Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα το παράξενο είναι πως δεν την βλέπει καθόλου.Γραφει ότι δεν υπάρχει κάρτα μνήμης.Όταν γυρίσω σπίτι θα της κάνω μια διαγραφή να δω αν θα φτιάξει.

 

οχι απλα να διαγραψεις οτι εχει μεσα. ενα φορματ καντης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πήρα πριν 3 μέρες τη συσκευή. Πολύ ευχαρηστημένος γενικά.

Θέλω να ρωτήσω αν το ότι, η δόνηση μπαίνει μια φορά και μετά σταματά όταν το τηλέφωνο δεν είναι σε σίγαση, είναι κάτι όντως το γνωστό ή αλλάζει κάπως και εγώ δεν το έχω βρει;

 

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πήρα πριν 3 μέρες τη συσκευή. Πολύ ευχαρηστημένος γενικά.

Θέλω να ρωτήσω αν το ότι, η δόνηση μπαίνει μια φορά και μετά σταματά όταν το τηλέφωνο δεν είναι σε σίγαση, είναι κάτι όντως το γνωστό ή αλλάζει κάπως και εγώ δεν το έχω βρει;

 

Παναγιώτης

 

Καλημέρα Παναγιώτη και καλορίζικη η συσκευή σου.

Έτσι είναι η δόνηση στα WP. Κατά την εισερχόμενη κλήση, η συσκευή δονείται δύο φορές και μετά σταματάει (η δόνηση) και χτυπάει ο ήχος κλήσης.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει στο 3g? Να μην γυρίζει δηλαδή σε 2g όταν έχει χαμηλό 3g αλλά να είναι μόνιμα σε 3g.

Δεν νομίζω ότι είναι εφικτό κάτι τέτοιο γιατί δεν θα είχε σήμα το τηλέφωνο όπου δεν έπιανε 3g

Link to comment
Share on other sites

Ξαναποσταρω την ιδια ερωτηση απο αλλο thread και εδω.

 

Ειμαι λιγο ασχετος αλλα αξιζει καλυτερα η αγορα του 4G σε σχεση με το απλο η δεν υπαρχει γενικοτερα ακομα σωστη υποστηριξη απο τις εταιριες και δεν πιανουμε τετοιες ταχυτητες;

Και επισης η μπαταρια του 4G κραταει λιγοτερο απο του απλου 640;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναποσταρω την ιδια ερωτηση απο αλλο thread και εδω.

 

Ειμαι λιγο ασχετος αλλα αξιζει καλυτερα η αγορα του 4G σε σχεση με το απλο η δεν υπαρχει γενικοτερα ακομα σωστη υποστηριξη απο τις εταιριες και δεν πιανουμε τετοιες ταχυτητες;

Και επισης η μπαταρια του 4G κραταει λιγοτερο απο του απλου 640;

 

η διαφορα εκτος του 4G ειναι οτι εχει και nfc.τωρα για να ποιασεις 4G σημα πρεπει να εισαι σε πολη μεσα και σε καποια σημεια που εχει 4G.τωρα απο θεμα μπαταριας ειναι μια χαρα εκτος το οτι το 4G οταν τα χρησιμοποιεις θα ρουφαει λιγο παραπανω...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι το εχει κανεις?

Σκεφτομουν για lenovo a8 αλλα το ειδα και μου αρεσε και σε χαρακτηριστικα και σε τιμη.

τα windows τη παλευουν η θα ξενερωσω μετα το android?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι το εχει κανεις?

Σκεφτομουν για lenovo a8 αλλα το ειδα και μου αρεσε και σε χαρακτηριστικα και σε τιμη.

τα windows τη παλευουν η θα ξενερωσω μετα το android?

 

Είναι υποκειμενικό το θέμα για το αν σου αρέσουν τα windows. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό για την τιμή του και δεν νομίζω να βρεις αντίστοιχη εμπειρία χρήσης με android σ' αυτήν την τιμή. Εγώ πλέον τέλειωσα τόσο με το android όσο και με το ios.

:p
Link to comment
Share on other sites

Με 1 γιγα ραμ τρεχουν ολα οκ?

Γιατι το λενοβο το κοιταζα πιο πολυ λογω 2 γιγα ραμ κτλ.

Μιας και το xperia p που εχω ηδη και αυτο εχει 1 οποτε να εκανα καμια αναβαθμιση σε ολα...

Link to comment
Share on other sites

Με 1 γιγα ραμ τρεχουν ολα οκ?

Γιατι το λενοβο το κοιταζα πιο πολυ λογω 2 γιγα ραμ κτλ.

