Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εφαρμογές δεν νομίζω να σου λείψει τίποτα. Βασικά, εγώ δεν παίζω καθόλου παιχνίδια, οποτε σε αυτά δεν μπορώ να έχω άποψη (αν λείπει κάτι ή όχι)

 

 

 

Για τα αλλα. Εφαρμογή καιρού, e-mail, ημερολόγιο/ατζέντα τα δικά του και μάλιστα εξαιρετικά. Τέλεια διαχείριση των 2 sim. Office, OneDrive και OneNote, είναι επίσης κάποιες εφαρμογές μοναδικές, που για μένα είναι ένας απο τους λόγους που το έχω. Είναι εξαιρετικά.

 

 

 

Το καλό που έχει είναι οτι δεν χρειάζεται να ψάχνεις εφαρμογές για βασικά και αυτονόητα πράγματα. Γενικά τιμιότατο.

 

 

 

ΥΓ: Ας μου πει κάποιος για το 1tb στο OneDrive. Εγώ είχα ήδη λογαριασμό και έχω τα 30gb και μόλις προχθές πλήρωσα για +100!!

 

Αν μπεις στην εφαρμογη skydrive απο το κινητο σου τα παιρνεις αμεσως η απο τον λογαριασμο σου στην microsoft

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στην εφαρμογη skydrive απο το κινητο σου τα παιρνεις αμεσως η απο τον λογαριασμο σου στην microsoft

Εγω που εχω ηδη 30 θα παω δλδ στα 60 ή ειμαι ηδη maxed out? Ειναι για παντα?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες τι λεει?

Τα βασικα οπως viber κτλ υπαρχουν?(εψαξα και ειδα οτι υπαρχει)

Κατι αντιστοιχο με το airdroid?

 

Απ' τα "βασικά" δεν υπάρχει snapchat, υπήρχαν 3rd party εφαρμογές τις 'έκλεισε' όμως η snapchat.

Αντίστοιχο με το airdroid υπάρχει το easy transfer.

Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες τι λεει?

Τα βασικα οπως viber κτλ υπαρχουν?(εψαξα και ειδα οτι υπαρχει)

Κατι αντιστοιχο με το airdroid?

 

Μπορείς να απευθυνθείς και στα θέματα:

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8

στην ενότητα Windows Phone. Ακόμη, μπορείς να κοιτάξεις και τα θέματα:

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 1ο)

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone smartphones (Μέρος 2ο) για να ενημερωθείς για τις εφαρμογές του λειτουργικού καθώς αυτό είναι το θέμα όχι του λειτουργικού αλλά της συσκευής Lumia 640 και βγαίνουμε εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ηδη 30 θα παω δλδ στα 60 ή ειμαι ηδη maxed out? Ειναι για παντα?

 

και ειχα 30 αλλα μολις μπηκα στο λογαριασμο μου και ειδε οτι εχω lumia 640 πηγα 1tb :)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Χτες πήρα το 640 και με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα πως πήρε μόνο του κι αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα που είχα στο 520 -το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα- και το τηλέφωνο ήταν έτοιμο για χρήση σε 15 λεπτά! Με όλα μου τα προγράμματα εγκατεστημένα! Πέρα από το να βάλω τα password όπου απαιτούνταν (email κλπ.), όλα τα υπόλοιπα έγιναν μόνα τους! Μπράβο κι εύγε!

 

Πήρα και κι ένα χρόνο ακόμα το office 365, του οποίου η συνδρομή μου έληγε σε λίγο!

 

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό, με τις πρώτες ματιές που του έχω ρίξει φαίνεται πως πρόκειται για μια best value for money συσκευή :)

Link to comment
Share on other sites

και ειχα 30 αλλα μολις μπηκα στο λογαριασμο μου και ειδε οτι εχω lumia 640 πηγα 1tb :)

Ομως το 1τβ ειναι μονο για ενα χρονο, το οποιο για μενα ειναι δωρον αδωρον...δεν μπορω να γεμιζω και να αδειαζω...

