Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το "προβλεπέ". Για να ακολουθήσουμε τις προδιαγραφές. Αν δε βρω ή είναι ακριβός οκ δεν έγινε τίποτα θα κοιτάξω και διαφορετικό
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα, παρε κάποιον αλλον!

Ή να το θεσω καλυτερα, αν ο μαμα ειναι ακριβως μη τον προτιμήσεις

Αν ειναι φθηνος τσιμπα τον

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με το viber. Όταν καλώ εγώ από το τηλέφωνό μου όλα είναι καλά. Και φωνή και βίντεο. Και με WiFi και με data. Όταν όμως με καλούν έχω πρόβλημα και μετά από μερικά δευτερόλεπτα πέφτει η γραμμή με αιτιολογία κακή σύνδεση. Στο desktop viber με τον ίδιο αριθμό δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Η συσκευή είναι ενημερωμένη με τις τελευταίες εκδόσεις και στα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με την νέα αναβάθμιση παρουσιάζει πρόβλημα η κάμερα. Όταν βγάζω φωτογραφία και πατάω το εικονίδιο κάτω αριστερά για να δω τι έβγαλα, γράφει "προσθέτουμε τελευταίες πινελιες" μαυρίζει η οθόνη και κολλάει. Συμβαίνει σε άλλον αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Με την νέα αναβάθμιση παρουσιάζει πρόβλημα η κάμερα. Όταν βγάζω φωτογραφία και πατάω το εικονίδιο κάτω αριστερά για να δω τι έβγαλα, γράφει "προσθέτουμε τελευταίες πινελιες" μαυρίζει η οθόνη και κολλάει. Συμβαίνει σε άλλον αυτό το πρόβλημα;

Συνέβαινε και συμβαίνει και σ' εμένα. Επίσης ενα άλλο πρόβλημα που επιμένει είναι το εξής : Όταν λειτουργώ το here maps με καθοδηγουμενη πλοήγηση μέσω Bluetooth και παράλληλα δέχομαι τηλ κλήση, κολλάει στην οθόνη καλούντος και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα, παρά μόνο σε hard reset!

Link to comment
Share on other sites

ποιο πρόγραμμα για offline gps χρησιμοποιείτε ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τους χάρτες των δεκαριών. Τους πρώην here, που δεν έχουν καμια με τους πρώην here. Των δεκαριών είναι χειρότεροι! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τους χάρτες των δεκαριών. Τους πρώην here, που δεν έχουν καμια με τους πρώην here. Των δεκαριών είναι χειρότεροι! :(

 

Γιατί τους έχεις δοκιμάσει και λες;; Ακριβώς οι ίδιοι είναι στην πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

τους χάρτες των wp10 εγώ παιδιά χωρίς να έχω data δεν έχω καταφέρει ποτέ να τα δουλέψω δεν μπορεί να καταλάβει την οδό οποιαδήποτε και αν είναι αυτή είτε με κεφαλαία είτε με μικρα είτε greeklish που του βάζω. με data κανένα πρόβλημα. εννοείται έχω κατεβάσει σωστά χάρτη και έχω σωστή ορθογραφία.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τους έχεις δοκιμάσει και λες;; Ακριβώς οι ίδιοι είναι στην πλοήγηση.

Μόνο στη πλοήγηση. Πουθενά αλλού. Όπως είπε ο φίλος πιό πάνω. Έτσι είναι.

Για πάνε κάπου χωρίς πλοήγηση να δεις. Σε δείχνει οτι έρχεσαι ενώ εσύ πηγαίνεις.

Σε δείχνει κανονικά που πηγαίνεις μόνο όταν κατευθύνεσαι πρός βορρά!

Είχα και των 8.1 και τώρα των δεκαριών.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στη πλοήγηση. Πουθενά αλλού. Όπως είπε ο φίλος πιό πάνω. Έτσι είναι.

Για πάνε κάπου χωρίς πλοήγηση να δεις. Σε δείχνει οτι έρχεσαι ενώ εσύ πηγαίνεις.

Σε δείχνει κανονικά που πηγαίνεις μόνο όταν κατευθύνεσαι πρός βορρά!

Είχα και των 8.1 και τώρα των δεκαριών.

 

Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που δούλευαν αληθινα Offline και σωστά.

Έτυχε να ξεμείνω απο μπαταρία στο δικο μου οπότε και αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω της γυναίκας το 640.

Όπως καταλαβαίνεις ρωτώντας πήγα στην πόλη :lol::lol::lol: .

Γυρνώντας σπίτι είπα να το setάρω σωστά για να μην την ξαναπατήσω οπότε η διαδικασία γνωστή format και όλα από την αρχή χάρτες φωνή κλπ κλπ. Ναι καλά... αδυνατεί να βρει οδό χωρίς ανοιχτά data ή wifi.

Σήμα δεν έχει πρόβλημα βρίσκει κανονικά και σχετικά γρήγορα αλλά πλοήγηση ειδικά σε οδό εκτός αθηνας πχ καλαμάτα που με ενδιέφερε για κανένα λόγο και με κανένα τρόπο εκτός αν ανοίξεις δεδομένα.

Εσείς που λέτε ότι δουλεύει κανονικά το έχετε δοκιμάσει χωρίς data?

Για την ιστορία δοκίμασα και το sygic με τα ίδια αποτελέσματα.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640
  • 1 year later...

Ένα από τα αγαπημένα μου τηλέφωνα το συγκεκριμένο, όσο το είχα στα χέρια μου, δεν μου είχε εμφανίσει το παραμικρό πρόβλημα. Είχα απηυδήσει με κάποια συσκευή android που είχα πιο πριν και αποφάσισα να δοκιμάσω την πρόταση της Microsoft, ορμώμενος και από έναν φίλο ο οποίος είχε Lumia συσκευή. Πραγματικά δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με τη συσκευή, ηταν η συσκευή που ήμουν αποφασισμένος να κρατήσω για πάντα, την είχα λατρέψει τόσο πολύ. Η όλη εμπειρία, άκρως απροβλημάτιστη, κανένα κόλλημα με το λογισμικό.

Θα το κρατούσα μέχρι τελικής πτώσης αλλά δυστυχώς, δεν ξέρω αν απλά έτυχε η αν ηταν καθορισμένο έτσι να γίνει, από τη στιγμή που σταμάτησε η υποστήριξη από τη Microsoft σε update, η συσκευή πήρε την κάτω βόλτα εν μια νυκτί, δυστυχώς το τηλέφωνο καταστράφηκε και πραγματικά λυπήθηκα που αναγκάστηκα να το παρατήσω. Αφότου το «παρόπλισα», μετα απο λίγο καιρό, είχα διαπιστώσει ότι είχε νεκρώσει εντελώς η συσκευή, πιθανόν κάηκε κάποια πλακέτα. Παρόλα αυτά, ήταν το πιο τίμιο τηλέφωνο που πέρασε από τα χέρια μου, άξιζε η αγορά μέχρι τελευταίου cent, κρίμα που τα Windows phones, πέρασαν μπήκαν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας….

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...