Μιας και το xperia p που εχω ηδη και αυτο εχει 1 οποτε να εκανα καμια αναβαθμιση σε ολα...

 

τρεχουν και με το παραπανω, Εγω εχω το 535 και εκανα την μεταβαση σε windows προσφατα και δεν βλεπω να ξαναλαζω λειτουργικο, ουδε μια σχεση με ανδροιντ.. Η γυναικα μου εχει το lumia 630 με 512 ραμ και δεν κολλαει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

miracast υποστηριζει;

 

Σύμφωνα με το Datasheet της συσκευής,

στην αριστερή στήλη που λέει Connectivity αναφέρει Screen cloning with Miracast οπότε η απάντηση στην ερώτησή σου είναι ναι υποστηρίζει.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα τελικα το 640 LTE και περιμενω.

 

Αγορασα και μια καινουρια sim cosmote και θα ηθελα να ρωτησω πως θα μπορεσω να μεταφερω τους αριθμους μου απο το παλιο μου Samsung Galaxy Ace 2 I8160 το οποιο φοραει μια παμπαλαια μεγαλη Q sim, σχεδον 10 χρονων!

Το Lumia απο οτι βλεπω παιρνει micro-sim οποτε δεν θα του χωραει η παλια για να αντιγραψω τις επαφες. Τις εχω περασει και online στο Google Contacts αλλα αφου το Lumia δεν ειναι android μαλλον δεν θα μπορεσει να κανει sync, ετσι δεν ειναι;

 

Τι κανω σε αυτην την περιπτωση; Εναν-εναν απο την αρχη;; :shock:

 

 

EDIT: Τωρα σκεφτηκα να αντιγραψω ολους τους αριθμους της Q sim στο galaxy, μετα να βαλω την καινουρια cosmote και να τους αντιγραψει απο το galaxy. Δεν παιζει ρολο που η καινουρια sim θα μπει στο android να κανει copy και μετα στο windows lumia ετσι; Εννοω δεν "γραφει" τιποτα ρυθμισεις στην sim το android και μετα να εχει τιποτα ασυμβατοτητες...? Sorry για τις χαζες ερωτησεις αλλα εχω να αλλαξω sim 10 χρονια :P

Edited by Cyberdemon87
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα το 640 LTE και περιμενω.

 

Αγορασα και μια καινουρια sim cosmote και θα ηθελα να ρωτησω πως θα μπορεσω να μεταφερω τους αριθμους μου απο το παλιο μου Samsung Galaxy Ace 2 I8160 το οποιο φοραει μια παμπαλαια μεγαλη Q sim, σχεδον 10 χρονων!

Το Lumia απο οτι βλεπω παιρνει micro-sim οποτε δεν θα του χωραει η παλια για να αντιγραψω τις επαφες. Τις εχω περασει και online στο Google Contacts αλλα αφου το Lumia δεν ειναι android μαλλον δεν θα μπορεσει να κανει sync, ετσι δεν ειναι;

 

Τι κανω σε αυτην την περιπτωση; Εναν-εναν απο την αρχη;; :blink:

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Μεταφορά δεδομένων που θα την βρεις προεγκατεστημένη στην νέα σου συσκευή.

Εναλλακτικά μπορείς να πας ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί και να προσθέσεις το google account που έχεις συγχρονίσει με τις επαφές σου και επιλέγεις από τις ρυθμίσεις του να σου τις συγχρονίσει και στο Lumia.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

 

Βασικα εγινε βλακεια τωρα, εβγαλα και ξαναβαλα την παλια sim να κοιταξω το μεγεθος της και τωρα δεν την αναγνωριζει το galaxy με τιποτα εδω και ενα τεταρτο που προσπαθω, μαλλον ηρθε η ωρα της.

Αυτο που λεω στο edit του προηγουμενου post για το android-windows παιζει η οχι; Αν ειναι να βαλω την καινουρια για να μπορω να εξυπηρετηθω προς το παρον αφου τα παιξε η Q...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

 

Βασικα εγινε βλακεια τωρα, εβγαλα και ξαναβαλα την παλια sim να κοιταξω το μεγεθος της και τωρα δεν την αναγνωριζει το galaxy με τιποτα εδω και ενα τεταρτο που προσπαθω, μαλλον ηρθε η ωρα της.

Αυτο που λεω στο edit του προηγουμενου post για το android-windows παιζει η οχι; Αν ειναι να βαλω την καινουρια για να μπορω να εξυπηρετηθω προς το παρον αφου τα παιξε η Q...