 

Τωρα διαβαζω και απο ο,τι καταλαβαινω το 1τβ ειναι για παντα...ισχυει?

Edited by Diplomat

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ομως το 1τβ ειναι μονο για ενα χρονο, το οποιο για μενα ειναι δωρον αδωρον...δεν μπορω να γεμιζω και να αδειαζω...

 

Τωρα διαβαζω και απο ο,τι καταλαβαινω το 1τβ ειναι για παντα...ισχυει?

 

Αν δε κάνω λάθος ο χώρος (1ΤΒ ή 10ΤΒ) ισχύει για όσο έχει συνδρομή στο office 365. Εμένα πάντως που λήγει στο τέλος του χρόνου το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την ανανεώσω. Πριν από λίγο μου έσκασε (από δικό μου λάθος) ο δίσκος στο tablet μου και επειδή τα είχα όλα στο onedrive το μόνο που έχασα ήταν 3 ώρες για να τα ξαναστήσω και να βάλω τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλάβει πως όσο χώρο έχεις καταλάβει από το 1ΤΒ μέχρι να λείξει σου μένει. Πχ. αν έχεις γεμισει τα 500 τότε χάνεις τα υπόλοιπα 500 και όχι όλα. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει, όλο και πέφτει η τιμή του! Αξίζει τα λεφτά του τελικά το LUMIA 640. Είχε πεσει στα χέρια μου ένα Windows Phone ενός φίλου (παλιότερα βέβαια )το οποίο είχε διάφορα θέματα. Τα έχουν βελτιώσει καθόλου; Ένα από βιτρίνα που περιεργάστηκα σε μαγαζί φαινόταν να τα πηγαίνει καλά αλλά όλα έτσι ξεκινάνε και μόλις τα δουλέψεις κανα 2μηνο αρχίζουν και σέρνονται.
Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει, όλο και πέφτει η τιμή του! Αξίζει τα λεφτά του τελικά το LUMIA 640. Είχε πεσει στα χέρια μου ένα Windows Phone ενός φίλου (παλιότερα βέβαια )το οποίο είχε διάφορα θέματα. Τα έχουν βελτιώσει καθόλου; Ένα από βιτρίνα που περιεργάστηκα σε μαγαζί φαινόταν να τα πηγαίνει καλά αλλά όλα έτσι ξεκινάνε και μόλις τα δουλέψεις κανα 2μηνο αρχίζουν και σέρνονται.

Ακριβώς αυτό ...δε συμβαίνει!

Και μετά το 2μηνο κυλάνε νερό.

Αυτή είναι η διαφορά από το Android.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το ίδιο λέω και εγώ, το έχω τωρα κανένα τριμηνο, το 730, και όλα παίζουν μια χαρά. Πιο πριν ειχα και έχω ενα galaxy. Πιστεύω ότι το 640 για τα λεφτά του είναι super. Και δε το λέω μονο εγώ, αν διαβάσεις κανένα review από ξένα sites όλοι λένε τα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Από χτες, κάτοχος ενός πορτοκαλί 640! :D Προσωπικά, το κινητό είναι άψογο! Δε μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω. Η οθόνη, αν και 5" και θα ζοριστώ λίγο (έρχομαι από 4.3"), έχει πάρα πολύ καλή ανάλυση, που κάνει το διάβασμα μεγάλων κειμένων, αλλά και την παρακολούθηση videos, κάτι παραπάνω από άνετη. Η μπαταρία, με το στήσιμο και το όλο ψάξιμο, δε φαίνεται να "νιώθει" και πολλά. Πιστεύω ότι τη μέρα την έχει πολύ εύκολα. Τα WP, πιστεύω είναι στην καλύτερή τους στιγμή, όσον αφορά τα 8.1. Ό,τι επιλέξει να κάνει κάποιος, γίνεται πάρα πολύ γρήγορα, συγκρίνοντάς το με άλλη συσκευή με WP. Η κάμερα επίσης είναι πολύ καλή και δεν το περίμενα. Ακόμα, η κατασκευή είναι σχεδόν στα επίπεδα της παλιάς Nokia, έχοντας μηδενικούς τριγμούς και καταλαβαίνει κανείς ότι πρόκειται για μια αρκετά συμπαγή συσκευή. Τέλος, ο ήχος κατά την κλήση, τόσο από ακουστικά, όσο και από το ακουστικό της συσκευής, το ηχείο και το μικρόφωνό της είναι άψογος. Στα χρήματα που έδωσα, δε μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο. :D

