δεν εχω και καποια αλλη να δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο μου φαινεται ρε παιδια...

Οσο φθηνο και να ειναι ενα κινητο.

Σε λιγο για να γλιτωνουν το κοστος θα στο δινουν σε ενα σακουλακι πλαστικο.

Χανεις τη μιση χαρα της αγορας.

Χθες που έψαχνα ενα φθηνό 5ιντσο κατέληξα στο Huawei G620s στα 129 € από Wind(το έχει σε προσφορά),εννοείται καλωδιο USB,handsfree και φορτιστής (τα αυτονόητα δηλαδή) όπως σε αυτό το unboxing που έχει το G620s

Σε αυτά τα χρήματα πήρα πολλά θεωρώ και ειδικά τον 64bit Snap 410 και όχι τον 400άρι 32bit του 640......σύντομα υποθέτω δεν θα βάζουν ούτε φορτιστή μέσα παρά ενα χαρτάκι...."Αν θέλετε να το φορτίσετε βρείτε έναν φορτιστή μόνος σας γιατί δεν βγαίνουμε.......":lol::lol::lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το βλεπω να πηγαινει μια χαρα, γρηγορα κλπ.

 

Αλλα κανοντας καποιες κλησεις και σε κινητα και σταθερα η ποιοτητα του ηχου στο ακουστικο ακουγεται ψιλοχαλια, ας που muffl-αρει τα Σ και γενικα ακουγεται πολυ ασχημα και χανει και σημα καποιες στιγμες.

 

Υπαρχει περιπτωση να φταιει η sim της cosmote που πηρα η το τηλεφωνο?!?!

Δεν εχω και καποια αλλη να δοκιμασω.

 

Εμενα ο ήχος του ακουστικού είναι άψογος.πολύ καθαρός και δυνατός.Βέβαια έχω καινούργια σιμ.Κοίταξε μήπως φταίει αυτό.Το μονο θέμα που έχω είναι ότι ζεστενεται παρα πολύ όταν σερφάρω και στην οθόνη και στο καπάκι.Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ζεσταινεται αρκετα στα ιδια σημεια.

Η sim ειναι ολοκαινουρια. :/

 

Έχεις καλό σήμα στο σπίτι;δοκίμασε να το βάλεις να είναι μόνο στο 2G.Εμένα σου λέω έχει από τους καλύτερους ήχους που είχα ποτέ σε ακουστικό.Πάντως το ζέσταμα είναι πολυ εκνευριστικό..Μπορει να στρώσει με το καιρό.Και ο φορτιστής όταν το φορτίζω καίει επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ μια βοήθεια. Δεν μπορώ να συνδεθώ με τον server του account e-mail μου (Outlook) επειδή ψάχνοντας να λύσω ένα άλλο θέμα, μετέτρεψα στο Microsoft Account Settings, τα στοιχεία του Server (το ID του δηλαδή που είναι στο τέλος της σελίδας Microsoft Account Settings). Μπορεί κάποιος φίλος να μπεί στο δικό του και να μου δώσει αυτό το ID του server (επειδή εγώ είμαι @hotmail.gr αν θυμάμαι καλά είχε κάποια γράμματα από το hotmail). Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καλό σήμα στο σπίτι;δοκίμασε να το βάλεις να είναι μόνο στο 2G.Εμένα σου λέω έχει από τους καλύτερους ήχους που είχα ποτέ σε ακουστικό.Πάντως το ζέσταμα είναι πολυ εκνευριστικό..Μπορει να στρώσει με το καιρό.Και ο φορτιστής όταν το φορτίζω καίει επίσης.

 

Τα εχω δοκιμασει ολα, λες να φταιει η συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει ολα, λες να φταιει η συσκευη;

 

Τότε είναι πολύ πιθανόν..προσπάθησε βέβαια να βρεις και καμια άλλη σιμ να κανεις μια δοκιμή αλλά αν είναι το ίδιο πηγενε την πίσω τώρα που είναι ακόμα νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι εδώ και αρκετά χρόνια στο «στρατόπεδο» της Google και τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να «μετακομίσω» στο λειτουργικό των windows. Βρίσκω το 640 4G στο e-shop στα 177€. Μου φαίνεται καλή η τιμη. Στο skroutz ξεκινά από 172€. Εκείνο που με προβληματίζει είναι η μεταφορά των επαφών μου και αρκετών εγγράφων που έχω, από το android στα Windows. Απ'ότι έχω ακούσει υπάρχει τρόπος στα Windows να συγχρονίσω με το android και έτσι να μεταφερθούν οι επαφές μου και ο gmail λογαριασμός μου; Για τα έγγραφα/κωδικούς καρτών, στο android χρησιμοποιώ την εφαρμογή safe in cloud. Υπάρχει και στα Windows αυτή η εφαρμογή; Γενικά όσοι περάσατε από android σε Windows είστε ευχαριστημένοι; Το Windows phone store πάει καλά από εφαρμογές; Δεν ενδιαφέρομαι για παιχνίδια, αλλά κάποιες βασικές εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι εδώ και αρκετά χρόνια στο «στρατόπεδο» της Google και τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να «μετακομίσω» στο λειτουργικό των windows. Βρίσκω το 640 4G στο e-shop στα 177€. Μου φαίνεται καλή η τιμη. Στο skroutz ξεκινά από 172€. Εκείνο που με προβληματίζει είναι η μεταφορά των επαφών μου και αρκετών εγγράφων που έχω, από το android στα Windows. Απ'ότι έχω ακούσει υπάρχει τρόπος στα Windows να συγχρονίσω με το android και έτσι να μεταφερθούν οι επαφές μου και ο gmail λογαριασμός μου; Για τα έγγραφα/κωδικούς καρτών, στο android χρησιμοποιώ την εφαρμογή safe in cloud. Υπάρχει και στα Windows αυτή η εφαρμογή; Γενικά όσοι περάσατε από android σε Windows είστε ευχαριστημένοι; Το Windows phone store πάει καλά από εφαρμογές; Δεν ενδιαφέρομαι για παιχνίδια, αλλά κάποιες βασικές εφαρμογές.