 

Θεωρώ, με κάθε επιφύλαξη, πως δεν θα έχεις θέμα αλλά περισσότερο θα σε παιδέψει αυτή η διαδικασία από το να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Μεταφορά δεδομένων από το Lumia.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, απλα αυτη τη στιγμη δεν εχω τηλεφωνο εφοσον χαλασε η Q sim, οποτε θα αναγκαστω να βαλω την cosmote στο galaxy αφου το Lumia δεν μου εχει ερθει ακομα.

 

Για αυτο ρωταω αν παιζει προβλημα που θα χρησιμοποιηθει απο android και μετα απο λιγες μερες θα μπει στο windows.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακυρο, τελικα δουλεψε μετα απο τοση προσπαθεια.

 

Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα τελικα το 640 LTE και περιμενω.

 

Αγορασα και μια καινουρια sim cosmote και θα ηθελα να ρωτησω πως θα μπορεσω να μεταφερω τους αριθμους μου απο το παλιο μου Samsung Galaxy Ace 2 I8160 το οποιο φοραει μια παμπαλαια μεγαλη Q sim, σχεδον 10 χρονων!

Το Lumia απο οτι βλεπω παιρνει micro-sim οποτε δεν θα του χωραει η παλια για να αντιγραψω τις επαφες. Τις εχω περασει και online στο Google Contacts αλλα αφου το Lumia δεν ειναι android μαλλον δεν θα μπορεσει να κανει sync, ετσι δεν ειναι;

 

Τι κανω σε αυτην την περιπτωση; Εναν-εναν απο την αρχη;; :shock:

 

 

EDIT: Τωρα σκεφτηκα να αντιγραψω ολους τους αριθμους της Q sim στο galaxy, μετα να βαλω την καινουρια cosmote και να τους αντιγραψει απο το galaxy. Δεν παιζει ρολο που η καινουρια sim θα μπει στο android να κανει copy και μετα στο windows lumia ετσι; Εννοω δεν "γραφει" τιποτα ρυθμισεις στην sim το android και μετα να εχει τιποτα ασυμβατοτητες...? Sorry για τις χαζες ερωτησεις αλλα εχω να αλλαξω sim 10 χρονια :P

 

Μια χαρά βλέπει τις επαφές google και ότι άλλο θες, επαφές outlook, facebook κτλ. Αρκεί να ενεργοποιήσεις τα κατάλληλα φίλτρα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα εδώ και καιρό να το γράψω επειδή δεν έχει διαφημιστεί πολύ και θεωρώ ότι είναι καλή προσφορά. Με την αγορά των συγκεκριμένων τηλεφώνων γίνεται να κατεβάσουμε την εφαρμογή Office 365 Gift και με μία σχετικά εύκολη και σύντομη διαδικασία να ενεργοποιήσουμε κάποιες προσφορές:

 

 

  • Συνδρομή διάρκειας ενός έτους στο Office 365 (εγκατάσταση σε έναν υπολογιστή PC ή MAC και σε ένα tablet)
  • 1TB στο OneDrive για ένα έτος
  • 60'/μήνα στο Skype για κλήσεις σε σταθερά και κινητά συγκεκριμένων χωρών και πάλι για ένα έτος

 

Όλα αυτά τα γράφω με κάθε επιφύλαξη μιάς και εγώ μόλις ενεργοποίησα τις προσφορές αλλά όλα δείχνουν να ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει απο οταν το ενεργοποιησεις η ως καποιο διαστημα;

Μπορω και σε καποιους μηνες π.χ.;

 

"This offer is valid for a limited time only and applies to Lumia 640 and 640XLs sold from participating retailers between 01.04.2015 and 30.06.2015". Άρα η ενεργοποίηση της προσφοράς πρέπει να γίνει μέχρι και τις 30 Ιουνίου 2015.

 

Στο OneDrive πως ενεργοποιουμε το 1T?

 

Ακολουθείς τις οδηγίες... Κατεβάζεις την εφαρμογή πρώτα και την τρέχεις στο κινητό. Κάνεις ότι σου λέει ακριβώς και αφού ενεργοποιήσεις το Office 365 μετά ενεργοποιείς και την προσφορά του OneDrive.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου θα το ψαξω.ευχαριστώ!!Να ρωτήσω κάτι άλλο η συσκευή σας ζεσταίνεται στην οθόνη όταν τη χρησιμοποιείτε;Εμένα δεξιά όπως βλέπουμε την οθόνη περίπου στη μέση καίει παρα πολύ.Και από πίσω ββαια βέβαια αλλά στην οθόνη περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το Datasheet της συσκευής,

στην αριστερή στήλη που λέει Connectivity αναφέρει Screen cloning with Miracast οπότε η απάντηση στην ερώτησή σου είναι ναι υποστηρίζει.

 

πολυ ωραια!!!σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...