 

Edit 1: Στα +, ότι δεν ανεβάζει θερμοκρασία. :) Με το προηγούμενο Lumia "καίγονταν" τα χέρια μου, μετά από συγκεκριμένη χρήση. Με το 640, μέχρι χλιαρό πάει. :D

 

Edit 2: Πολύ καλών εντυπώσεων συνέχεια. Στη 2η φόρτιση τώρα και "δε θέλει" να ζεσταθεί! Τώρα είναι ακόμα πιο δροσερό από την προηγούμενη φορά!! :D

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . το πήρα από sevenspot είναι ιταλικό από ότι βλέπω . το μόνο που με έκανε να απορήσω είναι πως δεν είχε handsfree μέσα στο πακέτο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . το πήρα από sevenspot είναι ιταλικό από ότι βλέπω . το μόνο που με έκανε να απορήσω είναι πως δεν είχε handsfree μέσα στο πακέτο

 

ετσι ειναι.δεν εχει μεσα στη συσκευασια hands free. καπως πρεπει να ριξουν το κοστος...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Πώς γίνεται να αλλάξουμε το χρώμα στο tile που έχει το σήμα του τηλεφώνου και των μηνυμάτων για τη 2η sim;
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι.δεν εχει μεσα στη συσκευασια hands free. καπως πρεπει να ριξουν το κοστος...

 

Βασικά, υπάρχουν πολλοί περισσότεροι τρόποι να ρίξουν το κόστος, που σίγουρα δεν είναι και τόσο "τρελό" όσο θέλουν να μας το παρουσιάσουν.

 

Προσωπικά, πρέπει να βγάλουν νομοθεσία πολλές (για να μην πω όλες) χώρες, όπως έχει κάνει η Γαλλία, που δεν επιτρέπει να πωλούνται κινητά (δε θυμάμαι να είναι μόνο για τα smartphones), χωρίς handsfree, ακόμα κι αν εταιρεία δε βάζει εξαρχής στη συσκευασία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι.δεν εχει μεσα στη συσκευασια hands free. καπως πρεπει να ριξουν το κοστος...

 

α ευχαριστώ φίλε μου . είπα και εγώ νόμιζα έπεσα πάλι στην περίπτωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με αρκετό facebook, πάντα data (3g) και gps ανοιχτά, με 5 mail accounts συνέχεια σε push, μερικές φωτογραφίες και τέρμα φωτεινότητα, επειδή ήμουν συνέχεια έξω, τώρα που γράφω το post, είμαι με 81% μπαταρία (από τις 7 και κάτι μακριά από τον φόρτιση) και είμαι ακόμα με την 3η φόρτιση.. :D
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για την φορτιση του κινητου?οταν το φορτίζω φτάνει απο το 10% μέχρι το 99% σε δυο ώρες .Για να φτάσει απο 99% στο 100% θελει τουλάχιστον μισή ωρα συμβαίνει και σε άλλον αυτο.Εχω το 4G και το φορτίζω με ανοικτο to flight mod αφού το τλφ δεν φορτίζει με απενεργοποιηση
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για την φορτιση του κινητου?οταν το φορτίζω φτάνει απο το 10% μέχρι το 99% σε δυο ώρες .Για να φτάσει απο 99% στο 100% θελει τουλάχιστον μισή ωρα συμβαίνει και σε άλλον αυτο.Εχω το 4G και το φορτίζω με ανοικτο to flight mod αφού το τλφ δεν φορτίζει με απενεργοποιηση

 

Στα περισσότερα smartphones έτσι είναι. Δε χρειάζεται να ανησυχείς.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το XL.

 

Η κάμερα του 640 του 5'', είναι pureview;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...