 

Καλησπέρα,

επαφές και ημερολόγιο (σε περίπτωση που το χρησιμοποιούσες ως κάτοχος android) από την google συγχρονίζονται κανονικά και πολύ εύκολα. Απλά προσθέτεις τον google λογαριασμό σου και από τις ρυθμίσεις του επιλέγεις τα στοιχεία που θέλεις να συγχρονίζονται. Έγγραφα μπορείς να τα μεταφέρεις στην συσκευή σου ή στο onedrive για να τα έχεις διαθέσιμα από παντού. Για να αποθηκεύεις αριθμούς καρτών και γενικότερα αριθμούς PIN υπάρχουν εφαρμογές που μπορείς να χρησιμοποιήσει. Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8.

Όσον αφορά το store να ξέρεις ότι υπάρχουν κάποια θεματάκια με τις επίσημες εφαρμογές της Google (youtube,google+ κλπ) αλλά υπάρχουν πολύ αξιόλογες από τρίτους προγραμματιστές που κάνουν τη δουλεία τους εξαιρετικά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Microsoft Lumia 640 Smartphone Review

http://www.notebookcheck.net/Microsoft-Lumia-640-Smartphone-Review.141607.0.html

 

Pro

 

+ swappable back cover

+ battery is removable

+ dual SIM cards

+ diverse software package

+ good GPS location capabilities

+ takes good photos in low-light conditions

+ precise touchscreen

+ bright display and pretty accurate colors

+ good speaker

+ good voice transmission quality

+ expandable storage

+ very good price-to-value ratio

 

Cons

 

- fairly high power consumption

- front-facing camera is almost unusable

- details in photos often washed out

- no USB cable included

- speaker can sound muffled at times

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου με ακουστικά δεν είναι ιδιαίτερα καλή. Συγκρινόμενο με ένα παλιό samsung omnia η διαφορά στην ποιότητα είναι τεράστια. Κατά τα άλλα μια χαρά κινητό.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου με ακουστικά δεν είναι ιδιαίτερα καλή. Συγκρινόμενο με ένα παλιό samsung omnia η διαφορά στην ποιότητα είναι τεράστια. Κατά τα άλλα μια χαρά κινητό.

 

Μήπως είναι και θέμα ακουστικών;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή πρόκειται να αποκτήσω τη συγκεκριμένη συσκευή, πέρα από το να ζεσταίνεται η συσκευή, που διάβασα στο thread, έχετε αντιμετωπίσει κάποιο άλλο πρόβλημα; Για παράδειγμα, με την οθόνη του, όπως στο. 535;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή πρόκειται να αποκτήσω τη συγκεκριμένη συσκευή, πέρα από το να ζεσταίνεται η συσκευή, που διάβασα στο thread, έχετε αντιμετωπίσει κάποιο άλλο πρόβλημα; Για παράδειγμα, με την οθόνη του, όπως στο. 535;

 

Φίλε μου κανένα πρόβλημα η οθόνη και γενικά το τηλέφωνο άψογο.Το ζέσταμα ήταν πολύ ενοχλητικό βέβαια αλλά παρατήρησα τώρα κανα δυο μέρες που έχει πέσει η θερμοκρασία γενικά δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ..τι να πω;;πάντως στην Ελλάδα είμαστε με ζεστα καλοκαιρια και φοβάμαι ότι θα τηγανίζω αυγό.Πάντως η συσκευή είναι αστέρι.Άσε που το θεωρώ πολυ όμορφο κινητό,βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κανένα πρόβλημα η οθόνη και γενικά το τηλέφωνο άψογο.Το ζέσταμα ήταν πολύ ενοχλητικό βέβαια αλλά παρατήρησα τώρα κανα δυο μέρες που έχει πέσει η θερμοκρασία γενικά δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ..τι να πω;;πάντως στην Ελλάδα είμαστε με ζεστα καλοκαιρια και φοβάμαι ότι θα τηγανίζω αυγό.Πάντως η συσκευή είναι αστέρι.Άσε που το θεωρώ πολυ όμορφο κινητό,βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό.

 

Α, μια χαρά! Καλά, όποια συσκευή χρησιμοποιώ ανεβάζει θερμοκρασία. :P Από σχεδιασμό εννοείται ότι μου αρέσει, αφού έχω και το 820. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και πήρα το 1T στο OneDrive αλλά δεν μπορώ να βρω πως θα πάρω τα 60 λεπτά στο Skype.κανεις καμια βοήθεια;Επίσης κάτι άλλο αλλάζει από κάπου το μέγεθος των pixel που μπορείς να τραβήξεις μια φωτο;Δεν βλεπω κάπου την δυνατότητα ας πούμε για 6 megapixels η 4 megapixels. Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

νομιζω με το που επιλεγεις να μπεις στην εφαρμογη αμεσως σου δινει 1tb..αυτο ειναι για παντα η μονο για 1 χρονο?στο skype και εγω δεν το ξερω
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...